Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Eto, doslo je vreme i za to, pre 15 min prebacena na 12/12.
Dakle, biljka je bila sigurno mesec i po u Vege fazi, od kojih je stagnirala skoro 2 nedelje, tako da ima efektivnih mesec dana.
Provela je 32h u mraku, sada sveze zalivena i upaljena svetla.

Ovako to izgleda u trenutku paljenja svetla:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
http://imageshack.us/photo/my-images/560/dsc05326cd.jpg/


P.S. Dok je bila u mraku konacno su listovi koji su bili najnize i koji nikako nisu mogli doci do svetla pozuteli i osusili se. Ostavicu ih jos jedan, dva dana da biljka uzme jos sta moze iz njih i onda odlaze.

Da li biljka izgleda ok?
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Zao mi je samo sto izgelda ruzno, sto je neka ruzna kombinacija u smislu zbun kao indika a listovi kao sativa i ne lici ni na sta.
Kako bih voleo da imam jednu savrsenu indikicu, one izgedaju bruka prelepo, milina za gledati.

Mada ce i ovo biti ok, sad tek krece ono zanimljivo, formacija prvih cvetova, joooooj
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pozdrav drustvo.

Imamo potencijalni problem, izgleda da su ovi listovi pokazatelj nedostatka N.
Biljka je flushana pa pognojena sa malo ZELENE plantele pa posle mrak. Onda nakon budjenja pognojena sa malo CRVENE plantele, mada ona ima isti %N.
Cini mi se da se zutilo prosirilo na jos donjih listova.

Evo slika:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Da li sam poranio sa crvenom plantelom? I da li je to jednostavno normalno a pozute donji listovi i da ih biljka odbaci ili ipak ima nedostatak N?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Trebao si je uslikati celu da bi se znalo bolje,jel ako su ovakvi listovi samo dole i samo par njih,nemas frke. Normalno je da donji pozute...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
isperi to, al dobro, inace nece valjati, vidis da su sprzeni ti listovi... i zasto kombinujes dve plantele u roku od 24h, to nikako, isperi dobro i pusti bar nedelju dana da se odmori, nikakvo djubrenje
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Nisam kombinovao u roku od 24h, proslo je nedelju dana izmedju njih.
I to vrlo male doze, mozda 3,4 m na L.
A bukvalno samo sto sam zavrsio sa ispiranjem..

A sliku cele biljke imas u prthodnom postu, tamo gde ima par slika, to je to. Znaci samo par donjih listova je ovakvo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
MentalBuzz je napisao(la):
...Biljka je flushana pa pognojena sa malo ZELENE plantele pa posle mrak. Onda nakon budjenja pognojena sa malo CRVENE plantele...

pa napisao si da je pognojena za zelenom, pa mrak, pa crvena... kako da znam da je razmak izmedju nedelju dana, sta bi radila u mraku nedelju dana, moras stavljati adekvatan opis kada dodje do problema... nego, da je nisi zalio preko tih listova
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Nisam se lepo izrazio, mislio sam redosled. pao je flush pa sam je zalio pa je 5 dana jela to sto je imala pa kad se zemlja relativno osusila otisla je u mrak na dan i po pa onda kad sam upalio svetla sam je pognojio ponovo..
Zalio normalno kao i uvek, nisam preko listova. jedino to sto su listovi dosta blizu zemlje pa prilikom zalivanja padne vode na nih, mozda i to moze da sprzi, sta ja znam.

EDIT:

Evo slike da vidite kako to izgleda na celoj biljci:
http://imageshack.us/photo/my-images/818/96356267.jpg/


To sto se vide opekotine to je od pre flusha, jer joj jedna tura hrane nije prijala pa sam je odmah FLUSHao cim sam video te "pegice".
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta da ti kazem ali listovi su spaljeni... nego, cemu uopste taj dan i po u mraku, ajd dva dana mraka pred branje, al' ovako... i kada si uplalio svetlo, jesu listovi vec bili ovakvi ili posle zalivanja crvenom, znas li ph zemlje koji je trenutno
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
MentalBuzz je napisao(la):
A sliku cele biljke imas u prthodnom postu, tamo gde ima par slika, to je to. Znaci samo par donjih listova je ovakvo.


Ako su svi ostali listovi onako ( zdravo ) zeleni kao na onim predhodnim slikama,onda je tih par zutih sasvim normalna stvar. Pogotovo ako se jos nalaze i u vodi dole kad biljka bude zalivena

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

PowerSeed je napisao(la):
nego, cemu uopste taj dan i po u mraku

Dobro pitanje,to i meni bilo ne bas jasno :signs053:
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Citao sam na hiljadu foruma (i u vasoj bibliji, koju svi pominju ) da 36-48h pre prebacivanja na 12/12 podize nivo onog hormona vezanog za cvetanje i da biljka onda brze pokazuje preflowerse i brze krene da cveta.
32h konkretno jer mi je tako odgovaralo zbog vremena i prebacivanja na 12/12.

Zute listove sam video nakon sto sam joj upalio svetlo posle tog mraka, ali njen poslednji dan pre tog mraka nisam bio kuci, tako da je moguce da je i tad bilo.
Ph je 6.5, flush je bio sa 15l vode na 6.5, sto je sigurno namestilo ph zemlje na 6.5 jer je saksija 5,6 L.

Listovi su bili zuti odmah nakon paljenja, skroz donji i mali, ali ne secam se da sam primetio ova 2 velika fan lista da su bila ovoliko zuta.
Tako da nisam bas siguran da je do plantele.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
MentalBuzz je napisao(la):
Citao sam na hiljadu foruma (i u vasoj bibliji, koju svi pominju ) da 36-48h pre prebacivanja na 12/12 podize nivo onog hormona

Brate citao sam i ja na forumima,i nase biblije i strane,ali nisam nasao na to,mada ne kazem da nisi upravu. Samo znam da ja ne bih sigurno to radio,jer se dobro zna kako zezanje biljke sa svetlom,moze da dovede hermija u dvoriste....


peace
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
i to je tacno.. Mada ova biljka vec ima potencijal da bude hermi jer je 2 nedelje blejala u mestu kad je bila mala..
Ne mogu sad da nadjem, tj mrzi me da trazim, ali cak i onaj Jorge Servantes kaze da je to ok raditi i da to radi dosta growera.

Jer biljka pomocu fotoperioda regulise nivo tih hormona i kao za taj dan,2 sto je u mraku preovlada taj cvetni hormon i onda kao mnogo brze krene cvetanje.

Iskreno, ne verujem da je to sjebalo, jer na masi stranih foruma to im je gotovo normalno, to 48h mraka..

Sa zemljom sam mucio muku celim growom, i bila je 2 ili 3 x FLUSHana, jeste terra magma, ali njoj nesto ne valja definitivno..
Videcemo sutra sta se desilo sa ovim listovima i da li je zahvatilo nove pa cemo onda da reagujemo.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
MentalBuzz je napisao(la):
Jer biljka pomocu fotoperioda regulise nivo tih hormona i kao za taj dan,2 sto je u mraku preovlada taj cvetni hormon i onda kao mnogo brze krene cvetanje.


Dobro za znati
pratim
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo malog Update-a:

Slikano pre 10 min, nakon budjenja:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Zutih listova vise nema, ovako izgleda par listova, po meni evidentna posledica pregnojavanja (greska sa ranim gnojenjem crvenom plantelom)? :

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Nisam radio flush, nisam mogao jer nisam bio tu par dana, mada izgleda ok, zalivena 2x sa malo vise vode, da malo vise procuri, ne bih li barem malo sprao. Mada ce verovatno za 2 dana pasti dobro ispiranje.

I ovako izgleda jedan od vrhova:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Slika nije bas najbolja ali meni se cini da su se pojavile pistile vec? Ili gresim?

Puno Pozdrava svima ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
dobro ti se čini, ja isto vidim pistile tu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
listovi ti imaju zuckastu boju, mozda ces morati neko bolje ispiranje, pazi da je ne zeznes, tek pocinje da cveta
sad kad bolje pogledam, mozda fali cinka ili magnezijuma, kakav ti je ph, jesi gledao, ako se tako nastavi mozda da probas sa dodavanje Epsom soli, zaviri tamo u Uzgoj FAQ, onaj kalijev zaheftani post
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mental kad ovo explodira bit će vrhova na sve strane, svaka čast preljepa je :thumb:
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
@Matia Hvala care!! Ne mogu ni da joj prebrojim vrhove, mislim da pored glavnog ima jedno 12,13 cak ;)

@Power Od prvog dana su joj prvi listovi zuti, znaci odmah nakon izlaska i par dana budu zuti, posle dobiju normalnu boju.
Tokom celog grova sam sumnjao na magnezijum i jedno nedelju dana sam procitao sve zive clanke i pogledao mnogo grovova sam Mg problemom, i skoro definitivno sam ga iskljucio. Epsom so sam i kupio za svaki slucaj. Taj Kalijev post mi je u Bookmarku:)
Kao sto sam i u onom postu rekao kad si pitao, Isprana je sa Ph oko 6.5, mislim da bi to trebalo da namesti Ph bas na tu cifru. I imala je jos 3 zalivanja, svako sa oko 6.5.
Jbg, nemam digitalni vec merim onom tecnoscu, 4 kapljice itd.. Znaci pretposavljam da je oko 6.5, mozda malo vise.
Imalo je par listova zbog kojih i dalje mislim da mozda ima -Mg, medjutim sad se bojim da joj ista stavim jer mi deluje malko kao da zeli samo vode.
Ali ako ti kazes tako, mogu da probam sa epsom!!!
Mada bih pre rekao da je cink, ako vec ima neki nedostatak. Kaze da je nedostatak cinka mahom povezan sa visokim pH, sto mislim da nije slucaj kod mene! Tako da stavrno nisam pametan. Manje-vise, u 3,4 grova koje sam video sa ovim hazom, izgledao je isto, i cak imao isto zucenje donjih listova pri prebacivanju na 12/12 i svima su bili ovakvi prvi listovi. Ili je biljka takva ili jednostavno trazi nesto sto mi ne znamo.
Uh al sam smorio:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.