Skunk#1 400hps indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Zdravo svima.

Da napomenem da prvi put radim hydroponic, inace sistem je "home made"

Krenucu od semena, radi se o Lemon Skunk-u iz greenhouseseeds-a, 5 feminiziranih semenki i mogu reci da je uspesnost klijanja 100 posto, znaci svih 5 su lepo krenule sa tim sto su mi za 2 dana narasle 6 cm i doslo je do pucanja jedne, tj slomila se na pola, naravno podvezao sam je i nadam se da ce se brzo opraviti mada trenutno izgleda lose...

Evo slike jednog zdravog limuna

http://imageshack.us/a/img197/6708/dsc00824o.jpg

Grow box mi je dimezija 160x90x60

http://imageshack.us/a/img89/2884/dsc00821y.jpg

I kada se otvori

http://imageshack.us/a/img803/4735/dsc00820c.jpg

Trenutno ima jos nekih detalja da se zavrsi, kao sto je ubacivanje 2 mala ventilatora, naravno hydrotol u velku posudu, takodje ceo sistem jos nije spojen jer su limuni mali pa nema potrebe, sistem se zasniva na principu "flood and drain" . Iz kofe dole uz pomoc pumpe se 3 x dnevno voda ubacuje u veliko korito za vreme dana na 15 tak minuta. To vreme biljke koriste da uzmu sve sta im je potrebno za pravilan razvoj.

http://imageshack.us/a/img87/6605/dsc00818tq.jpg

Inace pumpa ide u kofu nego cisto da vidite, radi se o pumpi cija je cena oko 10 e i poprilicno je jaka zato sam moramo napraviti dva otvora za odvod, takodje preko kante ide poklopac ali kao sto rekoh sada nema potrebe za tim.

https://imageshack.us/photo/my-images/405/dsc00822xi.jpg/

Sto se tice svetla uzeo sam OSRAM 400W HPS

http://imageshack.us/a/img40/4889/dsc00827ap.jpg

Moram reci da sam hteo ceo sistem da isteram za CFL-kama ali kada se sve sabere i oduzme bolje je HPS.

http://imageshack.us/a/img40/4889/dsc00827ap.jpg

Inace planiram da uzmem jednu CFL zbog vegetativnog stanja, posto trenutno nemam finansija ni za jednu nazalost, drzim ih ovako male pod HPS mada vec sam primetio kao da su se malo pocele susiti tako da sam ih stavio na dnevnu svetlost, sledece nedelje treba da stigne CFL za fazu vegetacije i jedna neonka. Sto se tice ove jedne desilo se da se od pola pa do lista potpuno stanjila, verujem da je to uticaj jake temperature i nedostatka vode. Tako da pored one polomljenje sada muku mucim sa dve i nadam se brzom oporavku obe :)

Do tada razmisljam dali da ih ostavim samo na dnevnom svetlu ili da ih drzim pod HPS, jos nisam siguran ovde bi neki savet bio dobrodosao :)

Kao djubrivo cu da koristim Slovenacki Substral, inace nemaju obajsnjenje kako se mesa za hidroponiju ali nekim uporedjivanjima sa drugim preparatima namenjenim za hidroponiju dosao sam do neke racunice koliko bi treba da stavljam na 10 litara vode, razmisljao sam i o HESI-ju ali kada se poredi, cena je jeftinija za substral a cini mi se NPK odnos slican, takodje cu da dodajem i malo slavola.

Uglavnom mislim da sam sve rekao sto sam hteo, ako se nesto dodatno setim napisacu, sve sugestije su dobrodosle.

:banana_dred:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
odlicno majstore... poceli su ljudi nesto sa hydrom sve vise furat... jako zanimljiva vrsta uzgoja... definitivno pratim i ucim :)
sretno s limunom :D

peace out !
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Verovatno zato sto mu svetlo daleko, a ne smem staviti blizu posto je HPS i mnogo greje, treba da mi stigne CFL za vegetativnu fazu.

Hvala svima na podrsci.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Pozdrav!

Zanima me dal ces hidraton ispirati...u sta idu sjemenke, kamenu vunu? Kako ces balansirati ph hidratona i kamene vune?

