Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Sve 5. Prvi ti je grow i bas te briga.

U drugi grow ides iskusniji i imas stvarno super prostor za 4 automatika 100cm da su bar 2 sativa automatika da iskoristis prostor.

Ovako ovo su grmici kontam do 60cm. a mogli bi biti kontam i veci drugi put ovo je takva sorta valjda ja takve 2 biljke guram u 2bigtowera. Mislim da na velicinu cvjetova igraju raznorazni bloom boosteri i ostale magije koje dodju s vremenom i iskustvom.

U svakom slucaju opremu imas, nesto te ct mozda zeza?

Kakav vent imas koji direkt puse po lampi? I kakav je na izlazu? Od koliko Pa? Na ispuhu bi trebao biti neki jaci tipa PrimaKlima a onaj koji puse po lampi bi trebao biti Vents 150mm 90pa.

Ispravite me ako grijesim ovo u vezi ventilacije i ct koji su po meni isto bitan faktor u zdravom i uspjesnom growu. Da imas takve ventilatore i ct mogao bi lampu spustiti puuuuno
blize i tu bi ti jako puno dobio.

Evo valjda ovo ide pod argumentirano i korisno, ne spamam, inace respekt za dobro sjeme i grow opcenito, ja isto razmisljam o rqs iduci grow.

i pozdrav svim nasim kolegama growerima u Sloveniji.

Mislim vi ste meka growanja, nemoguce da nemas dobar ct ;) ja isto bitnije stvari kod vas uzimam :) a Ventove kupim direkt s veleprodaje.

Ako nije tajna, sto sve imas u kompletu od gnojiva?! Jel bi ti bilo problem da napises sto imas u arsenalu :) eto sorry, uzivio sam se bas u grow :))

Hoces stavljati i bloom boostera kakav hesi kit imas osnovni ili? Sad bi joj bas legao neki dobar bloom booster posto si poskidao lisce + spustis lampu i evo ti vrhova debljine ruke skoro, ali ako je to ipak 400w trebalo bi tako biti, sad ovisi puno i jel dobar ct i jel imas osnovni hesi kit.

Mislim uvjete sve za cvjetove debljine ruke imas koliko vidim. Ipak je to 400w. Lampa uz dobar ct i dobru ventilaciju moze biti i na 40cm.

Steta bi bilo da spominjemo popcorne i lolipop a imas prostor za sativu od 140cm kao kaktus buraz da bude unutri.

Samo polako doci ces i do toga, bolje da se prvo upraksas pa onda krenes sa tim tezim sortama, hejzom itd :)

ja cu tek u 3grow staviti automatik sativu ipak nije lagano bas growanje,

ali bitno je i da radis i da ti ovo dodje samo kao hobby, to sam isto opazio, zato opusti se i bude to dobro.

Netreba bas ni da ti ovo postane zivot.

Biti ce tu mesa nebrini se.
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
izabrao sam baš ovu sortu jer sam se raspitao i došao do zaključka da je vrlo jednostavna i da ne zauzima puno prostora
za ventilaciju sam kupio napajanje za kompjuter i spojio 4 pc venta... ( tu je kumovao nedostatak para i neznanje uglavnom)
planovi su mi stavit nesto ozbiljnije ( za sad cu se strpit dolaze nam velike temperature i neda mi se borit s toplinom pa cu pricekat jesen :D )
moram priznat da neznam nista o ventilaciji ali do jeseni cu se informirat :)
i da! nisam iz slovenije ali sam jako blizu tako da nespadam pod meku znanja growera :D

i evo ti moj arsenal


zadovoljan sam s njim :dada
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
54. dan... malo požutili listovi. problem?


jedna od gore cisto za usporedbu boje od gore...


sam vrh najmanje biljke ali i najzrelije


3 vrha skupa sa najmanje


i sve skupa iz što je bliže moguće perspektive :D



ajde molim vas komentirajte kako vam izgleda koliko bi jos po vama trebalo?!?!

i samo da napomenem zaljevam ih 6 dana samo vodom (svaki drugi dan)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nemoj ih zaljevati ako zemlja nije suha, popipaš i kad vidiš da je zemlja suha onda zali. Ako se isuši u roku svaka dva dana onda je OK.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kad vec stavljas thumbnails, sto je ok, onda bar uploaduj fotke vece rezolucije nego sto je 800x600 da mozemo uvecati fotku na full size, zaista mi je tesko da procenim stanje vrhova na tako maloj fotki... taj najzreliji, sta je to zuto-braon na samom vrhu, kao da je sprzeno il... zaista ne vidim dobro... a na onoj jednoj ti listovi bas nisu "malo" pozuteli, dobro je to uhvatilo i ne lici mi na klasicno zutilo kad biljka zavrsava, tad prvo zute donji veliki fan listovi a tebi je ovde zut prakticno svaki list vrha biljke... na zalost sem konstatacije nisam neki expert za bolesti pa sacekajmo jos neko misljenje, sretno do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
po meni tu fali nekih nutrijetenata a sad koji nek strucniji kazu al moraces malo poblize opisat s cim si dosad gnojio i kako te dali mjeris ph i kolki je...
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
PowerSeed je napisao(la):
kad vec stavljas thumbnails, sto je ok, onda bar uploaduj fotke vece rezolucije nego sto je 800x600 da mozemo uvecati fotku na full size, zaista mi je tesko da procenim stanje vrhova na tako maloj fotki...
imageshack mi nedozvoljava da upload-am slike vece rezolucije... pa nestavljam namjerno manje slike da bi vi dobili dioptriju...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ljubljana26 je napisao(la):
imageshack mi nedozvoljava da upload-am slike vece rezolucije... pa nestavljam namjerno manje slike da bi vi dobili dioptriju...
frend, ovo je fotka od 5MP i 4MB dignuta na imageshack (kad se ucita klikni jos jednom na fotku za punu rezoluciju), ako hoces pomoc stavljaj tako da mozemo jasno videti o cemu se radi, u suprotnom slusaj smokija
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Kako će upropastiti? 70-dan cvjetanja je to, 56 od kada su pistile se pokazale još cca. 10-ak dana., a i strain je slaba genetika, više od ovoga nakon svega ne može ni dati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Smokey McPuff je napisao(la):
... 70-dan cvjetanja je to, 56 od kada su pistile se pokazale još cca. 10-ak dana....
gde to pise 70, tj. 56

ljubljana26 je napisao(la):
a to 70 dana pa skidaj, ja ni jedan automatik nisam drzao manje od 75 dana... po meni to moze jod 20ak dana, minimun dve sedmice, no tako je fotkano da zaista ne vidim dobro u kojoj je fazi cvet
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Pardon, 54 dana, +14 znaci da je u cvijetu prije nego se pistile pokazu. 68. Ili sam ua sve ovo krivo procito, pa je ukupno od sadnje proslo 54 dana?