#1 - Lemon Skunk [indoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ma te neuspjele pokušaje sam i ja obrisao, al ti ih valjda kao moderator svejedno vidiš, nebitno...al ovo je nestalo, a pojma nemam kako :)

ništa, stavit ću malo kasnije ponovno
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
nakon prvog čudnovatog nestalog photo update-a, evo i drugi photo update s istim slikama :D





eto, slobodno komentirajte, jel to liči na išta, ako bilo kakav još savjet iz prve ruke imate, a da niste kazali, samo dajte ;)
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
tek na slike san vidi da prve dvi ne izgledaju po listovima ko sativa, ili su te najftiškije izašle
P.S. numeriraj pitare, tako da se zna pojedino kako koja napreduje, i uvik bi tribalo istin rasporedon dodavat; zna san da smo nešto zaboravili
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
od tri slike listove, dvije slike su od iste stabljike, i to su ove što su "najstarije"... slijedeći put ću stavit sve kad budu malo veće i numerirat
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
evo drugi photo update, sortirano po pitarima po želji Gaucha:







- ova je imala malu nesreću, al oporavit će se ona :bis:



:2flip:
 

oldbulllee

Aktivan Član
21.11.2008
93
1
0
43
samo lagano i strpljivo, bice bice...
imash ovdi SVE sto treba da znash, proshpartaj forum, i nema da fulash!!!
sretno.
:icon_lol:
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
prije par dana je iz zajebancije stavljena jedna domaja u jednolitrenu posudu (prerizana boca od Jane, hehe), pa je evo i ona danas izašla :D
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
@gauch
Još je prerano da bi bilo šta zaključiva po listovima. :)

@bakajoko
Pazi da ti ta 'domaja' ne bi ispala hermić, šteta bi bilo da za*ebe ovu kvalitetnu (i ne baš jeftinu) genetiku.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
je, kontamo na to, brzo će ona vani negdje, ili ćemo je nekako izolirat
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
počeli su lagano i prvi problemi.... evo slike, pa ako moze mala pomoc zbog čega se javljaju ove žute pjegice, trenutno je samo na ovoj biljci, al vidim da je i na još jednoj počelo sasvim lagano se isto događat

 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ma, teragall ili kako već...zajebali smo se meni se čini, al od svega onog što smo vidjeli ta ja imala najidealniji Ph, iako mi se čini da je upravo u tome problem

ili se varam?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ako se nastavi pogoršavat presadit u bolju(provjerenu) zemju, al pustit da izraste još kat dva pa onda vidit jel se nastavilo sjebavat ili je ostalo samo na ovom prvom setu listova.I provjerit jel zahvača sve biljoze ili samo ovu.Inače se meni znalo događat da prvih par listova budu malo sjebnuti a nakon toga da novi rast bude super,a odma pitar do toga, isti uvjeti i ista vrsta od starta bude tip top...
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
pa da, to je i meni čudno...jer na ostalih 4 nema nikakvih problema, osim možda na ovoj još jednoj gdje su na rubovima neke skroz, ama baš skroz lagane žute mrlje, al skoro da se i ne primjete...

a na ostalima baš ništa, i djeluju totalno ok

brine me što se ova kao lagano i smežurala...ne znam

mislim, ako je do Ph lako ćemo to riješit, a ja ne vidim do čega bi drugog moglo biti, a dobro je netko (mislim bongash) rekao na početku da onaj analogni Ph metar i nije baš najsretnije rješenje...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Normalno je da prvi setovi listova izgledaju 'zgužvano', a i ovo šta NoTrippin kaže je isto česta pojava.

Imaš u Brica 60L TerraMagme za 59 kuna, po meni najbolji 'jeftinij' izbor, ili ako baš oćeš uber zemlju, imaš Composanu sa perlitom i agrosilom, pH idealan za naš hobi, jbga, 20L je skoro 40 kuna, za moj ukus preskupo iako je zemlja perfektna.

Evo ti info ako se odlučiš za ovu varijantu:

product_cgr5_greenplants.jpg_630933200.jpg


COMPO SANA®
Potting Soil for Green Plants and Palms

Special potting soil for all types of green plants and palms.
The root activator AGROSIL® and the PERLITE volcanic stones assure a healthy plant growth.
Slow release fertilizer with all main and micro nutrients provides regular plant nutrition over 4 - 6 weeks.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Isti je proizvođač ali nije ista vrsta, kod tebe je Universal Potting Soil

product_cs5_universalpottingsoil.jpg_630933200.jpg


Super je i ta, ali više 'all around', ova je druga je idealna za uzgoj vutre.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ma da, slijedeći put definitivno magma, ili ta, vidjet ćemo :)

hm, mjerili smo sad Ph zemlje preko lakmus papira, djeluje malo nizak
gaucho piše:
ugl. voda u koju je gnjojivo izgleda da ima ph oko 5-6, a zemlja isto tako, mjereno je u više navrata i isto je izmjereno, zemlja je merena tako da se stavio omjer 1:2,5 zemlja:voda

evo ćak i na neke testove oko 4ph

pa smo se sad promislili možda oni u hesi stavljaju ph spuštaće jer računaju da se zaljeva običnom vodom koja ima jako visok ph...
šta sljedeće
kupio sam i 1L izbjeljivaća, možemo li to s njin ili kako, naštimat skupa s gnjojivom da ph bude oko 7-8...
thx
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
NEMOJ još gnojit !
NE drži zamišano gnojivo u boci (pogotovo ne organsko) !

Prirodni pH regulatori su:
limunov sok (koncentrirani) i ocat (kvasina) za spuštanje
i sodabikarbona za dizanje (baking soda)

Osobno biljoze zalivam vodom iz 'Brite', ništa specijalno, najobičniji reverse osmosis filter, odvaja kamenac i teške metale.

Ne znam šta više (pametno) da kažem. :vb_kez:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.