Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Ne verujem za ekopokret, pa kao moja baba da je odgovorila, veoma smo neobrazovani sto se vue tiche...malko sam se iscimao i istrazio, pala mi jedna podla ideja na pamet, naime po prodavnicama zdrave hrane se pojavilo ulje od konoplje, malko sam prosvrljao po netu i vidim da se po forumima slazu da je to ulje mnogo zdravo i mnogo dobro, takodje se prodaju i sirove semenke(ima ih u efedri u zemunu), ribolovci vec godinama kupuju sirove semenke u bolje opremljenim prodavnicama za kucne ljubimce(od njih prave hranu za ljubimce i oko 500din je kilo) e sada podlost, mozemo sve njih da prijavimo :) i kada ih panduri ispresecaju pocece sami da se bune i da edukuju svoje potrosace, plus mozemo i mi da nastupimo i da sve te ducane cimamo da nam dozvole da kacimo plakate po njihovim prodajnim prostorima, plakate tipa: "konoplja=priroda=ulje=lek=ilegalno, legalizacija prirodnog leka" ....ne svidaja mi se ideja ali eto resio da je podelim sa vama, mozda neko smisli nesto kreativnije, a i barem znate gde mozete da kupite semenke (=
P.S. ako trezite seme, trazite seme konoplje, mislim ako trazite pod nazivom marihuana necete da dobijete trazeno

i da, hooker, srecan rodjendan

bio u efedri, nemaju vise semenke,samo ulja i tako te zaebavancije....
 
16.12.2009
26
1
3
43
cooina to uopste nije losa ideja.tako bi se sigorno pocela neka ozbiljnija prica.ja sam danas kupio kevi(bolesna je) ulje od hladno cadjenih semenki kanabisa sa sve velikim listom na etiketi u prodavnici zdrave hrane za 1200din 0,3l.i prodavacice su mi objasnjavale kako je to jako zdravo ulje.ajde!? :) mi kao ne znamo.ne bi bilo lose ni ukljuciti nekog kome je shija pomogla u zivotu.konkretno kod mene u mestu postoji lik (dobri smo) koga su doktori otpisali pre 10-12 godina koji je i danas ziv i jak i koji tvrdi da mu je shija pomogla i rado bi stao na nasu stranu.kada bi se nasli i neki doktori (mada sumnjam u to jer i oni su zrtve sistema) mislim da bi sanse bile odlicne.naciste ce uskoro (nadam se) zabraniti tako da ni marihuana marsh nece biti "okupljanje velikog rizika".treba samo poceti.tocak kad se jednom zavrti tesko se zaustavlja.
svako dobro hooker!!!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ovo sa prodavnicama zdrave hrane nije lose,pogotovo ono sa plakatima sto je predlozio Cooina,ako se slazu vlasnici...Prosetacu po prodavnicama zdrave hrane kod mene u gradu bas da vidim da li se ovde pocelo prodavati tako nesto...

Nego,koliko sam bio zagrejan za flajere,nista jos po tom pitanju nisam uradio.A nisam nista uradio zato sto mi je non stop u glavi neka organizacija i kako to da se uradi.

U mom gradu se neki dan oformila organizacija poput Zelenih,ekologija,priroda i sl.Znam gde su,pa cu od ponedeljka jedan dan skoknuti do njih da malo pronjuskam i vidim kako disu,pa se javljam...

Ako ne uspe...Ne znam...Ja sam jos uvek za to da nesto pokusamo sami...

Pozdrav svima i samo dajte ideje,negde ce vec nesto ispasti...
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Da organizacija nam treba, ali nam treba i neko jako medijsko ime da stane iza nas, to bi bio bum, npr. kada bi cheda rekao da je marihuana zdrava xD ...problem kada bi osnovali organizaciju(ja ciljam na organizaciju za medicinsku upotrebu, posto mi bilo sta drugo na ovom podnevlju izgleda iracionalno) svi clanovi bi morali da prestanu sa bilo kakvim wu aktivnostima, od uzgoja do konzumacije, u suprotnom bi nam organizaciju srusili ocas posla sa pricom "shachica narkomana", a i organizacija mora da ima finansijsku potporu(mimo toga za registraciju iste,placanje prostora organizacije, placanje obezbedjenja iste(mislim da bi bili na jakom udaru drugih organizacija tipa obraz,1389), organizovanje tribina radi edukacije, dovlacenje ljudi iz inostranstva(nasi ljudi uvek vise veruju strancu nego li samom sebi), pokusavanje da se zabrani biljni tamnjan(o5 nam treba obezbedjenje jer tamnjan drze zaebani likovi), borba protiv narkomanije(da bi napokon razgranicili narkomaniju i konzumaciju marihuane), finansiranje skupova drugih organizacija(eko pokret xD, itd. da bi nam se isti prikljucili i da bi imali njihovu podrsku)), ako ne uspemo sve navedeno(sto je samo deo ideje) mislim da bi bili samo jos jedna zombi organizacija u moru zombi organizacija koje nemogu nista da urade....e ja nemam trenutno ideju za finansijski status, stavise taj problem jedva savladjujem i u privatnom zivotu xD, ali se nadam da neko medju vama je iskusniji i ima shmeka na tom polju i bilo bi lepo da se javi i iznese svoju ideju....takodje bi mogli polako da linkujemo na svoje FB strane celu ovu temu

