Da procveta lila ormar :) 250w [mh/hps] CBD Nordle Fem. 3kom.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ne bi škodilo kad imaš malo slobodnog vremena da škicneš neki od završenih. U svakom od njih se barem 9 puta spominje zaljevanje i interval zaljevanja. Ovisi o kolicini zemlje i prethodnom intervalu odnosno kolicini vode. Ukratko ti ne moze nitko objasniti. A na kraju ces sama najbolje po tezini tegle znati kakva je situacija.

https://vutra.org/forums/završeni-unutrašnji-dnevnici.70/
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Sad i ja na pocetku pocela tuci,ko svi pocetnici sa najosnovnim stvarima!
Kao da je ovo kvantna fizika,a ne samo jedna biljcica koja treba da poraste uz moju malu pomoc :) .
A ovo sto kazete,naravno,i bila na svim temama i iscitala dosta dnevnika...a opet neka nesigurnost da se sve pita sta se i zna i potvrdi!
Mislim da, bacila se na ovo zbog medicinske svrhe,ali to nije razlog da se sva pogubim *ko pile u kucini* i da to opusten,i sve polako prodjem-i zabavim se malo ovde sa vama ;)
Na kraju radim za sebe,pa nije me strah kao da to za nekog drugog,pa trebam da sve bude idealno..Boze moj,bavicu se ja ovim *bastovanstvom* od sada redovno pa bice vremena i za to da se sve zna, i da se ne gresi :cool:
Kada vec sam ovde,dve izronile malo iz zemlje i ozelenele ovu kutiju :D
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Ja nesto malo da pridodam,i podelim sa vama razmisljanje-pa vidim sta vi mislite...

Naime,citajuci ovde naletela sam na kloniranje.E sad,to mi se dopalo je l smatram da mi od ove tri biljcice/a nadam se sve do kraja da iznesem njihov uzgoj/ nece biti dovoljno materijala za prvu turu ulja.Ovako sam uglavnom odlucila,procitala,i odgovara mi...neka faza konzumacije ulja od 15 meseci iz tri puta./3 meseca uzimanja po zrno,pa pauza 3,pa opet 3 uzimanje,pa se pravi pauza 6,i treci put uzimanje isto od 3 meseca/.E sad za tu jednu turu mi treba negde 18-19ml ,pa posto mislim da ovo nece dobaciti do te kolicine-ja bih napravila jos jedan mali box/nasla mesto za njega u kuci/ i posadila jednu biljku,eventualno dve.Sta se misljenja da bi vise donelo mozda mi prinosa...

Elem,konkretno ovako:ja bih od ovih mojih biljcica,kada dodje za to vreme uzela te 2-3 reznice i napravila klonove...E sad je l bi tako bilo okej,da ne ostetim puno biljke pa manje mi one donesu prinosa,hehe tako da nista dobro ne uradim :) .lli ja da to iz semena isto zapocnem proces?
/imam jos 2 semena,koja bih onda iskoristila za ta dva puta sto mi treba-isto praveci klonove.lli da znam da narucim jos semena kad zatreba za drugi ciklus sadnje?/
Nadam se da bila jasna,da ,mnogo nisam zakomplikovala...

l da,ne znam da pitam onda ovde-da ne otvaram drugu temu u*projektovanje box.a*

Ovako,taj prostor za tu biljku,ili dve manje bi mi bio dimenzija d35xs50x180/ili koliko god treba u visinu mogu pustiti/
Pa sta predlazete od opreme?

Ja nesto mislila hps/mh 150w -ili manja treba,jedan ventilator za kupatilo da izvlaci vazduh iz box.a,da napravim onda CT/ ili ne moram ni za njega?/ +dva od kompa ,jedan da duva takav po biljkama,pasivna rupa za ubacivanje vazduha u njega...
Da oblozim ili folijom,ili ovim za kola sto stiti od sunca,nece biti u toploj bas prostoriji pa nesto moram smisliti za dogrevanje kada sijalica ne radi...
Jedna saksija od 15l,ili te dve manje od 7l.
Eto,hehe i ovo brojim sitno,a vec za drugim krenula-znam nije bas preporucljivo
ali nametnule se odmah takve okolnosti :)
 

Prilozi

  • CM20150213065839.jpg
    CM20150213065839.jpg
    203,7 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Da jesu,te su ostale.
Dobro.Na tu sam onda od prilike udaljenost stavila/a ono i ako imaju takvih sklonosti ka lampi,nekako sam izmedju njih malo stavila,da lampa ne bude tacno nad njiima.Tako da im te skrivene namere ,sasekla u startu :) /
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Teram,teram :)

Mislila se da li da ugasim dnevnik,da sakrijem svoju*bruku* :fuck: ,ali sada vec nema smisla kada ovako sam vas do sada uvukla u ovo...

