Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
malo slika iz amsterdama, zanimljivog i nadasve interesantnog grada. bio sam u desetak coffeshopova, vutrica vrhunska a onaj osecaj kad zapalis i znas da nisi prekrsio zakon i da te niko nece dirati........neopisivo. greenhouse cofeeshop me se najvise dojmio, vutrica dobra, ambijent i atmosfera odlicni, klopa dobra po prihvatljivim cenama osoblje super.....sve za desetku, kroz pricu sa redarom isprica mi da mu je devojka iz hrvatske tacnije sa korcule i stize na leto kod njega, pitam ga koju si prvu rec naucio..... JEBI GA :)
obavezno posetiti crvenu cetvrt ali ne jednom nego par puta da vidite i drugu i trecu smenu ;-) moja sreca zena mi je sirokih shvacanja pa nije branila :)
stvarno svega za viditi i sto je najbolje sve se moze peske obici sto je i najbolje..... pusio sam na trgu , na ulici , ispred hotela, na trajektu, dok sam setao, nikakvi problema.. i sve pohvale za samostojece pisaone , to bi svaki veci grad trebao imati :)
 

Prilozi

  • IMG_20150221_130041.jpg
    IMG_20150221_130041.jpg
    191,1 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20150222_122806.jpg
    IMG_20150222_122806.jpg
    265,6 KB · Pregleda: 84
  • IMG_20150222_134327.jpg
    IMG_20150222_134327.jpg
    419 KB · Pregleda: 82
  • IMG_20150222_172905.jpg
    IMG_20150222_172905.jpg
    255,5 KB · Pregleda: 82

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
zar mislis da je to sloboda? po meni je sloboda
da mislis svojom glavom a ne da je sve dozvoljeno.
izvinjavam se za 'spam'
 
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Pa da ti kažem nešto prijatelju, vidim da si otvorio temu u vezi kapitalizma i da si jako zagrejan za priču ducija simonovića.
Ti ovom porukom očigledno insinuiraš da ja ne mislim svojom glavom?
Ne voliš kapitalizam i sistem koji se nameće? Onda ga ruši, izađi ispred vlade, uradi bilo šta. Sakupi istomišljenike i budi Če Gevara.
Ni ja ga ne volim, ali sad ovde da prosipam neke priče u prazno bez adekvatnog rešenja još manje volim.
I da, u odnosu na naš balkan gde glavnu reč vode skinsi i ostali naci maloumnici holandija je zemlja slobode.
185 različitih nacija živi u Amsterdamu, niko neće nekog da ubije od batina zato što je iz somalije ili Portorika.
Možda jeste loš sistem, ali se zna red, kultura i poštovanje.
edit: Još jedna stvar. Kad je čovek rob u svom umu, onda mu nema pomoći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Superfly and L0oD

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ja sam u 4 puta bio u Damu u 80 ima...3 vikenda i jednom 5 dana ali živio sam u Parizu , nas 4 u crnu Seat Ibizu na kojoj je na donjem djelu prednjih vrata tipski bilo ispisano crvenim lakom "Porche System" valjda ispušni sistem od Porschea neki patent ali i to je i u Parizu 1980 ih ranih za mlade bila šminka ....super je put Pariz - Amsterdam jer je autocesta sve kroz Belgiju koja je cijelom dužinom ovjetljena po noću i danju kad treba i magle su po zimi...tako da je ugodan put i brz ali svaki (4) puta kada smo se vračali u tom jebenom crnom autu nas 4 bilo na grani pri povratku odmah "stanite malo na stranu s'il vous plait"...

Ajd drugovi smokeri poso zove . tipkamOSE :rasta:
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
Pa da ti kažem nešto prijatelju, vidim da si otvorio temu u vezi kapitalizma i da si jako zagrejan za priču ducija simonovića.
Ti ovom porukom očigledno insinuiraš da ja ne mislim svojom glavom?
Ne voliš kapitalizam i sistem koji se nameće? Onda ga ruši, izađi ispred vlade, uradi bilo šta. Sakupi istomišljenike i budi Če Gevara.
Ni ja ga ne volim, ali sad ovde da prosipam neke priče u prazno bez adekvatnog rešenja još manje volim.
I da, u odnosu na naš balkan gde glavnu reč vode skinsi i ostali naci maloumnici holandija je zemlja slobode.
185 različitih nacija živi u Amsterdamu, niko neće nekog da ubije od batina zato što je iz somalije ili Portorika.
Možda jeste loš sistem, ali se zna red, kultura i poštovanje.
edit: Još jedna stvar. Kad je čovek rob u svom umu, onda mu nema pomoći.

