Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Rizik? :O

Diskusija u 'Unutrašnje Uzgajanje' započeta od 4Life, 11.08.2017.

1. 4Life

Učlanjen(a):
    10.08.2017
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Pozdrav,
    prvo nadam se da uzivate u ovim prekrasnim ljetnim nocima uz jointic neki :D
    e sada,ako bih isao na stan zivjet,koliki mi je rizik ako pocnem uzgajat indoor? bez dilanja bez ikakvog sirenja te informacije?
    Hvala

• Informativno Informativno x 1
  2. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.220
    Sviđa im se:
    33.922
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.125 / 1 / -1
    pa ako vlasnik stana ne ulazi u gajbu prakticno nemas rizika

• Slažem se Slažem se x 3
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  3. manila

manila Aktivan Član

Učlanjen(a):
    16.09.2012
    Poruka:
    106
    Sviđa im se:
    554
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +613 / 0 / -0
    Nisam nikada ali iz iskustva bi ti mogao reći da je sve u životu rizik, jedan od prvih rizika je masturbacija, uvijek ti je neko mogao uletit. Ak si solo doma, nije frka, ako si u sobi može ti stara uletit, nemres kad su gosti itd.... samo drkica traje 3 min a ovo 3 mjeseca, tak da je konstantna frka:skot:::skot:::skot::

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 11
    • Informativno Informativno x 2
    • Slažem se Slažem se x 1
  4. 4Life

Učlanjen(a):
    10.08.2017
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Dobro objašnjeno,no koliki je to rizik,opet ako starci spavaju,sanse su manje,ako su budni sanse su vece itd itd. dosta toga igra ulogu,vjerujem isto tako i u uzgajanju,pa eto ako ko moze savjetovat kako smanjit rizike ovo ono i te cake :D

Power seed, imas mozda iskustva s indoor uzgajanjem? Bi mogli stupit u kontakt nekako? U private messege neki?

Poslednja izmena od urednika: 11.08.2017
  5. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Urednik Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    23.220
    Sviđa im se:
    33.922
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +38.125 / 1 / -1
    nisam ti ja za to, nemam vremena za cakanje oko uzgoja preko pp. nadji nekog mentora u metorskom kutku

6. Štaćukadjevolim

Učlanjen(a):
    26.02.2017
    Poruka:
    677
    Sviđa im se:
    1.255
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.450 / 1 / -1
    VODIČ KROZ UNUTRAŠNJI UZGOJ, prerađeno 2014

Amaterski vodic za indoor uzgoj

Ako nećeš kupovat box pogledaj projekte za pravljenje boxa pa dobi inspiraciju evo link

Zemlja

Ova zemlja je provjerena za uzgoj gandže

Ova zemlja se ne preporučuje za gandže

Svjetla za uzgoj koliko treba lumena za box

MH lampe
    HPS lampe
    Neonke
    CFL - štedne
    LED diode

Spajanje diy led panela
    Spajanje MH i HPS lampe

Ventilacija

Melas

Sušenje

Eto to je to sve što ti ne bude jasno prvo dobro pročitaj ako baš ne znaš ili ne možeš naći

Izaberi mentora

Pitaj da li želite da ti bude mentor ako pristane pitaj šta želiš

Pozdrav želim ti puno sreće i dobro došao na najbolji forum

Peace :joint:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 6
  7. Nikola Vutraš

