Bubblelicious x5 fem. 400w Hps by Soul

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2016
102
173
43
40
@Tarzan Obisao sam sve agroshopove koje sam mogao naci u okolini al niko nema perlit. Kazu dosta nam ljudi to trazi al ne drzimo to. Koliko bi volio naci taj perlit u pm. Bio sam i u konzumu i u bingu nemaju. Postoji li alternativa ikakva?
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Krunjeni stiropor, al je jadna alternativa naspram prave stvari... Daje prozracnost al ne zadrzava vlagu.

sorry, tek sad vidio da vec imas stiropor :)
 
11.03.2016
102
173
43
40
@Farmer sinoc sam se bacio u potragu za perlitom i nadjem u oglasima neka teta botanicarka prodaje al ima samo 10kg to joj je ostalo. Trazi 1,5€ po kg. Znaci na 5 potova od 20l mogu staviti 2kg na svaki. Trebam 70km otici po to. Jel se isplati otici zbog te kolicine? Hvala unapred.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma nemoj se mrcvariti sad samo zbog toga , nije nikakva kljucna karika za uspjesan grow... olaksa malo istina, al ak je tolika gnjavaza slobodno preskoci za sad, kad ti vec uleti prilika uzmi ga i komotno u vecoj kolicini. Dobra stvar je i za drugo bilje ;)
 
11.03.2016
102
173
43
40
@t@mara danas cu otici kod te tete kaze da ima i kokosovih vlakana itd pa cu uzeti i tog malo. Hvala u svakom slucaju.
@Farmer kao sto sam naveo vec hocu da odradim to priblizno kako treba zato volim pitati vas. Nije mi cimanje nesto naci i otici po to ako je bitna stavka. Nego vise me nerviraju agroshopovi u koje udjem i postavim pitanje tipa koliki je ph zemlje koju prodajete? I dobijem odgovor: A sta vam je to? Ili imate li perlita i objasnim da je za drenazu zemlje itd. I dobijem pogled blago teleci kao da sam pitao imate li pjeska sa marsa. Thx Farmer u svakom slucaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer
11.03.2016
102
173
43
40
Update: Evo i babblsa presadjene u vece potove tacnije 5 dan od klijanja. Mozda malo rano al nisam im dozvolio da se izduzuju dalje jer hps za cas isusi male potove ako ga primaknem blize. Moj zakljucak je da ako planirate presadjivati, prvu sedmicu dana kad ih zabodete idete sa cfl sijalicama. Zasto? Jer negriju kao hps pa ih mozete pribliziti puno vise i time ce te sprijeciti izduzivanje. I kad ih presadite onda na hps zbog velicine potova. Mozda grijesim al meni se pokazalo kao ispravan postupak. Hvala @Tarzan. Veliki potovi su zakon sve se samo izjednacilo temp dobra, vlaznost dobra. Idemo dalje. Evo koja slika WP_20160423_17_48_52_Pro (2).jpg WP_20160423_17_48_08_Pro (2).jpg WP_20160423_17_48_35_Pro (2).jpg WP_20160423_17_47_58_Pro (2).jpg
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Na kojoj visini ti je lampa?
Nekako mi se čini visoko i da ti ove okolo premalo svjetla dobivaju.
Reflektor ti je dosta uzak....neznam,nadam se da griješim.
Možda da si išao na kvadratne saksije umjesto okruglih.....
Ali dobro....vidjeti ćeš sam dali će se izduživati dalje ili ne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Soul
11.03.2016
102
173
43
40
Na nekih 40ak cm. I ja nisam zadovoljan. Ova u sredini prima najvise svjetla i uposlio sam starog da ih izrotira svako par sati. Peti pot zeza stvar al sta da radim jebg. Tacno je 5 puno trebao sam 4 ubaciti. A i reflektor je custom. Valjao bi mi jos jedan hps al sam tanak s lovom trenutno. Nisam pametan. Da samo izbace jos koji sprat listova kontam da bi onda bolje primale svjetlost. Al i da jos spustim hps sprzice ovu centralnu bojim se. Vidjecu kroz par dana sta ce se desiti.
 
19.04.2016
95
67
18
Druze jako mi se svidja box kao i grow tako i tvoje pozrtvovanje da sve to uspe!
Nebih da se pravim pametan ali ja bih na 400w hps obavezno stavio COOL TUBE iiako on umanjuje intezitet svetla za nekih 5% po meni to je zanemarljivo!
lako mozesh i da ga napravish sa dve flashe staklene sa od po 1L ako si ogranicen budzetom
pogledaj na youtube/u (how to cut glass botle) mislim da bi tad reshio problem isushivanja
zemlje i da ti sijalica ne bije direktno u biljke i zemlju shto se toplote tice! A shto se tice reflektora mozda bi mogao
i za to da ti dam jedan primer pa ako si u mogucnosti... probaj da nadjesh neki stari zamrzivac iz njega izvadi aluminijumski lim sa teksturom kao pomorandzine kore koi moze da posluzi za reflektor jer ne bi pravio hot spot/ove a i fino bi reflektovao svetlost ako se malo samo ispolira!

I NEKA JE SRECNO I BERICETNO!!!
 
