Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Tovatna mast, samo ne preteruj da nebi napravio blato, ili ako imaš gde naći mast za mašine koje se koriste u prehrambrenoj idnustriji, najbolja je, najmanje se prlja...Saeco mast npr, koristi se za kafe aparate...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozdrav svima
Čini mi se da imam problem pa bih vas zamolio za pomoć
Nakon nekoliko godina inprovizacija u raznim sklepanim boksovima napokon sam kupio šator da valja 240x120x200 posadio nekoliko komada a juče je stigao i vent i regulator brzine a sa njima i problemi
Sve sam skopčao po šemi ali čuje se zujanje kao iz trafo stanice ( ta vrsta zvuka )
Kada skopčam bez regulatora čini mi se da se ne čuje ali nisam 100% siguran jer radi na punoj brzini i dosta je jak
Radi se o ventu
http://www.vortice.com/en/commercial-ventilation/mixed-flow-fans/in-line/17003
i regulatoru
http://www.vortice.com/en/accessories-and-components/regolation-and-control/12966
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Na blaubergovoj turbini sa regulacijom brzine i temperature se isto desava a na modelu bez icega se ne cuje zujanje tako da sam uvjeren da je do toga:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Na blaubergovoj turbini sa regulacijom brzine i temperature se isto desava a na modelu bez icega se ne cuje zujanje tako da sam uvjeren da je do toga:thumb:

Hvala na odgovorima i podršci :)
Ako bude sve ok u subotu ide u box da vidim kako se ponaša a onda polagano raditi na utišavanju buke jer će mi kad otopli trebati veća brzina
Za sada će na minimum da mi ne hladi box pa se neće ni čuti :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
vent je prava mrcina, regulator dobro djeluje a to što zuji , lijepo češ opet pljunut u šake, pila, čavli, daske i izolacijski materijali. Velika kutija izvan boksa. Da se tome izači na kraj samo zahtjeva prostora. Imam bb i vanjski regulator, čuje se i na njemu zujanje ali manje od modela sa ugrađenim regulatorom, kutije i izo cijevi, ni neznaš dal radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Meni se isto na Blaubergu 125 čulo to zujanje regulatora pa sam to rješio izolacijskom kutijom i utišalo je dosta.

Sada trenutno imam problem da je BB sve glasniji i vjerojatno ga treba podmazat. @Stipe jel možeš reći s čime si otvorio na blaubergu onaj crni oklop na motoru? Rastavio sam sve i došao do toga ali strah me to na silu otvarati da ne pokidam :confused: Nemam sad sliku jer sam ga morao ponovo sastaviti i vratiti u box
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Meni je zujanje nestalo s kvalitetnijim dimmerom s ebaya, na onim običnim za svijetla je zujalo i mislim da to zujanje dugoročno nikako nije dobro!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Ekipa hvala svima na pomoći i objašnjenjima
Znam da me čeka još posla oko stišavanja buke ali sad mi se ne žuri dok ne ugrije vani
Sada ću samo objesiti vent u box i rješiti odvod iz boxa i uz pasivni ulaz biće dovoljno
Već sam ranije počeo praviti kutiju koja bi trebala malo utišati izlazni huk i mislim da će funkcionisati
Morao sam komšiluku izbušiti dimnjake ali sa tim sam rješio i problem mirisa
Nadam se da će 3 rupe prečnika od 8 do 10 cm biti dovoljno za ovaj vent i ako bude radio punom snagom
Malo je nezgodno prići ali moraću se kasnije potruditi pa uslikati moje rješenje i nadam se dobiti još koji koristan savjet :)
Imam još najmanje 2-3 mjeseca do vrućina a ljepotice u boksu već pokazuju prve znakove cvjetanja pa ću se sitnicama posvetiti kad ispraznim šator
Do tada ću polako rješavati sitnice da sam miran kad stavim sljedeću turu za svoj ( bar se nadam :D ) prvi uspješni ljetnji grow
Do sada sam gajio samo zimi jer ljeti ne mogu kontrolisati ogromnu temparaturu HPSica
Ni cool tube nije pomogao ali nadam se da ova mrcina od venta hoće :)
Hvala vam svima i veliki pozdrav iz danas sunčane Hercegovine
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Meni je zujanje nestalo s kvalitetnijim dimmerom s ebaya, na onim običnim za svijetla je zujalo i mislim da to zujanje dugoročno nikako nije dobro!

I meni je to prvo palo na pamet , da nije odgovarajući regulator pa bih zamolio nekoga ko se razumije da otvori moj link gore pa da malo pogleda
Ovaj sam kupio po preporuci osoblja gdje sam kupio vent a nisam ga ni jeftino platio
Cjena mu je oko 75 km ili oko 38 eura i od istog je proizvođača kao i vent pa je i mene zujanje iznenadilo
Evo opet link za njega
http://www.vortice.com/en/accessories-and-components/regolation-and-control/12966