Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.10.2010
34
0
0
32
Sekach je napisao(la):
Jbg, treba ti onoliko koliko si spretan...neki kazu 100 eur po danu...sto je po meni pretjerano...

Imas hostela za 10 eur dnevno, nemoj jesti neki gotovi junk nego kupis par namirnica i sam si slozis jelo pa prodes za 7-8 eur dnevno za hranu(zdravu i ukusnu)...

I ostalo ti je samo trosak koliko ces pusiti...a to moze poprilicno varirati... :icon_lol:

BULLSHIT svjetske klase, ajde ako neznas,suti, nemoj po forumu pisat dezinformacije....hostela po 10 eura nemas, ne postoji, da spavas u najvecoj rupi sa 20 ljudi izvan grada ces platit npr 20 e i to ako rezerviras na vrijeme (a naravno onda trebas se nekako i dobacit do centra). Ove spike nemoj jest junk su pusiona isto jer je junk najjeftinije sta mozes nac. Di si ti mislio to slagat tu zdravu i ukusnu kuhinju ?! Sta ces maneštru ili čobanac kuhat u hotelu ?!?! (i ja neznam dal bi u zagrebu npr uspio prezivit cijeli dan-jest/pit sa 50 kuna ?! a ovdje si u novom gradu,neznas di je sta skuplje ili jeftinije etc i btw jednom od skupljih gradova europe.
Covjek kaze da planiraju sa autom...ajde razmisli pa ces se sjetit da si u Europi, da nemozes parkirat na trotoar nego moras i parking placat. I racunaj da nece bit jeftino. I jos ti se skupi miljon drugih stvari. i jednostavno moras racunat sa prijevozom i svim da ce te izac min 100 po danu.
A ono sta ces popusit ce ti bit tako mala i nebitna stavka...moras po meni bit debil da dodjes u A'Dam i samo se ubijas od vu, ides od CSa do CSa i gotovo. Kad dodjes gore, bit ce ti gust i uzet biciklu , mozda ic neki muzej pogledat (ne svakom al opet) , kupit ces neki suvenir sigurno,jer ko zna kad ces se opet i vratit i tako...
P.S. sry sta je ovako sve zbrda zdola nabano u postu , al nemam vremena sad , moram ic ucit a pop***im kad ljudi bubaju gluposti jer "oni misle" ...
PoZz
 
14.10.2010
34
0
0
32
P.P.S. i zaboravih spomenuti izlaske. kad si gore naravno da ces izac van bar dvaput i ako nista druge popit pivu ili dvije- upad se uglavnom svagdje placa. a piva 0.5 l kosta izmedju 4 i 6 eura.
Evo link na youtubeu, club se zove paradiso. Prostor je bivse crkve. tu su bili svi- od lady gage, preko gnr-a , hurts, i mali milion DJeva svjetskog vrha.
http://www.youtube.com/watch?v=BWkDpj5PblI
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Amnezia je bila skoro svuda , De Rokery ,Ricks ... Orange i bluebery potrazi u easy times . Purple haze je imo samo riki ako bas imas zelju da probas :)
Pecurkice se prodaju u smart shopovima , mislim da ih neces naci u cs-u ....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Lako pljuvati dontra, ako se ne potrudis naci jeftino... Iskreno da ja u Hr trosim 50kn dnevno samo za sebe za hranu i pice odavno bi umro...30kn imam dosta za 4-clanu obitelj i za te novce se prezderemo...

Ima hostela za 10 eur dnevno po osobi, znam sigurno jer je kolega bio tamo prosle godine...naravno nije privatna soba nego njih 6, ali ni ne namjeravas ici sam tamo... Cak sam i ja u pola minute googlanja nasao odmah jedan takav(http://www.hostelbookers.com/proper...rArrivalDate=04/05/2011&intNights=2&x=37&y=21)...

I ako vec odlucis ici negdje, valjda ces se prvo informirati o tom mjestu, a ne doci tamo i onda se pitati gdje ces sto nabaviti...a ta razlika izmedu planiranja i "bauljanja" je razlika izmedu 30 i 100 eur dnevno...
 