11.03.2016
102
173
43
40
@ZEUS+ Legendo nepametujes nista. Hvala tebi sto si dao savjet i upravu si u svakom slucaju. Juce sam reflektor razvukao koliko je moglo tako da sam dobio dosta bolju osvjetljenost. Takodje sam napravio drugaciji raspored saksija. Hvala @Stipe. Situacija je sada puno bolja. Nek gura sad tako kako je pa sta mi Jah da. Box mi je na selu i imam starog da baci kontrolu s vremena na vrijeme i izrotira saksije povremeno. Kaze da je sve ok zasad. Juce neko nevrijeme duvao vjetar izvalio nekoliko stabala sljiva cak je i struje nestalo. Priroda se urotila protiv mene takodje. Jutros -1C temp bila vani. Nesmijem ni ventse paliti jer bi ishladili box za minut. Kupio sam i timer za njih pa sa pale svako par sati na pola sata cisto da izmjesaju zrak. Samo da se ovo vrijeme stabilizuje malo bice ok nadam se. Icu danas na selo pa cu vidjeti kakvo je stanje. Hvala na savjetu u svakom slucaju. Kao i svaki prvi grow uci se na greskama. Sledeci put bice bolje. Al bubblicous je vrhunski strain izdrzljiv bruka.Nezalim sekunde sto sam ih narucio sa nirvane. Sjecam se komentara lika jednog za nju kao: This strain is amazing. She took everything i could trow at her. Understructable. :)
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Promaklo mi ovo,bez obzira,sretno.Fakat si dobro to poslozio,imas u Bauhausu perlit al pakiranja od 3 litre i dodje ti 15.kn.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Soul

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Sve odlicno pratim ovo..:popcorn:: steta samo ovog reflektora na ovakvu opremu kao sto ekipa i kaze...:confused:

Moja preporuka ti je da odes do limara i uzmes dva lima dimenzija d40 š50 il jos bolje ako imas kakav otpad u blizini pa potrazis od starog zamrzivaca limove, jedan L aluminijski profil d40 i jedan malo deblji komad lima d25cm š5 kojeg ces presavit popola i koji ce ti posluzi kao nosac za grlo. Takodjer uzmes dva tanka lanca s kojima ces krilca priblizavat/odvajat, i dva lanca na kojima ce visit reflektor.

1a_materijal_pocincani_lim.jpg 1a_materijal_pocincani_lim.jpg lprofil.jpg 1a_materijal_pocincani_lim.jpg LANAC-ZA-PSE.jpg 250px-Blindnieten.JPG

Na L profilu probusis po tri rupe sa svake strane i limove priheftas sa zakovicama sa unutarnje stane profila.

Mali komad tvrdjeg lima presavijes popola. Gornji dio takodjer presavijes u L i zakovicama priheftas na jedan kraj od reflktora, probusis na dojnjem dijelu dvije rupe i na njega zavijes grlo koje imas na tom starom reflektoru .

Probusis po rupu na svakom kraju lima i kroz njih provuces tanki "lanac" koji ce sluziti za priblizavanje/odmicanje krilaca. Takodjer na L profilu s gornje strane na vrhu namontiras prstenove nosace ili jednostavno probusis profil sa dvije bliske rupice i i lanac zakacis na taj dio izmedju dvije rupice..

Za manje od 15€ i malo zdrave zanimacije dobit ces mrcinu koju neces morat mjenjat dok ti ne dosadi gledat u taj plod tvojih ruku ili dok ne dodjes do nekih bjesnih para pa ne budes znao sta ces s njima i kupis original :

avenger-large.png


Pozdrav i pratim dalje kao sto rekoh na pocetku :razvaljen:::vutra:
 
11.03.2016
102
173
43
40
@Felt hvala bro al sad je gotovo, sta je tu je. Probacu ovako izgurati pa sta bude. Nesto sam zbavio stavicu slike kad postavim. Imam nekih led sijalica pa cu popuniti praznine.

@Zblonzinjo hvala tebra za detaljan opis i savjet nemam rijeci. Upravu si nemam sta da kazem ako uspijem uhvatiti vremena sastavicu bolji reflektor. Problem je sto radim svaki dan u pm pa nemam bas puno vremena. Skontaj kad sam starog uposlio da mi pazi na box i bilje. Njemu to zanimljivo pa se bas trudi zove me stalno i govori kao sve uredu temp dobra vlaznost dobra hahaha. Al kao sto sam Feltu napisao imam neku kombinaciju sa ledom pa cu napraviti novi raspored. Uskoro cu postaviti fotke pa ce te vidjeti o cemu se radi. Hvala ti u svakom slucaju. Peace.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Update: Sedmi dan vegetacije babblsi su hvala bogu prezivjeli presadjivanje bez ikakvog stresa. Takodje su prezivjeli i nisku temperaturu koja je jutros bila -1C vani. U boxu se spustila na 10C kad je svetlo bilo ugaseno al nisu ni osjetile. Prestale su se izduzivati i lagano dobijaju nove listove. Ko prati ovaj dnevnik vidio je da imam problema sa petim potom a i sa reflektorom koji je malen. Tj previse savijen pa nije dobro bacao svjetlost. Danas sam uradio mali upgrade i razmjestaj potova. Ukratko, razvukao sam reflektor koliko je moglo i time znatno popravio situaciju. 4 pota sam primakao jedan uz drugi u obliku kvadrata i namjestio hps da svaka biljka podjednako dobija svjetlost. Peti pot sam stavio sa strane sa najboljom biljom ,mada su sve iste manje vise, i stavio 4 led hydrophonic sijalice odmah iznad nje tako da pokrijem tu udaljenost od hps-a sa ledom. Dve su po 24w a dve po 18w. Timer sam podesio na 20/4 dok ne prodju ovi hladni dani pa vracam na 18/6. Evo i slika kako to sve izgleda. Hvala svima na pomoci i savjetima jer bez vas ovaj grow nebi uspio sigurno. Peace do sledeceg update-a. WP_20160426_17_31_16_Pro (2).jpg WP_20160426_17_30_44_Pro (2).jpg WP_20160426_17_31_32_Pro (2).jpg WP_20160426_17_31_37_Pro (2).jpg WP_20160426_17_40_02_Pro (2).jpg