Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
shollim je napisao(la):
problem je u rqs, odnosno genetika
Moj post je nevidljiv ili sta?

Kakva genetika covjece? Pogledaj biljku prije kako je izgledala....

Ono sto je problem su mikroelementi i to konkretno zeljezo i cink jer ako jedno fali, povlaci drugo i obrnuto.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
Kali je napisao(la):
Moj post je nevidljiv ili sta?

Kakva genetika covjece? Pogledaj biljku prije kako je izgledala....

Ono sto je problem su mikroelementi i to konkretno zeljezo i cink jer ako jedno fali, povlaci drugo i obrnuto.
Kali, jucer sam bas citao nesto u vezi zeljeza i tamo vele o nekom istrazivanju se radi kao da zeljeza moze falit ako se stavi previse fosfora pa sad neznam dali je mozda stavio previse fosfora kad je gnojio.........mozebitna situacija, zato sam mu rekao da objasni u detalje kad i kako je gnojio i u kojim kolicinama.....a sto se tice cinka moze biti da i toga fali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation
05.03.2010
12
4
0
39
koliko se secam imao je zutilo po listovima skoro od pocetka, a i ja sam imao isti problem sa rqs auto semenom. moze biti da si u pravu, samo neka pazi da ne pretera sa djubrivom
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
vec 7 dana negnojim uopce kako moze bit da samo jedna žuti ako sam ih sve jednako tretirao... u mililitar točno! nemogu rec da znam ali mi se cini da genetika igra ulogu... danas cu stavit slike što veće rezolucije ;) pa cete moci procjeniti :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
ljubljana26 je napisao(la):
kako je moguce da jedna biljka bude toliko mala i najzrelija, druga visoka i žuta i nezrela... ?
a cuj slovenac to ti kod biljaka ovisi o puno stvari ako kazes da jedna bude ovak a druga onak, ako si ikad prije toga sadio bilo kakvo bilje i imas vrt onda bi trebao znati da to tako nemozes gledat jer ne ovisi samo o genetici da jedna bude ovak a druga onak.....jedna biljka ti je recimo na jednom polozaju a druga na drugom tak da ti tu ovisi o puno drugih stvari koliko si je pipkao, navlacio dal vise od one druge i tako......neke nevole da se puno diraju a neke vole.....ipak su to nase curice od koje jedna voli da se pipka a druga ne i tak ak si me razumio sta je pisac htio rec s ovim....haahaha!!!
a uostalom dosta ovisi i o ovom gore koji nas gleda sa nebesa!!! ako trazis neki savjet sta da uradis ja da sam na tvom mjestu nebi gnojio ove druge njih bi ostavio na miru ovu koja ima problem bi dobro flesao pa onda probao zaliti sa nekim nutrietentima kojih imas to sam odluci koje oces pa ako ni nakon par dana nedojde do nekog poboljsanja onda bi je zadavio da me vise ne sekira....hahaa opet mala sala valjda ne smeta al uglavnom probaj samo nju tretirat nakon flesa pavidi sta ce da pokaze....
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
ma znam power vidio sam to al mi lakse bilo napisat slovenac nek ljubljana, vidio sam da je blizu.........
 

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
grga77 je napisao(la):
a cuj slovenac to ti kod biljaka ovisi o puno stvari ako kazes da jedna bude ovak a druga onak, ako si ikad prije toga sadio bilo kakvo bilje i imas vrt onda bi trebao znati da to tako nemozes gledat jer ne ovisi samo o genetici da jedna bude ovak a druga onak....
mislim da mi se dnevnik zove "prvi grow- royal auto (nekoliko pitanja?!?)

znači nikad nisam nista sadio a da mi je toliko dosadno da sadim ruže, tulipane i gerbere nisam popizdio :blink:
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
vidim to nisam corav, al ako si ikad posmatrao prirodu i biljke opcenito a valjda si ucio i u skoli nesto o prirodi mislim da bi trebao znat sta je pisac htio reci u postu kojeg si ctirao......
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
flesaj to sa 50l vode i onda dobro pognoji vec sam ti rekao ja bi tak napravio a ne cekao misljenja................pa vidio sta ce da se desi poslje toga.......ti kak oces
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Čitat sve iz početka mi se neda, al ne vidim na slikama nikakve razloge za ispiranje. Ovo je žuto jer je "gladno". Ako si gnojio, negdje si pogriješio, vjerojatno kod regulacije pH. U tom slučaju je ispiranje opravdano samo zato što imaš nagomilano hranjiva i soli u zemlji, pa ih trebaš maknuti i sipat svježe gnojivo. Ako si ispirao, sad je vrijeme da ih prihraniš sa propisanom dozom gnojiva (napominjem, nisam od početka čitao, pa ne znam dal imaš i koja gnojiva imaš).

:wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
trebao si preventivni flush cim je to krenulo, cim si primetio da se nesto desava sto nije uobicajeno, ne znam sta cekas 5 il vise dana, samo od sebe nece stati.... a koliko vidim zahvatilo je i druge biljke
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
neznam to vjerojatno ovisi i o sortama koje su i citao sam i vidio da je covjek gnojio sve po PS-u al nije na odskod flesat nece im biti nista, ja na svojima nisam mjerio nikada PH zato sto nemam s cim......koristim izvorsku profiltriranu vodu dodam 20-tak kapi limuna na 6l vode i to dobro prihvacaju za sada....neznam vise sta da ti kazem.....
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
jbg znao sam da ce do ovoga doci : D, kome se da citat unazad sve ljepo pise kako sta kad i gdje. Jedino je pozitivno sto se valjda covjek opeko pa je naucio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blackfox

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
u 5 litara stavio sam kap super vita, phosphor-plus 5 mililitara, bloom complex 10mililitara i smanjio sam ph s (ph minus) na 6.2

nadam se da ce stanje biljaka ic na bolje...

ZALIO SAM IH SVE JER SU SVE POČELE ŽUTIT
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako se sad zutilo nastavi onda moras uraditi flash mada meni se cini kao nedostatak N sto je malo cudno za cvetanje al
mozda si i sjebo ph. A i tvoj grov je pri kraju, vidim automatik je, to bi trebalo biti gotovo za 20 i kusur dana
mozda biljka zavrsava svoj put pa crpi iz listova hranu, ko ce znati. Uglavnom nije mnogo opasno...