Crimea Blue midi kućište + tutorijal

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43



Vodić kroz grow u midi kućištu by thc boss

Potreban materijal:
Midi kućište cca 180kn
3 venta 80*80 + 1x120*120 (najbolje silent) cca 150kn
Ili
5x80*80
Posuda mala d*š*v=25*9*7cm cca 15kn
Cijevčica (aluminijska) cca fi 0,4cm (bauhaus) cca 15 kn
Crijevo malo zeleno (bauhaus) promjera 0,5 cm (na metre bauhaus cca 5kn)
MH 70w lampa (sylvania)256kn
http://shop.emgd.hr/zarulje/hid-zarulje/hsi-mp-metalarc/metalarc-hsi-mp-70w-cl-ndl-e27.html
ili u ZG na www.zaruljoteka.com
HPS 70w (sylvania) 68kn
http://shop.emgd.hr/zarulje/hid-zarulje/shp-t-standard-tubular/shp-t-70w-basic-natrij.html
ili žaruljoteka. (možete kupiti i kvalitetniju skuplju ts verziju)
prigušnica 70w 89kn
http://shop.emgd.hr/prigusnica-hisk-70w-na-otvorena.html ili žaruljoteka.
Propaljivač 35-400w 60kn
http://shop.emgd.hr/propaljivac-150-400w.html ili žaruljoteka
veliki kondenzator za motore 10 mikroFarada – chipoteka.hr (vukovarska ul.)
folija za poklone ili još bolje mylar folija
Adapter za ventove 3Ampera 150kn
http://www.ebay.com/itm/NEW-ITE-NU40-2120300-I1-3494966-12V-3-0A-Power-Supply-/390601151049?pt=Laptop_Adapters_Chargers&hash=item5af1a49249

jedno keramičko grlo za obične žarulje

dvije mrežice za penjačice u konzumu cca 10kn.

Pištolj i patrone za vruće ljepljenje, izolir traka, žice i utikač, matice i vijci mali.

Zemlja najmanje pakovanje composane s perlitom i agrosilom.

Advanced nutrients gnojiva (ovo je najskuplji dio, ali bez njega ne ide)

AN grow A+B 160kn
AN bloom A+B 160kn

Snailshop.hr ili growshop headshop.si (slovenija celje)

Ovdje bi stao osim ako imate viška kinte i uložite u BIG BUD i BUD CANDY.


Postupak:

Iz kućišta treba izvaditi unutrašnjost koja je zakeljena zakovicama dakle nema šerafa i treba vam oštro dijetlo i čekić i udri po njima, dok ne puknu (brusilica je tu vrlo nezgodna)