Glavnu rec vode skinsi? daj to sto pusis, ne pitam za cenu :D
odakle znas da se istomisljenici ne skupljaju? a poruka mora da se siri a ne da se dizu revolucije, to bi radila deca posto smo mi imali 'revoluciju' i svi znamo gde smo sad.

ako ti mislis da je legalizacija opijata, pederastije , pedofilije
i ostalih bolesti sloboda onda okej, ne bi imao nista da dodam.
taj zapad koga svi uzdishu u nebesa je u sustini jedna tamnica gde se covek tretira kao rob i tamo NEMA
nikakve demokratije a evo primera.
Kad je Duci pre skoro 30 godina drzao predavanja na fakultetu u toj tvojoj Evropi i pricao o sistemu odmah je popio otkaz jer njima nije stalo do istine, njima je stalo da odbrane sistem i uniste coveka a sta mislis sta se sada radi ako je vako bilo pre 30 godina.
Nemoj pogresno da me shvatis, nemam ja nista protiv Amsterdama, evo planiram cak i ove godine da odem,
da vidim svu tu slobodu i te cari liberalnog sveta :)

edit. A koliko nacija i nekih skoro stvorenih nacija zivi u Srbiji pa im ne fali dlaka sa glave,
cak imaju veca prava nego oni koji se izjasnjavaju kao SRBI!?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Drugari,ajmo preskocit verska uverenja,nacije i tako to... nemoj te vi mene pogresno svatiti,gde pocne da ima malo dima tu onda buja vatra... da ne lupam pravilnik ovde i spamam temu,zapalite po jedan joks,rlx totalni,uzivaj te u zivotu ne pokusavaj te ispravljati krive Drine,mrka kapa od toga... nego bas lepo sto je autor otvorio ovu temu,za neke clanove foruma kojo nisu bili u Amsterdam,(a i ja spadam medju njima) moze se ovde prikupit korisnih info,pa ako se desi put,bar cemo biti upuceni u neke stvari ;) :spliff:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahaha, bem ti balkan, najgore je sto ste obojicau pravu, vrtar i dude.

a da ne spamujem da dodam jednu fortkicu od pre dve tri godine nije dam ali jeste neko selo muzej pored zaboravih ime, inace je to rodno mesto nekog njihovog multimilionera, albert nesto. DSCN0315.JPG
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Samo kratko za tko prvi puta u Dam dolazi pa možda u euforiji pripazi na sve "ponude" nepoznatih ljudi da može srediti nešto brže i bolje i jeftinije......odjebati sve takve štogod da nudili makar obećavali brda i doline......samo što dalje od "dobronamjernih" :)

poanta jest da u tom gradu ima takvih umjetnika u varanju naivnih i dobronamjernih smokera da bi se mogao film o njima snimiti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
takvi su bas odlicni za prvi dan, samo treba znati sa njima. kad ponudi kazes mu ok ali prvo da probam. kad probas kazes mu roba ti je sranje kako te nije blam da to valjas ovde, i teras dalje a on ostane skenjan. ako naletis na par takvih bice ti dovoljno za prvi dan pa i vece a da nista nisi potrosio. isprobano ;)
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
e, to smo napravili kad smo došli drugi puta nakon 7 mjeseci, oni nas zaboravili ali samo je taj puta išao jedan dečko 25+godina koji je taman odslužio ugovor od pet godina u Legiji Stranaca i bilo nas je 3 na 3 :):rasta:

doduše na drugi smo način došli do svega što su trenutno imali zanimljivo u buksi u nekom haustoru pa u kutiji u zidu od nekih instalacija od zgrade :)

Karma is a bitch
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
pa da tada sam stao.... jer sam znao da necu pusiti neko vrijeme.... preciznije oko 7 mjeseci... ali nikad nisam mislio da ce se to shvatiti kao da sam zauvijek prestao.... majko moja pa nemogu to zamisliti.....

za nekih mjesec i pol cu opet poceti pusiti... i tako 2 mjeseca.... i onda opet pauza od 6 mjeseci ;)