Meni se to cini, ili je od nas 5 ostalo 3?
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
plakati su odlicna ideja, organizacija isto tako, sve ove ideje su odlicne, ali necemo nista od toga uraditi dok se fizicki ne nadjemo. kad to uradimo lako ce krenuti inspiracija i ideje i sve ostalo. ja cu izraditi one flajere ove nedelje pa da pocnemo bar nesto. okolina novog sada ajde ljudi bar deo nas da se nadje ako ne mozemo svi, da ovo dobije i fizicku dimenziju. sto se stranih licnosti tice mislim da bi Rick Simpson bio savrsen za nasu svrhu, a kontam da bi mozda imao i zelju da to uradi. ako ne znate koje pogledajte na rubu znanosti - konoplja. covek je legenda i apeluje na potencijal kanabisa, i idiotizam ilegalizacije.. ne znam sta bi jos dodao zasad..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Wu je napisao(la):
plakati su odlicna ideja, organizacija isto tako, sve ove ideje su odlicne, ali necemo nista od toga uraditi dok se fizicki ne nadjemo. kad to uradimo lako ce krenuti inspiracija i ideje i sve ostalo. ja cu izraditi one flajere ove nedelje pa da pocnemo bar nesto. okolina novog sada ajde ljudi bar deo nas da se nadje ako ne mozemo svi, da ovo dobije i fizicku dimenziju. sto se stranih licnosti tice mislim da bi Rick Simpson bio savrsen za nasu svrhu, a kontam da bi mozda imao i zelju da to uradi. ako ne znate koje pogledajte na rubu znanosti - konoplja. covek je legenda i apeluje na potencijal kanabisa, i idiotizam ilegalizacije.. ne znam sta bi jos dodao zasad..

Gde i kad? Dogovor ili ovde ili na PM...Ja sam za!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
kontam ili neki kafic/bar ili u parku nekom. kontam da je mozda park bolja ideja. mislim ako ce biti u okviru NS. ja ne mogu bar do vikenda :(
 
16.12.2009
26
1
3
43
wu,hooker blizu sam i rad za pricu.smatram da je cheda los za pricu posto u narodu ima reputaciju narkomana,rick simpson je trenutno u evropi provereno.tako bar pise na njegovom sajtu.na fb postoji profil "DRUSTVO ZA LEGALIZACIJU MARIHUANE" napravljen sa namerom da skupi sto vise istomisljenika na jednom mestu i da ljudi imaju priliku da vide textove i snimke koji pozitivno pricaju o marihuani.i mislim da bi trebalo koristiti izraz konoplja a ne marihuana posto ovo drugo asocira na drogu. ja sam sa sela i dosta starijih ljudi mi je pricalo o konoplji i secaju se njihovih baba i mama da su je koristili za dzakove i za cajeve koji su pomagali tokom menstruacije.konoplja im je ipak urezana u glavi kao dobra stvar.a marihuana je droga koja se pravi u labaratorijama(box) kako kazu u crnoj hronici na tv-u.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Da u pravu si sto se tice marihuane, ipak je konoplja nekako lakse prihvatljivija stvar, ja sam malo dalje od ns-a ali ako se sastanete i stvar se bude pokrenula, rad sam se iscimati na neki od narednih "sastanaka"
 
16.12.2009
26
1
3
43
cooina ako si juzno od ns mogu se ja iscimati po tebe.treba ovo ozbiljno odraditi.nece niko nista preduzeti ako sami ne pocnemo neku pricu!a prica kad krene gotovo je,ona ide i stalno se dopunjuje
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Postoji na forumu grupa Zeleni se Srbijo,pridruzite se pa tamo mozemo da se dopisujemo,brze je,kao chat.Predlazem ovo iz prakticnih razloga,da ne koristimo forum za neko brzo dopisivanje a verujem da ce nam se prikljuciti jos clanova iz Srbije da malo prosirimo pricu.A mi koji smo se locirali u blizini moramo da napravimo dogovor da se vidimo.