Nakon šta ste sve izvadili iznutra, na mjestu predviđenom za napajanje vrućim ljepljenjem zakeljite dva 80*80 venta da pušu prema van. S bočnih stana kućišta obično ostane neki nosač, pa tu pričvrstite šerafima grlo malo za žarulje (jer to je dovoljno za 70w lampe)
Na gornju stranicu kućišta ispod vrha prema desnoj strani prema kraju zakeljite vrućim ljepljenjem vent 120*120 ili 2xpokraj 80*80.
U dnu kućišta imaju neke rupice obično , ako ih nema s bušilicom i svrdlom za metal izbušite i provučete šerafe i s maticama pričvrtite prigušnicu (onaj transformator)
Transf., prigušnicu, propaljivač i kondenzator pozicionirate u desnom uglu.
Naravno prije oga sve spojite s propaljivačem i kondenzatorom i grlom. Ako ne znate kako pronjuškajte tehničku dokumentaciju za žarulje na sylvania.com (ima sheme na katalogu).
Pokraj transf ide još jedan vent. Od 80*80 koji ga hladi.
Zaljepite vrućim ljepljenjem foliju na iznutra. Na boku imaju obično rupice za bočni vent, te rupice djelomično prekrijte folijom, a ostavite za ulazak zraka malo odškrinuto.
U posudu izbušite na dnu rupicu i stavite komadić cijevčice. Uspite zemlju i dobro je flushajte.
Dvije plastične ljestve za penjanje biljki preklopite da budu manji otvori i mjestimično zaljepite pištoljem za vruće ljepljenje da drži. Savinite budući da su duže od kućišta i pod lukom ih stavite u kućište iznad posude sa zemljom i uporišta u kućištu sa strane učvrstite vrućim ljepljenjem
Kad obavite još neke sitnice tipa spajanja žicama krećete na germinaciju.
U plastičnu vrećicu malu stavite malo vate ili papirnatih ručnika i namočite vodom, stavite sjeme unutra i iznad sjemena izbušite par rupica. Stavite na radijator ili toplo i pokrijete papirom da bude mrak.
Nakon što isklija preadite u zemlju oko pola cm dubine. Lampe možete upogoniti odmah.
Stavlja se od početka na režim 12/12
Nakon što biljka dosegne visinu oko 10-ak cm više je ne smijete puštatiti u vis tj. iznad mreže zbog jako limitiranog prostora kućišta, pa vrh topirate tako da ostanu dva sitna izbojka sa strana (za nove grane) tako da ih kanije da bi ih savinuli pri vrhu mreže, nakon šta malo porastu iznad mreže, stisnite stabljiku prstom i zgnječite , malo uvinite i ponovo stisnite i preklopite da padne. Nakon što se nakon dan dva oporavi dalje je vežete za mrežu kao i ove niže grane, kad ode do kraja kućišta po mreži onda svijate u krug i dalje vežete, sve dok ne procvjeta. Kad procvjeta, nakon kojih mjesec i nešto i kad se dlačice počnu gomilati tek onda ih prestanite vezati uz mrežu.
Cijeli ovaj period trebate:
Svaki drugi dan ispirati s 2 litre, najbolje izvorske vode (ova klorirana baš i nije nešto, a pogotovo ne kišnica).
Zatim nakon svakog ispiranja dodati vodu u kojem ste dodali AN grow A+B u količini 2 ml/l (svakog dakle 2ml a i 2ml B) u početku, kasnije ide 3 ml/l. Prvi i drugi dan zaljevate samo bez ispiranja navedenom otopinom gnojiva
Nakon toga mjenjate žarulju na hps kad se budovi počeli razvijati, pa mijenjate i gnojivo,
Ovaj put će te zbog male posude koja je potrebna što zbog prostora, što zbog kontrole korjena, a samim time i rasta morati dodavati vodu svaki dan (najbolje ujutro)s mješavinom Advanced nutrientsa Bloom part A i part B u količini 3 ml svakog, i to tek šta ste isprali zemlju svaki dan s litrom do dvije izvorske vode. Kad počne jače cvjetanje zahtjeva 4ml Blooma A i 4ml B. I plus ako želite 2ml bud candya i 2ml big buda.
Kako će biti posudu s biljkom nemoguće izvući, na rupicu s cijevčicom nataknete crijevo i stavite u neku plastičnu flašu od 5l, a komp na malo povišeno mjesto da bolje otiče voda.
Pitate se zašto ispirati svaki dan, osim što je gnjavež iz iskustva imam par razloga,
Prvi je što je posuda mala, i već u startu se iz zemlje koja ionako ništa ne valja po mojim saznanjima za marihuanu (za ove današnje hibrde sa velikim udjelom thc-a) ,osim u vegetaciji (pa makar bila i najbolja kao komposana), se izvuku svi nutrijenti, pa se moraju dodavati tekuća gnojiva, kao i zemlja se brzo u maloj posudi osuši za jedan dan, a kao šta sam rekao budući da zbog kontrole rasta korjena i biljke i više prostora za budove moramo imati malu posudu onda moramo i svaki dan zalijevati, a kako svakodnevno zaljevanje gnojivom ne bi povećalo koncentraciju gnojiva i nastao lockout nutrijenata, najbolje je svako jutro prije paljenja svjetala isprati s litru dvije izvorske vode. Takvim načinom će te iskoristiti sav potencijal marihuane i tobiti u kombinaciji s odiličnim gnojivima od AN (nije da reklamiram ali stvarno su odlična i prilagođena za uzgoj voljene nam biljke), dobiti će te ekstra potentnu travu a ne neku s 2-3%thc-a. Malo je gnjavež ali se isplati, ja sam ovim načiom se urokao s jednim dimom na brzinu u pećnici posušene trave koja je bila tek počela razvijati budove, dakle još je trebala mjesec dana biti u floweru, a već je bila potentna, dok kad sam uzgajao s nekim stajskim i pilećim gnojivima dobio smeće od trave nepotentno zbog vjerojatno lockouta nutrijenata.


