Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Ok, Hvala DEDE !
Veceras ili sutra verovatno pada flush, pratim sta se desava i ako opet nista stavljam 4 nove na klijanje, nova zemlja i 12/12 od starta i ako sa tim isti problem onda idem da pravim kucice za pse ili stolove ili neki tako hobi drugi trazim:)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
MentalBuzz je napisao(la):
ako sa tim isti problem onda idem da pravim kucice za pse ili stolove ili neki tako hobi drugi trazim:)

nema odustajanja,meni su propala prva dva pokušaja growa,ali nema govora o odustajanju,sad se trenutno pripremam za 3. mora nešto uspjeti,kako meni tako i tebi. SRETNO!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Ni to nije los izbor hobija.

Polako opusteno bice vec nekako.
Ako ih isperes mislim da ce krenuti za 2, 3 dana.

Za sledeci put.
Ako mislis odma 12/12
Uzmi 5l saksiju i kad proklija seme odma zabodi u nju. Ostavis da raste bar 7 dana ( 18/6 i onda bacis na cvetanje 12/12 ), mnogo male biljke ako ides iz semena dobijes. Mala biljka mali plod.
Ja u moje stavljam 1/3 perlita sve se beli. Onda je zemlja fino rastresita, koren moze da raste slobodno i zadrzava se dovoljno vlaznosti. 11l saksije sa 3 do 4 nedelje vegetacija.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mental poslusaj DEDE dobro govori covjek. Nije panika nikakva sto biljka ne ide na pocetku, gadno bi bilo da zuti. Flushaj pa ces vidjeti razliku
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Meni se ova zemlja svidja jer je stvarno jako jako jako rastresita mada ne zadrzava bas vlagu, iskreno. Znaci ja sam je zalio preksinoc, natopio, a zemlja je sad vec suva i to dosta duboko.

Sutra pada flush, to je to..

Ide flush, cekam par dana i ako ne ide idem na ovu drugu varijantu i to je to.


Ali onda moram da kupim i hranu jer nisam planirao da je hranim u vege jer sam racunao da ima dovoljno hrane u zemlji, ovako cu je sprati pa moram kupim.

Video sam na nekim forumima 12/12 od starta bas ovaj haze i mnogo fino isapalo, ispada malko manje ali biljka ima samo glavni top koji se fino udeblja, a ja mogu takve 4 staviti u box jer one ne iduu sirinu kao takve, tako da 4 takve ce dati sigurno vise od jedne normalne.

edit: Hvala marihuana sretno i tebi !
Nema odustajanja ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Samo bez panike, imas dobar setup i genetiku...Bas me zanima sta ce da bude poslije flusha :)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Zemlja nezadrzava dugo vlagu.
Zato se stavlja u nju perlita a kao alternativa izdrobljeni stiropor.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Jos sam ja hteo da kupim vermikulit / perlit nego reko ae da probam cisto terra magmu, to je kao ono provereno.. veceras pustam vodu da odstoji, korigiram ph i sutra flush pa se javljam da vidimo sta i kako
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Ček ti si na ta dva listića stavi na cvjetanje 12/12..
Po meni nije ni čudo da neće rast, to treba ostavit da se razvije na 24/0 2-3 tjedna najmanje.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
MentalBuzz je napisao(la):
nisam na 12/12 nego na 18/6, ne znam gde si to video

Ja stekao dojam:

MentalBuzz je napisao(la):
Stanje identicno, proslo 24 od zalivanja + 12 sati svetla, pomaka nema..

Veceras ili sutra verovatno pada flush, pratim sta se desava i ako opet nista stavljam 4 nove na klijanje, nova zemlja i 12/12 od starta..

Pričekaj kojih tjedan dana, ovo s flushem i korigiranjem ph je ok. s hazeom u genetici se ne odvijaju stvari tako brzo..

Ako se ni tada neće ništa dogoditi onda po meni je lagano odumro korjen.neka greška u klijanju..
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Videcemo..

Problem je u tome sto je ovo najnizi i najbrze rastuci i najbrze sazrevajuci HAZE od svih !!
On je po svemu mnoooogo slicniji indikama nego sativama, to je jos veci problem.

Bojim se samo kad flusom sperem sve hranljivo iz zemlje sta ce jesti?
Tek ce tad stagnirati
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
opusti se i samo strpljenja.
Ja recimo sa biljkama imam stpljenje i one solidno napreduju, a u poslu gde takodje trebam da imam strpljenja nemam ga ???
neke reakcije ne mogu preko noci, treba im 2-4 dana
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pa da, zato se te se i ne javljam, javicu se kad se zemlja skroz osusi i kad je ponovo zalijem..
So far so good

EDIT:

Cisto onak bzv ad vam dodam da joj flush jako prijao i da je, iako je jos saksija totalno mokra, za 24h porasla vise nego za prethodna 3,4 dana.
To je moje odokativno gledanje, javljam se kad se osusi i kad prodje sok, zasad stvarno izgleda obecavajuce ;)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Imam samo jedno pitanjce.

3 dana je proslo od flush-a, zemlja je jako mokra i nekako se "slepila", utabala, kako da se izrazim. dosta je gusca. Da li to moze predstavljati problem korenu ili ce se zemlja vratiti u ono fino rastresito stanje nakon potpunog susenja?

Biljcica je ok, slicice postam nakon potpunog susenja zemlje
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ako si prebrzo sipao vodu kad si radio flush, moguće je da je voda malo nabila zamlju.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pa ono, sta znam, flush od 15l je trajao 10ak, skoro 15 min..
Tako i da nisam bas brzo..

To valjda neve biti neki problem..?
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
nece biti problem za koren jer iako se nabila, bilo je lagano, opusteno ce se siriti, cak bi trebalo da ga potera da jace raste da bi se probio kolko sam citao.. ja isto koristim terra magmu, sa 40% perlita vrhunski rastresita, a deluje mi kao da sporo pusta vodu, posuda je 9l, zalio sam 1. marta sa 350 ml vode sad je suva do dubine prsta i sutra cu je verovatno zaliti.. a sto se tice supstrata perlit i stiropor ne zadrzavaju vodu, a hidroton i vermikulit zadrzavaju. pusti sad biljku da se odmori, i pustaj joj muziku ako mozes, ja uglavnom klasiku pustam, dize se lisce sva se najezi :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.