Sretno, pratim a jendog dana kad nabavim jos lovice za metre krenem i ja sa hydrom!
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Biljcice su trenutno u grodan kockama ( ne znam koji je tacno sastav ) ,Hydroton ne verujem da cu ispirati, mislim da nema neke potrebe, ali opet prvi put radim hydro pa cu jos videti, polako ucim, PH vrednost je takva kakva je, necu tu nista menjati, samo cu namestam da je PH vrednost vode od 5.5 do 6. Verujem da grodan kocke i hydroton ne mogu puno uticati na PH vrednost ali opet kazem do nekih znacajnijih informacija cu doci kada prebacim sve u hidro sistem.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Juno_Reactor je napisao(la):
Biljcice su trenutno u grodan kockama ( ne znam koji je tacno sastav ) ,Hydroton ne verujem da cu ispirati, mislim da nema neke potrebe, ali opet prvi put radim hydro pa cu jos videti, polako ucim, PH vrednost je takva kakva je, necu tu nista menjati, samo cu namestam da je PH vrednost vode od 5.5 do 6. Verujem da grodan kocke i hydroton ne mogu puno uticati na PH vrednost ali opet kazem do nekih znacajnijih informacija cu doci kada prebacim sve u hidro sistem.

Vjerova ili ne hydraton uvelike utjece na ph vode...podiže ga visoko u nebesa. Tako da češ vjerojatno ipak ispirati hydraton na kraju.

na jednom stranom forumu sam nasa da ga je dobro prokuhati u vodi pola sata a kasnje ga potopiti u mjesavinu octa i vode....u omjeru. 1:2 (1-ocat, 2-voda).

Ja sma testira dwc prije koji mjesec tek toliko iz znatizelje i svakih cca pola dana sma mora spustati ph vode....na krja uodusta i skupljam lovu za pravu stvari prije nego pocnem :sun2:
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Pa eto vec neke nove informacije, ali ni to nije problem, jer pazi ovim sistemom biljke su u vodi 3 puta dnevno po max 15 minuta sa sve punjenjem i praznjenjem posude, tako da ne verujem da tu mnogo moze da se promeni PH, ako i bude tako onda cu spustim PH vode vise od potrebnog pa taman u reakciji sa hydrotonom da dobijem pravu vrednost od 5.7, ceka me dosta testiranja tako da cu izvestavati kada budem imao vise infa.

Ipak DWC je drugaciji sistem i tamo je koren stalno u vodi, a ovde maksimalno 45 min tokom dana.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ja sam bio davno kemijao s hydrotonom, zaljevao sam svaki 2-3 sata čak po 15 minta s pmpom, al sam skužio da se tim načinom sporadičnog zaljevanja su biljke dosta "kržljave", tj razvidna je povećana koncentracija nutrijenata i boja biljke je tamno zelena, ali očito je da je to medij koji se brzo osuši..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Kad je ph neumjeren biljka ne moze optimalno uzimati nutrijente neovisno dal je korjen cijelo vrijeme ili povremeno u vodi. ti pokusaj kako si zamislija pa cemo vidjeti. drzim fige
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kak sam se ugodno iznenadio kad sam vidio jos jedan hidro grow dok nisam otvorio prvu sliku.


Da ne valja - malo je rec.

Sad cu biti malo ostar ali sve je dobronamjerno pa ne zamjeri.

Da li ti je ovo prvi grow?
Ako je, jako je ambiciozno krenuti odmah s hidro.

Da radis s zemljom a ne hidro, sad bi mogao ukopat tu stabiljku. Nije tolka frka sto se ona izduzila ni prva ni zadnja, dogodi se svakom ali sto ce biti kad naraste? Pa savit ce ti se od tezine, nece to valjat. Imat ce preslabu stabiljku da drzi tezinu, vec se sad pati a kamoli kasnije.

Drugo, cudno mi je da se tak izduzila nema veze sto je HPS daleko, ja imam biljke koje su bile metar i po udaljene od HPS 400W pa se nisu tak izduzile uopce. On daje bar 5000 lumena na toj daljini da ga jebes a to joj je dosta da se bar pravilno formira a ne ovo.

Treca stvar, di je ventilacija? Ja ne vidim niti jedan ventilator unutra? Kak si to zamislio? Mozda ne vidim dobro al ono. Uglavnom, bez ventilacije neces moc puno.


