3x Auto Chocolate Skunk + 3 unknown seeds 250w mh/hps by nikopanija1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Pozdrav svim forumasima sa najboljeg foruma Vutra.org :joint2:
Prethodni dnevnik koji sam radio bio je u najmanju ruku jadan, kao i rod sa tog growa, iz odredjenih razloga, tako da sam resio da se ovoga puta malo bolje potrudim i probam da izvedem jedan stvarno kvalitetan grow, bez obzira na to sto mi uslovi nisu idealni. A uslovi su sledeci:
- box - stari orman dimenzija 53x90x175, iznutra oblozen alu-folijom sa mat strane i dvema rupama - na vrhu za izbacivanje toplog vazduha turbinom, sto sam dalje sproveo u odzak i na dnu za ubacivanje hladnog pasivnog vazduha.
- osvetljenje je kao sto pise u naslovu MH 250w, za sada, kasnije ide HPS iste jacine
- ventilacija - jedna turbina za izbacivanje toplog vazduha (125mm, 280 kubika/h), zatim jedan manji vent (100mm) koji sam stavio da dauva direktno u reflektor (posto na njemu nema mogucnosti za cool tube otvorio sam samo jednu rupu i stavio vent da duva) i jedan stari vent koji duva direktno u biljke
- zemlja nije kupljena vec pravljena u nekom selu sa govedjim, kozjim, kokosijim izmetom, mislim, nisam siguran, ph 6,5. Zemlju sam pomesao sa stiroporom i izmedju dva sloja zemlje stavio prstohvat zeolita, negde sam procitao da je to dobro
- temperatura u boxu kada radi lampa je u proseku 28 C, kada je ugasena pada i ispod 20 C, sto moram sto pre da regulisem
- vlaga u mraku 60-65% a na svetlu oko 30% sto takodje moram pod hitno da regulisem i dobro bi mi dosao neki savet ili ideja kako da to resim a da me ne kosta mnogo.
- semenke su kao sto stoji u naslovu 3x Auto Chocolate Skunk i tri nepoznate od kojih je jedna mislim automatik a za preostale dve nemam nikakve informacije osim da je vutra bila odlicna :). 4 su mi jos uvek na klijanju a dve sam vec bocnuo u zemlju i lepo su krenule, ovo im je drugi dan i za sada odlicno napreduju, da ih ne urocim;)
Posto sve ovo radim sa vrlo ogranicenim finasijskim sredstvima, probleme uglavnom resavam u hodu pa tako jos uvek nemam pripremljene posude za presadjivanje, djubrivo za koje je jos rano i hps lampu. Nadam se da cu sve uspeti da resim do kraja vegetacije. To bi bilo ja mislim sve za sada, postavicu i par slicica da vidite kako sve to izgleda pa se javljam za koji dan sa novim informacijama.
Veliki pozdrav svim vutrasima :):vutra:

DSC_0264a.JPG DSC_0274.JPG DSC_0265a.JPG DSC_0275.JPG
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Prvo što sam primetio je zemlja.
Ne sviđa mi se nikako,deluje prejako za mlade biljke,bar je zemlja jeftina,ako si već imao pare za lampe onda sigurno možeš da izdvojiš desetak eura za neku proverenu zemlju,florabella na primer.
A i stiropor nema nikakvu funkciju,već se pričalo o tome na forumu,bolje perlit da si stavio,i on je jeftin 2€ 4kg otprilike.
Zeolit si takođe loše stavio,trebao si da ga samo pomešaš sa zemljom.
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Zemlju cu resiti nekako do presadjivanja, vec sam narucio composanu... Inace u mestu gde zivim nema da se kupi nista od toga ni dobre zemlje ni perlita ni glinenih kuglica, pa sve to moram da narucujem preko neta. Onda cena zemlje nije 10e nego 20 i vise, perlit 7-8 itd. Vec sam napisao da su mi sredstva vrlo ogranicena i glupo mi je da ovde pricam o novcu jer nije to ni tema ni svrha ovog dnevnika. Uradio sam onako kako sam najbolje mogao da sam imao sredstava za bolje sigurno bih to uradio. Prvi mi je indoor i snalazim se kako znam, umem i mogu, poboljsavacu uslove svaki put kada budem mogao. Svidja mi se kritika za zeolit, konstruktivna je i korisna. Eto tu sam pogresio i znacu za sledeci put. A to da mi pricate koliko sta kosta nema nikakvog efekta, znam i ja cene ali nisam bio u mogucnosti da kupim. I ne razumem logiku tipa ako si imao para za lampu mogao si i zemlju...mozda je nekome 20e malo ali ne i meni i zamolio bih sve da ne pricamo o novcu, vrlo mi je neprijatno i ne pomaze mi nikako.
I jedno pitanje Chili, koliko bi perlita bilo dovoljno za 50 l zemlje, pa da probam da i to obezbedim do presadjivanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Srecno! Mada za 6 biljaka ti treba 2x250w minimum, bolje pusti samo ova 3 autosa sad a ove neproverene u sledecem growu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikopanija1

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Hvala Lunna! :) Ne verujem da ce biti 6 biljaka, nisu feminizirane pa je velika verovatnoca da ima i muzijaka. Ako pa bas sve budu zenke izbacicu neku tako da ostanu 3, naajvise 4. Ne bih da pravim dzunglu u boxu...

