Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
ljubljana26 je napisao(la):
ljubljana26 je napisao(la):
A ne bi malo optimizovao raspored u boxu?

Zašto sunčaš ovu praznu saksiju života ti?

Pogledaj visinu biljaka na slikama, knjiški primer opadanja lumena sa kvadratom rastojanja:

4 3
2 1

Najviša biljka (1) ti je ispod centra lampe, sledeća (2) je smaknuta prema zidu boxa i nije više ispod lampe, (3) i (4) slede isti obrazac, s tim što su odmaknute od lampe i u širinu i u dubinu.

Izbaci vanka sve što ti nije neophodno u boxu, pozicioniraj biljke u geometrijski centar i redovno rotiraj saksijama mesta. Iskoristi svaki mogući lumen iz tih 400w.
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
ovo vam se desi kad 10 sati zaboravite ukljucit ventilatore i u boxu vam je 40 stupnjeva



Uploaded with ImageShack.us

i nakon sto me srce strefilo ujutro, zalio sam ih sa pola doze bloom complexa(10mil.), phosphor + (5mil.) i kap super vit-a na 4 i pol litre vode
i nakon 7 sati uspjele su živnut



Uploaded with ImageShack.us

i nakon glupoće koja me koštala skoro uvenuća, neprocjenjiv osjećaj sreće hahhaha :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
na timer stavis produzni kabl sa vise uticnica ili duplim niplima i u njih ustekas sta oces i kolko oces, kod mene upuhni vent radi 24h a ispusni se pali kad i lampa......dobro je uspio si se izvuc od katastrofe pomora..........d:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljubljana26

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ma kakvi dupli tajmeri, ispuh preko tajmera i to?

timer se koristi isključivo za lampu, ventilacija mora raditi 24 sata na dan...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
timer se koristi isključivo za lampu, ventilacija mora raditi 24 sata na dan
poludio bi da mi turbina tuce 24 sata na dan :D
samo 3 mala pc venta vrte dok je lampa ugasena ,nema ispuha ...jedina mana toga je sto se miris zadrzava u prostoru .
ljubljana radi kako mislis da ti je nabolje ....u mom pojmu nemoze da se lampa pali bez venta pre velik i krajnje nepotreban rizik .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
E moj ljubljana, ebo si ti njima majku ako bas zelis znat : D malo ih rezes sa skarama pa ih malo palis na 40 stupnjeva pa malo previse gnojiva :D
Ajde neka prvi grow i ucis se (tako sam i ja moj prvi grow cak i gore hehe) al sljedeci probaj s manje stresa.

A ne znam dal ti je neko reko ili ne ali kad listovi zute od dole prema gore je sasvim normalno u fazi cvjetanja, te male biljke nikako ne mogu full dozu hesi od pocetka, morat ces se jos malo praksat :) Da si mene sluso radio bi sto manje egzibicija i priveo to kraju kako bog zapovjeda a kad dozivis biljku kako ona to radi u prirodi ona mozes pocet s egzibicijama tipa LST oces ju nakrivit u stranu ili ces mozda scrog postaviti mrezu a tu je i toppiranje ima toga... sto jednostavnje i manje komlikacija za prvi put bit ce ti bolje eto ostalo ti je jos malo bar to probaj bez daljnjih stresova.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
nitko u pocetku nezna skoro pa nista o uzgoju bilja pa ni vutre koja kad se uzgaja u unutarnjim uvjetima je sasvim nesto novo i onome koji ima nekog iskustva u outdooru sadnji jer mora vodit brigu o puno stvari koje u prirodi se biljka brine skoro sama za sebe treba jos mala pomoc covjeka, tako da suma-sumarum to kod tebe odlicno i zgleda bez obzira na slatke brige koje smo joj zadali a i ona nama.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljubljana26

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Ne vidim bas dobro, daj neku malo bolju (bližu) sliku tog heda, izgleda mi kao spaljeno ali ako to nije onda je moguce da se stvara plijesanj od previse vlage.. kolika ti je vlaga u boxu? samo pretpostavljam, nemoj me uzeti za sigurno.. ipak ce bolje znati malo iskusniji clanovi. Vidim da te nema par dana a tvoje slikice bas nestrpljivo cekam :D ajd daj jednu fotku onako u krupom planu kao i inace ako ti nije problem.. Peace bro