Da procveta lila ormar :) 250w [mh/hps] CBD Nordle Fem. 3kom.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
:) Samo bez sekirancije. Smatram da nije u redu, nije se nitko zalio ali karma je strasna stvar. Budimo sigurni da saljemo samo +++ oko sebe :) Uklonio sam i jedno i drugo. Ako zelis reci novo ime pa editiram :) Nisam sam htio pisati "Ivana" ili tako nesta. ~ Keep growing and smile ~
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Ne sekiram se,i naravno da nije u redu ako bih nekog sa tim povredila...Trudim se da nista drugo osim pozitive se ovde ne procita :)
Hehe,ne bi pogodio ;) ma ne trebas jos to ispravljati- trebala sam i ja je nastaviti zvati kako sam kada se nadovezala na Power.ov komentar...
Djole 1 ,se dobro drzi i dalje,posle tog nesrecnog pada :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Stipe

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
10.ti DAN OD IZLASKA BILJCICA IZ ZEMLJE

Nekakav pregled stanja ovako: sada sam negde uspela da podignem,i kontrolisem vlagu/sa upaljenim sijalicama ~55% ,iskljucenim ~70%/
A i temperaturu,tako da je sa upaljenim sijalicama~27c,iskjucenim ~22c .
Izvadila ih iz kutije,i bolje slikala -da vidite i nesto sugerisete/ ja sama primecujem,da listovi malo poceli uvijati-ph me zeza i dalje,nisu mi nasli baterije za njega :) .Ja sam danas zalila pre toga sipala vodu u balon,dodala par kapi limuna,promuckala i posle pola sata zalila sa po 70ml svaku biljku. l da listovi prelaze zidove posude,pa da ih uskoro trebam presaditi/...

Ne znam sad ,ja sam ovo pitanje postavila na temi oko djubriva,ali mozda niko nije tamo isao pa mi ni odgovorio nesto,mozda i trebala odmah postaviti ovde..tako da kopirano pitanje prenosim ovde,pa ako neko nesto moze reci bilo bi od koristi jer planiram svakako u ponedeljak ih naruciti sa jos nekim stvarima/uglavnom za onaj drugi box u najavi :) sto pravim/ :
Ja ovde vec nesto slicno pitah,ali sada se malo promenile okolnosti...
E sad,moze konkretno posto mi Power preporucio ovo EKOBOOST 2,i Plantellu.
Ja bih nju da promenim/jer bih da to sve bude bas organsko/-pa bih da uzmem BIOBIZZ.ova/dobili,pa sad mogu poruciti/ sta onda da uzmem za cvetanje?
l je li okej da mesam EKOBOOST sa BIZZ.om ,ili sve njihovo od pocetka da koristim?

A i evo slika mojih*Djolovaca* ,od svake po dve radi bolje preglednosti...
 

Prilozi

  • PHOTO_20150221_151523.jpg
    PHOTO_20150221_151523.jpg
    176,3 KB · Pregleda: 73
  • PHOTO_20150221_151552.jpg
    PHOTO_20150221_151552.jpg
    242,2 KB · Pregleda: 77
  • PHOTO_20150221_151220.jpg
    PHOTO_20150221_151220.jpg
    172,3 KB · Pregleda: 72
  • PHOTO_20150221_151325.jpg
    PHOTO_20150221_151325.jpg
    254,5 KB · Pregleda: 76
  • PHOTO_20150221_150911.jpg
    PHOTO_20150221_150911.jpg
    184,2 KB · Pregleda: 71
  • PHOTO_20150221_151020.jpg
    PHOTO_20150221_151020.jpg
    203,5 KB · Pregleda: 71

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@PowerSeed znam sta si hteo da postignemo sa ovim/okej cena,i okej ucinak/,bice prilike i to da tako probam...Ali da ,ja bih to organsko sve da iznesem do kraja/uhvatih se nesto za to!/ pa onda sve od BIOBIZZ.a da uzmem/i vegetaciju/da ne mesam sa EKOBOOST.om je l?

Nemaju u HP komplet njihov/ i poskup je,a i nisam za sve da uzmem/ tako da mislim onda naruciti ova/ako mislite da nesto trebam drugacije kazite/:
BioBizz BioGrow
BioBizz BioBloom
+ da pridodam ovo/za bolji ucinak/
BioBizz Alg-A-Mic


ili mozda ovo
BioBizz TopMax ?

@cerak1000 pa nisam birala to se nametnulo kada *bebice*spomenuo Power a ja povezala sa crtanim/iz crtanog Dusko Dugousko,sa Jetijem-a *beba* Paja Patak-"mazicu ga i pazicu ga,i zvacu ga Djole! :D

 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Vidis,ovako susenje pocelo muciti mog Dola 1!
Ne znam pomislila da sam sijalicu stavila preblizu pa podigla malo.I vlaga mi je u toku noci poludela,pa skocila i preko 80%.
A onaj moj nesrecni PH metar,i dalje zeza...nabavila i baterije,i novu tecnost za kalibraciju-ali nismo uspeli da ga podesimo!? Da li i on neispravan,ili zezaju i ove nove bat.nisam pametna...pokusacu kod nekog strucnjaka/ono tipujem da ovi sto prodaju ribice imaju ph metre ;) / da ga posaljem,koliko sutra pa da da neko svoje misljenje.

