Alge u Hydro uzgoju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Pozdrav svima

Zapoceo sam sa hydro uzgojom DWC i imam problema sa algama kako ih se rijesit?

Koristim Posudu od 10l i jungle juice gnojiva, kako rastu preći ću u veću posudu, a mozda i na aeroponic jer mi se cini da je bolje ako voda kruži sistemom
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav i tebi :signs046:

nisam bas upoznat sa DWC ali sam odradio dva uspjesna growa sa drip sistemom...neznam kako i od kud ti se stvaraju alge, opisi malo vise sistem jeli kucna radinost ili kupovni dali imas pumpu za zrak i kako cesto peres kompletan sisitem i zamjenjus vodu i koju vodu koristis RO ili cesmovacu koji ti je PH i koliko ga cesto korigiras...potrudi se pojasniti malo vise pa mozda i shvatimo u cemu je problem...ako si u mogucnosti lupi koju fotku one govore vise nego tisucu rijeci ;)
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
E ovako, sve je kucna izrada kupovna pumpa za zrak.Koristim destiliranu vodu jer najlakse korigiram ph u 10l vode, ph imam po bojama mjerač nemam al otprilike od 5,5 do 6,5. Prvo mi je pocela kamena vuna zelenit nakon tjedan dana, a onda poklopac pa ostali dio kante. Mozda je problem sto su kaca i poklopac prozirni, a ne u boji mozda svijetlost dopire pa se stvaraju alge?
Jucer sam promjenio poklopac i komplet zastitio folijom da ne probija svjetlo mozda umru alge :), inace mijenjam vodu svaki tjedan. Biljke stare 3,5 tjedna.
Primjetio sam usporeni rast kod dvije biljke treća raste donekle normalno.

Istina ove 3 biljke sto sam posadio su za probu jer ne zelim poceti sa pravim sjemenom dok ne skuzim stvari do kraja, istina da mi se dwc ne cini kao trajno rijesenje tj. finalno vise me privlace ostali sistemi gdje je protok vode.
Od gnojiva koristim jungle juice Lucas formula,zasto? e neznam procito sam da je dobra pa odlučio probati.
Poklopac i samu kamenu vunu ne mogu slikat jer sam ih zastitio od svjetla za probu, al mozete zamislit zeleni rockwool sa dosta korjenja :), cak se na jednoj biljci pocela alga spustat niz korjen :(

posuda
http://imageshack.us/photo/my-images/40/7ite.jpg/

biljke mi se cine ok

http://imageshack.us/photo/my-images/836/cuze.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/42/49ey.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/826/xion.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/197/dcv7.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
to sa prozirnom kantom si fulao ogromno i to je sigurno jedan od razloga pojava algi zato je dobro sto si sada zastitio da nedobiva svjetlo drugi problem bi ti mogao biti temperatura same vode, probaj izmjeriti toplomjerom jer mislim da u ovo sad vrijeme bi mogao lako imat visoku temperaturu u boxu a i samim tim i u kanti sa nutrijantima sto moze uzrokovat pojavu algi...bilke su poprilicno male za tu dob u hydru al nije jos nista izgubljeno trgnut ce se one ako dovedes parametre u granice normale...lucas formulu sam i ja probavao u prvom growu i nisam bas nesto se nasao sa njom al nisam ni bio nezadovoljan al sam misljenja da je to ipak za eksperte koji dobro poznaju nasu biljku i mogu primjetiti prve znakove pregnojavanja jer sa lukas formulom je to vrlo lako za nekog tko nema iskustva, mozda ti je i to jedan od uzroka slabijeg razvoja biljki jer ako imaju viska gnojiva u toj dobi znaju se sporije razvijat...koje doze gnojiva si koristio dosada?

sad kada si zastitio sve, trebas dobro ocistiti sistem i mozda cak mozes tu kamenu vunu sa algama odvojit od korijena pa onda u komadicima stavi novu okolo korijena u casicu da ti drzi biljku. ovo je samo jedan prijedlog koji neznam dali je pametno radit jer nevidim kako je to slozeno pa ti vidi dali je moguce da odvojis i samim tim odluci sta ces uraditi

napisi kolika ti je temperatura boksa i vode jer mislim da bi to mogao biti jedan od problema...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Box mi je od 28 do 33 sto je u granicama normale mislim, al voda je dosta topla (brijem preko 30)

