Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2016
185
160
43
33
Poz danas je 8 dan susenja prvih par dana sam je susio na hladnom mjestu 8-9 stupnjeva , pa sam prebacio u sobu temp je oko 20 vlaga 60-70 palim povremeno ventilator ne da puse u hedove , i sad je situacija da su izvana suhi hrskavi ,kad malo otvorim cvit umutra je vlazan ljepljiv masan, a grancice ne pucaju nego se samo savinu. Je li to spremno za tegle ili da cekam da grancica pukne
 
01.06.2016
185
160
43
33
A da napravim ko u ovoj metodi da ih skinem s grana i svim u vrecice dok se unutra ne osuse, jer ipak 8 dana je proslo a jos su vlazni unutra
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Greška je što si "sušio" na 8 stepeni ,preniska je to temperatura da bi se osušilo bilo šta .Rasparčaj hedove na sitnije komade i drži ih na tih 20°C i proveravaj s vremena na vreme kako ide i da ti ne krene plesan slučajno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
01.06.2016
185
160
43
33
Ako ima ko voljan odg na jos jedno pitanje znam da vec smaram jbg:))
Ugl odvoio hedove od grana poslaga ih na papir vec za jedan dan su bili prilicno suhi mozda ce trebat jos jedan dan da potpuno budu suhi i unutra i vani , no nesto mi nije jasno znaci u prostoriji je vlaga 60% , pa da budem siguran da su hedovi suhi skroz i spremni za u staklenku isao sam izmjerit vlagu u zatvorenoj staklenci bez trave i vlaga je 70% kako je to sad moguce ako bih sa travom trebala bit 60-65 % , a meni je 70% bez trave ? da li me to treba brinut da li jednostavno da se ne vodim tom metodom nego kad osjetim da su cvjetovi skroz suhi samo ih ubacim i svaki dan malo otvorim staklenku.
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
pod zemlju? pa kolika je tegla da ti doma ne stane u ormar ili negdje? sto ces ju zakopavat pa netko nanjusi i ostanes bez teglice..ako je dobro zatvoreno ne viidm kuda bi usla vlaga ali treba otvarati teglicu i provjeravati budove.. onda ces otkopavati i zakopavato svaki put?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doctor/stole
22.12.2014
18
24
18
Đungle i Prašume
Hvala na brzom odgovoru.. Nije nego nisam tu cesto a nezelim imati nista u kuci jel opreza nikad dosta pa sad ima neki planova za pokušat nesto napravit od tog materijala.. jel kad radis sam u svojim mislima pitanja je malio milon heheh jel zgadila mi se ta buđ pa su brije sta ako ovo sta ako ono..
 
25.12.2015
87
173
33
Pozdrav,
dali mogu jednu biljku na susenje staviti u box dok druga raste. Znam da bi trebao biti mrak ali ne mogu do takvog prostora, svugdje je prehladno i prevlazno. Mislio sam ju malo zagraditi da nije bas pod lampom ali mrak joj ne mogu dati.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Šta mislite o niskim temperaturama za sušenje. Evo kod mene u prostoriji je 5 stupnjeva celzija, a vlaga 45-55 posto...

Dvi stavljenje prije dva dana, dvi prije jedan (jucer). Da prebacim u boks i upalim lampu ili ce ovo biti dobro. Ima mali vent vrti po prostoriji zrak. Šta mislite?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Da li je poželjno kad se prebacuje u staklenke da se u početku curanja vrhovi nanovo vlaže u njima ili ih treba prije osušiti do te mjere da se to ne dešava? Gdje je ta granica između pravovremenog spremanja u tegle i presušivanja?
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Granica je da bude skroz suha. Teško da možeš presušiti. Vrhovi se ne vlaže u početku kjuringa, a ni u toku. Bar ja tako ne radim niti vidim smiso u tome.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare