Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
PowerSeed je napisao(la):
druze, to nije isto ulje, ovo u zdravoj hrani se, kao i ulje od semena bundeve ili suncokreta, pravi od industrijske konoplje
Zar industrijska konoplja nije isto sto je i vutra, marihuana itd.samo sto je drugacije uzgajana( industrija forsira muske biljke, industrija bere u drugo vreme, industriji ne trebaju hedovi vec stabljike, i industrija moze sve :), i tako generacijski kultivisana biljka samim tim 10i plus puta manje thca)...a ulja se prave od semena....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
industrijska konoplja ima thc-a u tragovima, 0.nesto % (dakle, i do 100 puta manje od neke jace indice), a medicinsko ulje se pravi od hedova, ne semena
hehe, a kada bi industrijalka bila isto sto i vutra o kojoj mi pricamo, onda bi u vojvodini svi bili naduvani ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
kako god da ga prave ono je od industrijalke i nema thc-a ili cbd-a, pravljena su istrazivanja (pri institutima), kacio sam link clanka negde na forum, gde je potvrdjeno da je industrijska konoplja neupotrebljiva za izradu medicinskog ulja, da nije tako zasto mislis da bi ljudi uzgajali i radili nesto protivzakonito, otisli bi u neku makrobiotiku i kupili sebi ulje... ali na zalost to nije to
usput, ovo bas nije tema o ulju, al nek stoji sto se mene tice
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pitanje za iskusnije clanove i za one koji znaju kako se pravi sajt

Cooina je predlozio,a i meni se to cini kao pametan predlog,da se proba sa sajtom u Srbiji.Sad se dvoumim,da li je bolje da sve saljemo na vutra.org. ili da se napravi nesto kao "ispostava" istog za Srbiju,ili da pravimo potpuno novi sajt za podrucje Srbije.Ne znam,mislim da bi to bilo dobro jer bi privukli vise ljudi iz Srbije.

Svaki komentar,predlog,savet je pozeljan.

Sta mislite o tome i da li je to komplikovano?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne razumem se u pravljene sajta i koliko je to slozeno, ali licno mislim da nije potrebno komplikovati, sta bi dobio nekim sajtom "za srbiju", ne vidim poentu, svako ko zeli i koga interesuje moze da se registruje ovde, poenta je da se ujedinimo a ne "razjedinimo" i regionalizujemo... ovaj sajt je za srbiju isto koliko i za hrvatsku ili sloveniju, bosnu il makedoniju, crnu goru... a mislim da nije "lociran" ni u jednoj spomenutoj drzavi... druga je stvar da sad napravis neki odvojen sajt tematski posvecen bas legalizaciji u srbiji, mada...
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Moja zamisao je da se svi sa fb-a salju na sajt(samo sajt,bez foruma)koji se npr zove zelena srbija xD koji je edukativnog sadrzaja, ima opciju glasanja, guestbook itd...a ko hoce vise da sazna o biljci da ga linkujemo na vutra.org(sve ovo da bi dobili malo na ozbiljnosti, znaci sve je usmereno na dekriminalizaciju) isto linkovanje ka vuorgu ako hoce da se pridruzi diskusiji....eventualno ako odziv bude veliki(pusta nada) da napravimo forum(da ne bi spamovali vutra.org), ali forum koji se tice samo dekriminalizacije i niceg vise....

ne ne power nikakvo deljenje, pa ja sam prvi protiv toga, cisto regionalni fokus na dekriminalizaciju, i kao sto vec rekoh da bi izgledalo malo ozbiljnije zbog glasanja, i guestbooka, da ne bi spamovali vuorg, najlakse je da linkujemo ovde direktno pa neka se moderatori bakcu sa masom od kojih je jedna za a druga protiv, to ne bi bilo u redu(plus ovi sto su protiv verovatno su ekstremno nacionalisticki opredeljeni, samo bi nam spamovali vuorg)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Naravno Power da ni ja nisam za deljenje,ali ove stvari sto je Cooina naveo...Apsolutno je u pravu.Mislim da to ne bi bilo lose. Ima li ko od clanova da nam pomogne da se napravi tako nesto?
 
27.03.2012
26
1
0
30
Ljudiiii!:D Pa sada su izbori jbg!:D Znate sta to znaci? Napravimo 'haos'(ne u smislu nasilja),znaci izbori su,oni traze glasove... Skupi se gomila,hrpa ljudi koja ce izaci na trg iz cele Srbije,evo ja nisam iz BG ali bih odmah krenuo da mi kazete da je okupljanje! Napravimo masovno okupljanje! Mladi vole cannabis! ja znam 100 ljudi u svojoj okolini koji ga konzumiraju i jos 50 koji su za,ali ne konzumiraju... Pokazimo im sada,dok su najslabiji da hocemo legalizovanu nasu biljku! Pokazimo im da smo ujedinjeni i da nas ne mogu zaustaviti! Prijavimo skup,i svi povratna karta ka BG,a ovi koji su u BG sedaju na bus i pravac trg? sta kazete?:) Ako ne uspe bar cemo se,tj siguran sam lepo druziti,i upoznati se!:D A siguran sam da cemo bar nesto promeniti! THINK POSITIVE!
 
16.12.2009
26
1
3
43
baga sound ideja je na mestu!!! trebalo bi samo nekako izreklamirati okupljanje.ja sam za i sigurno cu napuniti 2,3 auta!!!
 
