Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2007
1
0
0
41
Nama je najjeftinija solucija bila let iz Zagreba (Germanwings) ili Rijeke (HLX) za Koln, te iz Kolna rentati auto ili sa vlakom do Amsterdama. (ukupno oko 150 eu, naravno, ovisno). Još jedan plus je što te nitko ne pretražuje na aerodromu,) A kad stigneš tamo, preporučam Flying pig (www.flyingpig.nl), oduševiti ćete se s hostelom, u centru je grada, a cijene su pristupačne....
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Dobar je Germanwings on leti i iz Beograda i iz Zagreba do Kolna samo sto ti je onda problem sa najbrzim ICE vlakom imas tri sata do Central station u Amsterdamu, ali nije ni tih tri sata toliki problem nego skupe karte za te dobre vlakove. Neznam koliko je tocno cini me se oko 100e. Bilo bi dobro da netko ko je putovao napise svoja iskustva.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo ljudi... bio sam u Amsterdamu :smoke18:

4 nezaboravna dana, gotovo je nemoguće opisati koliko je tamo drugačija atmosfera. Sve je opušteno, bez kompleksa... puno različitih ljudi... Svuda se šire mirisi finih stvari, nevjerojatno je kako tamo trava fino miriši. Iako je sve skupo, nije bilo toliko bitno jer nam je bilo fenomenalno... bili smo smješteni vrlo blizu centra, noću je tamo konstantan muving... ima hrpa ljudi po ulicama, svi jure na jezivo lošim biciklima... Ljudi su nevjerojatno ljubazni i susretljivi, svi dobro pričaju engleski i uvjek su spremni pomoći... S vremenom baš nismo imali sreće, dva dana su bila kišna... obišli smo par muzeja, a većinu vremena smo proveli u Coffie Shopovima...

Dampkring mi se najviše svidio, tamo su snimali neki od Oceans nastavaka čime se očito jako ponose jer se na telki non stop vrte scene iz filma, a po zidovima su fotke sa istom temom. Imali su odličan izbor svega, za svaku sortu piše kako je uzgojena, kako djeluje i koliko je jaka... na žalost vremena je bilo premalo da bi probali sve :icon_lol: uglavnom smo brijali po sativama... N.Y. Haze, Silver Haze, N.Y.C. Diesel (koji fenomenalno miriši)... neki turski hash koji nas je rastavio na proste faktore :facesjump:

Morali smo probati i gljive, ima ih u različitim jačinama, uzeli smo neku srednju Columbian vrstu i moram priznati da sam imao fine halove... u svakom slučaju vrijedi probati :alien555:

Malo o cijenama...

Cijena trave ovisi o kvaliteti i jačini, u prosjeku je 2,5g 20€-35€. Gljive ovisno o jačini 12-18€. Ostalo je skupo za popizdit, ušli smo u jedan smart shop uzeti neke suvenire i izašli sa 100€ manje... obična T shirt majica sa nekim sitotiskom 20€... grinderi od 5€ do 35€... bezobrazno! Kave sa mlijekom su 2€-3,5€, piva 0,5l 6,5€-10€... 1,5l vode 3€... klopa isto nije jeftina običan kebab je 5,5€, pommes 2,5€...

Kupili smo "I amsterdam card", postoje 3 različite opcije limitirane vremenom od 24, 48 i 72h. S time imate besplatan gradski prijevoz, ulaz u 30ak muzeja, 2 vožnje brodom... popust na ulaznice u druge muzeje, klopu u restoranima... uz to se dobije knjižica sa detaljnim objašnjenjima svih tih mjesta i naravno plan grada. Cijena za 48h je 43€ i ako planirate gledati muzeje, voziti se brodom, tramvajem... isplati se. Druga korisna stvar je Smokers Guide, vodič po coffie, smart i xxx shopovima...

Mogao bi sad još dve stranice napisati jer sam pun dojmova... nadam se da sam dovoljno skratio ;)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: masnipalac

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
prolaps_rektuma je napisao(la):
Malo ste puno plačali ganju...mi smo u bulldogu 12 eura purple haze,silver haze...iako je black buble skank bio 45 eura...


ti si platio 12 E 1,2 grama sto je uobicajeno pakovanje, a covjek je rekao da je 2,5 grama od 20 do 35 E tako da ti dodje na isto. ali ne kuzim sta ti je ovo 45 Eura black buble skank za koju kolicinu to govoris?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Uobičajena pakiranja su 2,5g... u nekim shopovima je minimum 1g, dok u Dampkringu možeš uzeti i po 0,5g. Isto tako se mogu kupiti srolani jointi... mi smo uzeli jedan od nekog turskog shita i platili ga 5,7€...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Mi smo uzeli jednu samo radi toga da probamo shit... dobro nas je skucalo, ali mi je daraža bila trava ;)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Nisam bio u Paradoxu, ali to je to... cijene vrlo slične Dampkringu... jedino što je tamo bio nešto veći izbor.
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
gens je napisao(la):
Nisam bio u Paradoxu, ali to je to... cijene vrlo slične Dampkringu... jedino što je tamo bio nešto veći izbor.

thx. sad sam računao malo na kalkulatoru... pa i nije to toliko više nego što piše na onom linku... cca 2-3 eura više možda po gramu.

uf, još mjesec dana i ja odoh :bis:
 
11.07.2007
3
0
0
55
ideja nije losa zasto da ne trebalo bi i to probati jednu ljepu eskurziju,mozda i obidjemo neke coffe shopove(istoriske ko ovde se i slavni napusavaju)hehehehehh
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja nisam punoletan tako da mene taj raj ceka jos koju godinu,ali ako neko ode nek se provede i za mene(nece mi smetati jedan pack kao poklon,he he).peace
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
gens je napisao(la):
Malo o cijenama...

