Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Tko prvi njegova cura, tKo kaze poslovica, zao mi je sto nisam prije poceo uciti, mene fascinira kompleksnost blockchaina. I sama funkcionalnost. A osim toga to je buducnost financija.
Btw.
Ak ti nije greda samo da mi kratko objasnis rZliku izmedu cross i isolated margine.
Uplatio 200 thetera na future i sad da vidimo sto gdje kKo, stop loss opcija je tu tako da mirno mogu spavat
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Mene je isto blockchain jako interesirao i zbog toga sam krenuo u ovo sve. Rudario sam ethereum, imao malu crypto farmu sa preko 200+ grafa. Tako sam onda nakon toga i krenuo u trgovanje. Isolated margin i cross su ti jako jednostavni za shvatiti. Cross ti povlaci pare sa tvog accounta tj. Ti povlacis ako zelis, ako ti se likvidacija nadje blizu uvijek je mozes izbjeci ako ides dollar cost average. Sto znaci da dodajes novac na svoj futures account ako se nadjes pred likvidacijom, pa tako mozes u nedogled izbjegavat metak, samo ti je bitna kolicina novca sa kojom raspolazes. A islolated ti da tocan liquidation point koji kad coin pogodi onda se tvoja sredstva likvidiraju i ti ostanes bez njih. Po meni je cross puno bolji, i ako njega zelis ovladati googlaj sve za dollar cost average, malo prouci kako se to radi i tako ulazis u poziciju, a ne odma sve. I cross i isolated imaju svoje dobre i lose strane, mozda je isolated bolji za pocetnike, jer na cross se mozes zaletiti i puno vise izgubiti a i mozes vise zaraditi.
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Na binanceu je sturo objasnjeno pa samo sam htio potvrdu da sam ja to shvatio dobro, na cemu zahvaljujem.
Dosad sam samo isolated koristio a zasad ce i tako ostai.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Dosad sam samo isolated koristio a zasad ce i tako ostai.
Nemoj visi leverage od 5x koristiti, barem za pocetak. Leverage ti je high risk na najjace, pogotovo u ovakvom marketu gdje coin u danu zna padati 15-20% i skakati isto toliko i vise. Onda ti je vjerovatnost da ti pogodi liquidation vrlo velika, tako da to mozes pokusati izbjeci da smanjis leverage sto nize. I uvijek stavljaj stop loss.
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Leverage sam stavio na 10x bas da ne bih bio prebrzo likvidiran, svida mi se sto im stop loss, a i tocno izracuna na kojoj cjeni ce biti likvidacija.
Zasad sam prebacio u future manje novaca tek par desetaka eura.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.363
258
Uključujem se opet u ovu priču posle dugo vremena. Pokušavao sam pre par godina nešto ručno kupovati/prodavati i nisam imao neke sreće, a ni strpljenja. Za sad sam na nekoj nuli a moglo je biti hiljada i hiljada, samo da nisam prčkao... :D

Danas sam kupio ovaj gunbot pošto sam trenutno pri parama pa se nadam da će on biti pametniji od mene. Još se oni nešto zeznuli pa mi poslali 1500 onih gunthy, umesto 750... Lep početak :D

@Alien OG Znaš li koliko su dobre ove njihove strategije koje dobiješ uz bot? Vidim ti koristiš kojekakve dodatke uz njega. Evo već jedno 4-5 sati nameštam kojekakve stvari ne bi li pokrenuo bot ali vidim da ima brdo toga da naučim pre nego što krenem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Cuj gunbot ti je odlican bot, znam manje vise sve o njemu. Strategije su ti odlicne ali moras se zahebavat da namjestas kako da ti radi, tako da ti je bolje da si pogledas ovdje : https://marketplace.gunthy.io/
Tu kupujes i skidas free gotove skripte, skini si grid for spot trading, to je ok taktika za spot buy, radi na slicnom principu kao i za market maker. Sto se tice licence, ostavi si tih 1500 tokena jer mislim da sada imas ultimate verziju gunbota, a to ce ti kasnije dosta trebati ako se odlucis kupiti pristup za market maker. I da, obavezno dodji u gunthy elite telegram grupu, tu stvarno ima opasno dobar community ljudi koji ce ti u svakom trenutku pomoci ako negdje zapnes.
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Future je rollercoaster al odlican alat rekao bih za
Opet @Alien OG hvala puno na ukazivanju da postoji i taj alat.
Pitanje, dal je nekak moguce postaviti bot da tradea u future a ne samo spot. Ubijah se trazec tu opciju po hooperu al nista zasad
 

Prilozi

  • Screenshot_20210104_144748.jpg
    Screenshot_20210104_144748.jpg
    89,5 KB · Pregleda: 23

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Pa cini se da si dobio 200 Dolara u Tetheru koji ces moci iskoristiti pod nekim uvjetima

nekako predobro mi zvuci da bi mogao odma prebaciti u BTC pa direkt na svoj racun preko bitkonana naprimjer..
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Mislim da ti je to 200 usd u fees, znaci platit ces manje fees. Ne mozes nista sa time, samo ce te malo jeftinije pozicije kostati. Da pise ti 0% interests, sto znaci da poziciju koju otvoris neces morati placati, inace leverage kosta i placas odredjen interests za svaki par koji imas.
 
Poslednja izmena:

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Tehnička analiza,svijeće,trendovi,moving averages,strategije i ostalo..vjerujem da ce se ovdje naci netko koga ce zanimati ,
ovo je dobro mjesto za naučiti




EDIT:
"Futures" su i dalje znastvenstvena fantastika za mene no volio bi znati više,
a postoje i takozvane "opcije" sa kojima se mozemo osigurati čak iako smo u krivu sa procjenom u kojem ce smjeru cijena ići,
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
@stardust Postoje opcije koje te mogu donekle osigurati ako si u krivu, a to se zove DCA ili dollar cost averaging. Sa tim pristupom ti jednostavnom matematikom ustvari odmices od sebe svoj liquidation point, u principu gradis svoju poziciju. Primjer : BITCOIN pada i ti ga kupis long za 30k i on nastavi padati i tebi je liquidation blizu i prije ili kasnije bivas likvidiran. Ali ako radis DCA, ti odmices liquidation i gradis sebi ulazak u profitabilnu poziciju makar on padao i na 20k To je najbolji alat koji imas za ulazak u high volatility market i to se koristi na stock marketu isto kao i na crypto marketu. Evo primjera kako se to radi i to vam moze sacuvati jako puno novaca i isto tako donjeti novce. Ali uvijek pristupajte futures marketu sa oprezom, uvijek stop loss prvo pa onda tek kupite, i nemojte veliki leverage stavljati osim ako bas znate sta radite.
Molim vas pitajte me sve ako vam nesto nije jasno, ja cu vam podjeliti svo svoje znanje. Vidim da su se ljudi zagrijali za futures a to zna biti opaka igra, pa bi mi bilo zao da netko izgubi svoju ustedjevinu ili nesto tako. Sve sto znam cu podjeliti sa vama, jer imati nekoga tko vam moze dati savjete u ovako surovom marketu je dosta vrijedno. I da ako planirate otvarati futures account, posaljite mi dm pa cu vam dati svoj binance futures reference, onda imate fees 10% off, a bogami fees nekada znaju kostati i po par stotina dolara, sve ovisi i fundingu i o poziciji.
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Odlicno kolega, bas mi je drago da fino radi. :)
Ako znas prave ljude i dobijes pravu informaciju mozes za tren promjeniti nacin zivota, zaraditi kolicinu novca koju nisi mislio da mozes zaraditi i to sve zbog crypto-a :) Cak i ne moras znati nista puno o tome, samo ti treba dobra skripta za bot, i neko da te malo uputi u to, nesto novca i pustis bot da bot radi za sta je napravljen a to je stvaranje novca, kao sto se to vidi kod tebe.
Ja bi volio da svi mi ovdje uzmemo novce i da nas boli uvo, jer dobar je filing :D
 
Poslednja izmena: