Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ronin ja ronin, kad isusati, u neko doba mi se prisere, da prostite. Skinem sa sebe prsluk sa sve bocama i donji dio ronilackog odijela, odlozim na morsko dno pored sebe, vratim regulator u usta da mogu disati, u suprotnom bi se utusio, taman cucnem da se dobro iserem, kad odnekud po morskom dnu, doseta vepar, zagrize mi prsluk, istrze mi regulator iz usta i pobjeze niz struju.
Nemam pojma koliko sam dugo trcao ganjajuci vepra po dnu, ali znam da sam se dobro preznojio dok sam ga sustigao. Taman sam ga nanisanio svojom lastikacom, kad u jednom momentu, sa morskog dna, malo ukoso sa lijeve strane desetak metara od mene izvirise dva povelika oka ispod ogromne podvodne stijene.

Odustanem od vepra i opreme, te nanisanim stvora tacno medju oci, opalim i tek tada shvatim da sam pogodio Nessie, a da ono nije bila stijena vec njeno tijelo.
Kud cu, sta cu sa tolikom zivotinjom, razmisljam i zakljucim da mi je najjednostavnije da je raspremim i istranziram na dnu, sto je velika prednost u poredjenju da toliku zivotinju obradjujem na kopnu.

Nakon sto sam sve radnje oko Nessie pozavrsavao, bacim se u potragu za veprom i opremom, jer rukunasrce, pocele su i prve kontrakcije dijafragme.

Sa poslednjim atomima kisika u organizmu uspijevam naci gdje se vepar sakrio i ustrijeliti ga lastikacom ravno u srce i sav ozaren i sretan hvatam se regulatora i na prvi srk vazduha shvatam da je vepar potrosio sav zrak iz boca, pa cak i rezervu te da nisam imao potrebe da ga gadjam puskom, posto se sam od sebe utusio.

Elem, uhvati me panika zbog nedostatka zraka te se brze bolje uputim ka povrsini.
U pocetku izrona potisak koji sam ostvarivao iznosio je 2G, ali nakon 2 dana i predjenih trecine puta shvatam da potisak moram povecati na bar 12G, sto se pokazalo kao veoma iskusna odluka i rezultat je bio izron na povrsinu.

Sve bi se dobro zavrsilo, da nisam napravio kardinalnu gresku nakon sto mi je glava izbila iz vode, usta se razjapila a pluca, grcajuci, povukla vazduh u svoje izbezumljene alveole.
Taj nagli pokret pluca prouzrocilo je takve turbulencije vazduha, da je krajnji ishod bio nastajanje ogromne pijavice koja mi je uvukla nekoliko stranih tijela u pluca, koja sam na jedvite jade, nakon pola sata patnje, nekako uspio iskasljati. Nakon sto sam slucajno pogledao u ispljuvak, zapazim da se medju raznim predmetima nalaze dva bombardera B50, jedan bombarder F116 invisibile, kao i nekoliko jata kormorana, zdralova pelikana i poneka uskorepa lastavica.

Nakon sto sam se nadisao i hiperventilirao, odlucim ponovo zaroniti po Nessie i vepra, no primjecujem ogromnu razliku u nivou mora. Bi mi cudno, ali nastavio sam po planu te zaranjam na mjesto gdje sam ostavio istranziranu Nessie i imam sta viditi.
Dva lesinara se bore oko poslednjeg komada mesa sa Nesinih rebarca, dok druga dvojica, parkirana na podvodnom grebenu, popise svu vodu iz mora. Nedaleko od parkiranih lesinara primijetih Nessino srce kako jos uvijek razdragano kuca te isto spremih u dzep, zlu ne trebalo.

Vidim da je vrag odnio salu i brze-bolje pokupim vepra, iznesem na povrsinu i shvatim da sam naudio jadnoj zivotinji i padne mi na pamet luda ideja.
Presadim mu Nessino srce, dadoh mu vjestacko disanje i nakon nekoliko trenutaka, mozda 2-3 godine da ne pretjerujem, vepar se zagrcnu, zakaslja i prodisa.
Mojoj sreci nije bilo kraja.
Pustih vepra da ide svojim putem i tek sto je zagazio u sikaru zacuh pucanj. Vepar ranjen protrca pored mene i direkt opet u more. Ne bi tu bilo nista cudno ni nevjerovatno da nije uskocio pravo pred dvojicu krivolovaca.

Ostatak price vam je poznat iz Mazarovog linka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke
10.02.2013
6
3
0
34
cekaj jos je malo hladno , al jedva cekam da dode 4-5 mjesec , svaki dan ce bit neka slika mog ulova u ovoj temi :D

zanima me , jel moguče napušit ribu ? kao što se može mačka ili pas napušit :DDD

Znam da je glupo pitanje xD

evo slika jedne prošlogodišnje beštije :

da vas malo motiviram inace ima 12.5 kg :D
 

Prilozi

  • šaran 12kgg.jpg
    šaran 12kgg.jpg
    211,2 KB · Pregleda: 48
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤
24.10.2012
36
7
8
24
ma nije hladno,samo sto nece da grize :DD
lep komad matori!!!! svaka cast!! ja sam imao jedno somce vredno za pomen, imao je oko 4,5 ali pored ovog tvog sarana mi smesno da ga kacim :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
bigsmokeX je napisao(la):
cekaj jos je malo hladno , al jedva cekam da dode 4-5 mjesec , svaki dan ce bit neka slika mog ulova u ovoj temi :D

zanima me , jel moguče napušit ribu ? kao što se može mačka ili pas napušit :DDD

Znam da je glupo pitanje xD

evo slika jedne prošlogodišnje beštije :

da vas malo motiviram inace ima 12.5 kg :D
jel to divljak od 12.5 kila?

vjerujem da je to bila prava borba, najveći užitak svakog ribolovca.

nema boljeg od onog "zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz" kad zagrize i kad rolica zazuji...
 
