Ventilacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Da bas nikad na tipa beštijin dnevnik nisi naišao?


img_1995-jpeg.473316
 

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
159
464
63
Koliko ostavljate intake na boxu, one otvore dolje
BOX je 70x70x160, filter+4" fan na cca. 30%, ostavio sam jedan donji full otvoren, maknuo pokrov na čičak, stranice od boxa su lagano uvučene
Pitam zbog protoka zraka, koliko bi bilo dovoljno
 
08.12.2021
104
169
43
Pozdrav ljudi, planiram napraviti jedan grow room ( 250x150x200) ali pitanje je ubacivac vazduha, posto ce se moj plan realizovati tek na zimu, ako ubacim ubacivac tj dorektan ulaz vazduha putem ventilatora spolja, to ce biti vazduh jako hladan, da li ce to predstavljati problem ili postoji neki nacin drugi?
Jer pasivan ulaz vazduha nije moguc u mom slucaju. Hvala unapred na odgovoru
 

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
182
1.863
143
Uz vodu
@drmare13 imas jeftinih cijevnih grijaca na struju sa time da malo vise trosi ako ti to nije problem,i obavezno na usis mrezicu ili kisnu resetku i izolariati cijevi jel bu ti se rosilo iznutra i izvana zbog promijena temperature,tako u cijevima nastaju gljivice i ostale bakterije i bolestine koje su stetne za tebe prvobitno onda za curice:D
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Pozdrav , zanima me jel bi valjalo da stavim redukciju venta 150 na crijevo koje je 125 ,hoće li vent imat problema ?
 
23.08.2023
8
10
3
Pozdrav,
uskoro krećem sa svojim prvim grow-om, imam šator 70x70x160, LED rasvjeta i ventilator koji cirkulira 348m3/h (cijeli komplet od MarsHydro). Brijem unutra stavit 2 auto biljke.
Imam dva pitanja, pa Vas molim za odgovor.
Pošto mogu regulirati ventilator, na koliko % bi mi preporučili da radi u fazi vegetacije i fazi cvijetanja? Gledam da smanjim potrošnju gdje mogu, a da mi to ne utječe na grow.
Drugo pitanje se odnosi na zagrijavanje šatora, pošto će zima nastupiti uskoro, a šator mi se nalazi na katu kuće koji je roh bau, naišao sam na (čini mi se) zgodnu soluciju sa keramičkom grijalicom koju bi mogao instalirati u šator (evo linka: https://klimatizacija.hr/keramicka-...LRvFpxJiwJM7BBdkXOSnakbxMcFKVatxoCYLYQAvD_BwE ). Grijalica sama detektira kada temperatura padne ispod zadane vrijednosti pa se pali i dogrijava, stim da još i ventilira taj topli zrak. Fkt mi se čini kad dobra solucija kao grijanje i kao dodatak clip fanu za dodatnu cirkulaciju. Pitanje glasi jel dobro uopće instalirati to u šator ili ga stavit ispred da puše u upuh(koji će biti pasivan)? Ja bih ga stavio u šator, no jel pametno da ga stavim niže( u razini potova )da cirkulira topli zrak ili da ga stavim na pola šatora pa da puše dijagonalno prema dnu?
Hvala unaprijed na bilo kakvom savjetu, forum je top.
Pozz :bocni::
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
Pozdrav i dobro nam došao @Kreaton :)
Ja ću ti odgovoriti za grejanje, pošto sličnih problema imam (prostor gde je grow se zimi ne greje) a i slično rešenje praktikujem (kalorifer unutar šatora, vezan na termostat) :)
Na dve stvari trebaš obratiti pažnju:
- svetlo: lampice, senzori i slično, pretpostavljam i te keramičke pločice kad se zagreju bacaju svetlo unutar šatora koje vrlo lako remeti cvetanje fotoperiodnih biljaka i izaziva hermafroditizam. Ti ćeš gurati autose, ne bi trebalo da im smeta, ali eto imaj to u vidu svakako za ubuduće

