White Widow & Regular Freebies

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma neide na takmicenje pa da bude lepo za ukrasavati .ja bih ostavila tako kako je ,jeste da je izolirka malo ruglo ali je i najbitnije da ti zavrsava posao..a mozes i dodatno dovezati i kako micurin kaze,jer od viska vezivanja sigurno da tenece glava boleti..pogotovo kad su ovako losi vremenski uslovi..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Kuzimo tvoje muke.. al kako je tek biljci sa gipsom :D najbolje da je pustis na miru neko vrime.. borit ce se ona zvjerski, nesumnjam..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Prvo je lijepo bandažiraš tako da joj fiksiraš grane u ovom položaju u kojem su sada i onda možeš mirne duše poskidat izolirku... Meni se to čini prosto ko pasulj,ali eto te...
 
16.09.2013
31
233
33
kopanje definitivno.
površinski sloj žilica se jako brzo regenerira i ako nakon kopanja pognojite i zalijete rezultaat neće izostati.
inače ova naša biljka kao i većina drugih ima dvije vrste korijena , onaj dubinski više manje služi za vlagu dok ove površinske žilice služe za plod.
kod vinograda za slador u grožđu kod masline za randman ulja a u našem slučaju veće i masnije vrhove.
kopanje također pomažete zemljištu da sporije gubi vlagu a i da voda brže otječe u slučaju velike kiše.

samo ne preporučuje se kopanje ako je zemlja baš onako dobro nabijena tvrda zabetonirana, onda radije probati rahliti nekako drukčije
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
neznan i dalje u čemu je problem sa ton izolirkon osim šta estetski neizgleda baš najbolje.. kakvu štetu može da napravi ukoliko je uopće ne skine? nesugeriram ništa, povlačim sve šta san rekla, ovo me zanima čisto informativno.. u vrtlu na mandarini iman jednu granu zalipljenu izolirkon.. i eno je stoji tako već godinu dana, mandarini nije ništa.. pa pitam, jer me zanima sad.
fala lipa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ovo sto si zbandazirao je privremeno riiesenje jer kad headovi nabujaju i kisa ih posteno natopi bit ce svasta.
radje ti njih dobro svezi da ne bi bilo nismo znali.u cjetanju biljke gube elasticitet i bit ce ih tesko vratit u prvobitno stanje kad vec jednom puknu.
potpisujem sve sto ti je Mitch rekao.
i dajte nesto rascistite:
budj=trulez a plijesan=plijesan ili sam nesto pobrkao ?????
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Jooj ljudi :D previse komplikacija
Ono je bilo privremeno, ali je nekak ostalo stalno jer funkcionira. Stavio sam i izolir traku i selotejp i spagu. I to je dosta cvrsto.
Jasno mi je za tezinu grana....to sam isto rjesio sa spagama i povezivanjem grana za kolce i stavljanjem kontri. Znaci glavne grane su na dva suprotna kraja vezani.
Jasno mi je da to nije idealno rjesenje, ali za sada funkcionira. Mala Maca je dala super skicu i to bi funkcioniralo sto puta bolje, ali iz odredjenih razloga, ne mogu to narpavit trenutno.
Ovo sto Mich kaze je super ideja....ali je malo komplicirano to izvest jer ovih traka i spagi ima hrpa sad i bilo bi mi problem zavezat sad a da nejdem preko ovog postojeceg....mogu jedino preko ovoga i ostavit tako bez da skidam ove svoje rukotvorine....ne zelim se zafrkavat jer ako pomaknem tu granu koja je pukla za pola cm ode sve u pm. Spasio sam granu i ona dalje raste i pumpa hedove...nebi htio riskirat previse. Ali sve uzimam u obzir i vidjet cemo kako ce dalje ic. Kisa je sad prestala i napokon mogu otic tamo i razmisljat sto i kako :) Hvala vam svima na idejama...da nema vas svih....moje biljke nebi nikad bile preko 2m :) Izgurat cemo zajedno to do kraja ;)

sharp....budj ili plijesan, gnojivo ili đubrivo ..... srpski i hrvatski :p
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Moja želja je da izguraš do kraja,i da ne izgubiš ništa.ali ako ti grune nekakva nevera odjednom,izolirka će se razvući i eto štete ;) Ono je poslužilo kao trenutno rješenje,ali biljka se tek puni i otežat će bar za 300%,pa ti kontaj...Još kad na sve to padne kiša?!? Uffff..
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Dobro kaze Mičurin,postat ce jako teske :) Povezao si grane na dva kraja,dao kontre i ako dodje vjetar nemogu ni lijevo ni desno,ali kad se hedovi napune i otezaju i kad jos to natopi kisa pa kad od tezine krenu prema dole.........svi bi htjeli da pocmu padat od tezine,,salim se:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Znam ja da vi meni zelite pomoc...najbolji ste :)
Plan je ovakav: Skinut cu ove spage koje drze grane i zamijenit ih sa elasticnim spagama za vezanje paradajza i ostalih biljaka.
Ovaj dio dole koji drzi slomljenu granu, to cu pojacat sa nekakvom tkaninom kao sto je mich rekao, stavit cu preko izolirke i selotejpa jer mi je riskantno skidat to sve. Ne vjerujem da ce smetat ako ostane.