Učlanjen(a):
    02.12.2016
    Poruka:
    76
    Sviđa im se:
    91
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +103 / 0 / -0
    Ja sam na stanu i iza sebe imam jedan al po ps-u indor uzgoj. Stanodavac me ni ne nazove na mob. Bez da mi se prije ne javi da ce nazvat :D ugl. Opet je trta narocito prvi mj. Dana dok se ne opustis ali ako to mudro odradiš svest ces rizik na minimum. Meni je sve pet proslo osim kad sad ostavio vrata od spavace otvorena a drug dosao na kafu pa vidio box i pitao kakav mi je to cudan ormar u sobi, reko neki rasklopni ormar za prnje od drage, zatvorio vrata i promjenio temu.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  8. jesam

jesam jesam
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    14.01.2012
    Poruka:
    1.558
    Sviđa im se:
    4.704
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +5.302 / 2 / -0
    Meni se više puta desilo da zaboravim vent ugasit i nitko nikad ništa nije pitao šta se to čuje, a kad ja

skuzim, onda upalim radio :D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
    • Slažem se Slažem se x 1
  9. hondofob1

hondofob1 Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    02.03.2016
    Poruka:
    650
    Sviđa im se:
    1.759
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.997 / 1 / -0
    Dok se growa ne primam goste!:D

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
    • Slažem se Slažem se x 2
  10. grouchy

grouchy khoo-vakh!

Učlanjen(a):
    16.08.2013
    Poruka:
    1.813
    Sviđa im se:
    2.111
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +2.680 / 9 / -5
    ahahahaha, da, zato ja nikog ni neprimam u kucu pre mraka, da slucajno ne ode neko iza :djede:
    svi me zovu, onaj nadrndani/kani komsija :lol:

11. MementoKuri

Učlanjen(a):
    21.01.2014
    Poruka:
    25
    Sviđa im se:
    39
    Trofej poeni:
    13
    Ratings:
    +49 / 0 / -0
    @4Life preporucio bih ti da prije nego pocnes s uzgojem nades stan. Sa stanodavcem probaj dogovorit placanje na njegov racun, ucini sve sto mozes da to placanje ne ide na ruke. Ne zelis da dolazi u stan po novac. Box pozicioniraj na nacin da ako i dode da ne vidi box. Ne zapocinji sa uzgojem dok ne vidis kako covjek dise, hoce li te nazivat svakih tjedan dana, hoce li inzistirati na tome da dolazi jednom mjesecno provjeriti stanje ili ne. Da li je i on zivio u stanu prije. Ako je mozda je u dosluhu sa susjedima, znaci nekakva drustvena okupljanja u stanu jednostavno svedi na minimum ili najbolje izbjegavaj. Da te ne nazove u 11 navecer da stisas glazbu ili tako nesto jer ce onda sigurno dolazit. Drzi se kucnog reda. Da ti netko ne zove policiju zbog glasnog razgovora na balkonu. Izbjegavaj unajmljivanje stanova u privatnim kucama, tako si previse u fokusu, a stanodavac zivi ili iznad ili ispod tebe i uvijek postoji mogucnost da naleti. U tih prvih mjesec-dva dobro provjeri da li je sve u stanu ispravno da ti se ne dogodi da se moraju po stanu obavljat neki radovi dok je biljka u boxu, tipa promjena stolarije ili visednevni vodoinstalaterski radovi. Tada uzmi godisnji i ne ispustaj majstore iz vida ni trenutka. Nazalost ja jos nisam zapoceo s uzgojem, a uvjeti su mi idealni. Stanodavac mi ima skoro 80 godina. U godini i 2 mjseca je samo jednom dosao i to se najavio tjedan dana prije. Ne zove, osim kad ocekuje vaznu posiljku ili pismo. Kad iskrsne neki problem uvjerim ga da prepusti meni da dogovorim majstore ili ako mogu sam popraviti to i napravim pa mu za cijenu dijelova umanjim stanarinu. Uvjerio sam ga da drzim sve pod kontrolom i covjek mi vjeruje 100%. I vrlo bitno, pazi da stan nije na iznajmljivanju do prodaje jer bi se moglo dogodit da usred growa moras iselit. Neznam da li me ovaj tekst cini opreznim ili paranoicnim, ali tako razmisljam.

