Prvi outdoor grow - dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
not smoke je napisao(la):
ja i dalje neznam zasto ljudi izdacuju biljcice pre 1 maja. boje se da nece narasti ili ...
..Izbacio sam ove na početku posta ranije pošto sam bio naivan da će se ljepo sunčano vrijeme nastavit ali pošto nije .nisam ni do sajta išo pogledat ovih par što sam prošli mjestec out stavil. A sad sam dvije .jedna divljakuša a jedna većaod indoor uzgoja jack herrer ili mi je frend barem tako rekel..Budem vidio kad pokaže malo više karakteristika i inače ove dvije idu out za tjedan dana samo da se malo ojačaju doma kod mene. Svaka na razmaku od 100-200 metara i ako če biti to ok onda ču još dvije da nebi bilo muških iznenađenja..
Sad znam da sam prve prerano stavio out al nadam se da oovaj put neću pogrješiti sa izborom jer moje je razmišljanje da poslje ovih kiša dolazi sunce i da če tlo biti perfektno za presađivanje.. :prof10:

---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

Vu ing. je napisao(la):
Lumeni (lm) se sabiraju: 2 lampe od 1000lm daju ukupno 2000lm (lumena)
Kelvini (K) oznacavaju boju, spektar i oni se ne sabiraju: 2 lampe od 2500K daju opet 2500K bez obzira sto daju zajedno vise lumena.

Nadam se da sam pomogo malo.
PS: ovaj post mi je ulepsao dan a bio san nesto s*eban ceo dan vadim neke potvrde a u Srbiji ti je to horor. Podsetio si me na neka moja razmisljanja s pocetka interesovanja za uzgajanje:icon_lol:


Skužio sam sad za lampe.. ako se kojim slučajem odlučim za indor onda ču kupit hps i sklepat ct i dobar box...

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

Ljudi... Koja je fora s koprivama i gnojenje ili tretiranje koprivom... ?.. Kaj bi trebal koprivu u vodi razrijedit i sa tim malo zalit..ima kakve koristi to? Negdje sam na forumu pročital da grower misli zaljevat koprivom kao prirodno blago gnojivo i zaštitu..dali je to ok za male biljke..?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
super, ako ti nije tesko mislim da vredi iskoristiti (da budem iskren, ja pravim sebi corbu od svezih mladih kopriva, super je ;)
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PowerSeed je napisao(la):
super, ako ti nije tesko mislim da vredi iskoristiti (da budem iskren, ja pravim sebi corbu od svezih mladih kopriva, super je ;)

haha .. ja slagal čaj od kopriva prije par godina za detoks tjela i dobar mi bio... Mislim da je kopriva dobar prirodni pesticid i gnojivo.. isprobat čemo pa čemo vidjet ..nema se što za izgubit.. samo da :sun2: dođe i kiše i ova glupa naoblaka odjuri pa da počnemo sa out 2012.. POZDRAV EKIPA
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Danas sam išao do sajta s prvog posta ovog dnevnika i dvije biljčice su vani i izbacile listiće, listići mi izgledaju malo bijelkasti odnosno imaju bijelo žučkaste vrhove. Čudo da su preživjele ove hladne noći .Provjerio sam sunca ima ,gore iznad je čistina i veliki prolaz za sunce istog-zapad.Što če biti bit će.:signs053:

Dvije biljčice koje su u malom vege boxu se drže čisto solidno s obzirom da nemam baš najbolje svijetlo, imam dvije cfl-ke slabe al za tjedan dana za kolko ih mislim prebacit van na novi sajt će poslužit svrsi..

eto nabrzinu sam skicirao moj improvizirani mini vege mox pa recite dal je ovako dobro:



Uploaded with ImageShack.us

Zanima me dal bi ispuh trebao na drugu lokaciju metnut jer je ovako iznad reflektora koji ide skoro preko cijelog boxa?

P.S. @ Power: nabrao sam punu kesu kopriva i ujutro ču napravit nešto od toga.. :b_jump:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Zanima me dal bi ispuh trebao na drugu lokaciju metnut jer je ovako iznad reflektora koji ide skoro preko cijelog boxa?

Nebi trebalo biti problema jel imaš samo dvije cfl. Bolje ovaj upuh digni da bude iznad tog postolja a ne da udara zrak u njega :)
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
matia je napisao(la):
Nebi trebalo biti problema jel imaš samo dvije cfl. Bolje ovaj upuh digni da bude iznad tog postolja a ne da udara zrak u njega :)

Da, tak sam i ja mislil pa sam upuh malo nagnul prema gore.. a inače dok gledam cjeli box izgleda ko malo veći pcbox a to je ok pošto je cijeli u stealth modu.ma tjedan dana će izdržat.. a kasnije ga lako modificiram za hps 250 koji mislim kupit na plači i preselit sve kod cure..

Pitanje: Nemogu na chat..dal trebam imat određen broj bodova za chat ili kaj drugo?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
hehe,simpičantan si:icon_lol:,vidi se iz aviona koliko izgaraš od želje za growanjem:thumb:pohvalno, no polako čovječe,opušteno samo....
Outdoor je poželjno početi što ranije,jer u konačnici dobiješ monstume :),ali...to je najbolje onda odraditi u nekom vege boxu pa tek onda van,kada se vrijeme stabilizira.Jer,kao što i sam vidiš,par biljki ti je već propalo vani.Znači kontinentalna HR.Mraz,kiša,ladan 4-ti mjesec....
Vrijeme početka za outdoor seže sve do duboko u 6 mjesec,što znači ako i u 6 mjesecu posadiš,nisi zakasnio...imat ćeš dima do kraja ljeta.