14.10.2010
34
0
0
32
Evo sekach svaka ti cast za 30 kn za 4ero ljudi ali morate shvatit da ste gore smjesteni u HOSTELU i nemate di kuhat pastu sa malo sira vrhnja ili tako nesto da jeftino prodjes... Jednostavno si osudjen da vani kupujes hranu i tu ti junkfood ispada definitivno najjeftiniji, mozda mozes kupit pinku kruha i malo salame pa ces tako proc jos eur ili dva jeftinije al neces puno profitirat a i nemozes bas na sendvicu prezivit sve dane gore...
Kazes lako je pljuvat al se treba potrudit pa ces nac...e slazem se-za neke druge destinacije al a'dam je konstantno krcat turista i stalno su hosteli bukirani. (slucajno znam jer sam osobno bio lani po ljeti iso gore) A sta se tice ovog hostela sta si stavio , sry al stvarno si naivan. Svi hosteli se reklamiraju tako da stave najnizu cijenu uopce... znaci ti ukucas u google amsterdam+hostel i naravno odmah ti izleti hostelworld(preporucam) , hostelbookers i jos miljon takvih stranica i na prvoj stranici pise 10 eura, 15 eura...e i svi vi to gledate, al nikom ne pada na pamet da je to cijena koja se pojavljuje jako rijetko, probaj upisat datum kad mislis doc u taj hostel pa ces vidjet sta se dogadja. Ovaj tvoj link sam otvorio i nasumicno ukucao 3 datuma-jedan u 5om mjesecu, jedan u 6 i jedan u 7om mjesecu (sve negdje sredinom mjeseca)...i zamisli nema cijene ispod 30ak eura.
P.S. ja sam isto spavao u hostelu u 6erokrevetnoj sobi a kako sam avion rezervirao tek 10ak dana prije putovanja kako bi proso cim jeftinije bio sam sretan da sam uopce uspio nac slobodan krevet u nekom hostelu.
P.P.S. moj savijet kod bukiranja hostela.
1. probaj bukirat cim prije da nebi ostao bez lezaja-tako ces ujedno proc i najjeftinije
2. uvijek kad gledas cijene stavljaj barem okvirne datume
a) zato jer ces vidjet priblizne cijene
b) puno hostela ima ralicite cijene za vikend i za radne dane pa ces i to uzet u obzir
3. gledaj dal moras platiti jos kakve dodatne troskove...bas u tom hostelu sta si ti stavio link moras placat dodatnih 5 posto od cijene (Local Tax 5.00%)-pise na dnu stranice naravno
4.gledajte ratinge hostela !!! ima svakakvih rupetina...prvo se popunjavaju najbolji, sta kasnije bukiras dobit ces vecu rupetinu a platit vise $$$...
(mi smo bili smjesteni u hostelu city center (ex hostel grenada) i meni je bilo ok, nije neki hostel ali moglo se prespavat, tusevi prljavi, dorucak fetica kruha i malo marmelade...ali ajde, cura koju smo upoznali u hostelu-engleskinja, spavala je u sobi do nase, znala se probudit ujutro sva izgrizena, da bi na kraju dobila potrovanje od bedbugs (neke bube u madracu neznam hr naziv) , znali smo u kakav hostel idemo jer smo procitali reviews ali jednostavno svi su drugi bili popunjeni...
 
14.10.2010
34
0
0
32
...i kad sam ja napisao oko 100 eura po danu...u to uracunao sav prijevoz, hranu, hostele i sl...znaci kompletno zadovoljstvo odlaska gore te na kraju izlazi + - tu negdje
a, sta se tice informiranja, definitivno si u pravu, al neces guglat di je najjeftiniji hamburger u gradu i onda ga ic trazit...samo sam to mislio...
Zz
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Moj frend ima baku nekoliko km od Amsterdama, tako da kad cemo mi ic gore, imamo smjestaj i eventualno neku klopicu :)

I uz to sve mislim oko 50€ dnevno raspizdit. Što prema ovim pricama vrlo brzo ode :p
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Nadam se da se budemo dobro proveli.
A kad se vratimo, jer ne znam jos ni kad cemo ic.
Onda cu tu napisat kak je bilo :)

 
14.10.2010
34
0
0
32
Evo kako je bilo puno pitanja i neslaganja oko količine novca koju treba planirati za putovanje u A'dam...tu je dobra stranica koja se odnosi općenito na backpacking Europom pa vam je sve lijepo na jednom mjestu napisano sta vam treba...od putovnice, preko ruksaka, karte za avion / vlak etc...pa sve do hrane, zabave additional costs i slicno...naravno da to sve ovisi o nama samima, al stvarno mislim da je dobro da se ovo procita jer se neke stvari zaboravljaju...
http://www.euro-backpacker.com/planning/money.php
PoZz
 