Za neke konkretnije dogovore bi trebalo da koristimo Privatne poruke,mislim da tamo mozemo da dajemo i neke podatke o nama.U svakom slucaju,ako hocemo da se nadjemo,a hocemo,moramo da prestanemo da se krijemo iza nadimaka.Ovo ostaje izmedju nas koji cemo se dogovarati za susret pa zbog toga predlazem Privatne poruke za to.

Ovu temu da koristimo za konkretne predloge i pisanje o tome dokle smo stigli i sta radimo.Da obavestavamo ostale o tome sta smo uradili...

Ako se slazete sa ovim javite pa da krenemo...Ako mislite da postoji bolji nacin za dogovor,pisite...
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Taman sam i ja hteo nesto slicno da predlozim,
@sboby trenutno sam u bg-u,tako da neznam, ali u zavisnosti od dana skupljanja, postoji mogucnost da dodjem(jbga, privatna stvar)
 
21.10.2010
22
2
0
38
Cooina, svaka ti je zlatna!
Sve sto si napisao u vezi sa strukturom organizacije i napadima kojekakvih primitivnijih organizacija na nas je krajnje ocekivano bez lazne paranoje...
Pomenuo si zdravu hranu u zemun, prolazim tu svakodnevno i nije mi palo na pamet da potrazim to ulje, a trebalo mi je kada sam se nosio mislju da napravim ulje uz pomoc ekspres lonca :) Uostalom ako neko treba nalepiti plakate u blizinimislim da sam dorastao zadatku i nije mi daleko....
Wo, Hooker, cooina, Sboby ako cemo se sastajati mislim da bolje da se svi zainterosavani iscimamo nego parcijalno da se sastajemo a potom opet okupljamo kad drugi pozele....
Pozdrav i do sorog vidjenja....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
laseri je napisao(la):
... i nije mi palo na pamet da potrazim to ulje, a trebalo mi je kada sam se nosio mislju da napravim ulje uz pomoc ekspres lonca :) ...

druze, to nije isto ulje, ovo u zdravoj hrani se, kao i ulje od semena bundeve ili suncokreta, pravi od industrijske konoplje
 
21.10.2010
22
2
0
38
Da Power, jasno mi je to. Ali taj lik koga sam gledao kako pravi (na svoj nacin) pored svega poznatog ubacuje i hemp margarin ili tako nesto.... Uostalom tada sam kapirao da mi je lakse napraviti ulje tim metodom nego sa 99 postotnim alkoholom ili naftom....
Hvala na savetu u svakom slucaju.
No mozda bi neko od javnih licnosti i mogao da stane na nasu stranu a da nije cedica, takodje se bavi i eko akcijama koliko mi je poznato, Antoni Pusic alijas Rambo Amadeus???
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
sto se tice naziva marihuana i nije pravi naziv kanabisa, uzet je iz slenga kao slabije poznat termin kada je krenula ilegalizacija, iz istog razloga sto ga mi necemo. trebao im je naziv koji mogu da ocrne, jer za konoplju ljudi znaju kao dobru biljku koja je nekada koristila za mnoge stvari. konoplja je ok, al ja sam za kanabis, ipak je to original. a taman bi onda od toga moglo i neko obrazovanje da pocne, ne bi verovali kolko ljudi nema predstavu sta je kanabis..
a javne licnosti... cedica nikako :D moze rambo, mogu razni muzicari, i drugi aktivisti, ali opet govorim, prvo treba MI da se okupimo ako mislimo bilo koga drugog da privucemo..

Poenta naseg pokreta je da se ovo postigne :) http://www.youtube.com/watch?v=47IH_9uSsT8
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde prikljucujte se grupi Zeleni se Srbijo,pa da se dogovaramo,brze je...Postavio sam temu tamo.Vidim da se Cooina prikljucio.Ideja mi je da ne koristimo ovu temu za chat,to mozemo kad se prikljucite grupi,pa cemo tamo da razglabamo o detaljima.A poruke koje sadrze podatke licne prirode na PM.

Ovde postavljamo konkretne rezultate i predloge...Moze?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
sboby je napisao(la):
hooker ja ne mogu da nadjem taj forum???

Odes na svoj profil,pogledas pod grupe i tamo nadjes grupu Zeleni sa Srbijo...Ili ako ti je lakse,pogledaj moj profil,tu je vec postavljena,samo se prikljuci...

Edit: A imas i gore da otvoris pod "Komjuniti"...