Winter Princess Grow - autosi AK47, NL, SK#1 - 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dragi moji, evo napokon se i ja odlučih da otvorim i svoj prvi dnevnik. Nakon što je dječak iz sektora za inžinjeriju odradio svoj dio posla, sada nastupam ja sa svojom princezom i dva princa...:skot::Malo su u raskoraku, jer dok su jedni jedva čekali da ugledaju svjetlo CFL-a, drugi su odlučili da provedu još neko vrijeme u toploj postelji... ;)

Evo, ovako to izgleda:
SK#1 Auto, AK47 Auto, NL Auto - 400W HPS
Skunk #1 Auto by Sensi (a.k.a. Smrdo)- 10 litara - star 18 dana
AK47 Auto by RQS (a.k.a. Rusmir) - 16 litara - star 2 dana
Northern Light Auto by RQS (a.k.a. Ceca) - 16 litara - stara 10 dana

Svjetlo: 16x20w CFL za vegu, 400w HPS za cvijet
Režim svjetla: 24/0
Zemlja: Terramagma
Hrana: Hesi Starter Kit, Slavol
Box: drveni custom made, 1000 x 600 x 1600 mm, bijela unutrašnjost, 2 viseća stolna ventilatora, kupaonski ventilator za ispuh
Ph: limunska kiselina, žuti kineski Ph mjerač
Temp: 21-27 C, digitalni termometar za box, infracrveni za vrhove biljaka
jpg1.jpg jpg.jpg Smrdo.jpg
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sretno!:) Zanimljiv raspored sijalica, mada mislim da bi bilo učinkovitije drugačije ih postaviti. Sve u svemu ok!:thumb:
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
koliko vidim bice guzve u boksu...nl i ak 47 od rqs znaju biti bas veliki,pa razmisli na vreme o tome..
kako god sretan ti grow..:)
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Ma da, znam da CFL nemaju reflektore, ali iznad njih se nalazi već upaljen HPS 400 w zbog održavanja temperature...:sun2: A što se tiče gužve, itekako sam svjesna da ulazim u borbu koja će biti teška i duga, ali kao i svaki pravi ratnik, borit ću se do zadnjeg daha...:D
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dva su razloga:
  • Box je u prostoriji koja se ne grije, a vani je oko nule. :eek:
  • U ranijim growovima sam koristila samo 320W CFL cool white u vege fazi, i biljke su bile zdrave i bujne, ali sa malim internode razmakom i nekako "salataste". Ovo je eksperiment, da vidimo da li možda kombinacija plavog i nešto crvenog spektra da bolje rezultate. o_O
Vidjećemo... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: El brujo

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Sretno i nek fino bude:thumb::)
Al gasi te hps trosis 720w struje samo lampe po meni bezveze rađe neki grijac naruči i probaj priblizit malo jos reflektore tako da ti na male dođu po dvije žarulje bočne dobijat ce vise lumena a i ova u sredini ce bit ljepo pokrivena sa svjetlom
Inace sve fino;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Previše lumena gubiš zbog rasporeda sijalica. Ode svjetlo na stranu, a u sredini ništa. A ove ti zaklanjaju hps tako da i tu gubiš. Ogromna potrošnja struje u odnosu na učinak. Bolje grijač uzeti, 100% se slažem sa tiki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Medosan
06.08.2015
288
229
43
35
i meni je plan bio radit zvijezdu od CFLa s tim da sam ih imao 5 u zvijezdi i jednu u sredini.. a 4 su punile prazninu od krakova zvijezde u 4 coska ploce.. ploca reflektira.. tu je 10cfl sa 23w ukupno 14500L 230w za vege dusu dalo.. zanimljiv grow puno srece i zdravlja biljkama..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green Kitty

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Eh dragi moji, evo mali update
Ništa značajno se nije desilo, djeca fino rastu sve ide baš kako treba... Smrdu sam nježno pritegla, jer je kao i svaki pubertetlija ( 23 dana star ) kojem tek počinju da rastu dlačice ispod pazuha, umislio da je najpametniji i da može da ide gdje on hoće...:makaze:
Svaka 3-4 dana ih zalivam sa režimom Hesi, Slavol, Hesi, voda (korigovan ph svaki put) i za sada mi se čini da im to fino odgovara...
Ali dosta suhoparne priče, trebala bih vam nešto i pokazati, pa evo mojih školaraca :love2:

slika1.jpg slika2.jpg slika3ok.jpg
 

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Dragi moji i drage moje :wave:

Imam jedan, nadam se manji problem... Pošto sam ja još uvijek neiskusna djevojčica u svemu ovome, molila bih vas za pomoć...
Moje malo djetešce, koje bi sad u svojim tinejdžerskim danima trebalo da me izluđuje svojim ponašanjem, ono je nekako tužno i izgleda mi pomalo bolesno...:eek:
Dakle, radi se o Smrdi (Skunk #1 auto) koji je star 34 dana, kome žute stariji listovi (možda nedostatak nitrogena?)
Zaljevam po potrebi, dajem hranu svako drugo zalijevanje, i to je išlo ovako:
  • Hesi TNT 1/3 doze
  • Hesi TNT 1/2 doze (ovdje su se listovi več malo savili u kandže)
  • FLUSH i Hesi Bloom 1/3 doze
  • Hesi Bloom 1/3 doze
Molim one koji imaju iskustva sa Hesijem da me malo upute, možda je ovo mala doza ( strah me je da ga ne prehranim, a u dosadašnjim growovima sam koristila plantelu i bilo je sasvim ok)

DSC_0018.JPG DSC_0017.JPG
 
Poslednja izmena: