2 od 5 umiru, ne znam zasto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2007
31
2
0
33
update:
stigao ph metar, zajebavao sam se ovih dana testirajuci ga u razlicitim tecnostima da bih provalio jel reprezentativan ili samo sarena laza. ispostavilo se da radi. cim dodam malo limontusa u vodu ph ide dole. nije mnogo precizan ali radi to je bitno :)

sto se biljki tice, posekao sam i bacio 2 bolesne posto nisu pokazivale znake napretka a i 5 biljki je i previse muke za prvi grow. :) presadjujem ih sledece nedelje, sad sam u haosu oko ispita i nemam vremena. :)

sto se PH tice ispostavilo se ono sto sam sumnjao. PH vode je blago alkalni, od 7,1 do 7,3, isti je takav bio i ph zemlje. PH djubriva u vodi jos veci - 7,5. nakapao sam juce i danas limunov sok u zemlju i PH zemlje se spustio ispod 7, tacnije na 6,9, 6,8 a i biljkice su zivnule. na jednoj su mi se doduse nakon popodnevnog stojanja na suncu pojavile braon fleke na krajevima listova. verovatno je izgorela na suncu, to mi je za nauk da ih ne stavljam na sunce bez redovnog orosavanja.

kupicu lakmus listice da bih se uverio da li me metar laze, mada sumnjam, apsolutno je logicno.

update sa slikama uskoro.

pozdrav momci! :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bas sam danas razmisljao jesi li kupio taj pH metar i valja li sta. Hvala na opseznom info, jako me zanimalo.
Cekam potvrdu s lakmus papiricima.

Nego, reci mi kakav to limunov sok koristis i u kojem omjeru?

:vb_wave:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
iamcbr je napisao(la):
update:
. na jednoj su mi se doduse nakon popodnevnog stojanja na suncu pojavile braon fleke na krajevima listova. verovatno je izgorela na suncu, to mi je za nauk da ih ne stavljam na sunce bez redovnog orosavanja.

o čemu ti? nemoguće da je izgorjela na suncu osim ako si je mokru stavio na sunce (sumnjam da su temperature kod tebe preko 35 stupnjeva)...

biljka ne može samo tako "izgorjeti" od sunca, jedino ako je prskaš po lišću dok je sunce prži...

stavi slike što prije
 
02.10.2007
31
2
0
33
@metalmaniac

aj fotkacu sutra pa cu postaviti. 2 puta mi se vec to desava. moguce da je upravo zato sto sam ih prskao destilovanom jer sam se plasio da ce izgoreti na suncu, jer mi je jedna vec tako uvenula. promene su nastupile brzo i to i na mladjim i starijim listovima, ipak je napolju jebeno toplo u podne. na mladjim je braon postao samo vrh, a na starijim i ivice, i listovi su se uvili. dan pre toga je biljka rasla i izgledala savrseno. cim sam je sklonio sa sunca, i juce drzao u hladovini, digla se, braon fleke se ne sire tako da mora da je heat stress...

@napusena vjeverica

limunov sok iz limuna :p mozes ga iscediti kao sto pravis limunadu ili cediti polovinu rucno direktno na zemlju, procitao sam negde da je to najbolji nacin. a kolicina zavisna od velicine limuna, moj je bio veliki pa mi je jedna polovina zavrsila posao za sve 3 biljke. pH se spustio, merio sam vise puta. :) a ako spustas pH tecnosti kao npr vode za zalivanje onda je limunska kiselina u kristalima iliti limontus najbolji izbor. :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
to ti je škola, nemoj ih polijevati po lišću kad je najveća vrućina...

što misliš zašto se biljke gnoje i zalijevaju rano ujutro ili navečer nakon zalaska sunca?