Cijena trave ovisi o kvaliteti i jačini, u prosjeku je 2,5g 20€-35€.

Izgleda da je to malo poskupilo. Ja sam bio u Amsterdamu 2002. godine i svugdje je bilo 2gr = 12eur, samo neke vrste su bile pakirane po 1.8gr ili najmanje 1.5gr i po tome su kao bile skuplje...

Sve s vremenom poskupljuje pa eto došlo vrijeme i za grass :eek:hno:
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Evo koga zanima o cjenama ima ih raznih ovisno o kvaliteti količini a bogami i o položaju ,veličini,dodatnim sadržajima Coffee shopa ,sve oni to naplaćaju korz vutru jer to im je glavni izvor prihoda.Isto tako je i kod nas npr. na Jadranu naruči istu ribu u nekom nacifranom restoranu uz more i u nekom manje sređenom i udaljenijem od mora pa vidi koliko ćeš platiti ,čak će ti se desiti da u ovome uz more dobiješ puno siromašnje priloge(ako imaš sreće da ne naletiš na neki idiotski u kome moraš priloge naručiti i samim time i platiti posebno) i svaku krišku kruha posebno pa te oderu i naplate ti i pogled na more i noge šta prolaze rivom i sl. A u ovome manjem donese ti istu ribu i priloge i ostane ti i za popit za cjenu koju bi u velikome platio za samu ribu.

Evo ova dva ispod nisu loši ima možda i boljih sajtova sa cjenama na ove sam nedavno slučajno naletio:

http://www.cannabispricelist.com/

http://www.coffeeshop.freeuk.com/ACDfrmSt.html?ACDpage=Database/Streets/Towns.html

Ako mislite proći gore jeftino za dobru vutru preporučujem Coffee Shop Central, kad izađeš sa Central stationa ideš lijevo preko tramvajskih stanica nekih 150 m 200m i onda imaš mostić preko kanala i shop ti je ispred nosa samo prati miris :),mali coffee shop 10 m^2 sve skupa ni toliko možda samo imaju sigurno najbolju vutru u gradu za cjene npr. 2.4 gr 12.5 € i 4.8 gr 25€ dođe već zapakovano ,imaju uvijek 4-5 vrsta vutre i 4-5 hašiša ,uvijek fino manikirana vutra ,nema listova ni onih najmnjih ako nisu pravo masni smolavi,sjeme nema teorije da nađeš .
Možda sam i glup samo čak i da imam love na bacanje ne pada mi napamet plaćati nekome 11.5 € gram bilo kakve haze zato što je on morao oko nje igrati 15 tjedana u cvjetanju kladim se da nakon 5 dana pušenja ne puca ništa isto kao i kod ovih nekih White widowa ostale bijele familije koje cvjetaju 7-8 tjedana tako da za 15 tjedana može dati dupo veći urod a i cjena je onda duplo manja .A high je manje više isti ***** pogotovo kad si svježeg mozga ,čisto sumnjam da bi me SSH mlatnuo nešto posebno jače nego White widow i što se % THC-a tiče tu su negdje obadvije vrste oko 19-20 posto ,a ajde neka je SSH i 23% ,velika stvar,kad mozak otupi nakon 5 dana jebaji ga isto ti ga dođe pušio iceolator ili lišće albanske brlje samo što od ove brlje sutra boli glava i kašlješ ko da si spavao na dimu u sušionici mesa.Ajde sad ono ponekad uzeti čisto kao radi promjene,kao onda opet puca kad promjeniš vrstu ,mada ja to nisam tako doživio ,nema meni bez pauze ništa ,kad otupim onda otupim.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
cannebosanac je napisao(la):
A high je manje više isti ***** pogotovo kad si svježeg mozga ,čisto sumnjam da bi me SSH mlatnuo nešto posebno jače nego White widow i što se % THC-a tiče tu su negdje obadvije vrste oko 19-20 posto ,a ajde neka je SSH i 23% ,velika stvar,kad mozak otupi nakon 5 dana jebaji ga isto ti ga dođe pušio iceolator ili lišće albanske brlje samo što od ove brlje sutra boli glava i kašlješ ko da si spavao na dimu u sušionici mesa.Ajde sad ono ponekad uzeti čisto kao radi promjene,kao onda opet puca kad promjeniš vrstu ,mada ja to nisam tako doživio ,nema meni bez pauze ništa ,kad otupim onda otupim.

Pravo reče čovjek i stvarno je tako! :sick:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ajmo kod deda mraza on je uvek raspolozen,sta znas mozda nam pokloni koje kilo marihuane...hehe just kiddin...peace & respect
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
ljudi evo večeras se vratio iz amsterdama i sve što imam za reći je:

uoipoouoipoouoiopipoouiioulio. gljive. oipopoiouououioui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!


i jebena trava i hašiš.



ako itko ima kakvo pitanje nek pita, ihihiihi.