Elem,da predjem na stvar direktno-sredila sam jednu biljcicu/Djola 1/ !
Hehe,sve kao pravi uslove,za ne stresirati biljku/sve Bog zna kako! cak i sa strane isekla case,da lakse presadim biljku..../
A onda,jutros da prebacim kutiju u topliju prostoriju izvadim case da pojedinacno svaku prenesem,i onda-hopaa bum.Rukavom zakacim jednu i prostrem me po plocicama,i jos onako u soku odmah se uhvatim za biljku u zemlji da vidim sta poradila,i hehe naravno da mislim da sam osim pada i ja koren ostetilaeyessss: .
Ali da,naravno uljudno sam vratila u casu i kada ubacila u kutiju zalila sam...hehe da,da kao sada ce to bas da je izvuce!!
E tako,i ja sam se na kraju ismejala celoj bizarnoj situaciji...pa slobodno i vi :) .
Sta bude-bice/a naravno znam da ce slabo sta/ali ko zna mozda i nije lose da bih imala lepo dve biljke da ubacim u box/naravno ako one dozive to/ i da se sire...
p.s.jos se vratim stalozena u krevet-i ladno sanjam kako su mi sva tri Djola pozutela skroz!!!Hehe,ja ovo pocela da se lecim ,a srcka vidim hoce da me strefi :D

E sad kada sam vas zabavila :) ,aj mozete mi reci za ovo pre sto pitah: za taj mali box sto da napravim,kakvog ste misljenja oko svetla koje jacine da stavim,nesto drugo...
l za klonove,je l okej da pokusam prvo njih da napravim pa ako ne uspem da isklijavam dalje ove semenke sto imam...

Znam sa pravom cete pomisliti *sta ce joj jos to,posle ovoga* ali aj kada tonem nek to barem bude sa stilom i do kraja ;) .

A da,inace idu te meni *srecne*stvari od ruke/pa nisam valjda bas dzabe dobila ovako*kvalitetnu*dijagnozu :) /
Npr.ovako:baterije na ph metru su mi se odmah istrosile,nisam ih jos nasla uzeti.Onaj digitalni tajmer nikako da uspem nastelovati,i tako ima toga jos...

I zaboravila u svemu onome,a i glupo mi sada i slike da ubacim...bice kada budem imala sta pokazati :)
 
Poslednja izmena:

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
no sikiriki, i meni je sve krivo krenulo, ali jake su naše biljke, ako izdrže naš tretman, sve će podnijeti. da te utješim, ja sam si sinoć zapalila kosu, nešto mi nije dalo mira, išla sam još malo nešto korigirati zemlju dok su se biljčice sunčale. mislila sam da je vent za nešto zapeo, za pelenu ili tko zna što već (jer se osjetio miris po paljevini), ali to je bila moja kosa naljepljena na lampu. :)
ali dobro je, na vrhu glave je pa se ne vidi jako :p

bit će to sve ok, samo nastavi dalje! ;)
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Ma ne sekiram se ni najmanje,posteno uopste nisam od tih,nasuprot :)
Hehe,ono ne treba tesiti ali jesi i ti mene lepo nasmejala :D
Ma cuti,ja dok stignem do toga sa lampama,potencionalnom paljevinom hehe,znajuci sebe kakva sam,ne smem ni da pomislim sta mogu napraviti ;)



* * *
ne treba citat kad odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
8.mi DAN KAKO SU SE POJAVILE IZ ZEMLJE

Ovako,sa ovim mojim*===* :pa nije uvenuo,ali vidim da se ne razvijaju novi listovi/kao kod druge dve,kod kojih primecujem da rastu/,vidi se na jednom listu malu rupicu i boja mi nije tako zelena,kao kod ove dve-malo zagasitija...
Mozda i ne uvene :) ,mozda stagnira, ako koren se uspe oporaviti pa krene.Sta bude,bude.Napravila sam ,sta jesam i nema nazad.
Nesto uspela uslikati,ali nezgodno mi od sijalica pa se bas to sve i ne vidi/smislicu nesto da ih bolje uslikam kada budem trebala da upalim sijalice/.l da,dodala par vlaznih krpa da probam podici vlaznost/nije mi instrument na dobrom mestu,pa ne daje pravu vrednost temp.vlag.oko biljaka,pa cu i to videti da bolje podesim i onda zapisem/.
l dalje sam ostala pri onoj zamisli/mada mi niste nista sugerisali/ da napravim jedan manji box,i da probam izvesti neki klon od ovih da u njega stavim/ako ne uspem,stavicu opet/isto CBD Nordle/jednu semenku da isklija...
 

Prilozi

  • .; 1567.jpg
    .; 1567.jpg
    182 KB · Pregleda: 79
  • .; 1568.jpg
    .; 1568.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena od urednika:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Upali im svetlo, nemoj ih ovako maltretitati pod cfl, kad već imaš opremu!:fuck:

Pa ovde koliko citajuci shvatila,za taj prvi period da mu to dvoje dodje na isto...ali ako je ovo sa cfl,toliko gore da ih *mucim*/malo ih izmucih sa padanjem!/ ubrzo cu onda u box prebaciti.

Komsija,vidis tacno na njoj cu onda to eksperimentisanje primeniti/ako pretekne,naravno :) /,a ove dve ne maltretirati/bar ne tako ;) /
 
04.04.2014
267
230
43
Ta karambolirana ce da ti pretekne, ne sekiraj se. Ja bih nju malo duze drzao pod CFL-kama, dok se ne oporavi i ne krene ponovo da tera, a sa ovim ostalim radi kako ti mentor kaze.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Vazi,jeste logicno-da je opet ne napadnem agresivno ..pustim jadnu***** da se povrati malo :)
Naravno,poslusace se mentor,ako bude dao neku sugestiju oko ovoga...
 
Poslednja izmena od urednika: