PRVI GROW - par pitanja za iskusne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ova crta sto imas na boxu ti je neka nepisana max granica da krenes u cvjetanje sto neznaci da nemozes i prije ...neki minimum je 20ak dana vege u tvom slucaju moze i vise posto imas prosotra ...rezim 18/6 na pocetku :D
biljaka stavi koliko mislis da ti treba ;) ako pretrpas krace ces raditi vegu i one sto budu po coskovima ce manje roditi i to je to :)
Dok su male cini se da imas hrpu prostora ...no kad narastu svatis da si napravio kiks ;)
ovi mali ventici dalje nisu obecavajuci sa 400w a i desavat ce ti se zbog forme boxa da rubovi nece dobijati dovoljno svjetla ,presirok je prostor za 400w pa iz tog razloga ja ne bi isao sa vise od 4 kom pa rađe 30, 40 dana vege ako treba ;) .
bolje 4 lijepe biljcice sa dobrim uvijetima zivota ..nego 6 izduzenih i krzljavih ...no to je samo moje misljenje ...sacekaj druge :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Slažem se sa svime što ti je Creative napisao, još ću samo dodati da sam čitao da se veličina (finalnih) tegli određuje prema (predviđenoj) visini biljke. 4 litre zemlje za 30 cm visine/rasta biljke bi bio neki optimum - dakle biljkama od metar konačne visine valjalo bi osigurati tegle od nekih 12 litara. Naravno može manje i više ali tu negdje. :)
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Hvala ekipa na odgovorima :)

Ići ću onda ipak sa 4 biljke, nek ova jedna se strpi :).

Kaj se tiče ventilatora bolje fkt nemogu trenutno napravit, još mi jedan 12cm gore za ispuh fali to ću danas sutra riješit. Prednja vrata su u izradi tako da će bit kompletno zatvoren box. E sad sam ja još mislio i šibnut nutra sobni ventilator, koji nadam se da će pomoć dosta za riješavanje visoke temperature.

18 / 6 je neki standard za vegu kolko vidim, no neki na početku drže biljku i pod 22 - 20 sati svijetla; sad dali netko ima iskustva s tim, da li se time nešto značajno postiže ili je to više stvar growera xD
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.797
233
34
vutrauser je napisao(la):
Hvala ekipa na odgovorima :)

Ići ću onda ipak sa 4 biljke, nek ova jedna se strpi :).

Kaj se tiče ventilatora bolje fkt nemogu trenutno napravit, još mi jedan 12cm gore za ispuh fali to ću danas sutra riješit. Prednja vrata su u izradi tako da će bit kompletno zatvoren box. E sad sam ja još mislio i šibnut nutra sobni ventilator, koji nadam se da će pomoć dosta za riješavanje visoke temperature.

18 / 6 je neki standard za vegu kolko vidim, no neki na početku drže biljku i pod 22 - 20 sati svijetla; sad dali netko ima iskustva s tim, da li se time nešto značajno postiže ili je to više stvar growera xD
nisam nesto iskusan, al mislim da ces najviše postic na racunu od struje
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Pozdrav ekipa,

Kako i u svakom poslu i čovjekovoj namjeri uvijek nešto iskrsne tako je i meni pa kasnim sa cijelom produkcijom, sad je sve upogonjeno, menke su posađene u plastične čaše, uživaju na prozoru, čekaju bolja vremena.

Pošto Vas dugo nisam gnjavio s pitanjima, laganini za početak, trebam li čaše staviti u box i upogonit moćnu HPS-icu ili da to učinim tek kad biljčice niknu na prozoru ? Koji je način brži / bolji ?
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Kad niknu iz case u neku od 4,5 pa onda u najvecu ,a mozes i odma u najvecu ovako bih ja uradio i nemoj vise od 4 biljjke creative ti je najbolje rekao kako i zasto tako odradi tako i bice sve ok :D pozz srecno i pratim ze zz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutrauser

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
Nemoj ni stavljati automatice na 12-12 vrti ih na 18-6 ili ih drzi prvih deset dana na 24-0 preferiram 18-6 jer biljka razvija korjen po mraku
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
@Jack , e jebiga ja već tutnuo pod lampu, valjda neće smetat. correct me if i'm wrong.

@cj1980, nisu automatici, napisao sam to u nekom post-u, držim ih na 18 - 6.

PowerSeed je napisao(la):
nesto mislim da je koren uvek u mraku, kad je vec u zemlji
hahahah :hehe: :hehe:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A gle da se razumijemo lampa im ne smeta nije pogrešno stavit ih pod lampu....što se opcenito automatica tice seedbrendovi preporucuju 20/4 režim rasvijete......što se tice 24/0.....po meni to je glupost...al ko voli nek izvoli....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
PowerSeed je napisao(la):
nesto mislim da je koren uvek u mraku, kad je vec u zemlji
je korjen je uvjek u mraku ali priliko mraka biljka razvija korjenje jer nema fotosinteze kad je dan onda sljaka na svojoj vegetaciji ako mi nevjerujes provjeri malo i vidje3t ces da sam u pravu


ovako ak47 automatic rezim 24/0 temp po svjetlu 24stuponja 15 u mraku (klima radi cuda) na 150w hps dobiveno 35grama
18,6 rezim premasio 40 pa ko voli nek izvoli ja sam zamrzio automatice
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
cj1980 je napisao(la):
je korjen je uvjek u mraku ali priliko mraka biljka razvija korjenje jer nema fotosinteze kad je dan onda sljaka na svojoj vegetaciji ako mi nevjerujes provjeri malo i vidje3t ces da sam u pravu

ajd prilozi link na kom to mogu da proverim...
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Tužne vijesti. Ova menka je propala. Nikako nije htjela niknuti, mučila se s tom ljusketinom i kad sam išo čačkat već je bilo prekasno :| ... stavio sam na klijanje, northern blue koju sam dobio dodatno sa ostalim menkama, nadam se da će joj bit dobra zamjena.

Pitanjce,
kad bi trebao presaditi ove ostale biljčice u veće posude ili možda odmah u neku od 15L. Trenutno su još uvijek u plastičnim čašicama od 2dcl... visina im je nekih 5cm.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako ih planiraš držat u tegli 15 lit....mogo si odma stavit u tu teglu cemu u caše pa sad cekaš da presadiš?...al dobro sad sacekaj još koji dan pa presadi
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
pa vidio sam tu po forumu da dosta ljudi prvo sadi u male čaše pa kasnije presađuju u veće posude. zbog zaljevanja i jednostavnosti možda, neznam. nevermind, budem ih dns sutra onda presadio u velike :joint2:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
vutrauser je napisao(la):
pa vidio sam tu po forumu da dosta ljudi prvo sadi u male čaše pa kasnije presađuju u veće posude. zbog zaljevanja i jednostavnosti možda, neznam. nevermind, budem ih dns sutra onda presadio u velike :joint2:

zaljevanje je glavni i dovoljan razlog .......za male posude prva dva tjedna;)