Ma znam da sam se sa prozirnim izjebo al neka i da crknu znam za drugi put. Mislim da sam i sa gnojenjem poceo rano dok je biljka bila mlada skroz (prvi tjedan) al neka iskustvo je najvaznije. Sam sta sam ja nestrpljiv ko k... ja bi da to sve odma naraste :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
slusaj jos nisi nista zeznuo biljke su dosta dobre jedino sto su malo male al to stignu nadoknadit samo ih pustis tjedan ili dva vise i evo ih na pravom putu

e sad gnojenje u hydru pocinje od prvog dana zivota biljke jer u destiliranoj vodi nema hrane tako da tu nisi zeznuo nista jedino ostaje pitanje koju kolicinu gnojiva si stavio...vodi moras izmjerit temperatru da znas tocno kako stojis i onda mozes pocet trazit eventualno rijesenje jer voda bi trebala biti od 18 do 24 a idealana je 20 do 22 al i ako je do 27 jos moze nekako proc barem tako kazu po stranim forumuma u vezi DWC ja nisam probao mislim da je to ipak malo previse i pogoduje razvoju algi

moje misljenje sta bi trebao napravit da izguras ovo i dobijes nesto

1. Trebas regulirat hranjenje biljke (mozda i netrebas ali nisi napisao koliko ih gnojis)

2. Trebas dovesti temperaturu vode u granice normale

3. dati dovoljno kisika vodi jer bez njega se lako stvaraju alge i gljivice a biljka pati ( dali imas zracni kamen ili si samo crijevo ubacio u kantu?)

i to bi ti trebalo biti dosta da se biljke trgnu i da ti nestanu alge a kad to rijesis onda mozemo dalje pricat o pripremi vode i mogucim nedostacima magnezija i kalcija
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
vidim da ti je dosta stvari promaklo....netrebaju ti nikakve tablete co2 vec ti treba da sve to nanovo dobro pretreses i proucis i odradis kako treba dok su jos zive te biljcice a u toj kanti to nema kud da ide jer to je malo prostora za jednu biljku a da nepricamo o tri

sa gnojivom si to dosta dobro izracunao samo nisi vidio da do 4 tjedna zivota biljke se preporucava pola doze znaci 0-4-8

evo ti link od lucas formule ako ga nisi dosad vidio http://lucasformula.com/
 
08.03.2012
34
88
18
alga to je zbog svietla! nikad svietlo netreba da ide do vode!!! voda sa gnojiva u mraku treba da bude!!!!
Ali da znas alga nece ti ubitit biljke, to budi siguran. Za lucas formul, ja je upotrebljavam, ali imam PH metar i EC metar, bez toga nemozes nista dobro uciniti.
Oprobaosam neznam koliko razliciti gnojiva, mislim skoro sve marke i na kaju vraca se na lucas formule, posle 15 godina^^ ali upotrebjavam Micro i Bloom od GHE.
Sto se tice DWC, to je vrlo dobar sistem i sasvim lak za upotrebu.
To sto si stavio folijom, dobroje. Ali jos bolje bi bilo crnom plastikom da stavis, da sto manje svijetlo ''zrak'' udara ispod lisca.
sto se tice temperature idealno do 26°, i treba da bude jedno 2° ispod teperature boxa. Ali imam jednog druga u spaniji preprosle godine kad sam bijo kod njega temeratura vode je bila de 30-31° i nisu mu ni jedna umrla, ni ti alge pojavile. Upotrebljiva Lucas formule ''micro i bloom'' i ko i ti DCW sistem.
---------------
imam pitanja;
sta znaci ''tjedan'' ???
koje svijetlo upotrebljavas i koja jacina ???
koliko ti je rezervar litara???
koliko imas pumpi vazdusni, i koliko imaju w ?
koliki ti je EC?
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Ubio sam alge biljke rastu ko lude temp boxa je trenutno 28 C, voda je cca 22,23. Radim na preseljenju biljaka. Gnojiva AN. Jungle Juice, Lucas formula.

Biljka broj jedan 25cm
Biljka broj dva 15cm
Biljka broj tri 10 cm (small son :read: )

Plan je da svaku biljku stavim u posebnu kantu i da napravim cirkulirajuci DWC sa posebnim rezervarom za gnojiva. Jedini problem mi je lampa koja je dualspectrum HPS 250W potrebna mi je jača.
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Hteo bi dodati u vezi vode ,a vidim da niko nije spomenio.
Sa rastom temperature vode dolazi i do smanjenja kiseonika u njoj.To jest ,Sto je voda toplija njena moc obogacivanje kisikom i apsorcija(pih dali je napisano dobro) se smanjuje.
Pozz nadam da ces uspjeti izvesti sto bolje.
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Ma zajebi odo ja sadit rajcice kad sam vidio zakon bas mi se i neda zajebavat s time do 5 god ak imas biljku lol pa da popizdis

Hvala svima,


Odo ja po sjemenke za salatu