Ventilacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Dobro je ako siše zrak van,a gasi ti se,ako nisi stavio i upuh. Kad smanjiš brzinu na regulatoru,ako nema upuh(pasivan upuh,da si vuče zrak)dođe do točke,gdje ili puca box ili se turbina ugasi!
Ne možeš oslikat nešto,ni jel okrenut da vuče zrak,da ga baca unutra,jer može oboje....uz to,kad je u boxu mrak,a ti upališ svjetlo u sobi gdje je box,tu ti prolazi svjetlo. Zato postoje vezice na samim otvorima.

17110906166154065902110430453418.jpg ovako staviš isis,ne treba crijevo,može direkt na rupu...
A ako je turbina 125mm ili fi,staviš pasivan upuh u rupu s druge strane boxa 17110906641238026939731271155240.jpg
I jesi siguran da nije regulator topline,oa kad postigne određenu temperaturu se gasi ili pali?
Pomoglo bi kad bi malo opisali kako, šta.....
 
Poslednja izmena:

Pro

09.03.2024
7
22
3
32
To je vent za ispuh fi 100 imam dolje otvor otvoren ali bez ventilatora fi 125..kaj je najjace tisi mi je direkt nego sa crijevom+sa crijevom gubi na jacini.. Svjetlo me ne dira ta se soba ne koristi.. Uglavnom vent nije pokvaren to me najviše zanimalo tnx. evo tak izgleda i kolko sam uspio shvatit ovo je najslabije namjesteno da se ne gasi, ako je na manje cuje se ko da se zaletava i nakon nekog vremena prestane radit..Bezveze mi je taj kontroler..

IMG_20240322_233526.jpg
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ako si uzeo u Bot....ci,odi i vrati im ili controler ili turbinu. Neče ti trebat cijela brzina,100%. A šta nema taj Rhino 2 brzine?
Meni dva njihova ventilatora,riknula za 10ak dana i to uzemem jedan rikne,uzmem drugi rikne ... Oni idu na to,da mi uzgajamo i nečemo se previše zezat oko toga. Ne smije se gasit na orginal ventu!!!
Ne kažem ,da nemaju ok stvari,ali to su ............!
Ako si naručio,imaš fore mjesec dana vratit proizvod. Kontroler je s razlogom,jer nekad če ti vuč van svu vlagu,a kad napuniš box,riknut če jer če ogromna količina topline i vlage orolszit kroz ro čudo. Tt pro 125 si mogao dobit za taj Rhino za koji ja nisam nikad čuo. Ne kažem da znam sve firme,ali kontroler mora radit!!
Probaj da radi dok ne vuče zrak iz boxa. Možda kod velikog podtlaka se ugasi,kao neki sigurnosni osigurač. Jer kad se upuh zaštopa,može potrgat box. Ja imam i otvoren bočni prozor i posišem ga jednom mjesečno,jer ga prašina zaštopa. Probaj otvorit bočni prozor...
 
09.12.2019
33
32
18
42
Pozz, treba mi pomoc oko ventilacije.
Jel dobro postavit ventilator ovako?
Il treba crijevo i utiplat ga u zid? I nesto mi se gasi ako nije na max podesen cesto kad dodjem ne radi.. Vent je rhino 100 sa regulator om brzine.
Dali ima netko iskustva?
Pogledajte prilog 501585
Mozes ga i tako..nije najbolje rijesenje al ok.Jel ima sondu za temp?Mozda se zato gasi.Ak nema sondu moguce da je problem sto nije vodoravno postavljen...probaj barem komad crijeva nabavit i objesit/postavit ga vodoravno.
 
18.10.2016
135
240
43
Jesu li dovoljni bočni prozori za pasivni upuh? Turbina je Mars Hydro od 6 inča za ispuh, a upuh je bio pasivan putem crijeva sa donje kontra strane od turbine u boxu.
Međutim ulazila mi je dosta prašina u box pa bih ovaj puta htio to izbjeći, te mi je jedan forumaš savjetovao da mogus staviti žensku čarapu preko crijeva da služi kao filter...a ja sada razmišljam da bih mogao izbjeći improvizaciju otvaranjem oba donja bočna prozora koji imaju mrežu na sebi, a koja bi trebala zadržati ulazak prašine van boxa.
Pretpostavljam da se neće onda stvarati podtlak kao što je slučaj kod pasivnog upuha putem crijeva, sad ne znam koliko je to dobro za biljke? Što mi je najpametnija opcija tu zapravo?