Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Onda si napravi diy muffler a turbinu u kutiju sa akustičnom pjenom, staklenom ili kamenom vunom i sl... Diy muffler=pvc cijev sa umetnutom valovitom spužvom unutra, super smanji, doduše, ispuh zvuk... Pa kad završi grow odi im kukat...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav!

Danas sam dobio hlađenje od servera...izgledaju kao PC ventovi, al su teski po pola kile ili kilo haha...

1-PCS-COMMONWEALTH-Rotary-Fan-FP-108-1.jpg

Dakle, 4x ovakva sa nekakvim regulatorom na kojoj pisu temperature.... no nebitno to...

Karakteristike su sljedeće:

Name: FP-108-1 s1b ultra
Volt: 220/240 volti
HZ: 50/60
CFM: 112/120
Volume (m3/min): 3.18/3.40
Amper: 0.14/0.12
Power: 18/19W

Speed (RPM): 2700/3000
Static pressure: 0.27/0.30
Noise: 40/45

Zanima me sljedeće:

1. Dal mogu ovaj iskoristiti za carbon filter
2. Od koliko trebam adapter da bih ga povezao i kakav mi adapter treba da sva 4 rade na jednom
3. Dal zadovoljava izmjenom zraka po kubnom metru

Hvala puno
 
21.01.2014
91
158
33
Imam i ja dva takva, izgledom, neznam da li su i karakteristikama isti, ovi moji su sa nekih aparata za zavarivanje. Predomislio sam se upravo zbog filtera jer bih morao nešto fabricirati sam, a kad takve stvari radiš onda nailaziš na probleme. Možda bolje da uložiš u normalan vent i filter, manje glava boli.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Imam i ja dva takva, izgledom, neznam da li su i karakteristikama isti, ovi moji su sa nekih aparata za zavarivanje. Predomislio sam se upravo zbog filtera jer bih morao nešto fabricirati sam, a kad takve stvari radiš onda nailaziš na probleme. Možda bolje da uložiš u normalan vent i filter, manje glava boli.

A ja baš želim hand made, pa da mogu podjeliti sa ljudima ovdje kako bi na kraju mogu low budget sebi filter da naprave....Ja vec imam sistem za filtere.... Također u svom pc boxu imam jedan carbon filter hand made sa obicnim ventom od pc-a koji sasvim uredu radi, ne osjetim nista...samo gledam nesto sa puno vise snage :)

EDIT: Pitao sam ozbiljno nesto, a ti mi gluposti pises...izvini na izrazu al kad trazim nesto ili neku pomoc nema mi mrze kad netko na tom postu skuplja poene...

Ajd sad netko da mi kaze pravu stvar :D hahha
 
Poslednja izmena:
21.01.2014
91
158
33
Ja sam ti samo htio pomoći, ali imaš pravo, sugerirao sam ti nešto što nije odgovor na pitanje.

Ako ga misliš koristiti u pc boxu trebao bi biti zadovoljan, uspoređivao sam ih "na ruku" i ovaj puše dosta jače, ali je i bučniji. Morat ćeš probati što se tiče filtera, moguće je da ćeš trebati napraviti veći. Po meni to ti je bolje od pc venta u svakom pogledu osim buke. Odustao sam od toga jer mi je box u dnevnom i to je dovoljan rizik, a nisam znao koliki filter i hoće li uopće funkcionirati pa sam išao na sigurno.
Ne treba ti adapter, ideš direkt u utičnicu, kabel od tv-a ili radija i dvije stopice za spoj ili zalemi. Ako ćeš ih više spajati poigraj se sa luster klemama(redne stezaljke), možda nekakav potenciometar.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ekipa imam malih problema sa ventilacijom :whato:: Imam Blauberg 125 s potenciometrom i temp control i čini mi se da više ne vuče kao na početku pa sam se sjetio da je jednom već netko rastavljao i čistio vent ali nemogu naći gdje je to pisano :joint2:
Planirao sam danas skinut ventilaciju i rasčistit sve al ne znam jel pametno rastavljat blauberg?

edit: zaboravio sam napomenut da je sada BB dosta glasniji nego na početku
 
21.01.2014
91
158
33
Nije ga problem rastavit, ali trebao bi zamijeniti ležajiće. Ti mali dobiju zračnost brzo pa se vent počne tresti i vibrirati. Oznaka je 607z, ali možeš staviti bilo koji 607. Na samom propeleru ti je plastični čep ispod kojeg je vijak da ne čupaš bez veze. Kod mene je bilo sve ok dok nisam namontirao filter, onda je počelo tresti i zujati. Sad je ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ja sam ti samo htio pomoći, ali imaš pravo, sugerirao sam ti nešto što nije odgovor na pitanje.

Ako ga misliš koristiti u pc boxu trebao bi biti zadovoljan, uspoređivao sam ih "na ruku" i ovaj puše dosta jače, ali je i bučniji. Morat ćeš probati što se tiče filtera, moguće je da ćeš trebati napraviti veći. Po meni to ti je bolje od pc venta u svakom pogledu osim buke. Odustao sam od toga jer mi je box u dnevnom i to je dovoljan rizik, a nisam znao koliki filter i hoće li uopće funkcionirati pa sam išao na sigurno.
Ne treba ti adapter, ideš direkt u utičnicu, kabel od tv-a ili radija i dvije stopice za spoj ili zalemi. Ako ćeš ih više spajati poigraj se sa luster klemama(redne stezaljke), možda nekakav potenciometar.

Sa ovim sam mislio neki hand made grow box, da napravim malo da je viši, pa će mi trebati ventilacija... ovo je napravljeno kao uređaj sa 4 ovakva venta i namjenjen je za hlađenje velikih servera...dakle ima jačinu...
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Je, sigurno. Ja se bojim otvorit da nebi bilo viška dijelova kad treba sastavit. Tak mi uvjek bude, napljugani panj hahah
Možda nađem nekog frenda kaj se kuži ali kaj mu reć, odkud i zakaj će mi turbina haha
Eto ideja za novi thread: Održavanje turbina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko