Red Dragon, 600W MH/HPS by @Nicolas

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Pozdrav Nicolas!
Evo šta ti ja mogu reći iz mog skromnog iskustva (privodim kraju svoj prvi grow): Biće to sve ok, ako sad možeš držati vlagu na 45% dok je boks prazan (mada verujem da si to merio bez uključene MH) . Čim tu uđu posude sa zemljom i biljka polako krene da raste, vlaga će se polako povećavati, tako da ćeš već posle par nedelja maknuti taj ovlaživač, a posle još par nedelja kad se tu džungla napravi bićeš presrećan što imaš tako moćnu turbinu da može da ti spušta vlagu i kad lampe ne rade. :D

Za početak, ako baš hoćeš da dižeš vlagu na tih idealnih 60% imaš dosta tih fora sa peškirima, sunđerima i sl. Meni je boks jedno vreme izgledao kao prostor za sušenje veša sa peškirima i krpama okačenim na sve strane. :D
Sviđa mi se tvoja priprema i sa zadovoljstvom ću pratiti ovaj dnevnik. Srećno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
27.09.2015
47
172
33
@1310 Potrudicu se, hvala. Imam neke ideje pa cemo videti. Foliju sam lepio akrilnim silikonom, i potrudio se da je precizno isecem. To mi je delovalo kao najbolje resenje upravo zbog estetike.
@MMSplit hvala, imam neku ideju pa cu videti. Uostalom i sto kazes nije strasno izboricemo se.
@21 gram Hvala bato na podrsci, a i na savetima, to i mene ceka po svemu sudeci. Sad sam fokusiran, pa korak po korak. Trudicu se da iznedrim nesto lepo :gled:

Biljke su proklijale, CFL lampa lepo radi posao, spustena je na nekih 10 cm da se dobro ukorene, Poslusao sam @VenloNL i prebacio seme u casice od pavlake. U sledecem postu stizu slike.

Do tada srecno svima i hvala na podrsci
:vutra:
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Odlican uvod,impresivna rasveta,prihrana... Ceo set je top kao i tvoje predstavljanje dnevnika. Samo napred :thumb:

Jedino sto mi bode oci je polozaj CFL-a. Imas taj sistem povezivanja,ali jednostavno bi mogao da vezes zicicom vrh sijalice i nivelises je u horizontalni polozaj radi bolje efikasnosti.

KLASMANN - Steckmedium srazmera 50/50% zemlja/perlit
Klasman zeleno pakovanje(1) mi se pokazao kao odlican supstrat i bas me zanima test ucinak supstrata koji si ti odabrao,a sto se tice odnosa perlita,cudi me da si se odlucio na taj procenat. Biljka super radi i bez perlita,sa 15% daje odlicne rezultate pa 30% bude neka gornja granica. Koliko god da supstrat drzi vlagu kako ti je agronom napomenuo,50% po mom misljenju tesko da moze biti dobar izbor.

Iako je prvi grow, posle ovakvog starta ima potencijala za jako,jako uspesan zavrsetak. Srecno dalje:)
 
Poslednja izmena:
27.09.2015
47
172
33
@Degustator poslusao sam te za CFL i privezao kanapom, sada stoji horizontalno, evo dole slike.
Cini mi se da su se biljke malo vise izduzile, ne znam sta je pametno uraditi u ovom trenutku.
Lampa je postavljena nekih 10 cm od samih biljaka, vlaga je u rasponu od 70% - 80% ali je temperatura jutros bila 26,7 stepeni, sto mi se malo ne svidja, cini mi se da im smeta. Jedna biljcica je povila malo listove na dole, jel to moze da bude od toplote? I koja je temperatura idealna u ovom periodu?

Sto se tice zemlje odabrao sam iz razloga zato sto proizvodjac auto pot sistema preporucuje kao idealno 50%/50% zemlja/perlit te eto, mada se nosim mislju da kupim zeleno Klasmanovo pakovanje.

20160113_211654.jpg 20160113_210034.jpg 20160113_210056.jpg 20160113_210418.jpg 20160113_210436.jpg
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
pogledao sam video o autopotu i iskreno,nisam nesto odusevljen sistemom a i paprika je bila u pitanju ali iscekujem da me razuveris svojim growom :)

Za izduzivanje biljcica glavni krivac je plasticni poklopac kojim su pokrivene jer filtrira svetlost cfl lampe koja je inace maksimalno odmaknuta. Ili skloni poklopac ili sijalicu bezmalo prisloni na poklopac i prestace sa izduzivanjem. Po boji stabljike se vidi da biljcice nemaju dovoljno svetlosti,trebala bi biti rumenkasta do neke svetlije ljubicato/bordo boje. Tvoje se jos malo pa provide,ali nije to nista strasno.
KAd budes presadjivao,samo ih dublje posadi ili ces ih kasnije regulisati nekim od treninga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
pogledao sam video o autopotu i iskreno,nisam nesto odusevljen sistemom
Nakon 2 growa u Autopotovima mogu odgovorno tvrditi da je sistem odlican, jednostavan, i ako se sve dobro postavi - izrazito plodonosan... Tako da sto se toga tice ne brinem se za kasnije. Imas sve preduvjete i opremu za super grow. Nastoj pojacati jos svjetlo do presadivanja (dodaj jos koju CFL-ku ako mozes), ili kao sto Degustator kaze skini poklopac, vlagu nastoj povecati cescim prskanjem (ionako im ne treba toliko cesto zalijevanje), a onda samo hrabro i s mozgom i nece bit problema! :cool23:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Degustator
27.09.2015
47
172
33
@MMSplit ,@Degustator Evo jos jedne slike. Biljke su u redu, vise se ne izduzuju, cak mi je nikla i peta od koje sam sasvim bio digo ruke. :love2:

Hmm, verovatno je CFL od 85W slabo osvetljenje, poslusacu vas i skinucu poklopac, ukljucicu ovlazivac da radi punom parom pa cemo videti, svakako cu i orosavati. Nadam se da ce dobiti boju.

Imam pitanje, kada budem skinuo poklopac, da li jos malo da dignem sijalicu ili da ostavim na ovoj visini, sobzirom da ipak greje. I kada od prilike je trenutak da se gospodjice prebace u posude od 25L? Nosim se mislju da to uskoro uradim i da pocnem da koristim 600W

Sto se tice treninga jos nista nisam isplanirao, razmisljam se da pocnem sa LST-om pa cu u hodu videti za dalje.

Sto se tice Auto-Potova mislim da je dobra stvar, koja ce tek pokazati svoju pravu moc u fazi cvetanja. Ali nisam neko ko ima puno iskustva pa ne mogu tvrditi nista.

20160114_155718.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Cini mi se da su se biljke malo vise izduzile, ne znam sta je pametno uraditi u ovom trenutku.
Lampa je postavljena nekih 10 cm od samih biljaka

Mnogo je 10cm za tako male biljke,slobodno je primakni na 2-3cm i skini poklopac,možeš i neki mali pc vent da staviš da duva između lampe i biljaka ako hoćeš :)

Edit: ni ta plastika oko biljaka ti nije potrebna,nemoj se opterećivati oko vlage dok su tako male,dići će je one same kasnije kad se razlistaju.
 
27.09.2015
47
172
33
@ChiliHead Hvala na savetu, evo konacne postavke, spustena lampa na 3-4 cm. Imam ventilator ali bas ih drma, ne bih rizikovao.

Sto se tice vlage malo se poremetila kad sam otvorio inace je u rasponu 70 - 85 % Imam dobar ovlazivac :p

Samo jedno pitanje, kada je trenutak da se biljke presade u saksije od 25L?

20160114_190141.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli
27.09.2015
47
172
33
Postovane kolege, prijatelji.
Semenke su stavljene na klijanje 07.01.2016, proklijale 10.01.2016 i posadjene u Easy Plug kocke. Nakon cega su dobile prosirenje svoga doma par dana kasnije, prebacene su u male casice od pavlake sto ste imali priliku i da vidite. Malo je bilo poteskoca, neiskustva sobzirom da je prvi grow, ali bih u globalu pozitivno ocenio svoj dosadasnji rad.

Dame su se juce 21.01.2016 uselile u finalne saksije velicine 25L i cini mi se da im je ugodno. Stavljene su na 400W, dok jos malo ne porastu pa ih prebacujem na 600W.
Slike u prilogu : 20160122_141619.jpg 20160122_141543.jpg 20160122_141608.jpg 20160122_141554.jpg
Mucim muku sa vlagom, iako prizeljkivanih 60% nikako ne mogu da dobijem, te moram prihvatiti cinjenicu da ce biti zadovoljne u rasponu izmedju 40 - 45%.

Sledeca stvar koja me jako zanima i kojom cu se baviti je tip treninga koji cu odabrati za biljke. Prostorija je visine 2,5 metara, pa me sada zanima sta predlazete koji trenig bi bio najpogodniji za ove uslove. Moje misljenje je da krenem sa nekim LST-om, pa kasnije da pokusam sa nekim seckanjem, premda nemam mnogo iskustva u tome.
Svaki savet dobro dosao, kao i sugestije.

Pozdrav svima
:vutra:
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Sve je to odlicno :thumb: Vlaga ce biti bolja kada biljke malo izvegetiraju ;)
Ja bi to topirao...vise puta +lst ;) ali imas vremena .Cekaj cetvrtu nodu :)
 
27.09.2015
47
172
33
Pozdrav svima! :)

Evo par novih slika, 6 dana nakon presadjivanja.

20160127_153431.jpg 20160127_153509.jpg 20160127_153446.jpg
Lampa je sa 400W, prebacena na 600w i deluje mi da je ok.

Zeleo bih malo cuti od vas iskusnijih oko zalivanja koju rec. Zalivam svaki drugi dan 500ml po biljci. Ne polivam svuda, vec samo oko biljke. Jednom samo sa vodom i dodacima, jednom djubrivo, sa dodacima. Kada kazem dodaci mislim na B-52, Piranha, Tarantula, Kalcijum i Magnezijum sobzirom da koristim RO za filtriranje vode. Iako B-52 sadrzi izmedju ostalog i Humicne i Fulvicne kiseline za ubrzavanje metabolizma, svaki put pred zalivanje dok je biljka u mraku folijarno rasprsivacem ovlazim listove i malo im dodam pomenute dve kiseline imam poseban preparat za to (Diamond Black, proizvodjac General Organics)

Juce sam zalio pred paljenje svetla nekih 4 sata, i nisam im dodao kalcijum i magnezijum, te kada zumirate ovu biljku koja je sama slikana cini mi se da se moze konstatovati u tragovima i nijansama svetlije zelena boja, sto je prvi znak i rec o nedostatku pomenuta dva, ili ja tripujem eyessss:

Takodje bih zeleo da vas konsultujem oko samog treninga koji bih za koji dan morao da otpocnem. Misljenja sam da je main-lining mozda dobar izbor i da ce na kraju doneti najvise zadovoljstva. Citao sam ovih dana nesto vise o treningu, pa eto ipak i da cujem strucna misljenja.

@opa cupa Ako imas malo vremena baci koju rec.

:respect: