#1 - Lemon Skunk [indoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gnjojimo već 5 dana sa duplo manjim količinama, ali doslovno duplo manjim, a možda i manje

držimo max 3 dana u boci, a neka granica je 5 dana...

ništa, onda prstajemo sa gnjojenjem sutra kad dovršimo ovu bocu, i onda zalit ćistom, i onda jedan dan pauza da se malo zemlja prosuši, inaće dosta pazimo da se ne prezalije jer masu prvih growova se sjebe od prezalivanja...

thx pozz
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Da se ponovim, neće biljka ništa brže rasti ako je gnojiš, a velika je šansa da nešto zajebeš, pogotovo u tako malim potovima ...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ako uzgajaš u univerzalnoj compo sani "za cvatuće bilje" netrebaš gnojiti prvih 6 tjedana, tako piše na pakiranju (vrijedi sa sadnice), ja bi rekao i više tjedana jer si uzmi u obzir još par tjedana dok biljka ne obuhvati s korijenom sve, ali ovisi koliko litarne posude imaš sa zemljom. Deklarirani pH te zemlje je 5,0 - 6,5 a piše da je po analizi šestica. Dvoumio sam se između te univerzalne "za cvatuće bilje" i one za "Green Plants and Palms", pa sam uzeo univerzalnu jer je bilo manje pakiranje i lakše mi je bilo voziti na biciklu :D, ali i po nekoj logici da mi treba prvenstveno za cvjetanje jer imam mali box pa će biti i malo zelenjave.
5L univerzalne za cvatuće bilje je 33kn u baumaxu :|
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa brate sto se zezas sa gnojivom ja si ga ti ako si pet puta gnojio....
necu da se pravim pametan al milsim da ce ti biljke lose proci ako ovako nastavis nemoj ti dovrsavati bocu nego zalivaj sa obicnom vodom i to samo kad se zemlja osusi ..
vidim sve ste lepo skockali al praaksa vam je slaba zao mi je da sjebete sad sve, al sta ces kad neslusas smanji gnojenje na nulu i bice sve ok ...
nemoj raditi sa gnojivom kad se nerazumes preporucio bi da slusas sta ti na forumu kazu ljudi jel vidis da nemas pojma sta i kako... a sad je na tebi da radis kako mislis pa ces drugi put pitati jebega brate sta da ti kazem kad mi je zao al nije sve kasno :)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ma biće to OK, niko se naučen nije rodio ... samo treba slušat savjete, a ne kao mi, učiti na vlastitim greškama. :vb_kez:
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ček, onda vi u vegi uopće ne preporučate gnjojenje?

prvih 10 dana nismo gnjojili, kako ste i bili rekli (ovo 10 dana računam od kad su biljke izašle na "sunce"), a onda smo počeli u malim količinama...
mislim, nije problem skinut s gnjojiva, al mi nije jasno čemu onda služe uopće gnjojiva za vegetaciju, a nije baš da su jeftina?

ispričavam se ako je pitanje glupo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sad nije da se negnoji .. nego neko drzi u vege mnogu duze pa goji za to sluzi gnojivo al ako neznas kako onda bilje da negnojis ...
mozes ti da gnojis i u cvetanju sa tim gnojivom al cemu kad je biljki potrebno gnojivo za cvetanje..
mada neces pogresiti i ako sa tim gnojivam pognojis. al cemu kad vec sve imas u tome za cvetanje..
ja gnoim i u vegetaciji sa istim gnojivam kojim gnojim i u cvetanju al ne pet puta nego jednom do dva..
e sad kad sadim napolju gnojim i vise puta posto je biljka mnogo vise u vegetaciji..
nije ti fora da dodajes gnojivo onako aj da pognojim sa ovim jer je biiljka u vegetaciji nego gnojis kad je biljki potrebna hrana a tvojoj to jos nije bilo potrebno..
samo jedno sad ti kad stavis na cvetanje neces gnojiti sa svakim zalivanjem jer to je bas glupo moras neki tajming gnojena da uhvaris i tako skoro do samog kraja kontaj sta bi bilo da ti stalno jedes brate pa to nije realno biljka uzima to sto joj ti das ako joj das puno ona umire ako joj das malo ona polako umire al ako joj uhvatis neku sredinu ima da ti bude jako zahvalna pa i ti njoj na kraju.. pozz imas pun forum kako je ko gnojio tako da bar to nebi trebao da bude problem.. :)
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
prije 24h stavljeno još dodatnih lampa, svijetla nikad manjka
sveskupa:
Dual 200W
plavi spektar 23W
crveni 23W + 25W

također zaliveno lagano čistom destiliranom vodom kojom se uvjek zaljeva, bez gnjojiva i većeras je pušteno bez zaljevanja sutra navećer opet zaljevanje s čistom i za oko 2 tjedana ide u cvijetanje
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
evo snimka od prije 6-7 sati
dodan uspravni vent. malo da ojača biljke ipak idu visoko :)
mislili smo se i izgleda da će ipak ić još 10 dana u veg, sve skupa 1. mjesec, i onda 8,9,10 tjedana cvijetanje, zavisi kako koja...

nakon 1 mjeseca cvijetanja mislio sam se izbacit vani sve plave i nabavit još crvenog spektra, jer s plavima samo povečavaju brojnost listova
šta misle ovi iskusniji oko ovog vađenja svijetla?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma ostavi i plavi spektar ... bice to ok nemoj toliko brinuti dx
al dodaj jos crvenog ako hoces neces pogresiti samo guraj ..
baci neke sliceice kako to izgleda sa svim svetlom :)
:bis:
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
evo link na video, njemu je snoć crkla veza pa nije mogao post editirat :)

http://www.youtube.com/watch?v=hDVSsaCAmT8

watch
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Hehe otkud ste našli tu pjesmu? Upsurt su jako slavni u Bugarskoj(ipak su bugari :p) al nisam znao da i vi ih slušate. Lijep spot.
p.s. Sory za offtopic.
 
09.02.2009
15
0
0
47
Kaj će se radit' unutra Sog,Scrog ? jer mi se čini malo puno bilja za tu kvadraturu.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho piše: ma k****, ništa se ne radi, ima 120 visine, par lampi na različitu visinu i bog,
nek se oni šire, jedna preko druge, radit će se lagani triming listova kasnije i bogteveseli

p.s.

Outlaw Feat. Absurd - Non stop

pjesma bila u jednam našem filmu, tražio je dosta vremena pa je napokon našo, ako ko ima ostalo od njih molio bi link :) thx
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho piše: sutra se mješa u 10-15l posudu kvasac šečer i woda, unutra ide i grijać vode tako da uvijek bude oko 30-40 stupnjeva toplina mix-a i sistem cijevčica do svake biljke, samo neznamo gdje još ventile kupit i cijevčice... ali to ćemo se snaći
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Zbilja ih mazite:sun2: Ne više od 30 stupnjeva vode- nemoj hraniti potencijalne bakterije:sick:. Inače :bis:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
na koje potencijalne bakterije??? mislim nije problem smanjit temp, ali posuda u koju će sve ić je sterilna oko 12L zapremnine, ide unutra oko 5L destilirane vode (nema bakterija) šećer (nema bakterija) kvasac (kvašćeve gljivice koje ionako trebaju :) ) i komad kruha da dulje sve traje
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
mmm,ispricavam se na moguce banalnom pitanju,al dajte mi objasnite zasto kvasac?kruh?šećer???
um,mislim,imate gnojiva za svaki period rasta,cemu onda ovo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.