Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Ja od stonih sam probao volcano I zadovoljan sam, prosle god sam probao neke koncetrate na nekom za koji su mi rekli da je najbolji ali da budem iskren ne secam se modela a I razvalio me koncentrat kao prase! :)
Ja imam davinci ascent I zadovoljan sam, staklo je malo zajebano za ciscenje ali ok.. nadje se nacin.. :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
a jel se moze u vecini tih desktop i portable koristit i ulje i hash ili to treba posebno gledati?

@Rade, jel imas nekih negativnih strana osim ovog ciscenja na ascent-u? u kojem smislu je zaje za cistit staklo? govoris o onoj cjevcici koja se izvuce iz njega ili onaj dio sto je unutra?

lp
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Pozdrav ekipa!

Evo nije me bilo odavno s nečim pametnim, pa rekoh dok čekam novi grow da se malo počastim s kojim novim gadgetom. A možda i nekome dobro dođe review.

CRAFTY - STORZ & BICKEL

P6233102.JPG

VELIČINA, TEŽINA, STEALTH: Kao što vidite, otprilike je veličine i težine iPhonea 5 (136 g)... Lako stane u ruku (kad vučeš viri samo cjevčica) i lako se prenosi okolo u džepu. Vejpao sam u kafiću i u šetnji ulicom, na moru - nema šanse da netko skuži.

UPORABA: Možda me najviše privukla ova iPhone (i Android) aplikacija pomoću koje se mijenja temperatura zagrijavanja (i booster temperatura), tako da ovisno o vrsti i suhoći vutre mogu uvijek namjestiti temperaturu po svom guštu. Posudica za travu je metalna i moze drzati oko 0.2 - 0.3g - dovoljno za 5 do 6 (konjskih) udaha prije nego što moram uključiti boost temperaturu za još 1 - 2 udaha. Iako, ako ste malo konzervativniji sa uvlačenjem može potrajati i 10-ak udaha. Treba mu oko 1.5-2 min da dosegne željenu temperaturu (obično 180C). Nakon minute neaktivnosti ide na stand-by (uz vibraciju), ali ako registrira veći pad temperature (kod povlačenja) resetira to vrijeme, tako da mi se rijetko događa da mi se za vrijeme serije ugasi. Rezime - jednostavan, pouzdan, konstantan... Svaki put jednako dobri rezultati i količina dima, bez obzira koliko ga napakirate.

KVALITETA DIMA: Vrhunska... 10/10. Kao da pušite nekakvo "esencijalno ulje" od trave. Rijetko šta me može natjerat na kašljanje, ali na ovo sam se morao priviknut. Dim je gust i širi se u plućima tako da sam prvih par puta iskašljao dušu. Okus je odličan prvih par udaha, kasnije prelazi u nekakav okus i miris prženih kokica (nije neugodno ali treba se naviknut).

BATERIJA: traje do sat vremena kod konstantnog korištenja, ali se može koristiti i dok se puni... Punjenje traje oko sat - dva. Ima USB punjač pa sam ga držao uključenog i u autu (možda najbolja opcija - ne da mi se zezat s motanjem i pepelom u vožnji).

DODACI I ODRŽAVANJE: Dolazi sa odličnim grinderom, praktičnim punjačem za komoru (posudicu), priborom za čišćenje i dodatnim gumenim prstenovima i manjim zamjenjivim dijelovima. Lako se otvara, čisti, gornji odvojivi dio se može posebno naručiti - dakle napravljen da traje jako dugo. Kvaliteta izrade - njemačka - nemam šta dodati na to. :)

ZAKLJUČAK: Pošto je poprilično skup ne mogu reći da bi ga preporučio svima jer to bi bilo bezobrazno, ali tko si može priuštiti - neće naći bolji. Redovito dobija najbolje ocjene po svim vape critic stranicama, kažu da po kvaliteti ne zaostaje ni za puno većim stolnim modelima... Ne može mi nikad zamijeniti dobar joint (valjda zbog navike), ali jako je blizu (a to puno govori).

:vutra:
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
jel imas nekih negativnih strana osim ovog ciscenja na ascent-u? u kojem smislu je zaje za cistit staklo? govoris o onoj cjevcici koja se izvuce iz njega ili onaj dio sto je unutra?

Ovo desno je "cista" cevcica, to je ona sto je unutra do gorionika...nekad bolje ocistim nekad ovako. :)
Ne svidja mi se taj smek koji ima u pocetku kao silicon.
Ali je dobar uredjaj kad sve sagledas uvek lepo iskoristi cvet, baterija je dobra, keramicki spremnik za cvet, rezervne cevcice I 2 staklene bocice za ulje....... :)
 

Prilozi

  • 2015-06-23 23.29.37.jpg
    2015-06-23 23.29.37.jpg
    204,1 KB · Pregleda: 75
20.09.2013
22
2
3
Narucio sam Crafty-a i dok ga cekam me zanimaju sledece stvari:
1. Koliko vutre treba da se stavi unutra da se prosecna osoba napusi?
2. Koja je najbolja temperatura za koriscenje?
3. Da li se oseti razlika u ukusu razlicitih sorti ( da li isti ukus dobijem sa losijom travom i nekim skunkom) ?
Hvala unapred
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
1. Nitko ti nemože reći to kad neznamo tvoje gabarite i kvalitetu onog šta pušiš. Probaj sa 0.20 za početak.
2. Ovisi koliko intezivan dim hoćeš, ja obično vejpam malo ispod max. na nekih 220 stupnjeva.
3. Iskusno nepce će osjetiti razliku u šmeku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Evo pošto imam Crafty da probam...

1. Ako se napušiš od jednog jointa napušit ćeš se i od jednog punjenja (0.3 g). Bolje ga je napakirat do vrha jer onda optimalno grije i kvaliteta dima je najbolja.
2. Ja nisam prelazio 180 - 190 C jer mi poviše toga previše spali (vidiš kako ovisi o ukusima).
3. Čim se korištiš terminom "nekim skunkom" nisam siguran da i ovako znaš razliku... :) Ali osjeti se. ;)
 
20.09.2013
22
2
3
Mislio sam da li se oseti razlika u ukusu ako stavim neku kvalitetnu travu ( npr Jack Herer) ili obicni ulicni hibrid? Od 0.3 se napusim ako pusim sam, znaci da ce mi isto toliko biti sasvim ok u vape-u.
Mozda su pitanja glupa, ali bolje pitati pa da znam kako treba, nego cutati i izigravati mudricu.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Aaaa... Tako moze. :)

Osjeti se... Ali skuzio sam da sam totalno navukao na joint (sve mijesam s Marlborom) pa mi je Crafty na prvu imao totalno čudni okus, ali kad se malo privikneš skužiš da je to to. Čisti okus i miris sorte koju imaš. Ali to traje samo prvih 4-5 udaha. Ako staviš preveliku temperaturu (bar se meni čini) dobiješ na količini dima ali izgubiš na okusu. I redovito čisti vejp. Ali šta ti ja pričam... Malo se igraj s temperaturama, sortama (ako imaš te sreće) i brzo ćeš naći nešto šta tebi odgovara... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rade and Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
2. Ja nisam prelazio 180 - 190 C jer mi poviše toga previše spali.

Iskreno ak preko 180 pali što sumnjam onda je to sranje od vapea bez obzira na cijenu, mačak u vreći.
Probao sam mnogo vapova iz Crafty klase pa i klasu niže, grija ih na najjače i niti jedan nije pali sadržaj.
Totalno si me zbunio s tim pali, do te mjere da sam iznenađen, nigdje još nisam čuo to.
Vape kao vape nesmje da pali niti malo, ama ni trunke, inače to nije vape.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Krivi izraz, sry... :) ma nema sanse da spali... Samo je meni malo previse dima, bude prevruc... To sam mislia. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
20.09.2013
22
2
3
Znaci kad imam kvalitetnu robu na manje stepeni da vise osetim ukus(175) a kad imam losiju onda na vise (200) da izvucem sto vise i sto manje osetim ukus? :D
Takodje sam citao po stranim forumima da se ista vutra moze ubaciti 2 puta, neki kazu cak i 3. Pije to vodu ili je cista glupost?
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Ja to tako nekako koristim... Visa temp - vise dima - manje okusa - brze "spalis" materijal... Nisam probao reciklirat pa ne znam. Probaj pa javi... :)
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Eto da i ja nadodam koje iskustvo sa DaVinci Accent-om. Probao sam sve od ručnog podešavanja temperature do onog personaliziranog, činjenica je ovo što ste rekli da što je veća temperatura onda je više dima ali je taj dim onako vruć kako veli MMSplit a meni i malo odbojan.

Na kraju sam ga ovako podesio:
175 - dvije i po minute
185 - dvije i po minute
195 - tri minute

Nakon tih osam minuta ako sam se dobro "navozao" onda uključim još jedan krug. Drugi krug tek na 195 ima nešto malo se osjeti, dakle reciklaža osobito na toliko puno vremena koliko sam podesio nema smisla, naposljetku tih 0,2-0,3 što stane u posudicu je otprilike jedan joint, tko ga puši više od 8 minuta jelde? :)
Najbolji miris i okus osjetim kod 185 stupnjeva.

Za razliku od jointa, ne osjeti mi se pola stana po vutri, draga me ni ne kuži da sam duvao (kad je u prolazu, ako nije onda jebiga) pa mogu češće :D

E da, čišćenje, prao sam one cjevčice u rakiji, octu, čistoj vodi, deterdžentu, slaba vajda nemoš skinuti ovu smećkastu tvar koja se kupi u dnu lijevka. Proizvođač savjetuje izopropilni alkohol, budem vidio to nabaviti dobru otopinu ako ne ide ne ide, meni ne smeta, bitno da propirim "dizne" na dnu lijevka povremeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ja već par godina koristim vaporizer. Za taj period ne znam da li sam 5-6 džointa srolala.
Nemam onaj prenostni, već koristim onaj "stacionarni". Iako prvo nisam bila sigurna, jer sam uzela onaj koji je bio u jeftinijoj varijanti evo vec duže vreme radi odlično.

Što se tiče temperature, zavisi od kvaliteta i vrste trave koju stavljate unutra. Ne možete da očekujete da će jedna temperatura raditi nad svim vrstama. Generalno ja krenem od nekih 170 stepeni i polako povećavam dok ne vidim koja teperatura odgovara.
Što se tiče čišćenja, najboji je alkohol i posle sa vodom. Čuvajte se deterdženata, to morate odlično posle da isperete da se ne bi desilo da ga udišete kada upalite vape. Neće vam ništa biti ali nema potorebe :)

200 stepeni mislim da je previše za skoro sve vrste trave (osim ako nije izuzetno masna). Ako krene da dimi, i osećate da se zapalila, onda ste preterali sa temperaturom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Vaporite Solo. Kada sam čitala o njemu na netu, nisu ga nešto mnogo hvalili. Možda sam ja samo imala sreće, ali sam vrlo zadovoljna sa njim.

Što se tiče Vulcano i Plenty nažalost nisam probala ni jedan ni drugi. Davno sam još bacila oko na Vulcano, i kada budem imala nešto kvalitetnije u njega da stavim sigurno ga uzimam. Mislim da je glavna razlika u tome što Vulcano ima prednost sa onim kesama i ventilatorom, dok je Plenty više za 1-2 osobe. Ali ličnog iskustva nisam imala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba
07.05.2015
10
25
13
Ja
@space lulu, o kojem vapu se radi?

dal je netko ovdje isprobao Storz & Bickel - Plenty?
i analog volcano pa ak moze usporedba?

lp

Ja imam plenty, mogu ti ga preporucit, nepoderiva stvarcica, rezervni dijelovi dostupni uvijek, dostava besplatna ako je narudba preko 20€, ja sam prezadovoljan, cak razmisljam da kupim jos jednoga da bude u rezervi, eto toliko sam se navikao na njega.


Zivjeli