Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
hmmmm, 5 dana? kod mene ovako izgleda razmak od 5 dana nisu bas fotke 1:1 al vidi se, ne znam sto ti tako stagnira?
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pa o tome i pricam da nece da raste, zbog toga vas i molim da pomognete, ja nemam pojma.

Pretpostvljam da je pH, sve ostalo je u granicama normale, cak i idealno po nesto.

A i ne izgleda mi bolesno ili vec sta, ali ovo je za 1, 2 dana vege a ne 5.
Mozda je jednostavno seme lose?
 

proGrower

Aktivan Član
25.01.2012
56
2
0
41
ima to možda veze sa sadnjom u veliku teglu?jer ja sam WW posadila odmah i na kraju qrac od toga.. :(
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Ja stvarno ne bih znao.. Citao sam da moze odmah u veliku, pogotovu ako je neko zelen kao ja..
Power, sta mislis ti o ovome?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
velicina tegle nema nikakve veze sa rastom biljke u ovom razvojnom periodu, drugo je pitanje da li je zemlja vlazna na dnu tegle, gde jos nema korena, a suva gore gde se razvija koren, mada ne lici da joj fali vode? istina, mogla je biti zasadjena u manju pa kasnije presadjena, ali to nije uslov da bi napredovala
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
gasim joj svetla u 6, u 12 pre paljenja cu je lepo zaliti, pH 6.5, celu posudu, da bude ravnomerno vlazna, dok ne procuri voda iz saksije, pa cemo videti.
Sledeci put definitivno ide u manje prvo, iskreno za prvi grow sam hteo sto manje da komplikujem, jbg, greska izgleda
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Velicina saksije nema veze sa stagniranjem.
Kupim klona oko 10 cm u vuni 5 x 5 x 5 cm sa jako malim korenom i odmah ga zasadim u 11 l saksije. Odprilike 2 dana stagnira i posle pocinje da raste. U pocetku polako ali kako vreme odmice sve brze raste ( posto se koren uspeo razviti malo ). Ovako radim ( bez presadjivanja ) i biljke uvek uspesno izrastu, u pocetku sporije ali posle 7 do 10 dana rastu kao lude. Izbegavam presadjivanje zbog moguceg pojavljivanja soka pa zato odmah posadim u saksiju u kojoj ostaje do kraja. Mozda joj vise vremena treba da izraste na zeljenu velicinu ali izbegnut je stres i ta 2 do 3 dana sto duze traje mi nesmeta.
Zastoji u pocetku
losa zemlja ( nije dovoljno rastresita pa koren nemoze da se probije )
previse vode
losa PH vrednost zemlje
previse jaka zemlja ( puno hranljivih materija, spali biljku, nije kod tebe u pitanju )
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo sad saam pogledo biljku, znaci zalivena sa pH 6.0 - 6.5, natopljena fino, sad jedno 3 dana nema vode.
Svetlo joj radi od 12, zanci skoro 11 sati i zasad nisam video ikakav pomak u odnosu na jucerasnje slicice i na slicice od malko ranije..

Ja sam mislio da probam jos 2,3 dana da je pustim, da vidim, ako se ne pokrene stavjam novo seme na klijanje, jer je mozda zapalo lose seme, ne znam.. Mozda cak 4 stavim na klijanje pa da krenem odmah 12/12, jer ja ne mogu ovu biljku da cekam godinu dana i onda da mi da 15 grama koje ce moja bagra da popusi za nedelju dana..

Pustam je jer mislim da 95% bilo do pH, sacekacu malko da krene da se hrani, pa cu videti.

A ako ne krene, nesto cu morati da menjam, ovo me je trenutno bas obeshrabrilo, jer sve ima nacrtnao, sve su ljudi videli sta koliko i gde treba, ovca bi mogla da sasadi i uspesno odgoji biljozu, a ja ne mogu..

edit: Sta mislite da li da joj ostavim 24h svetlo?
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ako si mislio da je problem PH trebalo je isprati biljku sa velikom kolicinom vode ( 3 ili 4 x volumen saksije sa ph 6,00 ) pa bi se oporavile i nastavile sa rastomza za par dana. Samo polivanjem tesko se koriguje PH a tebi treba skoro trenutno da se ispravi.
Da je lose seme nebi ni izgledale ovako ili ni nebi nikle.
Nemoj da si obeshrabljen nije svako rodjen sa zlatnom rukom a i indor nije bas tako lak ( puno parametara treba da se pogodi za uspesan grow ).
24h svetlo ??????? cemu je to dobro.
Cuo sam i citao da groweri koji koriste LED ostavljaju 24 ili 48 u mraku prije nego stave na cvetanje da PRIJE cvetanja. Nisam isprobao ali kao nateraju time biljku da prije krene na cvetanje, pa nemogu tvrditi da je istina.
Ako imas semenja i mesta ubodi 2 il 3 pa od pocetka 12/12 videces razliku sa i bez vegetacije saksije 4l su dovoljne.
Stavi na cvetanje odma neisplati se dalje drzati u vegetaciji i stavi 2 il 3 od 12/12. Zajedno sa ovima jer ako si je toliko drzao onda je nebih bacio da sam na tvom mestu.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pa sve to stoji.. Ima preporucenu kolicinu svetla, ima terra magmu, ima 25 stepeni i 50 % vlaznosti, ok ventilaciju, ne djubrim, ne stresiram.. Na 30 cm je od svetla..
Ja pretpostavljam da je u pH problem, niko nije dao konkretniji predlog, tako da mogu isprati zemlju ako mislis da ce to pomoci.
Napomianjem da ne znam koliki je bio pH zemlje (5-6.5), a ja sam zalio 2 ili 3 puta sa vrlo malom kolicinom pH 5.5 vode i sinoc natopio celu saksiju sa pH 6.5.
Da li mislis da treba ispiranje? Cenim da nije stigla preterano da se spusti ph samog zamljista od 2,3 dl vode sa ph 5.5.

Sa ovakvom postavkom nema mesta, hteo sam uzeti 4 posudice koje bi taman popunile box.

A ono za 24 sam lupio, posto neki krecu grow tako a ne 18/6 pa sam mislio da joj dam sansu da se hrani 24h, ne bi li krenula da raste, eto to..
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Stanje identicno, proslo 24 od zalivanja + 12 sati svetla, pomaka nema..
Sutra je ispiram, to je poslednja mera.. Nista dugo mi ne pada na pamet..
Ili da je pesadim, mozda iz nekog razloga ova zemlja nije bas valjala, ne mislim kao tera magma, nego bas ova kesa konkretno..
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Moje misljenje isperi svaku sa 3 x volumen saksije ( saksija 4l ti ispiras 12l ) i voda neka odstoji pola dana namesti PH 6.00 i polako sipaj sve.
Ako mislis da ti je problem u PH onda ce ti ovo pomoci sigurno. 2,3 deci nista nije kao da si sipao casu vode u bazen.
Znaci da je 24 h u cvetanju. Nemoze biljka vec sledeci dan nesto pokazati kada je stavljena na cvetanje pre 24h.
Moguce je mozda je bila pokidana i povukla neku vlagu, ko ce znati gde i sta je prosla dok nije stigla u pradavnicu??
Sto se svetla tice vecina koristi rezime 18/6 i 12/12, provereno je i radi. Ali tvoj grow tvoja odluka.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Nisam se lepo izarzio, meni 18/6, hteo sam da kazem da je taj jedan 18/6 dan vec prosao, i da je danas vec 12 sati od tih 18, znaci ukupno je imala 30 sati svetla od zalivanja.
Realno nista drugo mi ne pada na pamet osim pH problema, zasad jedino mi to moze biti.
Da li cu tako sparati sve hranljive sastojke iz zemlje?
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Da

I kada se zemlja osusi ( gurnes prst 2cm u zemlju i treba da je suvo ) sa 1/3 doze gnoiva pognois.
Kada pravis hranu:
voda da ostoji 12h
sipas u vodu kolicinu gnoiva sto mislis
korigujes PH na 6.00
polivas

Ispravka posta.

Sad video koliko su male biljke nemoj nikako gnoiti samo voda
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
A da kupim lepo novu zemlju i probam da presadim?
Iskreno kakva je metiljava biljcica strah me i da je zalivam a kamoli da je hranim..
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
MentalBuzz je napisao(la):
A da kupim lepo novu zemlju i probam da presadim?
Iskreno kakva je metiljava biljcica strah me i da je zalivam a kamoli da je hranim..

Ako ti nije problem nabavljati stalno nova semenja.

Ja bih im dao jos jednu sansu. Isprao dobro, ostavio da se osusi skroz i ponovo zalio samo sa vodom.
Ovaj proces traje oko 7 dana i onda ako nema nikakvog napretka krenuti ispocetka.
Uvek sacekaj da se dobro osusi ( ja gledam da se zemlja skoro odvoji od stranice saksije koliko je suva i polijem da procuri )
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pitao sam da nabavim novu ZEMLJU i da presadim ovu biljku u nju.. nikakvo novo semenje, i ja sam hteo ovoj biljci da dam sansu
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Presaditi ovako malu biljku sa nikakvim korenom jos nisam radio niti video.
Sigurno bi bila exstra sokirana.
Dali bi pomoglo neznam.
A sta bi ja napravio vec sam napisao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.