Eto to je sve za upješni grow u midi kućištu.
A i ono šta je najvažnije birajte sorte indica koje su male i lowridere i dwarfove jer i najbolji setup u pc-i neće ispast dobro ako imate sortu koja hoće u vis.


crimea blue početak cvjetanja: pc grow by thc boss




















 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
rep + :joint2:
i za tutorial i za izbor bilja, nisam ju još probao, ali budem već.... :popworm:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Svakodnevno zaljevanje gnojivom nikako nemoze izazvati lockout vec predoziranje,paljenje,przenje.Lockout izaziva kamenac,neiskorigiran ph a ne visak gnojiva.Voda sa izvora i voda iz vodovoda nema neke razlike za biljku osim u kloru koji ionako ispari nakon dva sata.Tako da to sa izvorskom vodom manje vise neigra nekakvu ulogu.Vaznije je da vodu profiltriramo zbog kamenca i prozracimo. i sada nesto najvaznije ...biljku treba pravilno uzgajati,prehranjivati,zalijevati i samo tako cemo iskoristiti njen genetski potencijal a ne svakodnevnim rokanjem sa gnojivom pa ujutro ispiranje...malo mi to vuce na bulimiju haha.Daj curi dozvoli da malo prozvace taj AN..steta ga je tako bacati.Od vode se nezivi...nije to lopoć. Sorry ako sam malo nezgodno uletio ali iskreno ovaj tvoj nacin uzgoja se kosi sa nekakvim pravilima.. ;)Znaci tutorijal oko izrade boxa..ok.iako si moga nekako izbaciti taj transformator van boxa..znas ono- voda ,cijevi sa vodom +transformator=prosvjetljenje.bum,bam osiguraci;) Boss NHF..samo savjet;)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Odlican vodic, samo sto za te novce xs sator, em ne svijetli soba, kao sto je slucaj kod pc-a s hps-om, ako stavis light trapove opet nemas efektivno hladjenje hps-a, dobro za pocetnike kasnije skuzis bacene pare... dobro nije bacen novac, ali malo zadovoljstva za puno novaca...

Inace super tko nemoze nikako drukcije uzgajati. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Samo da pojasnim da ne bi možda neko krivo shvatio, Sensi grow A+b dodajete na način da zalijete samo oko 2-3 deci, nakon flushanja s 1-2 litra vode, pa ako napravite 2litre bocu fertilizera (2-4 ml/l, tj 4-8ml ovisno o stadiju razvoja biljke na 2 litre bocu) to traje po 5 dana, jer vam je dosta 3 deci da prođe do dna tako male posude.

@Mazar
hvala. :thumb: :)
Izabrao sam baš ovu jer sam čitao da začudo nema kao većina sorti negativnih efekta tipa suhoća usta itd.
2. Poslije lowridera i ostalih niski sorti sam čitao da je najmanji grm, a regularna sorta s dobrim thc i cbd udjelom 1,4%, pa mi je idelano za PC
Treće, trebala mi je neka sorta prvenstveno za dobar san i opuštanje, a koliko sam čitao ljudi kažu baš da im tu pomaže.

@opa cupa
pa predoziranje upravo izaziva lockout, pa onda počne prerano žutiti listovi i onda to kasnije ne valja jer thc se ne može izlučivati na požutjelim i suhim listovima. Loš ph isto nastaje predoziranjem, ako imaš višak gnojiva i smanjuješ ph octom, onda opet imaš problem zbog lockouta. Ja se držim toga (izmjereno ECmetrom)da dodavanjem AN sensi grow A+B 4ml/l x 2 + big bud 2ml/ + bud candy 2ml/l ima EC negdje 2. To je ono vrh. Iznad toga je predoziranje i sad ako svaki dan bez flushanja to dodaješ, čak i dvostruko manju dozu, događaju se neželjeni efekti u vidu preranog žutila i svijetlih vrhova, nije to to. A AN sensi ima već ph perfect tehnologiju, tako da ne treba nikakav ph održavati.A samu izvorsku vodu nema logike filtrirati jer ipak ona ima još neke minerale unutra koji možda fale gnojivu, a zašto zalijevam svaki dan sam rekao, ne mogu zbog male posude pustiti dulje da prožvače gnojivo jer se do večeri lagano posuši i noću nema vode , što je i dobro jer budući da mi ne rade ventovi, neće mi nastati vlaženje lišća pa ni budova i nastati eventualna trulež budova.
A i mislim da i treba "materijala" da se radi thc, tako da se ne bojim da nakon dana puno ostane neiskorišteno. Ipak nije to velika količina s obzirom na posudu.
A što se tiče utroška gnojiva ne bi vjerovo sa tako malom posudom potrošiš jako malo gnojiva. Kao šta sam rekao u početku zaljevaš s 2, pa 3 i onda 4 ml/l, a 2 litre mi traje 5 dana.
Što se tiče transfa nema on kontakta s vodom, kad lagano ispirem nataknem crijevo i kad bude gotovo izvadim.

