2 od 5 umiru, ne znam zasto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2007
31
2
0
33
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

1. semenke, nepoznato poreklo
2. nema 2 meseca, mesec i 2 nedelje
3. zdrave 20cm, 18cm i 14cm, bolesne 19cm i 13cm
4. 8x8x8 ne znam koliko je to litara
5.
Floran supstrat za uzgoj cveca, (pH 5, N 0.52%, P 0.023%, K 0,046%, sadrzi naravno i sve ostalo Ca, Mn, Mg, Cu, Fe, organske matgerije)
6. na svaka 2-3 dana, zavisi kad se osuse prvih 2-3 cm zemlje, zalivam vodom sa cesme sa 3% peroksida
7. ***** li ga
8. Cvetal djubrivo za vegetaciju 9:7:7, jednom nedeljno
9. Prozoruse, gajba mi gleda na juznu stranu pa imaju celodnevnu svetlost od izlazka do zalaska sunca
10. \
11. nema ogranicenja
12. temperatura u stanu mi je 25-30 stepeni, zavisno da li je klima upaljena
13. ***** li ga
14. jok
15. prvi grow

e ovako, biljkice su super napredovale posle presadjivanja, dok mi jedan ortak koji isto gaji nije dosao i rekao "a iznesi ti njih na sunce, one vole toplotu, vise thc-a bla bla bla" pa sam ih ostavio 1 dan napolju. nakon toga su pocele komplikacije. povrsina listova je izgledala izgoreno, nakon toga su visnuli i poceli da se suse. to je zahvatilo skoro sve biljke. dzaba sam zalivao, nista. posekao sam listove koji ne valjaju. u medjuvremenu 3 su se oporavile a 2 su potpuno otisle u *****. vec sam se oprostio s njima, al gajim nadu da mogu da ih izvucem zbog novih listova, a i nije mi jasno sta je poslo po zlu. nemoguce da u roku od jednog dana 2 NAJBOLJE I NAJZDRAVIJE odu u djavola.

evo slika zdravih:

P6220029.JPG

prva je najveca, potpuno se oporavila i raste kao luda, druga se kao oporavlja, raste ali sporo, a treca najmanja slabo mrda. vidi se da im nedostaju listovi koje sam posekao i skinuo jer su bili bolesni i suvi.




 

Prilozi

  • P6220020.JPG
    P6220020.JPG
    97,8 KB · Pregleda: 21
  • P6220021.JPG
    P6220021.JPG
    107 KB · Pregleda: 15
  • P6220022.JPG
    P6220022.JPG
    97,3 KB · Pregleda: 19
  • P6220024.JPG
    P6220024.JPG
    97,3 KB · Pregleda: 21
  • P6220025.JPG
    P6220025.JPG
    89,9 KB · Pregleda: 15
  • P6220026.JPG
    P6220026.JPG
    93,5 KB · Pregleda: 23
02.10.2007
31
2
0
33
problemi su poceli najpre ovako:

P6220039.JPG

pocele su da se pojavljuju fleke po listovima

zatim su listovi pali jednostavno i poceli da venu i da se suse

i ovo je krajnji rezultat posle ukljanjanja sveg bolesnog i suvog lisca

P6220033.JPG

kapiram da ce vecina vas da mi kaze da se oprostim od njih, vec i jesam, al eto gajim neku ludu nadu da cu da ih povadim iz sranja. zeleo bih samo da znam zasto.
 

Prilozi

  • P6220040.JPG
    P6220040.JPG
    69,9 KB · Pregleda: 20
  • P6220032.JPG
    P6220032.JPG
    56,1 KB · Pregleda: 21

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sprzilo ih sunce, dogodila mi se ista stvar u roku 12h iako sam ih zalio to jutro prije odlaska na posao.


Samo ti njih unesi unutra, fino zalij zemlju, trebat ce im tjedan dana da se oporave, bit ce one OK nemas frke. I pocet ce ti rasti drugacije, moja je izgledala kao bozicno drvce :)))


I ne cvakaj nista vise, sada su jako osjetljive, napravio si im dodatni stres, mozda ces zato morat cekat i 2 tjedna da krenu rasti.
Ako imas uvijete, sadi nove jer ce ove biti osjetno manje pri kraju, to je strasan stres.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pošto kažeš da ih prihranjuješ, a ovo izgleda kao manjak kalija, problem jedino može biti u pH zemlje i vode kojom zalijevaš. (vidim da je pH zemlje 5 što je puno prenisko)

sunce tu nije nikakav problem...

presadi ih u zemlju koja ima pH od 6.0-6.5 i zalijevaj ih vodom kontroliranog pH (mora biti isto tu negdje)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da vidis, dobro si me sjetio.