Što se tiče samog mjesta,koje odabereš...vidiš pravo stanje kad šikara/šuma/rasljine....zazeleni.A onda škare/pilu/sikeru....u ruke, pa napraviš mjesta da sunce dođe do biljki.Naravno,oprezno i u tišini:icon_lol:,motorna pila zabranjena:)
Napravi si razmak između biljki a ne onako na hrpu,ima razloga.....

Ako growaš,growaj sam....
Na chat se ide sa nakupljenih 50 postova.
Sretno i uspješnu 2012:sun2:
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
VenloNL je napisao(la):
Što se tiče samog mjesta,koje odabereš...vidiš pravo stanje kad šikara/šuma/rasljine....zazeleni.A onda škare/pilu/sikeru....u ruke, pa napraviš mjesta da sunce dođe do biljki.Naravno,oprezno i u tišini:icon_lol:,motorna pila zabranjena:)
Napravi si razmak između biljki a ne onako na hrpu,ima razloga.....

Ako growaš,growaj sam....
Na chat se ide sa nakupljenih 50 postova.
Sretno i uspješnu 2012:sun2:

Hvala.. jučer sam bio na sajtu kako sam i napisao prije i vidio kako je vegetacija već polako počela zaklanjat moj orginalni sajt s početka ovog dnevnika pa sam napravio mali masakar i posjekao ta dva čudna drvca koja imaju velike krošnje i eto vraga imam sunca od jutra do večeri(za sad a tek je 4 mjesec) .kad vegetacija oko sajta pukne od ovih kiša ponovno ču masakrirat blokatore sunca i tako ću radit sve dok ne presadim moje bebice koje se u boxu pripremaju za out.
Što se tiče toga kada ču iči s njima out , na to utječu dva faktora, prvi je naravno vrijeme a drugi je taj da nemogu vječno skrivat box u sobi makar je u totalnom stealth modu.
A ovo za odnijet box kod cure sam mislio ako se odlučim za indoor sa drugim sjemenom nakon što obavim presađivanje na sajt, a to sve ovisi dali ču uspijeti složiti hps 250w kojoj je otišla prigušnica a dao mi frend..pa ako ko zna kako to složit nek se javi..:email:

P.S. @VenloNL : znači dobro sam odlučio sastavit vege box i odradit dio vege faze prije outa? razmišljal sam tak da bi logički bilo najbolje biljke ojačat u kontroliranim uvijetima i onda kad presadim što bude,bude.

Za chat kužim...HVALA

edit: u box sam stavio još jedan mali CPU cooler da puše odozdo prema clf-kama i tjera zrak prema ispuhu :D
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PowerSeed je napisao(la):
sad si video i sam, zar ne ;)

Jes Power ali ipakmislim da sam odabrao dobro jer je čistina iznad samo tih par drvaca...ali ipak imam rezervu hehe totalna čistina i na sredini čistine jedna bijloza neče biti primjetna..:signs053:

P.s. ubrao sam koprive i počeo radit bio gnojivo .. report kad završim..

@power: kaj misliš o mom mini vege boxu..? dobra ideja ili ne...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mislim da ti on sad vise nece biti neophodan, krece pravo vreme... al' ne moze da smeta naravno ;)
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
21.4.2012. DAN 19
Ova bi trebala biti jack herrer ako mi je točno frend rekao koji mi je dao sjeme.
21042012722.jpg
21042012721.jpg

Desna je divljakuša
21042012720.jpg


Još ču ih ostavit 4-5 dana da ih tretiram koprivom i onda presađivanje u prirodu....

edit: dodat ću još zemlje do vrha posude jer pošto su ranije bile vani na terasi izdužile su se prema suncu i stagnirale su a sad kad su pod svijetlom više se ne izdužuju već su listovi počeli rasti.

Desnu divljakušu sam jučer zalio otopinom od svježih kopriva i čini mi se da je izreagirala, malo se proljepšala a danas ču i ljevu zalijat extraktom koprive pa ćemo vidjet kak će ona reagirat
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
23.4.2012. DAN 22:
Jučer tretirana koprivom i vidi se napredak.nemogu sa sigurnošču reči da je kopriva zaslužna jer je ovo moj prvi grow i da skoro sam zaboravio dodao sam još zemlje i dopunio teglu do vrha.
Još par dana indoor i onda krajem tjedna ide out ako če se sve poklopit.sajt pripremam.
Update o pripremi sajta sutra popračen slikama.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Domaja the best je napisao(la):
Lijepe bebice,al ipak malo izduzene kao sto si rekao jos te dosta posla ceka.

Držao sam ih na terasi do nedavno i bile su izložene svim vremenskim neprilikama(hladnoči,kiši i škrtom suncu) pa su se izdužile. a od kad su u boxu samo se šire i ne izdužuju se više toliko.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
hehe samo da tih mjesec dana što brže prođe.. :D počupat ču si kosu ako ne uspiju vani...:flamed:.. prije kojih 8 god.smo ko klinci doma uzgojili 11 bebica i presadili ih al bedaci kakvi smo bili nismo pratili vremensku prognozu i tek što smo se vračali sa sajta padne tuča... to ti je peh...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mega monk je napisao(la):
... i tek što smo se vračali sa sajta padne tuča... to ti je peh...

pa to ti retko ko moze prognozirati, a jest katastrofalno za mlade biljke, fakat nisi ti kriv... pogledaj na accuweather prognozu za tvoje mesto i sadi cim krene stabilnije vreme, to je tu :) uskoro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.