@pocetnicki
ovo se zove kao neki stealth grow, znači po noći mogu mirno spavati bez ikakve buke na koju sam osjetljiv, ono i najtiši ventilator se čuje i nije to to. A po danu ako zatreba negdje otić, ono jednostavno izgasim, biljci ne smeta tih sat dva koliko me nema, naravno to ne prakticiram stalno, ali kod mene su ukućani vrlo netolerantni i vole njuškat okolo pa moram ovako. Dakle po noći ne radi, pa svjetla nema osim po danu kad je ionako dan i da neko uđe u kutu ne bi ni skužio. (ventovi su ono u razini buke kad radi pc), problem iza svjetla rješiš da ga zguraš prema zidu-kutu i staviš neki fascikl iza.
A s šatorom je problem kad ti neko bane u sobu i vidi to grotlo koje nalikuje na peć će reć koji ti je ovo?
odoh ja.. :snupi: :snooze: pozz ekipa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ma sve 5 Boss nesumnjam ja u tvoje iskustvo i znanje..ali ipak brkas pojmove.Pazi...ako predoziranje izaziva lockout..onda se nebi predozirala,kuzis.Biljku mozes otrovati gnojivom a da se lockout nedogodi.Predoziranjem neuzrokujes "los" ph..vec visak nutrijenata....ali da nekompliciram,mislim da ti u toj sferi oko ph,nutrijenti fali nesto znanja....moj savjet je da ako vec moras zalijevati svaki dan,sto je krivo u svakom slucaju a greska je u kolicini zemlje a ona je osnova dobrog uzgoja.Znaci ako vec zaljevas tako cesto pokusaj nedodavati gnojivo svaki put iako mislim da AN bez problema ide svako zaljevanje ali .nemoj ispirati poslije svakog prehranjivanja...gubi se smisao.Ako mislis da biljka moze apsorbirati gnojivu u 12 sati ,varas se ...zato ti i pozute listovi prerano.Zbog nedostatka nutrijenata a ne zbog "lockouta"koji precesto spominjes u kontekstu koji nema logike Stvar je jednostavna.Prehranjuj ali nemoju ispirati.Ova logika..malo zemlje da bi joj uskratio rast zbog nedostatka prostora i zbog toga pojacano prehranjivanje zbog malo zemlje..nepije vodu;) To je kao da imam a nemam;)Iscupam ti ruku pa ti kupim hebenu protezu,najskuplju i ti se jos bunis;) Kako da ti pokloni maksimum kada si joj dao minimum;)Nadam se da se neces naljutit na opa cupu..pozz
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Istaknuo bih samo da flush-osobno nikad nisam napravio i nevidim razlog da se flusha ako nisi shebao zemlju...a pogotovo da se to ne radi svaki dan....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ja znam da sam imao situaciju gdje se biljka "oklemusila" i bas nekako tuzno izgledala, uradio sam flush i sutradan odmah zivlje izgledala


A takodje, cvjetovi koje sam ubrao prije ispiranja i konacnog harvesta, su nekako bljutaviji nego ovi koje sam posjekao na kraju posle flusha...Sad, da li je do flusha ili do moje percepcije ne znam, ali znam da cu i ubuduce radit bar jedanput flush tokom growa, ne moze skoditi....Jedino je problem sa cimanjem vode i to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ok, to stoji za buku, pogotovo ako zivis s ukucanima tako da mi je jasno onda u potpunosti.. a za ovo predoziranje, otkako sam se prebacio na skupa kanadska gnojiva, ne mjerim ph, a opet nemam zute listove niti moram raditi flush...
mozda i je potrebno ali ja nevidim potrebu zasad.
i ja zaljevam jednom tjedno od pocetka do kraja, poslusao sam iskusne i stare clanove foruma, te sacekam da se isusi, i onda 1,5L na 6L zemlje i procuri uvijek malo...
meni se to pokazalo ok, ja ne ispirem, a svako zaljevanje stavim 5ml Jungle Juice Bloom-a, 2ml Carbo Load, 2ml BigBud-a + sensigrow part A 1ml 3n-0p-k0 posto ipak biljci treba dusika i u cvjetanju... naravno ovo ide na 1.5L i nevidim znakove predoziranja, biljka izgleda super zdravo... bas sam radio apdejt maloprije...

sve je u biti to kako kome vise pase, ali svaka cast na trudu, svakako dobar vodic za pocetnike koji lutaju naokolo :)
a i rijetko tko u danasnje vrijeme ima za AN komplet, ali bitno da pusi kutiju marlbora original svaki dan... a to sto je biljka zeljna AN gnojiva nikom nista, stavljaju plantellu... mozda sam u krivu, ali mislim da tko god se bavi growanjem za osobne potrebe, isplati se stediti i kupiti kvalitetniju hranu... ipak na kraju okus i miris koji dobijes je upecatljiviji puno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
opa cupa je napisao(la):
Ma sve 5 Boss nesumnjam ja u tvoje iskustvo i znanje..ali ipak brkas pojmove.Pazi...ako predoziranje izaziva lockout..onda se nebi predozirala,kuzis.Biljku mozes otrovati gnojivom a da se lockout nedogodi.Predoziranjem neuzrokujes "los" ph..vec visak nutrijenata....ali da nekompliciram,mislim da ti u toj sferi oko ph,nutrijenti fali nesto znanja....moj savjet je da ako vec moras zalijevati svaki dan,sto je krivo u svakom slucaju a greska je u kolicini zemlje a ona je osnova dobrog uzgoja.Znaci ako vec zaljevas tako cesto pokusaj nedodavati gnojivo svaki put iako mislim da AN bez problema ide svako zaljevanje ali .nemoj ispirati poslije svakog prehranjivanja...gubi se smisao.Ako mislis da biljka moze apsorbirati gnojivu u 12 sati ,varas se ...zato ti i pozute listovi prerano.Zbog nedostatka nutrijenata a ne zbog "lockouta"koji precesto spominjes u kontekstu koji nema logike Stvar je jednostavna.Prehranjuj ali nemoju ispirati.Ova logika..malo zemlje da bi joj uskratio rast zbog nedostatka prostora i zbog toga pojacano prehranjivanje zbog malo zemlje..nepije vodu;) To je kao da imam a nemam;)Iscupam ti ruku pa ti kupim hebenu protezu,najskuplju i ti se jos bunis;) Kako da ti pokloni maksimum kada si joj dao minimum;)Nadam se da se neces naljutit na opa cupu..pozz
sorry opa cupa, ali što se tiče količine zemlje, to je ipak midi box i toliko je ograničeno da je posuda veličine samo d*š*v=25*9*7cm, znači 7cm visine, da bi se uštedilo na prostoru, jel ti kužip kolko ima midi kućište Lampa do biljke neka mini udaljenost od 5-6 cm i to je 10 cm, a kućište je visoko oko 40 cm.
I sad imaš posudu i lampu to je već u startu -17cm, znači ostaje ti 23-25 cm na knap
Kad uzmemo u obzir da na vege ode gore 10-12 cm i to uz sve moguće kontrole rasta, ostane u cvjetanju da budupvi imaju još oko 10-12 cm..
I zato posuda ne može biti viša, a duža isto ne može biti jer u kutu imaš transf. i jednostavno je sve iskorišteno.
Zato malo ljudi radi pc i malo sam na netu našao uspješnih, većinom im se zabiju u plafon.
zato je pc prava umjetnost napraviti, a dobiti još neki veći urod još veća.

Dakle u tako maloj posudi koja ne može biti većih dimenzija, je očito da je došlo do zapetljanja korjena odavno, ali tako je kako je drugačije ne može, a onda i treba zaljevati češće, dakle sad sam pojačao zaljevanje 2x na dan s malo rjeđom dozom gnojiva, ali pustim isto da oteče malo.
Ipak ima dosta budova a posuda je mala i korjen zapetljan.
Ono suho donje lišće je upravo zbog toga, sad se malo usporilo, dakle jednostavno s emora zaljevati.
A očito je da se ne može samo s vodom zaljevati.
Dakle suho donje lišće je zbog toga štaj e korjen zapetljan i brzo se suši. Dakle ja ujutro zalijem, a onda do drugog dana ostane bez tekućine biljka.
Zato sad zaljevam 2 puta, pa se malo usporilo.