Temp u boxu, u mraku mi je danas pala ispod 15C i nasao sam neku staru (cini mi se kvarcnu) grejalicu, odlicno greje, regulisala je temp na 23-24 ali grejac svetli, nije potpuni mrak. Jeste da je slabo svetlo ali ne znam da li moze da steti biljkama, tj da im remeti odmor? Ko zna neka odgovori please.
DSC_0276.JPG DSC_0277.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
I ja mislim da hoce, a trenutno nemam bolju grejalicu. Imam neki uljani radijator koji ne moze tu da stane.. Ne znam kako da ih zastitim, mozda da stavim neku kutiju preko njih i izbusim rupe za vazduh? Ali to cu moci samo dok su ovako male, kasnije tesko..
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
kalorifere spominju ljudi na forumu,koliko sam i razumeo i ne trose mnogo ako ga stavis na tajmer da se pali npr svakih 15 min.

kostaju oko 1500 din,ne bih da spominjem sad tvoj budzet i novce,al jbg :D
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Update:
5. dan od kako su dva autosa pronikla iz zemlje, tek danas sam i trecu semenku stavio u zemlju, cekao sam da mi stigne kavalitetnija zemlja (composana) i perlit. Od ostalih semenki tesko da ce biti nesto, dve su se otvorile pustile klicu 1mm i tu stale. Posadio sam ih ali svi su izgledi da ce ovo biti pure auto box.
Jedna od biljcica odlicno napreduje a ova koja je posadjena u zemlji sa sela malo zaostaje za njom, ocigledna razlika u kvalitetu zemlje. Do sada im je rezim svetla bio 20/4, temp u boxu na svetlu uproseku 26-27C ali je u mraku drasticno opadala, cak na 12-13C. Grejao sam box kvarcnom grejalicom koja opet svetli. Posto ce ocigledno biti samo automatici u boxu danas sam, uz konsultacije sa @Barbarossa, koji je vec to radio, resio da ih pustim na svetlu 24/0 i tako jednostavnije resim problem sa grejanjem. Nadam se da zbog toga ne bih trebao da imam nekih problema, a ako ih bude bilo to ce se pokazati vec u narednim danima pa cu problem resavati drugacije.
Vlaga na svetlu ne prelazi 35% tako da cu se u narednom periodu fokusirati na taj problem. Svi korisni a jeftini saveti su idalje dobrodosli :)
To bi bilo to za sada i naravno pricu upotpunjujem slicicama. Veliki pozdrav svima :spliff:
DSC_0275.JPG DSC_0276.JPG DSC_0278.JPG DSC_0279.JPG DSC_0280.JPG
 

Prilozi

  • DSC_0279.JPG
    DSC_0279.JPG
    121,6 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
prvo: ako ti male budu konstantno u ovako mokroj zemlji brzo ćeš se pozdraviti sa njima. dakle, tako male biljčice ne treba natapati vodom, pusti da se zemlja lepo osuši i za nekoliko dana presadi u veće saksije. Trebalo bi kad nagneš čašicu zemlja u komadu neoštećena da ispadne i tako staviš u veći pot bez da stresiraš koren. 26-27c je svakako bolja temperatura bez oscilacija, nego bežanje u 12c po mraku, usput curama 24h svetla neće smetati, šta više prijaće im. Kvarcna grejalica nije rešenje, a i grejanje boxa po mraku i održavanje konstantne temperature kojekakvim grejalicama može biti užasno naporan posao čak i iskusnim growerima. Ono što je potrebno da uradiš u narednim danima a digneš vlagu iznad 40% barem i presadiš u minimum 10L posude. Da ne bi imao problema, koristi proverenu zemlju i biće to bombona. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikopanija1