27.03.2012
26
1
0
30
Ali sada kada sam procitao ceo post,uf... Ono su me ponele emocije..:) Jbg.. Sta dodjem ja,dodjes ti i dodje (lupam sada) Hooker,i on se tako predstavi,da bi ga prepoznali i bum! Neki policajac u civilu.. Ne,ne,na to nisam mislio to je rizicno.. nego jednostavno! Okupljanje,kao sto su alkoholicari odrzali protest povodom prodaje alkohola do 10 sati..:D Tako nesto... Siguran sam da prvo okupljanje nece biti uspesno,ali ljudi ce cuti polako,i svako novo okupljanje bi bilo vece...
Moj put do uspeha je okupljanje,lepljenje reklama o kanabisu,deljenje flajera,pricanje sa ljudima,kontakt nekog medija ili medijske licnosti i sve to zajedno ce pokazati veliki pomak! Siguran sam!:D :) Sta kazete? Ja cu ako nadjem nesto prikladno za flajer otici i istampati dosta komada i podeliti po mom malom gradu..:) To cu uraditi i ako se nista drugo ne organizuje..:)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
industrijska konoplja ima thc-a u tragovima, 0.nesto % (dakle, i do 100 puta manje od neke jace indice), a medicinsko ulje se pravi od hedova, ne semena
hehe, a kada bi industrijalka bila isto sto i vutra o kojoj mi pricamo, onda bi u vojvodini svi bili naduvani ;)
:icon_lol:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Trebali bi da odlucimo sta nam je prioritet i da krenemo u tom pravcu.Ovako ode svako na svoju stranu.

Mislim da bi bilo najbolje da se vratimo na zamisao sa pocetka a to je da se negde nadjemo i dogovorimo o osnivanju neke organizacije.Postavio sam vec sta treba i koji je novac u pitanju,nije strasno...I cudi me sto se ne javi jos ko iz Srbije,nas desetak se ovde kao nesto dogovaramo,gde su ostali?

Ako mislite da bi trebalo da zapocnemo drugacije,javljajte,ili ovde ili u grupi pa sta odluci vecina tako ce biti...
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
jel mozemo neki dan u toku iduce nedelje da se organizujemo da se nadjemo recimo kod SNP ili negde drugde? ajde ajde, samo je do prvog susreta problem.. :)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
a da se organizuje neki marihuana mars?????????? na primer: sad je 1 april aaaa aprilili hehehe...i kazemo tog i tog maja, juna, jula... " marihuana MARS" i cao !!! napravimo plakate...flajere razdelimo svuda gde mozemo i kome mozemo...plakate polepimo svuda!!! i to je za pocetak to!!! samo se skupimo na trgu i jednostavno zablejimo!!! sednemo..iskuliramo..pricamo..druzimo se..upoznajemo se...rollamo...pusimo gandzu i uzivamo....onda neka bina...dodju neki reperi...(i onako ih ima gomilu koji pevaju o marihuani)...neki reggae-ri heheh i sta ti ja znam...usput se to iskoristi da se isprica nesto o dragoj nam biljci... i tako nesto. ( MISLIM TO JE IDEJA :icon_idea:(koju bi voleo da vidim u stvarnosti)) hehehehe
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Nisam za mars ili bilo kakav takav festivalski vid okupljanja, u najboljem slucaju imaju da nam dozvole za zastitom murije(1389,obraz imaju takav mars da rasture samo tako, crkva ima isto da se umesa, okupljanje narkomana) i da rese da tako mozemo svake godine odredjenog datuma...i sve po starom do tog datuma... jedino sto po meni logicno je da ciljamo na medicinski kanabis i na razloge za dekriminalizaciju koje je naveo ministar pravosudja hrvatske(valjda je tako) ovo sve ostalo je tinejdzerski hir kratkorocnog karaktera koji je iz vise razloga osudjen...elem, necu vise da se ponavljam, ima sve u ovoj temi i u grupi, kako odluci vecina tako ce i biti....
 
27.03.2012
26
1
0
30
cooina,mi ako ciljamo na medicinsku stranu iskljucivo mi cemo dobiti ono sto su ljudi u kaliforniji dobili.. Time necemo nista postici.. Mislim hocemo ali ne za sve..:) Mislim da ako dobijemo medicinsku upotrebu kanabisa da ce se tu zaustaviti.. To je definitivno kraci put,ali ja mislim da bi trebali ici na duzi put i odluciti se na Svajcarski primer.. Uostalom zna li neko na koju su oni caku dobili ono?:)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Wu je napisao(la):
jel mozemo neki dan u toku iduce nedelje da se organizujemo da se nadjemo recimo kod SNP ili negde drugde? ajde ajde, samo je do prvog susreta problem.. :)

Ajde bre nekako da se skupimo nas 5-6...Lepo kaze brat Wu,samo je do prvog susreta problem...Ne mora iduce nedelje,moze i za mesec dana,kad god...Drukcije cemo onda razgovarati,ovako porukama i pisanjem trosimo vreme.Mislim,dobro je ovo,razmenjivati ideje i sve ostalo,ali oci u oci,to je vec neki pocetak.

A to nam treba,prvi korak...
 
16.12.2009
26
1
3
43
slazem se sa hookerom.treba da se nadjemo!!!sto vise to bolje.posle prvog susreta sve ovo ce dobiti neki veci znacaj.dokle god se prepisujemo ovo mi lici na ubijanje vremena.kad se nadjemo,popricamo,razmenimo ideje svako od nas ce ovo shvatiti ozbiljnije.nisam video dali mi je u grupi neko odgovorio pa ga ponavljam ovde,dali neko zna dali uopste mozemo registrovati organizaciju takvog tipa u ovoj dačić srbiji?????