Uzmi sva 4 i prati tablicu, nema greske :)

Hehe,sada se setih videvsi opet sta si napisao-to mu dodje kao ono/replika iz filma/ "Uzmi cero sve cetiri,nece da se baci" :D

l bice tako,porucila...
 

Prilozi

  • PHOTO_20150223_003056.jpg
    PHOTO_20150223_003056.jpg
    238,9 KB · Pregleda: 38
  • PHOTO_20150223_003108.jpg
    PHOTO_20150223_003108.jpg
    221,5 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Pa ne setih se tacno izmeriti pre nego podigla!
Ali da, rekla bih da je bilo manje od ta tri centimetra...
A sama temp.nije da prelazi one optimalne velicine ~ 22c uglavno biva,pa najvise do negde ~ 27c/istrumenat blizu stoji do njih,mozda ne bas tik ispod...sad cu da probam da zavucem tacno ispod sijalice da vidim ;) /
A da vidis,i ima tu odsupanja nesto!
Potrudila sam se :) ,pa sam ono pridrzavala rukom bas tik negde do biljke gde vrh sijalice doseze...i jos ovako podignuta,za neki santimetar nego sto je ja zatekla, te vrednosti temp.su pokazale jedno 3-4c vise...hm,mislis moguce i od toga?
Pa eto,ja sada jesam podigla sijalicu,i videcu da smanjim za taj neki stepen mozda temp.u celoj kutiji...pa da kontrolisem kako ce se odvijati stanje dalje.
Mada svesna sam i sama da on jadan,pao pa nista se ne trebam cuditi vezano za njega :)
 
Poslednja izmena:

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Hocu,planirala koliko sutra.Ali previdela pa nisam narucila odmah one glinene kuglice za drenazu.To ce mi stici za 2-3 dana...
E sad je l bi bilo u redu da na dno saksije stavim recimo delove neke glinene saksije,cigle ili neceg drugog kao zamenu za njih/naravno da pre toga prokuvam/,a da ove kuglice kada dobijem stavim po vrhu zemlje/radi bolje vlaznosti/-ili da cekam da mi one stignu,pa tek onda da presadim?

l mislila sam da samo zemlju/terra magm.u/ubaci u seksije-ili ipak je bolje da dodam u nju malo stiropora,i peska?
Kakvog si ti misljenja @cill ,ili uopste ako neko drugi ovo procita pa zna sta mi je bolje raditi...

Ma bice pusteno do kraja :) /sve i da jeste neka i veca steta/
I ovaj mi najomiljeni smajlic,pa i ja tebi :wave:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Glinene kuglice/crijep/cigla ne stavljat na dno. Njih(kuglice) ako hoces pomjesaj za zemljom radi bolje drenaze i zadrzavanja vlage. Na vrh isto mozes ali nemoras. U TM ne trebas nista dodavat. Ako vec dodajes, stavi 5% perlita i to je to. Pijesak i stropor su dobri u gradjevini. :) Makar stiropor moze pomoc tvrdoj zemlji, tvojoj ne treba.
Ovo je moje misljenje.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
E,vazi Stipe.Ako nista nije bas neophodno u zemlju od toga-onda i necu.Mozda eto samo na vrh ove kuglice ako ih nabavim.
Znam zemlja da dobra,pa i nije potrebno nista u nju/mozda ako nadjem taj perlit-dodam malo kako kazes/.
Nego eto mislila sam te kuglice,ili vec nesto,staviti-na one rupe odozdo na saksiji,da ih ih ne zatvori zemlja,da moze nesmetano da otice voda kroz njih.Je l to onda okej da uradim,da samo na te rupe/hehe kako i inace sa cvecem radim kada sadim/ stavim parce glin.saksije?
Aha,znam to za gradjevinu-tamo se toga i drzim ;)
Nego ovde negde sam u nekom prirucniku o pripremi zemlje za sadnju to procitala,pa rekoh da ipak sa vama*iskunima* to utvrdim...
:wave:

p.s.sad kada sam videla da ima ovaj smajli,ne odstupam lako od njega
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
:rasta:Iz nekog mog iskustva malo si ga spržila i niska vlaga, ali što reče Cili no sikiriki nije velika šteta doćiće on sebi! Koliko sam primietijo rastu već novi listovi, za presadjivanje ti je najbolje da sačekas da se zemlja lepo prosuši, pa onda presadi!:rasta:
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
@Otto Grunf :) / :wave:/
Hocu ako ubrzo ne stigne mi nesto od odgovarajuceg materijala za dno saksije,stavim kamencice...

@cerak100o hehe ,da i ja se slazem sa tim eyessss: -ponajpre da je to,bila sijalica preblizu i ta velika temp. od nje same sredila i tu vlagu,i bup!
A ipak i Djole1 mi vec sam po sebi osetljiv...
Aha,izrastaju . Pa hocu, onda to lepo isusivanje zemlje sacekati-i mislim ih za 2 dana polako presaditi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000