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Ovo je slikano odmah posle zalivanja pa su zato vlazne inace sam ih do pre dva dana samo vlazio prskalicom a sada im sipam spricem po 7-10ml vode kad vidim da su suve i lake. Cekam da jos malo ojacaju i presadjujem u velike potove i bolju zemlju. Sto se tice vlage, stalno stavljam mokre peskire i posude sa vodom i uspem da dignem vlagu oko 40% ali se brzo susi a ja radim po 12h i retko sam kuci i nema ko da kontrolise to. Moracu sto pre da nadjem neko bolje i trajno resenje...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
ventilatori suse zrak, probaj maknut onog s reflektora ionako si ga krivo okrenuo, trebao bi izvlaciti topli zrak a ne da preko lampe grijes biljke.
zelim ti sretniji grow ovog puta :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikopanija1

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Update:
10. dan, 3. dan kako su biljke presadjene u velike potove (13l), zemlja composana blumenerde pomesana sa perlitom. Temp 23-27C vlaga 35-40%, krenuo je da im raste treci sprat i planiram da im radim supertoping ali imam ogroman problem, biljke su minijaturne jedva po 3-4 cm u visini isto toliko i u sirini, jedna je maalo veca a ova druga bas mini, razlog ne znam, postavicu slike pa ako neko moze da vidi u cemu je problem neka pomaze!
veca:
DSC_0294.JPG DSC_0296.JPG IMG_20151223_192043.JPG
manja:
DSC_0300.JPG IMG_20151223_191805.JPG IMG_20151223_191924.JPG
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
S koliko vode zalijevaš i koliko često? Izgleda mi kao da je pre zaljevana,a može bit i da je spustila listove jer spava!A super topiraj kad izađe treći kat još koji milimetar,najvjerojatnije sutra!
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Dok su bile u casama od jogurta pre presadjivanja polivao sam ih spricem, 2-3 sprica od 5ml kad vidim da su skroz suve a od kako sam ih presadio jednom kad su presadjene i sinoc sa po 3 dl vode. Kod ove manje je mislim problem sto je posadjena u cistom pregorelom stajskom djubrivu za koje sam ja mislio da je zemlja pripremljena za cvece (tada nisam imao drugu) i to je izgleda bilo previse jako za nju
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Sinoc topirane metodom super-topinga DSC_0295.JPG DSC_0299.JPG a vec jutros se uspravile kao da nisu dozivele nikakav sok:bocni:: DSC_0303.JPG DSC_0304.JPG i zalivene sa po 3 dl vode ph 6,5. A evo i ove najmladje DSC_0305a.jpg presadjena prekjuce pa sad neka se siri koliko joj volja :). Lampu sam podigao nekih 10-15 cm u pokusaju da ih malo izduzuzim posto su previse sitne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and ChiliHead

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Imaju si neku muku, ali trebalo bi da pregrme. ;) Nemoj baš preterano da odmakneš, nekih pet cm od trenutne udaljenosti je ok, izdužiće se već one. Mada s obzirom da su od starta imale neki stres, ne znam koliko ti je ovaj trening bio potreban. Uvek sam pre za Lst kad su autosi u pitanju. Nemoj ništa da hemijaš dok ne krene preflower, a vodu dodaj razumno, prema veličini biljke i potrebi. Držim ti palčeve. :)
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Taman kad pomislim da je sve ok da biljke lepo napreduju mora nesto da se desi, na ovoj najmanjoj biljcici su pocele da se pojavljuju neke zute fleke sa sivkastim nijansama negde, na kotiledoninima i prvom spratu listova. Ona je od pocetka u dobroj zemlji (composana), mozda malo ranije presadjena ali nije pokazala nikakav stres, nastavila sa rastom najnormalnije i juce sam primetio tu zutu fleku na listu koja se danas jos prosirila. Naravno da nemam pojma o cemu se radi, evo slike pa ako neko moze da mi kaze sta je u pitanju...
DSC_0306a.jpg DSC_0308a.jpg DSC_0310a.jpg
Ove dve topirane za sada mislim da dobro napreduju, iako je ova jedna od pocetka minijaturna, druga mi izgleda potpuno zdravo

DSC_0312.JPG DSC_0313.JPG DSC_0311a.jpg
 
04.04.2014
267
230
43
Ja se sve nesto vrtim oko zalivanja, i cini mi se da ih zalivas sa malo vode. Jesu biljke mozda malo sitnije, ali ti potovi su veliki tako da je par decilitara vode malo. Ja bih to zalio posteno dok ne procuri dole, pa onda ostavio dok pot ne postane ponovo osetno lak kada ga podignes.
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Ma znam, i ja mislim da je malo vode ali izgleda da sam im u pocetku dao previse vode i da su dozivele vlazan stres jos pre presadjivanja i sad se zentam da ih posteno zalijem, sve kao male su jos pa sipam vodu samo oko njih, ne polivam dok procuri nego sve sto se kaze na kašicicu...