Nemoj ih gnojiti uopce dok se ne oporave, samo cista voda. Al to ne znaci sada da napravis lokvu u posudi, fino ih zalij da voda iscuri kroz posudu odozdola pa onda opet kada zemlja bude suha (zabodi prst u zemlju, oko ruba posude da ne diras korijen... ako ti je prst mokar ili ti ostane mokre zemlje na prstu, ne zalijevaj)


I btw, moje misljenje je da je to preslabo gnojivo, kupi Plantellu List, kosta 25kn. Imas u svakom vecem shoping centru.
 
02.10.2007
31
2
0
33
posto vidim na forumu pominjete gnojiva 7-5-5, 8-6-5, pa sam mislio cak da je ovo moje 9-7-7 prejako. ajde videcu da kupim ph metre i bolje gnojivo pa vas obavestavam uskoro kako napreduju. :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pusti se mjerenja pH zemlje, to je skupo...

izvadi ih iz ovih posuda, lagano ispiri zemlju sa korijena dok ne skineš sve i onda ih presadi u Composanu Universal ili Substral Terra Magma i riješio si problem...
 
02.10.2007
31
2
0
33
a fazon mogu izmeriti na faksu, posto studiram medicinu i demonstrator sam na biohemiji, znam te procedure odredjivanja ph u epruvetama, pa mogu uzeti uzorke zemlje i izmeriti lagano. a buduci da bikarbonati deluju kao baze, kapiram da mogu ubaciti malo sode bikarbone u vodu kojom zalivam da povecam ph zemlje. ili kupiti novu zemlju. sad sta me ne mrzi vise... :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ma posude su ti premalene definitivno...presađuj to u veće posude i vidjet ćeš razliku u napretku.10 litara minimalno pa na više !!!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
VenloNL je napisao(la):
Ma posude su ti premalene definitivno...presađuj to u veće posude i vidjet ćeš razliku u napretku.10 litara minimalno pa na više !!!
now you are talking. e sad, dali te itko cuje....pitanje???
 
02.10.2007
31
2
0
33
voleo bih da mogu da ih posadim u vece saksije. nije problem nabaviti ih i presaditi, problem je sto mi moji tako s vremena na vreme banu na gajbu. u manjim saksijama lakse mi je sakriti i premestiti biljke. nije mi cilj dobiti neki preteran sto veci rod, nego eto... da uzgajim svoje i da naucim zanat, sto bi rekli, cisto zadovoljstvo. :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
iamcbr je napisao(la):
voleo bih da mogu da ih posadim u vece saksije. nije problem nabaviti ih i presaditi, problem je sto mi moji tako s vremena na vreme banu na gajbu. u manjim saksijama lakse mi je sakriti i premestiti biljke. nije mi cilj dobiti neki preteran sto veci rod, nego eto... da uzgajim svoje i da naucim zanat, sto bi rekli, cisto zadovoljstvo. :)

Sve je to ok, al ovo 8x8x8 je u cm predpostavljam i u tom slučaju ti toplo preporučam da barem djelomično poslušaš savjet o presađivanju. Ne moraš baš 10l, al barem duplo veće, jer ovo je pre pre malo.
Zapravo, ja bih ti savjetovao da staviš nove, nije još kasno. Ovoga puta bolju zemlju, ako ti je dostupna Composanna to bi bilo idealno i svakako mjeriti pH vode prije zaljevanja.
 
02.10.2007
31
2
0
33
narucio ph metar za zamlju, onaj visenamenski sto meri vlagu, ph i svetlost. stize u utorak. videcu da se iscimam po saksije i novu zemlju. hvala vam momci veliko, javljam kako napreduje sve! :)
 

Harvester of green

Banned
Banovan
24.06.2012
8
0
0
53
Kupi ph korektore i miran si nisu skupi,imas ph starter kitove za 300 kn dobijes i minus i plus i indikator.Po meni ti nemas problema sa hranom nego sa visokim ph vode i daleko si od oprostaja od tih biljaka,takoder efekt malih posuda ih ubija jer korijenje ne moze disat.
Slusaj pozorno sad,uzmi biljku i okreni naopacke i lupi apr puta po dnu jednom rukom saksije dok drugom drzis biljku lagano sa zemljom.Kad biljka izade izace sa zemljom na korjenju,presadi je u vecu posudu sa Terra magmom,moze i Compo sana tako da ostavis taman toliku rupu u zemlji za biljku.Ukopaj biljku i stavi zemlju do mejsta di je prva internoda.Uzmi ph i namjesti vodu,uzmi hidrogen peroksid i da joj 9ml na 1l vode i posteno zalij.Iznesi potom odma biljku van na svjezi zrak i sunce,i gle cuda.
Biljka ce definitivno ozdravit nakon presadivanja u svjezu Terru ne treba joj hrane bar 2 tjedna,mozes prije nego sto je stavis u posudu napravit mali rootbounding,to je kad skines nozem ili nekom ostricom korijenje pri krajevima zemlje ali ne puno,i to samo ako je korijenje zaguseno ili jako zapetljano....
To je sve od mene.