Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
nemoj si komplicirat život, nabavi PC ventilatore ne te bučne prejake ventilatore. Preporuka je synthe najveći vent, adaptiran na 120mm al je veći, sa 1600RPM
Scythe-Launches-New-GlideStream-140mm-Cooling-Fans-2.jpg

u kombinaciji sa 12V adapterom sa podesivim izlaznim naponom
192043.jpg

ruke u zrak, noge na stolicu i
bogteveseli
 
Poslednja izmena:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Dovoljna ti je jedna rupa za pasivan upuh.
Edit: Ispricavam se, fulao sam totalno post i temu...ajd bar znam da radi ovo sta pusim :)
 
Poslednja izmena:

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
hvala svima na odg. nadao sam se da ce neko napisat da recimo količina zraka koja prođe kroz pasivni upuh ne ovisi toliko o veličini rupe koliko o snazi ispušnog ventilatora...? :)
 
10.01.2015
175
107
43
Dajte predlozite mi neki ventilator sto jaci ali da nije bucniji od 25db(A). Ne znam sta da smislim za to, ali predpostavljam da ako budem uzeo neki ventilator sa velikim propelerom, kao onaj za klimu (ok ne bas takav :D ) i stavim ga da se sporo okrece da buke ne bi ni bilo?? Jel bi to funkcionisalo?
 
10.01.2015
175
107
43
A imao sam jednu koju sam hteo da kupim. Dospel turbo vent, u *********** pisalo da je bezsuman, ali kada sam otisao na dospelov sajt procitao da je staticki pritisak 40 i nesto db(A). Ako je taj staticki pritisak buka, onda to otpada, jer mi treba nesto sto mi se ne cuje jace od kompjutera, znaci oko 20db(A). :)
 
10.01.2015
175
107
43
Izgleda da necu moci u box ovakve ventilatore imagsdfes.jpg zbog malog prostora. A i bucan je, meni treba nesto sto se ni malo ne cuje, mozda bi mogao centrifugalni ventilator da ubacim u neki homemade acoustic box. Ili jednostavno da kupim nesto ovako index.jpg
A problem sa visinom bi mozda resio postavljanjem filtera i ventilatora uspravno u cosku boxa, vent dole filter gore. Kako kaze tekst ovakvi ventilatori se koriste u bibliotekama i citaonicama, ne znam dali to znaci da necu ni primetiti razliku kada vent bude bio upaljen ili ugasen? Ventilator ne bi drzao na punoj brizini, smanjio bi na koliko mi treba, da bi smanjio i buku. Ne znam koji mi protok vazduha treba. Box je zapremine 0.120m³ + filter..
Znaci na 1 mestu mi je zvuk, on mi je naj veci problem, a onda miris, ako ne moze bez oba problema onda mi je bitnije da nema zvuka, a za miris cu se snaci.
E sad u tom slucaju da ne stavim filter, razmisljao sam o necemu ovakvom CBL01.jpg . Sa sproim okretajima nekog ovakvog ventilatora ne bi trebalo da se cuje nista cak i ako stavis uvo na njega, jedino nisam razumeo kako funkcionisu ti tlakovi i podtlaci, ali mislim da ne bi trebao da bude problem jer upuh i ispuh nece biti na nekom rastojanju od 2.5 metra, nego 70cm.
 

Prilozi

  • 76_b.jpg
    76_b.jpg
    18,6 KB · Pregleda: 5
  • Single_Inlet_Centrifugal_Fan_FL_140%2F460.jpg
    Single_Inlet_Centrifugal_Fan_FL_140%2F460.jpg
    8,3 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Ne ide mi bas ovaj dio s fizikom ventilacije pa imam teoretsko pitanje: Da postavim dva ventilatora jedan do drugog u isti sustav i da jedan radi cijelo vrijeme, a drugi da se pali sa svjetlom, da li na bilo koji nacin smetaju jedan drugome dok jedan radi a drugi ne? Da li se njihova snaga izvlacenja zbraja kad rade oba?
I da li mogu tjerati zrak kroz filter oznacen sa 480 m3/h s blauberg 125 turbo na, recimo, pola snage? TJ koliki mi treba protok biti da prolazi kroz taj filter?
Ne razumijem zasto ne mogu manji kupaonski ventovi tjerati zrak kroz taj filter.
Ne kuzim bas to pa ako netko ima volju da mi pojasni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
u specifikacijama filtera pise raspon za koji su predvideni.
ja moj vents125un uredno drzao na min neko vrijeme i normalno prolazi zrak. u kojoj mjeri nemam pojma.
ovo sa 2 venta neznam zasto bi tako stavljo.
manji kupaonski nemogu tjerat jer su slabi za gurat kroz "prepreke", bar tako ja shvatam.
lp
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Prolistao sam ovu sekciju poruka i prepirki spocetka, i mislim da odprilike znam koji vent uzeti, ali da svejedno provjerim koji bi ispusni ventilator bio najbolji za dimenziju boxa 50x55x110?
Mislim da bi vents vko125, 190m/h bio pogodan kad na njega zakacim jos filter?
I dali bi mogao prvo raditi bez filtera? Dali bi previse izvlacio zraka? Hvala! :)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
mozes koristiti taj vent za taj prostor sa filterom..ubiti, mozes filter staviti tek kad ti krenu mirišati...
kako to mislis da bi izvlacio previse zraka..glupost..ispeci pa reci..