Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Ima jedan trik kod ciscenja Bandara,treba mu slomiti rep,ustvari malo iznad i ljuska ide prstima.Hoces reci da se tebi nikada nije desilo da si zaljepio cverglica za obalu jer ti je po stoti put povukao cep do dna i 101 put ubo u prst.Jesi ,priznaj:) Inace grgeci (ciklidi ) su moj dugogodisnji hobi vec sigurno preko 15g Imam africke ciklide iz jezera Malawi Acei sa zutom perajom (ustonose) Grgeci su mrak .Teritorijalci,dobri roditelji sve naj o njima
 
30.01.2013
2
0
0
33
Pozdrav svima. Dugo sam tražio temu u kojoj cu prvi post napisat i mislim da sam nasao savrsenu. Inace sam ribic odkad pamtim za sebe od malena sam isao s ocem u razne ribolove od kanala , rijeka , velikih jezera...Sa 6 godina sam sudjelovao u prvom natjecanju i bio treci , je da nas je bilo troje al nema veze :D , godinama sam provodio sve vise vremena na vodi polako kreniuo u natjecanja. Tad su se poceli ostvarivat rezultati na lokalnim natjecanjima sam ostvarivao odlicne rezultate s 15,16 godina sam na sebi poznatim vodama tukao i seniore ,imam hrpe svakakvih medalja , pohvala od grada i zupanije a od rezultata su mi najbolji uspjesi tri puta zaredom zaupanijski prvak , jednom drzavni i imao sam jako puno uspjeha u ligi za reprezentaciju zavrsio sam kao 7. a prvih 6 je islo na svjetsko u portugal nakon tih 7,8 godina treniranja i pecanja me taj neuspjeh razocarao i nisu moji roditelji vise mogli podnjeti financijski trosakove pa sam prestao s profesionalnim ribolovom... Nakon par godina klasicnog pecanja svega i svacega na svakakvim vodama privukao me saranski ribolov. Zasto saranski ribolov , zato jer je definitivno najkompleksnija "vrsta" lova bijele ribe. Na pocetku mi je bilo tesko s svime jer ta vrsta ribolova iziskuje dosta novaca samo bi mi za stapove trebalo 3,4 tisuce kuna no ima jedna caka otac mi ima ludjacko dobre saranske stapove i pribor za pecanja no nikad mi ih nije dao u ruke bez obzira na uspjehe on bi ih samo tu i tamo negdje zabacio uzivao u njima i tako ( jesam se raspisao ):cool44:ugl. s vremenom na vrijeme sam mu uletao s spikama o saranima tu su i prvi ulovi bili i dobio sam pribor u svoje ruke :D. Proslo ljeto je krenilo to ajmo reci ozbiljnije pecanje kupovale su se boile , miksale razlicite prihrane , kupovalo se kukuruza masu kila.Sezona i nije prosla najbolje bilo je par lijepih ulova no nazalost nista iznad 10 kila sto sam cilljao , imao sam komada preko 1o kila na stapu , ljetos mi nesto naletilo na boilu na savi prevrnio mi je cijli rod pod i pokidalo 0,35 predvez ko iz sale , i imao sam par amura na jezeru blizu grada svi su preko 15kg i munjevito su brzi a na jezeru ima puno granja pa uglavnom zavrsi na psovanju svega zivoga i kidanju sistema :/. Znam se puno puta vratit iz ribolova bez ribe i ljudi me pitaju kako je proslo ja im kazem i onda je njihova reakcija et bezveze si isao trosio novce bla bla , al uopce u ulovu nije bit ja i da ulovim sarana od 15kg njezno bi mu izvadio udicu , izvagao ga , uslikao se i pustio ga , jer mislim da je taj trenutak pustanja te ogromne ribe nazad u vodu predivan i definitivno neopisiv osjecaj , zasto bi je jeo pruzila me je nevjerovatan adrenalin , zadovoljstvo a i dobio sam nesto iskustva neka zivi dalje i nek se vrati kad bude veca :D. Ljeto sam takodjer provodio s prijateljima na nocenjima sto su jedna odlicna iskustva i uvijek cu ih pamtit , oni su jos pocetnici u svemu tome i uvijek im sve napravim najbolje sto mogu i vidim da sam im uspio taj svijet ribilova pribliziti jer im se svidja i malo malo smo u razgovoru gdje cemo ici na neko nocenje , uvijek tu bude i :maryjane: , neki se rostilj baci ugl. bolje mi je ponekad otic tako ekipno na pecanje nego na neki ludi party. Ove godine sam prvi put zabacio stapove prije tjedan dana na jednom velikom jezeru u blizini , pecao se smudj na nekih 100 metara od obale stapovi razvuceni s camcem na daljinski , 0,35 osnovni najlon , 0,25 predvez trokuka i na njoj babuska iz kanala pokraj jezera. Upijeha nije bilo ali je pao snijeg , smrzi smo se ko pic** i tri puta smo s autom zapali ugl. bilo je super prvo pecanje u sezoni 2013.Evo jedna slika s tog prvog pecanja u 2013 Pogledajte prilog 3705

