S.A.G.E.???/HPS250W/by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
više je do rasvjete nego do biljke...istina,ovi novi vrhovi jesu možda za nijansu svjetliji,ali ne u tolikoj mjeri...kasnije im nadođe boja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rodders

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehehe,zato sam i išao od starta 12/12 sa hps-om da ne moram mijenjati mh/hps.. :p ko će nakupovati trake,hehe
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
34.dan 12/12:

imam dvije biljke različitih fenotipa :)

prva,ona koja je izašla dan-dva ranije je veća,šira i sa debljim granama i masivnijih listova od druge koja mi više baca na sativu sa tanjim granama i listovima...inače,sve je ok,redovno zaljevanje svakih par dana jer brzo popiju vodu,do sad 3 pune doze Plantele Vrt,ne vidim neke znakove nedostataka do sad...

indica?


sativa?


gužva je lagano u boxu :)


upload image



:leafblunt: :wave:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
59.dan/21.dan cvjetanja:

počelo im je faliti dušika u cvjetanju,listovi su žućkasti peteljke od listova su poprimile ljubičastu boju...pošto idem s Plantelom Vrt (bio),morat ću dobro proučiti kako da nadomjestim nedostatak N...inače,osim toga,biljke su ok...cvjetaju svaka na svoj način..indica se već počela debljati,dok sativasta ima tanje vrhove i tanje grane..ova sativasta je sinoć dobila supercrop,malo mi je previše krenula u visinu naspram ove indicaste,pa sam je malo polomio da napravim neku ravninu u boxu...

sativa:




indica:





 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Ljudski urin je jedan od najbrže djelujućih te jedan od najboljih izvora dušika, fosfora, kalija i elemenata u tragovima, dostupan u obliku koji biljke savršeno prihvaćaju. Svjež ljudski urin je sterilan i kao takav ne sadrži bakterije. U biti, toliko je sterilan da ga je moguće tako svježeg i piti.
Urea [(NH2)2CO] iz urina postaje amonijak nakon 24 sata i to uzrokuje karakterističan vonj mokraće. U takvom je stanju urin prejak za upotrebu na samim biljkama, ali proliven po hrpi komposta, pobuđuje i ubrzava reakcije u kompostu obogaćujući ga dodatnim sastojcima


Tragovi antibiotika, vitaminskih dodataka i ostalih lijekova ostaju u urinu, ali u zanemarivim količinama, pogotovo ako je urin razrijeđen vodom.

Urin je 95% voda, 2,5% posto je urea, a daljnjih 2,5% je mješavina minerala, soli, hormona i enzima. To je krvni nusprodukt, ali usprkos tome što sadrži izvjesni krvni otpad isti nije otrovan.

Tijekom uriniranja zdrava će osoba ispustiti 11g dušika (urea), 1g fosfora (fosfati) i 2,5g kalija.
Ugandski znanstvenik Patrick Makhosi, član ugandske agrokulturalne istraživačke organizacije u Kawandi i stručnjak za tla potvrđuje učinkovitost ljudskog urina kao gnojiva. On tvrdi da će prihrana povrća urinom jednom na tjedan u razdoblju ne kraćem od dva mjeseca uvećati urod barem dvostruko.

Stoga ako želite već pripremljen izvor biljne hrane koji je savršeno prilagođen vašem vrtu, potpuno besplatan, dostupan tijekom cijele godine, a koji uporabom u prihrani biljaka štedi silne količine vode koja ga ispire u toaletima, razmislite o korištenju vlastitog urina.

Zapamtite tri zlatna pravila…
Urinirajte u boce, kante ili slične posude kako biste izdvojili urin i održali ga sterilnim.
Koristite ga svježeg za biljke, odstajali je pogodan za kompost.
Uvijek ga razrjeđujte u omjerima od 10:1 do 50:1 za primjenu na osjetljivom bilju ili sadnicama.
Svjezi ljudski urin je sterilan (osim ako imate infekciju mokracnog trakta, u tom slucaju se nesmije koristiti urin kao gnojivo) i isto tako oslobodjen od bakterija...

nisam nasao nigdje tocan omjer za nasu biljku koliko urina pa cu ovako postavit omjer neki normalan sta sam skuzio da nemozete spaliti biljke a da je djelotvorno gnojivo...

30/1 od 1-2 tjedna..
20/1 od 2-3 tjedna..
15/1 od 3-4 tjedna...
10/1 od 4 pa na dalje se moze koristiti jer je 10/1 najcesce koristen i najuncikovitiji omjer...

gnojiti svako drugo ili svako trece zalijevanje ovisno o potrebama biljke... neki su se izvukli sa omjerom 8/1 kod jako gladnih cura ali nije nikako preporuceno prelaziti dozu od 10/1 jer ako dodje do pregnojavanja urinom moze jako smrditi i brzo ce doc do nakupina soli u zemlji sto ce uzrokovat probleme tako da pametno!

PH

Ph vrijednosti ljudskog urina mogu ici od 5 do 8.5 ali najcesce je izmedju 5.5 i 7.5 kod zdravih ljudi sa balansiranom prehranom. Vrijednost od 6 je prosjecna vrijednost. Visoko proteinska prehrana moze spustiti PH ,a vegetarijanska prehrana podize PH vrijednosti.

ima jako puno informacija o urinu koje nemogu sve napisati ali sigurno da je diljem svijeta koristen i opce poznatno DOBRO gnojivo!
za one znatizeljne neka googlaju malo ;)




ovo sam našao na forumu i mislim da ću s ovim isprobati nadoknaditi nedostatak dušika... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.