...ali....stvar je u tome sto cu morat sve te spage skinut jer cu morat prekrit sve biljke na par sati...ne pitajte zasto......uglavnom sljedeci tjedan kad prodje to sve, ce ic rekonstrukcija spaga i ovog dole ;)
...sve ce biti ok. Uz vase savijete i ideje ne moze bit lose.
:kiss: svima :D
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Jedna ideja za slomljenu granu :)Ako si kad vidio kako se kod bonsaia savijaju grane u cilju da tako i ostanu?Znaci obicna bakrena zica malo deblja i omotavas granu sa njom i kasnije kad je grana omotana mozes sa njom sta hoces,a bakar je cvrst i ktome jos i lagan za savijanje....cisto sam se sjetila ovog jer vidim da imas strah od te napukle grane ;) drz se :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Ajd da malo razbijemo ovu sagu o vezanju :)

Nenadano se pojavio muzjak....od one mrshavice. Tako da.....sorry but yebiga.
npNvn3t.jpg


Pripreme za prskanje protiv plijesni....Nabrano cca 1kg preslice, namoceno u vodu pa cemo sutra kuhat :)
a5IR3En.jpg


Djungla skoro pa desetkovana do sada....nadam se da je sad dosta. Ne zelim vise cupat biljke...a ak plijesan dodje...pojest cu je.
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Drz se stipe jer ja nemam za sto vise :( Danas bila nakon dva tjedna na sajtu i valjda prosla bujica i nasla ih sve polegnute ,iscupane ,i kako leze u lokvi vode.....4 biljke od 2 metra i 4 mjeseca brige ode,sve bile u cvjetanju....Jack herer,chemdog,tangerina i super lemon R.I.P :(

Zelim svima srecu da izguraju do kraja ,a ja cu malo se maknut sa foruma jer mi je ovo sve sad prebolno za pratit....decki i cure....oprezno i sretan grow zelim,,,,,uzivajte :)

Pozdrav od MaleMace ;) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Da je sajt suh onda bi ih podignula i vratila na mjesto,ali kad su one u lokvi i meni trebaju one gumene cizme za uc unutra....tako da mislim da tu nema spasa i samo sam se okrenula ,bacila kante sa gnojivom i otisla.....
I meni je uslo u krv :) Imala sam dva nutarnja growa(super extra ispalo) i kako sam pricala imala sam jedan popaljeni grow prosle godine(neko mi skinuo prije mene 10 komada) i tako to,cekam bolju karmu :)
Nemam uvjete za indor tamo di zivim trenutno tako da nista od toga :)
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
prejak mi je ovaj dnevnik i onaj od jonesa, sretno i nadam se da nece biti plijesni
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Fala cococoocxxx :)

....Preslica skuhana. 10 litara dobio....vele 1:5 omjer...znaci 50 litara ukupno :D Sad da vidimo plijesan sto kaze :) ...ima da svu gorgonzolu pretvorim u ementaller ;)
Najavljuju opet kisu....pa sam prije kise svima dao dozu Slavola i duplu Plantelle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Game_Over

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sad imas preslice da se biljkice mogu komotno i kupati..:) ako plesanj ne nestane od 50lit preslice,onda stvarno ...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Zavezem WW a pukne mi grm. Od tezine vode je pola grana palo na pod. Svaki vrh ima valjda pol kile vode.
...doso sad nazad...mokar sav i blatan....potrosio 50 metara spage i nesto izolirke. Srecom samo jedna grana je pukla, ostale su samo bile savijene do poda....barem se nadam.
Povezao sve grane za kolac da ne padaju vise. Malo omotao okolo....kajaznam vise......jos cu to sve poboljsat kad kisa prestane....nisam mogo vise, dobio sam plivacu kozicu na prstima :D
evo dve slike nabrzaka kolko sam uspio izvadit mobitel od kise.
prije, i poslje

si1qM5Q.jpg
1Jy9903.jpg


nema smisla se puno nervirat....tak da ono...stajetuje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.