10.02.2013
6
3
0
34
da divljak je od 12.5 kg , 10 kojeg sam ulovio te 2012 god bilo ih je od 3-12.5 kg :D

borba je bila stvarno prava , nisam ga mogao nikako izvadit te sam nakraju uzeo čamac i pokupio ga sa podmetačem :D

Cca 10 min pravog drilla :D

Pustio sam ga nakraju , bilo mi ga žao :D
Jbg kad si naduvan emocije te obuzmu :p
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Izvrsna konbinacija,,,dimljenje i ribicija:)))))))
I nema veze Sam ili s Frendom ,,,zabacis pribor,,priredis cugu,,dobru Travu,, ,,i mogel bi tak mjesec dana sjedit i ne micat se,,,
i kad mi neko onak u razgovoru o ribiciji,,,veli kak bi to njemu bilo dosadno ,,,samo buljiti u vodu,,,meni se samo smajli pojavi na licu,,
,kad sam jos bil mladzi ,,mislim tam do dvadesetih (ha ha ha) nismo bas upraznjavali duvku i ribolov,,,vjerovatno zato kaj u ranim osamdesetim i nije bilo u nasem kvartu tolko likova sto su duvali ,,,znalo se ponekad nesto naci ,,ili bolje receno dobiti na poklon i to je bilo onda spremljeno i cekalo se na neki posebni trenutak,,,pa ajmo zapalit,,tulumi i to ,,,desetak godina kasnije ,u vrijeme,prije i poslije rata,,,e tu pocinje konacni proboj te kombinacije Duvke i ribolova,,,,ma jebote ovo cumljenje doma u slobodno vrijeme i zimsko doba,,,,ribolov je poseban hoby,,,nemoze to svatko,,i ak covijek uz to i Vutru voli,,,e onda mu nema kraja,,
posto trenutno zivim u Svicarskoj,,,nije mi daleko do italije otici u lov na ogromne Somove,,,Nizina rijeke Po,,,Svega ima u xxl velicini,,,Somovi ispod duzine od dva metra, se ni ne upisuju u dnevnike ulova u Kampovima,,,a Sarani ,,,meni je trgalo SPAGU,,ogromne saranske mrcine plivaju u toj rijeci,,,otprilike ko i kod nas na Savi,Kupi ,,Vrani,,,,strasne ribe ima,,moji decki su se specijalizirali za Somove,,,Sta da vam pricam ,,,,ludnica,,,,i naravno.... catch and releese..
Upozno sam jednog Njemca u italiji ,,,ima covjek svoj Ribicki Kamp,,,prek cjele godine se lovi Som,,,i dok smo razgovarali o ribama,,pitam ga kakva je to mrcina na slici ,na zidu ,,,veli on to je njegov osibni rekord od tri metra i deset centimetra,,,ma nemos vjerovat ,,,a sad ono najbolje ,,,a di je ulovljen ,,pitam ,,,ljudi moji ,,ja sam mislil sigurno tu na Po,,ma kakvi ,,kod nas na nasoj lijepoj Vrani ,,,ali u 80.-tim,,,kad je jos bilo ribe ,
ides ,,jesam se razvezal,,,ajd laku noc narode,,,..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner and opa cupa

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Setih se, davno je bilo. Nisam neki strastveni pecaroš, volim da odem u prirodu, imao sam neka dva ruska teleskopa od nekih 5 metara, zabacim na plovak pa šta bude bude. Dešavalo se i da donesem kući bele ribe kad krene, deverika i zlatica pretežno. Posle jednog tako slučajno uspešnog lova, donesem kući jedno 15-20 lepih komada, što bi rekli porcijaša i nekoliko malih. Napunim korito vodom, sručim ih unutra i nož pa na posao. Pored korita moja mladja ćerka koja je tad imala nekih 5-6 godina, igra se sa ribama. Ja počnem da čistim ribu, mala gleda, bilo joj žao pa pogleda u korito, zavuče ručice unutra , izvadi najmanju ribu, gleda je i kaže :

- Nemoj da se bojiš, tebe će tata poslednju zaklati !

:)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
lagano ću danas istegnut štapove,te kreće izmjena flaksa ili najlona kako hoćete,priprema opreme za noćni i dnevni ribolov,šator se mora rasklopit radi užasnog smrada koji se stvori nekorištenjem,te krećem ovih dana napunit bačvu malim babuškicama... ;)
 
13.05.2012
31
12
0
33
Aaa ribolov... Mnogo lep sport. Nazalost, nisam pecao godinama... Kao klinac sam bio navucen bas ono, preko raspusta sam dva puta dnevno isao na pecanje na jedno jezero... Dane sam provodio namestajuci pribor :) Uzivao sam u tome... Isao sam cak i na takmicenja iz pecanja, imam 3 medalje :D Lepo vreme bese....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
roower je napisao(la):
ocu i ja,,,u 6.mje. dolazim stari,,,,racunaj stim da nam ne gine dva tri dana ,,,naravno svako u svom satoru ,,ha ha ha

hehehe..jedva čekam :bale
...e da vidi ima li tamo bojli za to godišnje doba tu je 3 kg oko 300 kn ,,pun kufer ako je tamo dosta jeftinije uzmi pa če mo podjelit trošak ako ne onda dobra stara kuruza...smrdljivka..ima da odes sa ljepim fotkama za uspomenu garantiram ti...dobit češ bar 2 ovakva kao na slici možda i veče..za manje neču niti spominjati... :dada