12. pasword

pasword Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2012
    Poruka:
    179
    Sviđa im se:
    278
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +341 / 0 / -0
    @MementoKuri
    Odlican post :) i sasvim opravdan ali kao sto si napisao sve zavisi od gazde.Meni je jedan bivsi gazda usao u stan u sred sexa kao samo da kotao nesto proverim..bez kucanja,poziva ili bilo cega, imao je kljuc od stana koji je bio u kuci i nasao je za slobodno da bez razmisljanja udje. Kad sam ga sacekao na pola puta od kreveta do vrata go sa sve dignutom patkom odma je zatvorio vrata. Posle toga smo seli i objasnio sam mu da to stvarno nije korektno, placam sve sto smo se dogovorili, ne pravim ama bas nikakva sranja i da to sto ima kljuc ne znaci nista, posto je iznajmio kao da ima kljuc od tudjeg stana. To nikako nije mogao da skonta i razisli smo se jako brzo (provalio sam da je ulazio dok nisam bio tu :) )

13. Triptank

Triptank F. E. T.

Učlanjen(a):
    13.05.2015
    Poruka:
    659
    Sviđa im se:
    1.403
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.877 / 7 / -0
    Nadješ stan, tražiš prijavu i sve po zakonu, kažeš da ćeš promjenit bravu jer ne želiš da ti se netko smuca po stanu i ako ne pristane najmodavac na te uvjete onda tražiš dalje stan. Ja sam tako napravio i pošto uzgajam za osobne potrebe nemam nikakvih paranoja. Ako te ne prijavi, ako ne napraviš ugovor na neko odredjeno vrijeme, ako ne promjeniš bravu, to znači da ti može kad mu prdne doć u stan ili te šutnut na ulicu u bilo kojem trenutku.

Poslednja izmena: 12.08.2017
  14. hazeri

hazeri ..trichoderma hazarium fungus...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    4.582
    Sviđa im se:
    16.454
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +20.986 / 3 / -0
    Triptanik je najbolje objasnio..bolje malo skuplje platiti ali imati sigurnost;)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  15. MementoKuri

Učlanjen(a):
    21.01.2014
    Poruka:
    25
    Sviđa im se:
    39
    Trofej poeni:
    13
    Ratings:
    +49 / 0 / -0
    Da, vezano za prijavu to je preporučljivo, odličan savjet. Vezano za promjenu brave, to se smije i bez pristanka stanodavca, samo je bitno kasnije staru bravu i ključ vratiti.
    Da se ne dogodi što se dogodilo paswordu. a i ako primjeti da je brava promijenjena znači da je probao što se kaže neovlašteno ući. A ne smije, bez obzira što je stan njegov. Sve ovo ne govorim ja nego zakon.

• Slažem se Slažem se x 2
    • Informativno Informativno x 1
  16. Nikola Vutraš

Učlanjen(a):
    02.12.2016
    Poruka:
    76
    Sviđa im se:
    91
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +103 / 0 / -0
    Ja sam u proslom stanu posumnjao da mi se stanidavac smuca dok mene nema, postavio klopke i hop bio sam u pravu. Nazvao ga rekao mu da se selim kroz tj. Dana zbog tog i da mu necu platiti rezije za taj mj pa nek razmisli zbog ceg. No zanimljivo je da je on bio šokiran što sam ja šokiran što je on ulazio. A za ovo sa mjenjanjem brave nisam znao, dobra stvar ali jos malo idem u svoju kućicu pa nece ni biti potrebe. Ja sam 6 godina bio stanodavac u susjednoj državi a svega sam 5 puta došao u stan, sa najavom naravno. Doduše ljudi kad su odlazili iz stana su mi ga pošteno tutnuli ostavši mi dužni 1150€.

17. Mobi Dik

Učlanjen(a):
    02.07.2015
    Poruka:
    194
    Sviđa im se:
    158
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +188 / 0 / -0
    Podstanarska je tuga pregolema,
    gazda njuška kad stanara nema...

Znam i na svojoj koži šta znači biti podstanar.
    18 godina je to trajalo i svašta sam došiveo...

Preporučite stranicu