Prvi uzgoj kraj reke :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Zašto ih tako male presađuješ na sajt? Pusti ih makar 15 dana da malko stasaju. Presadi i zaštiti ih od ljigavaca i gamadi. Sad odradi sve kako treba kako ne bi bila i četvrta sreća i da ne poludiš.:confused:
 
17.04.2015
80
20
8
27
Evo danas sam stavio proklijale sjemenkice u posudice na sajtu i oko njih posipao neo-pitroid. Na sajtu sam vidio da je malo dublje u zemlji glina jel to dobro il lose? I sad dok su biljcice tek posadjene treba ih prskati? Zanima me kako da ih zaljevam dok je tako malo jel mi je prosli puta plivala po posudi? I plantelu list mogu pocet tek koristit za nekih 4 tjedna i to tekucu plantelu? Jel sam vidio i u vreci plantelu cvet da ima pa me to zbunilo? Stavljam slike za koji dan kad budu prvi znakovi zivota :) nadam se da ce ovaj puta bit sve kak treba
 

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
nov sam u svemu ovome ali citam kontam da je ako ima gline lose
ozbiljnije malo shvati sve to oko growa previse zuris
citaj forum sve ces naci sto ti treba,ja sam prvo iscitao sve pa se bacio na stvar
srecan grow
Edit : i batali pricu sa plantelom ,daj prvo da nesto izviri :) lako ce se prska:bocni:::wave:
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
ja sam mojeg Jacka hteo prihranjivati dok je bio 20 dana, nešto bio sav mali zaostao nešto u razvoju, kaže meni Stipe, ostavi ga na miru, neka raste...tako je i bilo, evo ga sada prestigao sve...dobro je da nisam čačkao i eksperimentisao dok je bio malen, spalio bi ga garant
 
13.04.2012
24
90
13
41
Evo danas sam stavio proklijale sjemenkice u posudice na sajtu i oko njih posipao neo-pitroid. Na sajtu sam vidio da je malo dublje u zemlji glina jel to dobro il lose? I sad dok su biljcice tek posadjene treba ih prskati? Zanima me kako da ih zaljevam dok je tako malo jel mi je prosli puta plivala po posudi? I plantelu list mogu pocet tek koristit za nekih 4 tjedna i to tekucu plantelu? Jel sam vidio i u vreci plantelu cvet da ima pa me to zbunilo? Stavljam slike za koji dan kad budu prvi znakovi zivota :) nadam se da ce ovaj puta bit sve kak treba

procitaj prvo sve o pripremi sajta,klijanju i prvom stadijumu biljke.sve imas na forumu,brdo indor i outdor zavrsenih dnevnika i problema u toku uzgoja(koristi pretragu)!meni je prvi grov i trudim se da ne postavljam pitanja nego koristim pretragu kako na forumu tako i na googl-u:idea:.srecno!!!:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neće ti nitko ni odgovoriti jer si ljenčina. Po čemu si ti poseban da ti se treba sve posebno objašnjavat i servirati? Sve je rečeno po vodičima za out uzgoj pa čitaj. Niti pokazuješ volju niti želju da se educiraš, pa ti vjerovatno ni ovaj pokušaj neće donijeti sreću. Moj savjet ti je da nađeš neki više statički hobi, nije ovo za tebe.
 
17.04.2015
80
20
8
27
Nemam vremena jedino je to. A zelju imam vec treci put pokusavam i procito sam dosta toga samo u praksi sam slab pa zato pitam da opet nesto krivo ne delam...
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Trebao si ih doma držati u čašicama od jogurta tjedan dva dana, dok se reckasti listići ne razviju, sada moraš ići prskati svaki dan zemlju dok neizvire van. stavi najlonsku foliju preko posudica i gumicu da zadržavaš vlagu zemlje, jer na ovom jakom suncu voda brzo ispari. sa najlonskom folijom trebaš prskat svaki drugi dan, zemlja se ne smije ni malo osušiti odozgor jer su ti sjemenke jako plitko (2-3mm), a tebi se na ovom suncu zemlja osuši za 1 dan. Kada narastu 4-5cm u visinu i listovi budu 2-3cm u širinu(cca. tjedan dana odkad izvire iz zemlje), presadi ih u rupe, zalij i zabij prerezane i izbušene boce od coca-cole da ih štite dok su još male. Nabaci malč preko zemlje oko biljaka, travu i listove što nabereš okolo, da ti zadržavaju vlagu zemlje i da sunce ne furi po zemlji jer je crna. Ako je zemlja dobro pripremljena i napraviš ovo što sam ti rekao, na početku dolaziš 2x tjedno zalit sa vodom, kad porastu i budu stare 3-4 tjedna i visoke oko 20cm, onda daješ 1. dozu gnojiva (propisanu) i tako 1 tjedno. Tada zaljevaš 1-2x tjedno. Ako je padala kiša taj tjedan onda samo 1, ako nije padala i bile vručine onda 2x tjedno. kad još porastu preko pola metra, dolaziš 1 tjedno zaljevat, i u vodu dodaješ propisanu dozu gnojiva, gnojiš 1 tjedno, ne češće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: silverlungs

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Pa zar se na greškama ne uči !?!? I opet ista pitanja! A savjete nešto nijesi voljan da prihvatiš, sjeti se priče o bezbjednosti sajta ! Sam sebi skačeš u stomak sa ovom pokazanom neozbiljnošću... vidiš da malo ko haje na tebe ! Zasluženo naravno !
  • U saksiju od 1.5 litara dodaj neku brend zemlju
  • Olovkom napravi rupicu od 1 cm dubine
  • Proklijalu sjemenku, sa bijelom klicom prema dolje položi u rupu(koristi pincetu)
  • Prekrij zemljom sjemenku, i LAGANO utapkaj zemlju da bude homogena
  • Saksiju stavi na toplo mjesto, a zemlju VLAŽI prskalicom. Dakle vlažiš zemlju, a ne zalijevaš, kupaš, daviš itd
  • Odgoji svoju biljku u saksiji nekih 20 dana, i dok god je u saksiji vlagu obezbedjuj prskalicom
  • Iskopaj rupu, zapremine da može da stane nekih 20 L brend zemlje
  • Presadi biljku, i vodi računa da ima minimum 7 sati sunca
  • ČITAJ ZAVRŠENE DNEVNIKE VANJSKOG UZGOJA, VODIČE, I OSTALE RELEVANTNE TEME !!!
U ovom dnevniku me više nećeš vidjeti, pa sad kako hoj !!! Srećno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo
17.04.2015
80
20
8
27
Evo dve su izasle. Druge dve neznam jel jucer tuca stukla il nesto trece, kako vam se cine ove dve male?
 

Prilozi

  • 2015-06-29 11.09.41.jpg
    2015-06-29 11.09.41.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 52
  • 2015-06-29 11.09.41.jpg
    2015-06-29 11.09.41.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 48