- Isušivanje vazduha: ovo je potencijalno ozbiljan problem, i trebaće ti verovatno malo vremena da skontaš gde tačno da postaviš, ako ga montiraš unutar šatora - moj savet je negde na dnu, okrenut ka zidu, ne da bije direktno u biljke nikako - i to na način da ventilator pokupi topao vazduh koji se diže i rasporedi ga po boksu. Meni lično je i više nego prepolovilo potrošnju struje u odnosu kad je kalorifer stajao van šatora, ali vezan je za termostat dijagonalno u suprotnom ćošku. Zadata temperatura je uglavnom 25-26, s tim što kad je termostat dostigne, u sredini krošnje bude koji stepen više


Mislim, ne znam koliko će pomoći, svaki prostor je različit, ali eto neke smernice da imaš. Ovo za isušivanje vazduha ti je potencijalno ozbiljan problem, sve ostalo se reši :)
 
23.08.2023
8
10
3
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Hvala na dobrodošlici i na odgovoru. :thumb:
Režim će biti 18/6 kroz veg/cvjet, tako da ću gledati da odmor bude u najtoplijem dijelu dana, no nisam znao da automaticima ne smeta poremećaj mraka tak da hvala na info.
Kaj se tiče isušivanja zraka, ima mi smisla da ga pozicioniram niže i da ga usmjerim da puše topli zrak u stranicu šatora, em sama toplina ide prema gore, em bi zrak preko pasivnog upuha i ventilatorskog ispuha trebao podizati taj zrak, a clip fan će malo razbacat taj topli zrak da ne stagnira, samo mi nije jasno zašto si napisao da je potencijalno ozbiljan problem ako je prostor ventiliran, jel mi nešto fali u ovoj jednadžbi? Svakako hvala na izdvojenom vremenu za odgovor, živio. ::kauboj::
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.904
256
@Kreaton zato što hoće mnogo da isuši vazduh i listovi najbliže biljke mogu stradati prilično brzo, ma za pola dana su suvi već! A moguće je da će toj najbližoj biljci trebati i češće zalivanje, ako brže isuši supstrat
Videćeš već sam gde i kako da ga montiraš :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kreaton

hibridnihed123

Aktivan Član
29.07.2023
90
346
53
Pozdrav ljudi ,imam pitanje pa ako moze neko da odg. ...Sto se tice ventilacije u ormar boxu 90x60 da li je moguce da ulaz vazduha Bude pasivan tako da podignem zadnju stranicu za 10-15cm a izlaz da bude u gornjem cosku WC vent? Da li je problem ako ulaz nije bas na suprotnoj strani od izlaza?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Palma

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
@hibridnihed123 normalni filter ali taj wc vent jeli dovoljan da protjera-povuče kroz taj n. filter a pasivni ulaz-otvor je ok ali mora vent bit jak da povuče miris kroz filter-da ti ne miriše prejako -na taj otvor staviš insect mrežicu ili slično-ako sam dobro shvatio a da me netko pita -ventilacija i carbon filter su stvari u koje bi prvo uložio lovu-bez je baš mrcvarenje i sebe i biljane
 
Poslednja izmena:

hibridnihed123

Aktivan Član
29.07.2023
90
346
53
Znaci za prostor 90x70 bi trebao biti dovoljan fi120 pasivan ulaz I WC vent npr 130m3/h za izlaz , za mjesanje 2 fan venta I na led panelu- 2 mala pc po potrebi da rade
Da li je ok ako je npr WC vent 130m3 a meni npr treba 70-80m3h ..da li je opusteno da bude jaci izlaz od potrebno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
pasivna suprotna otvora bar 2 stavi a ovo za vent wc i filter ti ne znam, u početku ti dosta i 1 da vrti po bilju-vega a kasnije vidiš-dodaš pp
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hibridnihed123