A što se tiče ispiranja, ako zaljevaš 2 puta ili nek jedamput na dan i ne ispireš, očito je da će senakupiti tu neke soli koje će ugroziti ph i nastat će problemi.
Možda da zaljevam s manjom dozom gnojiva, ali onda opet si mislim biljci treba iz nečeg da raste i gomila thc, nije tih 6ml gnojiva u 2 litre koj emi traju 5 dana neki specijalni materijal iz kojeg možeš dobit brdo thc-a ipak treba biljka nešto "jest".

poz. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
pocetnicki je napisao(la):
Ok, to stoji za buku, pogotovo ako zivis s ukucanima tako da mi je jasno onda u potpunosti.. a za ovo predoziranje, otkako sam se prebacio na skupa kanadska gnojiva, ne mjerim ph, a opet nemam zute listove niti moram raditi flush...
mozda i je potrebno ali ja nevidim potrebu zasad.
i ja zaljevam jednom tjedno od pocetka do kraja, poslusao sam iskusne i stare clanove foruma, te sacekam da se isusi, i onda 1,5L na 6L zemlje i procuri uvijek malo...
meni se to pokazalo ok, ja ne ispirem, a svako zaljevanje stavim 5ml Jungle Juice Bloom-a, 2ml Carbo Load, 2ml BigBud-a + sensigrow part A 1ml 3n-0p-k0 posto ipak biljci treba dusika i u cvjetanju... naravno ovo ide na 1.5L i nevidim znakove predoziranja, biljka izgleda super zdravo... bas sam radio apdejt maloprije...

sve je u biti to kako kome vise pase, ali svaka cast na trudu, svakako dobar vodic za pocetnike koji lutaju naokolo :)
a i rijetko tko u danasnje vrijeme ima za AN komplet, ali bitno da pusi kutiju marlbora original svaki dan... a to sto je biljka zeljna AN gnojiva nikom nista, stavljaju plantellu... mozda sam u krivu, ali mislim da tko god se bavi growanjem za osobne potrebe, isplati se stediti i kupiti kvalitetniju hranu... ipak na kraju okus i miris koji dobijes je upecatljiviji puno :)
e ali ja ti imam u ovoj maloj posudi zapetljanje korjena to je očito i sad kao šta sam rekao moram zaljevati 2x jer mi se najviše ponoći suđi lišće, zašto? jer je mala posuda+rootbound= stres=brzo sušenje, a negdje sam čita da u toj situcaiji i biljka posiše ekstremno brzo nutrijente..
Što se tiče predoziranja EC metrom sam izmjerio kad dodaš max propisanu dozu 4ml svakog sensi A+B ti si već na EC 2, ato ti je neki vrh i kad doodaš recimo big bud evo te možda na 2,2 i to je ono plafon, sve iznad toga si u zoni da skuriš lišće.
Inače trebao si kupit samo sensi, nema logike mješat sensi u jungle juice.


Što se tiče samog AN, Barneys farm koristi upravo AN cijeli svoj biznis im je na njemu i ako oni u coffee shopovima dobe dobru travu i potentnu znači gnojivo je super, a i radili su istraživanja da AN ima najveći postotak THC-a od testiranih gnojiva.
Ja upravo koristim ova gnojiva radi potencije.

Uz to dobra stvar je kristiti ove lampe plavog spektra, evo upravo sam malo za promjenu zamijenio hps.
Kažu bud nije toliko velik, ali je zato potentan.
Mislim ili mi se čini da se na metal halidu brže i bolje masti.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Pozdrav.
Posto imas an, moja preporuka ti je da joj das malo Sensigrow part a 3-0-0, tj dusik, jer ce ti poceti zutiti odozdolje, recimo pola propisane doze cisto da sprijecis zutilo...
Mada to je samo moje misljenje.
Ja recimo imam JungleJuice bloom koji je 0-5-4 dakle nista dusika, isto tako je i sa Bigbudom koji nema nista dusika... I cim sam dodao kod zaljevanja stari dobri sensigrow 3-0-0, biljka je odmah prestala sa zutilom i sada izgleda ok.