Sta sam jos htio rec.... aha. Ako nemas para sad za ventilator bilo kakav, ****** hps na 2 tjedna i stavi je pod jednu jedinu CFL stednu zarulju od 20W da vidis kako ce se popravit.



Nista, to je to, zelim ti svu srecu i pamet u glavu jer ovo nije dobro.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
juno, nezajebaji. kako ti to misliš izvest..
i zar ne vidite da to ubiti nema nikakve veze sa biljkom?
ono, wtf, 1. pic..???
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
@thc boss

Videcemo, verovatno cu i ja videti da gresim u mnogim stvarima ali samo uz iskustvo cu nauciti najbolje.

@Tropico

Hvala na savetima, neke informacije su mi bile kao samar ali zato sam ovde da bi ucio :)

@Napusena Vjeverica

Nije preostro, to je tvoje misljenje, uvek zelim konstruktivnu kritiku iz koje mogu da naucim nesto ;)

Ne znam jer si high ali napisao sam da treba da ugradim dva ventilatora, spremna su i to samo im se radilo postolje, a sada limuni nisu unutra iz tog razloga, inace napisah da mi je prvi hydro a radio sam sa zemljom , takodje box na vrhu iznad sijalice ima 2 otvora za cirkulaciju vazduha, mozda se ne vidi na slikama, takodje i to za CFL sto si mi pisao vec sam rekao da cekam CFL za fazu vegetacije ( cekam novac da se bolje izrazim ), trebalo bi od sledece nedelje da imam CFL pa cu okaciti kada namestim sa tim. Biljke rastu i to ne valja, jako su tanke jos mi se jedna slomila, ne znam sta teraju tako u vis, ovo mi se pre nije desavalo, moram smisliti neko resenje.

Hvala jos jednom svima sto pisete i pomazete.

Pimp_Lady je napisao(la):
juno, nezajebaji. kako ti to misliš izvest..
i zar ne vidite da to ubiti nema nikakve veze sa biljkom?
ono, wtf, 1. pic..???

Ne znam na sta se odnosi pitanje? Sta kako mislim izvesti?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Juno_Reactor je napisao(la):
Biljcice su trenutno u grodan kockama ( ne znam koji je tacno sastav ) ,Hydroton ne verujem da cu ispirati, mislim da nema neke potrebe, ali opet prvi put radim hydro pa cu jos videti, polako ucim, PH vrednost je takva kakva je, necu tu nista menjati, samo cu namestam da je PH vrednost vodhde od 5.5 do 6. Verujem da grodan kocke i hydroton ne mogu puno uticati na PH vrednost ali opet kazem do nekih znacajnijih informacija cu doci kada prebacim sve u hidro sistem.

Neznam o kakvom se hydrotonu radi ali moj ti je savjet da ga dobro isperes vise puta i onda barem 24 h drzis u vodi sa ph 5 i nakon toga ce ti opet jedno vrijeme podizat ph vrlo brzo. Moj je odstojao 40 h i opet mi je prvi dva tjedna pravio probleme morao sam svakih 12h korigirat ph a sad svaki 24h a mogao bi i duze. Neznam jel imas ec metar jer bez njega ces tesko dozirat gnojivo, pogotovo ako neces koristit gnojiva za hydro i probaj razmisliti o vecem rezervaru za vodu jer sto je veci biti ce ti lakse odrzavat parametre u granicama normale. Toliko od mene sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Mario uradicu to sa hydrotonom, inace sada sam tek video Vjeverice da si napisao da su tebi stojali na metar ipo udaljenosti a meni su na samo 60 cm, ne znam gde mi pamet bila, zaboravio sam snagu HPS-a...Uglavnom napravio sam dobru potporu za ostala 3 limuna kao preventivu da se ne slome.

 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Juno_Reactor je napisao(la):
Ne znam na sta se odnosi pitanje? Sta kako mislim izvesti?
Dobio si dobre savjete od ekipe, ali i zabrinutosti zbog izduživanja...medij ti je ta neka kao spužva... ali ako želiš dati tom seedlingu lemon skunka kakvu-takvu šansu moraćeš ga ukopat još u taj neki medij jer "malo ti je pobjegla krošnjica". To ti je recimo pitanje kako izvest:)
Lampu bliže, vent po biljčicama. Pozzz i sretno.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.