Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

JuicyJ

Aktivan Član
13.07.2013
28
31
0
Jel se u ribolov ubraja lovljenje hobotnica? To mi je nešto najdraže, kad je slučajno ugledam i rukom je ulovim :D ... Prije sam mislio da je teško ulovit... par puta sam uhvatio rukom, par puta mi je pobjegla jer je onu tintu ispustila i ode ispod kamena nekog :D ...
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Pozdrav pecarosi . :) Jel ima ribolovaca iz Srbije , da posecuju jezera , pecaju sarana , babusku , deveriku ? :)
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
Ja sam prije kad sam bio mladji, znao dosta cesto sa starim na rijeku, kanal ili jezero u blizini i pecanje...u medjuvremenu mi je to postalo jako dosadno i besmisleno, a i stari je prestao ici....ponekad mi dodje da odem, cisto da odmorim dusu, al mi se ne da to sam...a i ne znam jel imam jos koju pecaljku :) mozda uskoro i odem malo....
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
takoder kao i golub mira, volim otic na pecanje al s varalicama, ovako da zabacim pa sjedim i cekam dok nesto ne zagrize mi je jako dosadno, a i bolji je osjecaj kad zagrize na varalicu dok drzis stap i "vrtis" masinicu :D
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
blinkerisanje i pušenje je najbolja kombinacija pogotovo kad idem na smuđa naveće,svaki udarac osijetim.Ja osobno volim zimu ili jesen kad nema komaraca da mi zuje oko glave i stvaraju nemir.volim noćenja na soma jel bude zanimljivo ,ako ide i ekipa pa stavimo po 20 štapova inaće nas ide po 5 u ekipi pa bude velikih iznenađenja po 10 ,15 somova dobijemo bude i jako velikih primjera po 40 kila.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Juče bio u ribolovu s drugom koji je ljevak. Ručke za okretanje rolni mu na desnoj strani.
Totalno neobično.Nikako se navići...
@ đokson- kako često bude tih po četrdeset kila?
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
nije baš često ,ove godine svega 2 kom jedan 33 kile a drugi 20 kila,a manjih je bilo dosta ,imamo rupu kekih 30 metara dubine na dunavu ,naglašavam nisam ja jedini koji ide tamo ,idemo ekipno po 5-orica,pa bude dosta ribe ja sam znao po 5 ,6 somova uhvatit kada ide som,bude manjih većih svakakih.Ali iskljućivo blinkam svaki skoro dan smuđa,predveće sat dva na voblera ili tvistera ovisno sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
pomalo lignje s kraja..bio pred neki dan par sati, digao 2, bit če da je rano, još je toplo....malo čiburiburio, izgubio pušču i tako...mozak na pašu...
 
24.10.2012
36
7
8
24
Papa Romeo je napisao(la):
Kopam, kopam, kopam i iskopam ovu temu, a tema sigurno nije zasluzila sudbinu koja je zadesila. Nepune 4 godina niko ni slova u ovakoj fantasticnoj temi, a novih besmislenih tema milion!

Btw, izadjoh danas na vodu, em nedelja, em vrijeme kao izmisljeno, em da prosetam i izmedju ostalog ponesem stap za pecanje, varalicarac.., i tu zavrsava stvarnost i pocinje "ribolovacka prica"

Pa da pocnemo.
Dolazim do vode oko 14.00h
Ostavljam auto pored obale te put nastavljam pjeske, probijajuci se oko 2 km kroz kupine i nisko rastinje do mjesta koje me mami u zadnje vrijeme.
Stizem na lokaciju i bacam pogled na prelijepu vodu sivomaslinaste boje. Ledeni vjetric, po svom starom obicaju, lagano pirka uz obalu i iz dosade poce da me bocka iglicama po rukama i obrazima, oci mi se zasuzile od njegovog hladnog dodira. Naslanjam stap uz obliznje drvo, i promrzlim prstima vadim varalicu iz kutije, mepps 3 bijeli sa crvenim tackicama i zakljucujem da u priboru nemam sajlicu za stuku, a bogomi ni adekvatan karabinjer, te iz nuzde navezah jedinu vrtilicu sa kopcom koju sam imao, nije to to, al ce da posluzi.

Dok sam ja to sve navezao i sto bi rekao nas narod "uperio" ruke su mi promrzle da sam zabacivanje odlozio dok ne zagrijem ruke, a posto vec pravim pauzu red je i da se zapali. E, tu pocinje dramaturgija. Ne radi mi upaljac, nema plina!
Pada mi na pamet da u autu imam zippo, ne bude meni tesko te se vratim do auta po upaljac...
Vracam se na lokaciju, stavljam jox u usta i kres zippom, a zippo toliko dugo stoji u autu da, ne da je izlapio benzin iz njega, vec ni ne smrdi na isti. Razocarah se pomalo sto na tako lijepom danu i mjestu ne mogu zapaliti maricu, pa to razocarenje predje u inat, a inat u talenat za improvizacijom, pa tako dodjem na ideju da izvadim vatu iz zippa i pokusam je upaliti varnicom sa plinskog upaljaca. Podje mi za rukom.

Nakon duhovne kure, napokon i ribolov dodje na red.

Bacao sam nekih 15ak minuta do prvog udarca i prve kraljice stajacih i sporo tekucih voda, a sa njom i do borbe o kakvoj su epovi pisani i u kojoj je cak i krv prolivena.
Lijepa stukica, odokativno 2-3 kg.
Ne mogu vam opisati kakva me je euforija obuzela u toku borbe, pogotovo kada sam je privukao i vidio da joj je silk omotan oko glave i podvucen ispod skrznog poklopca, vec sam vidio kako se najlon kida, 0.22 mm, i kako imam lagano mahanje repom za dovidjenja i zbogom.
Na srecu ne bi tako.

Nakon uspjesno privedene borbe, u nastavku price cu uhvatiti jos jednu stuku, maltene blizanku, ali vas necu daviti njom, jer princip je isti.

P.S. Ako je neko posumnjao u vjerodostojnost price neka pogleda prilog



Uploaded with ImageShack.us
Krv se prolila



Uploaded with ImageShack.us
|Blizanke u blatu
ove dve zajedno nemaju 2kg,ove se vracaju ;)

Veni_Vidi_Vici; je napisao(la):
Jel neko peca na nekim jezerima ? kakva boila koristite , ako uopste koristite , ovdje kod nas se peca cista na koru od kruha , bude ulova i do 3-4 kg, ali rijetko , jer je i riba vise ' naucila ' , sta smije a sta ne smije da dira :$
riba ima pamcenje od 12 SEKUNDI ,tako da ne verujem da je naucila :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sto bi gospon Ajnstajn rekao "sve je to, moj ti brate, relativno" pa tako nekom dvije stuke vazu 5 kg, a nekom, ko ih nije vagao, vazu 2 kg :)

Znas li ti kolike su oci one imale, eeeej :)
 
24.10.2012
36
7
8
24
heheheh to jeste , delovale su mi male ali sto ti kazes kad sam se zagledo u njihove oci ukenjao sam se :D salu na stranu ove godine je stuka radila ubiala,i jos radi, i ja sam ovakve vracao grota mi bila da ne porastu jos malo ,mada su te manje ukusnjie ;) pozz i bistroo !!!