14.10.2010
34
0
0
32
Evo samo da obavijestim sve prisutne (a moram se malo pohvalit), u osmom mjesecu pada putovanje u amsterdam (vol.2)...7 dana, prijevoz kombinacija avion/bus/vlak ... sve organiziramo sami (nedam pare mrtvoj agenciji :) )... avion je bagatela, a hosteli su jos uvijek po nevjerojatnim cijenama (oko 28 € noc ).
U planu je i odlazak u Rotterdam na HC party :D
Interesira me ima li neko iskustva u prebacivanju od Amsterdama do Rotterdama...Cisto financijski gledano, kako je najjeftinije ? vlak? € ?... i dal ima preporuka za hostel u Rotterdamu (samo jedna noć) ?
Hvala i pozz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mislim da ti je vlak (metro) najjaca opcija za voznju bilo kuda u Nizozemskoj. Brz, kvalitetan, jeftin!!! Jao, i ja bih na vol.2. Pretprosle godine bio, ali sam razgledao puno muzeja i *****rija, naravno pusilo se di god sam se nasao... Vol.2 bi bila cista partija. Lijepo se provedi!
Nego daj ti meni reci koliko ce te sveukupno put i smjestaj kostati? Ja platih 7 nocenja u hotelu+prijevoz avionom (povratna) 2200kn!
P.S.-iskreno, meni se ne bi dalo van Amsterdama, ukomirao bih se i gotovo! :)
 
14.10.2010
34
0
0
32
2200 kazes...pa po meni je to super...mi idemo na 8 dana, stim da idemo ryanairom do dusseldorfa... (24€ povratna+kofer kojeg dijelimo) i taj avion nam slijece tek oko 11 pm i onda se prebacujemo do nijmegena sa busom (18€ jedan smjer) i tamo cemo doc cca oko 00:30 a prvi vlak (jedan smjer 17€) nam ide oko 5:30, ali smo se dogovorili da cemo uzet dvije pive svaki i malo iskljucat, da ne placamo hotel za tih par sati, malo cemo valjda na kolodvoru ubit oko... tako da prijevoz računam oko 100-115 € sve ukljuceno povratno.
Hostel (u centru red lighta) plaćamo 140€ po osobi za 6 noćenja, sobu su 18erokrevetne (al nas ima 5) , a otvoreni smo za druzenja zabijanja, i upooznavanja tako da na to vise gledamo ko na prednost nego nedostatak...(zato i nisam uopce trazio hotele)
tako da to sta si ti platio 2200 mi cemo platit tih 250 € cca...
Pare za gore...a ono, jest ćemo junk i to da nas izadje cim jeftinije, lani smo vec upoznali grad tako da nema ni suvenira i slicnih *****rija....
Sta se muzeja tiče lani sam imao velike planove da bi na kraju otišu u muzej hasisa i marihuane koji je pušiona teška...ove godine samo zelim u kucu anne frank, ostalo mi nije toliko napeto...
 
14.10.2010
34
0
0
32
...ajde vi koji ste bili... imate nesto za predlozit???... neko dobro mjesto za izac...neki dobar kafic...neke atrakcije ili bilo sta...otvoren za sve opcije...ima neki coffee koji vam je bas ostao u posebnom sjecanju? sta je sa kolačima? di su najbolji? gljive da ili ne ?
 
08.06.2011
3
0
0
31
Ja vec imam organizovan put u julu, pa da ne otvaram novu temu, kakva je situacija sa nosenjem sjemena u avion ? Oni skenere nebi trebali nista naci, za dzukele ne znam... Naravno ne bih nosio onako u pakovanju nego bih stvio u nesto tipa dezodorans i sl.
 
14.10.2010
34
0
0
32
Huh, iskreno-ne preporučam, vjerojatno nebi bilo nista ALI... cijeli put bis bio napet i sve...nznm dal postoji mogucnost slanja u pismu...mislim da zakon o pismovnim posiljkama ili tako nesto ne dozvoljava otvaranje pisama...pa si onda iz amsterdama sam sebi posaljes
nadaj se da ce ti neko iskusniji odgovorit na tvoje pitanje:)
 
08.06.2011
3
0
0
31
Sjeme ne sadrzi thc koji je kontrl. supstanca. Sjeme je previse sitno da bi se vidjelo. Mislio sam jednostavno u kofer, u svaki dzep po jednu. Ako ih nadju, castim ih.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Daj, dok uđeš u avion stavi sjeme u usta dok prođeš kontrole, tako i kad budeš izlazio.... Mislim, sjeme je tako malo da bi ga mogao sakriti gdje god hoću, ako netko padne sa par sjemenki mislim da je budala najveća....

Eto, moje mišljenje