Bistro svima i napisite neki report s nekog pecanja sad kad zime prodju
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Vransko jezero preporuka ribicima koji nisu bili tamo a imaju mogucnost ...svakako probati iako je i Vrana osla u krc.Jezera oko Zg su katastrofa...isprogramiran ribolov.Amur i saran siti od silnog prehranjivanja.Natempirane bojle,obavezno pola sata prije ribolova baciti 5kg nekakve mjesavine na nekakav sprud i cekati udarac podgrijanog sarana.Koji je vani za minutu dvije bez obzira na tezinu i izgled divljaka.....Saranski ribolov je do jaja ali mrzim kada dodjem na jezero i onda netko pocme bombardirati sprud sa hranilicom.Nekako mi tu fali faktor iznenadjenja.Instikt ..zato se divim blinkerasima..Papa Romeo i ekipa sto dobiju stuku na neps..to je umjece.Sportski ribolov:) Gubi se smisao ribolova sa tim silnim pomagalima,blekavcima,indikatorima ugriza ovo ono.Kada po noci pecam umjesto cvrcaka i kosa cujem blekavce umjesto krijesnica kojekavi svemirski pistavci.Zabacis stapove i odes u kombi spavati...nema mi to smisla.Nije mi to prsa o prsa............................mala zvjer sa velikim srcem i najdubljim ocima na svijetu:)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
fin komad,jel ima kilu neočišćen,a ovo što kažeš o podhranjivanju,tu kod mene na jezerima neš dobit šarana bez hranjenja moš zaboravit,i ja sam prije na instikt igro i ebo me moj instikt nikad ništa eeeee umalo nisam odusto od tog hobia,a čovjek do mene jedan šaran 4 kg pa drugi šaran 2ipo kg pa treći a ja ono vadim štapove pa vamo bacam pa tamo,čovjek misli da hranim ribu pa pod ovaj grm pa pod onaj i ništa,idem kući sa nekom sitnom ribom,zato sam odlučio pothranjivat bilo me već sramota kući dolazit bez ribe a kao strastveni ribić,e evo od kad malo podhranim ovim tigrovim orahom i kukuruzom fino ukiseljenim sa aromom,neide se kući bez 2,3kg šarana....
a na vransko jezero ću otić prvom prilikom....ćuo sam iz prve ruke da ima tamo finih komada...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.202
358
Je, je, krasno je Vransko jezero i svašta se tamo sadi, hehe. Pogled s Vidikovca je fakat super, a i ulaz s Prosike je fenomenalan. Tam sam provela ljetos više vremena nego na plaži ispod borova. I super je pivska glazba kad zapuše bura.
Inače, za svaki Badnjak smo dobili vranskog šarana, ali ove godine ne. Ribič se utopio. Zato, ribolovci, čuvajte se, dosta, dosta iskusnih ljudi se tamo utopilo.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
M a n d o r je napisao(la):
fin komad,jel ima kilu neočišćen,a ovo što kažeš o podhranjivanju,tu kod mene na jezerima neš dobit šarana bez hranjenja moš zaboravit,i ja sam prije na instikt igro i ebo me moj instikt nikad ništa eeeee umalo nisam odusto od tog hobia,a čovjek do mene jedan šaran 4 kg pa drugi šaran 2ipo kg pa treći a ja ono vadim štapove pa vamo bacam pa tamo,čovjek misli da hranim ribu pa pod ovaj grm pa pod onaj i ništa,idem kući sa nekom sitnom ribom,zato sam odlučio pothranjivat bilo me već sramota kući dolazit bez ribe a kao strastveni ribić,e evo od kad malo podhranim ovim tigrovim orahom i kukuruzom fino ukiseljenim sa aromom,neide se kući bez 2,3kg šarana....
a na vransko jezero ću otić prvom prilikom....ćuo sam iz prve ruke da ima tamo finih komada...

Ma znam da nema bez prehranjivanja nista...radije onda ganjam nesta po plicaku i zajebavam zabe.Papa Romeo i ekipa ,stuka na neps..to je posao i umjece...Zajarki kod Zapresica ..dobro za rostiljanje,ozbiljniji ribolov tek kada odu kupaci .Znaci po noci.Jarun katastrofa uz koji ud.noga,ruka zna se zakaciti koji pijani saran ili amur na bombonu a i batine od kloniranih tinejdjera.Kopacevsko jezero kod Osjeka.Poznato po kapitalcima.Somovi i po 100kg.Kapitalne stuke.hebeno. Jezero Jošava kod Djakova] [ som,stuka saran............. Kupa ,Odra kod Siska] saran,stuka,som smuđ................ Korana,Kupa,Slunjcica kod Karlovca bolesno stuka ,som ima i sarana ali rijedje........ .Otocac rijeka Zrmanja broj jedan zbog ambijenta..nezaobilazno i avantuisticki skroz. . .Rijeka Budavac,Drava kod Virovitice bolesno za sportski ribolov Smuđ,bucov,mrena i som.adrenalinska inekcija cim sjednes uz obalu.pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rade

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
.
tumblr_m5x95aLnCU1rqfhi2o1_250.gif