:)
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Normalno je da donji listovi požute u cvetanju,ne treba sprečavati prirodnu reakciju.
Davanje azota u cvetanju nije preporučljivo jer Azot (N) podstiče rast i razvoj lisne mase,stabla i bočnih grana,a to nam u ovom slučaju ne treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
vinjak (rubinštajn), ne bih se baš složio s tobom, treba biljkama N barem prvu polovinu ili 2/3 cvjetanja, i to upravo iz razloga koji si naveo, da se što više razvije lisna masa i bočne grane jer sve to doprinosi većem urodu...
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
@pocetnicki

hvala na preporuci i samom mi je enigma zašto žute donji listovi, pretpostavljam zbog svjetla i kako kaže kolega Rubinstajn zbog normalnog prirodnog ciklusa, jer očito je da im gnojiva ne fali i ovo šta sam zalijevao čak dva puta na dan sam odustao jer nije potrebno i previše stvara vlage koja se kondenzira noću na vrhovima lišća.


sumnjam da fali dušika jer prošli grow je bio AN bloom na početku cvjetanja i biljka je rasla i razvijala stabljiku i lisnu masu u vis ko luda, dakle bilo je gradivnog materijala tj dušika u tom bloomu, mislim da AN niju skroz izbaco dušik iz blooma što i piše na etiketi, nego su ga možda malo smanjili.

Bojim se dodavati iako imam nešto još mjesta u vis koje čuvam za kasnije, da mi ne bi počelo previše u vis rasti. A također mi ne paše ni da mi se listovi razvjaju previše u širinu i rastu novi jer imam natrpano taman ono jedno 5-6-7 topova što je za ovaj mali prostor poprilična gužva, tako da listove ne mogu više ni rezat budući da su se počeli svi punit thc-om, pa nesmijem ništa ni rezat, a nova lisna masa mi ne bi zbilja pasala jer je sve popunjeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
odlično složen box, pratim, baš me zanima koliki će biti urod u midi boxu
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
thc boss je napisao(la):
@pocetnicki

hvala na preporuci i samom mi je enigma zašto žute donji listovi, pretpostavljam zbog svjetla i kako kaže kolega Rubinstajn zbog normalnog prirodnog ciklusa, jer očito je da im gnojiva ne fali i ovo šta sam zalijevao čak dva puta na dan sam odustao jer nije potrebno i previše stvara vlage koja se kondenzira noću na vrhovima lišća.

WRONG!

upravo zbog toga žute donji listovi, zbog nedostatka N, svjetlo nema nikakve veze sa tim...

biljkama ne smije faliti N tako rano (koliko vidim tek su na početku cvjetanja), dodaj im malo više part A gnojiva da to ispraviš i smanji zalijevanje na 2x tjedno, a ne 2x dnevno kako si prije radio...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
metalmaniac je napisao(la):
WRONG!

upravo zbog toga žute donji listovi, zbog nedostatka N, svjetlo nema nikakve veze sa tim...

biljkama ne smije faliti N tako rano (koliko vidim tek su na početku cvjetanja), dodaj im malo više part A gnojiva da to ispraviš i smanji zalijevanje na 2x tjedno, a ne 2x dnevno kako si prije radio...

dodao sam mrvicu, ali mrvicu sensi grow part A.

Pa ću vidjet kako će reagirat. Ako ne bude reakcije probat ću malo dodat koju kap octa, da snizim ph, jer ovo moje je više ko neka *********** nego grow u zemlji, pa se bojim da na većem ph je teže apsorbilan dušik bez obzira šta An ima ph perfect tehnologiju.


Jer problem pak s previše dušika u cvjetanju je šta će bud rast u nedogled, a to mi ne paše, jer onda oni dijelovi koji novi izrastu neće bit u fazi sazrijevanja kao stariji. Tj trihomi će bit bijeli i mlječni a to mi ne paše da mixam.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nije valjda da im daješ samo part B???

to je gnojivo predviđeno da se daje cijelo vrijeme zajedno kako bi u potpunosti biljkama osigurao ono što im treba, ne možeš im davati samo jedno. (part A sadrži mikroelemente i sva sranja (zato je mutno i smrdi, a part B je bistra tekućina)...

do polovice cvjetanja im možeš davati 50:50 u propisanoj dozi, kasnije malo pojačaš part B i još ako imaš neki booster onda je to to...

vidim ja previše ti kompliciraš i kemijaš na svoj način (rekli bi izmišljaš toplu vodu :p), još ćeš nešto ukenjati na kraju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.