Bubblelicious x5 fem. 400w Hps by Soul

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da izgleda tako,ali to je nemoguće ako nije još gnojena.
A za 22 dana je zemlja sa ovakvom biljkom već pri kraju sa hranom.
Jeli cijela biljka tako ili samo jedna strana,ona prema lampi?
 
11.03.2016
102
173
43
40
@t@mara samo jedna strana i samo jedna biljka. Nemoguce da je nut burn majku mu. 22 dana nisu nista okusile sem vode. Danas prvi put gnojio.kao sto vidis ostale su sve zdrave. Mislis da je hps napravio hot spot? Na to sam prvo pomislio okrenuo tu stranu kontra od svijetla i podigao jos malo hps.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Na slici mi se i činilo da je samo jedna strana,zato sam i pitala.
A vidim da to nije baš sada nastalo,vidi se i na slikama od prije.
Ako se ne širi onda je sve ok,moguće da je malo od lampe dobila :)
 
11.03.2016
102
173
43
40
Tuzni Update: Nazalost grow ide ka dnu. Jebeni gnatovi su mi izgleda sredili grow. 27dan vege i biljke su se razbolile. Nemam pojma hoce li se izvuci al po svemu sudeci nema im spasa. Jedna je pred smrt ostale su manje vise sve ostecene. Box je danas dezinfikovan sodom bikarbonom. Pijesak sam skinuo ne bi li prodisale malo. Vlaga i temp su ok. Zemlja zalivena odozdo. Gnatova nema vise pijesak je odradio svoje al steta korjenu je vec izgelda nacinjena. Dodje mi da zaplacem sad. Evo pogledajte. I ako imate neki savjet i spas za babblse slobodno pisite. Toliko sam se trudio oko svega al uzalud. Da mi je bar jednu izvuci. Al izgleda nista od tog. Sacekacu jos jednu sedmicu i to je to. Hvala svima jos jednom. Peace. WP_20160515_12_33_52_Pro (2).jpg WP_20160515_12_22_56_Pro (2).jpg WP_20160515_12_22_52_Pro (2).jpg WP_20160515_12_22_48_Pro (2).jpg WP_20160515_12_21_34_Pro (2).jpg WP_20160515_12_22_30_Pro (2).jpg WP_20160515_13_41_14_Pro (2).jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ja sam ti rekla na pm svoje mišljenje.
Meni se stvarno čini da je tu osim gnatova još i nut problem.
Ali voljela bi čuti i mišljenje drugih.
Ajmo @Stipe @CilI pomagajte :ljubav:

Edit: .....i nema odustajanja Soul :djede:
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
testiraj si vodu? biljka spržena ko da si ubacio čudo sintetike u zemlju, možda previše klorida i s time ostataka soli u zemlji ako ti je voda full tvrda. pH otišo u nebo?
Malo više informacija o tom telstaru šta si prskao po zemlji?
 
11.03.2016
102
173
43
40
@truare telstar sam koristi preporucenu dozu i nije opasan po biljku. Moze se i folijarno nanositi. Malo su gnatsi sjebali a i ima i nut locka. Otisao sam jutros rano prije posla i flushovao dve najkriticnije biljke sa tri puta vecom kolicinom vode. Zadnje pola kante sam korigovao na 6.5ph. Prvi runoff je bio 7.8 sto sve govori. Kad sam zalio zadnju kolicinu vodu sa ph 6.5 uhvatio sam vodu koja je prosla. Bila je bistra a ne zuta kao na pocetku. Al je runoff bio i dalje nesto preko 7ph. Ostavio sam ih da se ocijede vani pa cu ih danas vratiti u box. Sad da li da nastavim flushati dok nedobijem optimalni ph ili je ok ovako kako sam uradio? Danas cu posle posla otici i flushati ostale tri. I da li da ih ostavim koji dan da dodju sebi ili da ih danas gnojim sa plantelom list pola doze? Svaki savjet je dobro dosao. @Stipe ako i ti imas neki savjet pisi slobodno. Ako mi vi ne pomognete nema ko drugi. Hvala unapred.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma biti ce to ok.Imas ti pozitivan stav.Napravi sve sto ti iskusniji savjetuju i mislim da ces doci do kraja.Sretno!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Soul

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
za telstar pitam pošto znam da neka sredstva se smiju primjenjivati samo folijarno jer u zemlji rade problem normalnoj funkciji korisnih bakterija.
trebao bi pH runoffa još dole..
nebi bilo zgorega malo kvalitetnog organskog dušika koji će ti pomoći u spuštanju pH medija, nešto poput biobizz fish-mixa, s tim da stimulira porast i učinkovitost korisnih mikroorganizama koji ti mogu pomoć fajtat se s fungusima.
 
11.03.2016
102
173
43
40
@truare nista bro onda cu danas jos izaprati biljke nadam se se nece udaviti. Kontam da snizim vodu na ph 5 pa mozda onda spadne runoff. Probacu taj biobizz naci. Kad korigujem runoff hoce pola doze plantele list biti ok na kraju? Posto nece imati nista u zemlji posle tolikog ispiranja. Ili je pak bolje da ih ostavim dan dva bez icega. Ovo je bukvalno reanimacija biljki tj. vracanje iz mrtvih ako uopste uspijem u tom poduhvatu. Tri se jos drze a dve su bas u sranju. St ce biti pojma nemam. Daj boze da bude sve ok. @hazeri hvala tebra.
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neće se udaviti ako ih konstantno ne daviš. :) Zato je uvijek bolje rijeđe ali pošteno (uz izbjegavanje potpunog isušivanja) nego svaki dan po par deci. Osim šta se tako nakuplja višak soli, dio korijena isto ne dobija vodu. Svaki put zaliti polako al da pošteno napuni tanjurić i tu vodu izbaciti.
Neko gnojivo bi ti moglo trebati, u mediju nakon obilnog ispiranja je vjerovatno najmanje ostalo Kalija jer se taj element najlakše i najbrže ispire iz tla. Pola doze plantelle list kad ju već imaš vjerovatno nebi trebalo uzrokovati probleme, pa ti probaj ;) Smisao spomenutog fish mixa je da unosiš amonijski dušik u biljku a ne nitratni dušik koji će ti dizati pH medija za razliku od amonijskog koji ga spušta.
Da li bi vodu za korigiranje spuštao na 5.0 , ja osobno nebi riskirao topljenje nekih metala koji se ispod 5.5 brže rastvaraju i mogu postat toksični, pa makar i na kratak period.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Soul
11.03.2016
102
173
43
40
@truare evo zalio sam jos sa po dve kante 5.3ph al runoff nespada ispod 7.6. Nekontam. Da uspem plantelu sad kupio sam vivia vodu u kanisteru i podesim ph na 6.5 i zavrsim?
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Probaj s tom kupovnom, možda nešto i napraviš, neznam šta ti diže toliko pH, i da li ti je voda toliko u banani da ti se već kamenac stvorio :zvezda:: nadam se da nisi sodu bikarbonu sipao u zemlju kod dezinfekcije boxa :)
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Gledam i ne mješam jer će mi se reći da pišem gluposti ali na ovo moram reagirati jer dosad nitko nije ljudima objasnio kako pravilno mjeriti PH i EC medija.Runoff kod zemlje(i kod Coco-a) ti ne govori baš puno kakav je Ph samog medija.Da bi saznao pravi Ph i EC medija moraš raditi Slurry test ili metodu Pourthru Ono što je najvažnije kod oba testa da se koristi DESTILIRANA voda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran