Dnevnik Napusene Vjeverice...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jest, to je taj. Mali al pali. Jos da nabavim stativ i niko sretniji od mene...


Nego, da se malo osvrnem na biljke. pH zemlje je 7.5

Sta rec na to? Sreca pa nije 9 kak sam brinuo o tome. pH vodovodne vode je 7.5, zalio sam ih sinoc sa vodom ph 6 ali pH zemlje se danas nije pomakao s 7.5 tako da sam danas opet zalio s 5.0 pH pa cemo sutra vidjet kak ce biti. Ak nece biti puno bolje, pricekat cu da se zemlja osusi pa opet 5.0 da to poravnam.


Sto se tice samih biljaka, uopce nisam zadovoljan s njima. Jest da nisam brinuo o njima skoro uopce, bezbroj puta sam ih znao ostavit i zedne i gladne i napusen otic spavat tako da ni ne mogu bolje ocekivat ali uglavnom.... sto je najgore nemam pojma ni kad sam ih zasadio ni kad sam ih prebacio na cvijetanje pojma nemam jer nisam zapisivao ni doma ni na forumu i ebat ga sad.... bas mi zao nisam trebao bit tolko naduvan.

No sta je tu je.

Mislim da vec cvijetaju mjesec dana a ova ljubicasta cvijeta vec 2 mjeseca skoro, ali tak su neki mrsavi uzas. Tu negdje jer stvarno nemam pojma, ne sjecam sto sam jucer jeo. Vrhovi su maleni, jako maleni, mrsavi, ma ne znam kak bi ih nazvao, naspram onih prije ovo je razlika nebo zemlja. Mozda je i do straina, ko ce ga znat a i posude su manje, cvijetale su neko vrijeme pod "samo" 9000 lumena bla bla.


Od ovih ocekujem 15-25g po komadu osim ove ljubicaste, to je eksperiment s izduzivanjem biljke jer sam gledao kako bi bilo kad bih postavio preko 25 komada u box al takvih, bez internoda, samo glavna stabiljka.

Novo sjeme stavljeno jucer, proklijalo prekjucer (to su ove prazne posude).


Mislio sam uzet kupovno sjeme al bilo mi zao ostavit ove pod 9000 lumena, to sada koristim samo za prvi par tjedana vege, ne isplati se uopce ih dugo drzat pod 9000 kad ovo cudo ima 56000. Razlika je vise nego primjetna u razvoju, debljini itd itd uso sam u filozofije. Ak nekog jos kaj zanima nek pita.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bok drustvo, evo napokon update. Cekao sam da se zemlja osusi da ih ne vadim iz boxa samo za slikanje.

pH zemlje je i dalje katastrofalan, krece se izmedu 7.5 do 8.
Biljke izgledaju jako lose, malene su, uopce mi se ne svidaju i jedva cekam da ih skinem.

Kristali su napola milky, napola prozirni, znaci jos koji tjedan pa idu pod noz samo sto ce njihov rad biti upitan jer vrhovi izgledaju kao slabo, uopce se nisam brinuo o njima i ne bih volio opet to ponoviti. Imam osjecaj da trosim struju bezveze.

Evo slike. Na nekima sam iskljucio blic pa su lose al necu nist vise slikat do drugog puta, negdje pred skidanje.


Prva:
yQzWa.jpg (2112 x 2816 pixels)
7fOJ.jpg (2816 x 2112 pixels)
fgkNo.jpg (2112 x 2816 pixels)


Druga:
hbNi.jpg (2112 x 2816 pixels)
57M0H.jpg (2816 x 2112 pixels)


Treca:
kMdc.jpg (2112 x 2816 pixels)
UYieW.jpg (2112 x 2816 pixels)


Cetvrta:
http://ch-slike.com/FlCV
http://ch-slike.com/FlCX
http://ch-slike.com/images/2012/11/23/CkcG.jpg


Zajednicka:
http://ch-slike.com/FlCd
 
26.10.2011
47
1
0
44
mene zanima sto ti je ta poslednja izrasla tako? nedeluju mi kao srecne biljoze, dosta su se patile, nemaju lisne mase...
ako neko ima znanja i volje da pokusa objasniti gde je problem..ja imam isti a sve sam pokusao da uradim kako treba i ph i djubrene i zalivanje jedino temperatura ali ajde da pustim nagadjanje nekom ko se razume. unapred hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
minimall je napisao(la):
mene zanima sto ti je ta poslednja izrasla tako? ...

kako mislis tako, cini mi se da ta jedina nije topirana, a ni savijana, nego prirodno pustena da raste u ocigledno losim uslovima
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
minimall je napisao(la):
mene zanima sto ti je ta poslednja izrasla tako? nedeluju mi kao srecne biljoze, dosta su se patile, nemaju lisne mase...
ako neko ima znanja i volje da pokusa objasniti gde je problem..ja imam isti a sve sam pokusao da uradim kako treba i ph i djubrene i zalivanje jedino temperatura ali ajde da pustim nagadjanje nekom ko se razume. unapred hvala

moras nabaciti slike ,al ne ovde u tudem dnevniku imas brdo tema pomoc itd.

@veverice pa sto pustas da ih ph lomi pojeo ih je sto ga ne balansiras vidis da nemogu hranu uzimati
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Znam ja tocno sto je njima i sto im fali i cega imaju viska. Samo me nije bilo briga posto sam imao druge biljoze. Ove su mi bile onako... da lampe bas ne stoje u ormaru ugasene.


Vec sam rekao da se uopce nisam brinuo o njima, znaci doslovno su bile i zedne i gladne i to vise puta i to po vise dana.
pH nisam ni znao jer nisam imao mjerac.


Sve imaju problema s pH zemlje koje unazad tjedan dana korigiram na 5 do 5.5. Jebeno se tesko spusta taj pH kad je 7.5 do 8 vec mjesecima. Ne ide to preko noci.
Zato im je zastopana probava, ne mogu pojesti gnoj koji sam im davao. Prvo se poceo pokazivati nedostatak dusika u vegetaciji kako to obicno bude a u cvijetanju je doslo do manjka fosfora. Jedna ima i velik nedostatak magnezija, to niste ni vidjeli po slikama od blica. Plus, spider mite su jos uvijek u boxu, pustam ih da rade svoj posao ali skidam svaki dan pomalo... zasto ih pustam? Zato sto pustaju ebeno vise smole da se obrane od kukaca. Smrde i ljepljive su da covjek ne moze disat kad dode u goste.


Ova zadnja je dobila ljubicastu boju zbog razlike temperature "dana" i "noci". Cim je vrijeme zahladjelo ja sam po "noci" ostavljao otvoren box i pospricane biljke vodom da smrznem spidere i htio sam inducirati ljubicastu boju vutre. Nazalost, samo jedna je reagirala kako sam htio, ta posljednja.

To je to. Nema tu nikakve filozofije.


Sve skupa ocekujem oko 50-100g. Mozda cak i 100 kazem jer sam primjetio jucer veliko poboljsanje posto sam malo korigirao pH.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Steta ali eto. Prije 2 mjeseca sam ti napisao post koji ti je mogao nagovjestiti kakva ce ti biti situacija. Forsiranje i ljenost nisu dvije discipline koje daju prednosti kod uzgoja vutre :) Ali ono sto je bitno je da pusis kako spada i to svoje, a to se ne moze platiti :) Peglaj samo dalje, valjda ces jednom uci u shemu. Steta lumena ali je opet jeftinije nego da kupis tu kolicinu koju dobijes :) Sretno sta reci
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
veverko pa ti imash problema sa pH vec pola godine "citaj dva growa" ,samo ne kuzim sto to ne rijesis jer ja se nebi opustao u sadnju bez Ph metra ili lakmusa nekog ! sretno ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sadim više od 10 godina nemam ph metar ni išta takvo...pusti vodu dan dva da odstoji zatim 4-5 kapi limuna na 2 l dodaj pomješaj gnjojivo i žvajz !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
naravno svi odstajalu vodu stavljamo sa korigiranim pH ,ali realno i ja stavljam 5-10 kapi limuna na 1l vode i bude pH 6.5 vrlo jednostavna filozofija ;) sorry na offtopu
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma ebes ovo, to je samo hobi.

Biljke su bile skroz OK do samog kraj cvijetanja, tad sam vidio da ne gutaju gnojivo kako treba. Bit ce to sve OK, bez brige ljudovi.



Inace, kad smo vec kod toga, pH zagrebacke vode je izmedu 7.5 i 8, stavim 15ml octa na 2l vode i dobijem pH 5 do 5.5.
Jos cu morati tako par puta dok se pH zemlje ne unormali.


A uostalom, ovo je zemlja koja je sada vec prosla 2 growa, nema tu velikih ocekivanja. Glavno da lampe gore.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ima li ko kakvu caku kako da spustim pH zemlje? Ne spusta se ispod 7.5 iako sam vec dvaput zalio s vodom koja ima pH 5-5.5

Meni jedino na pamet pada presadivanje a to mi se nikako ne isplati, posto su vec presle polovicu cvijetanja.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
jedino da ih isperes totalno al ako je tako stanje pitanje dali bi stigle da se oporave i dali bi bilo napredka taman ako zivnu skinuces ih
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Vjeve imaju neke cake oko spustanja ph (zemlje) ali ja mislim da to i nije toliko bitno kod tebe .Ako je zemlja vec koristena onda je ph samo jedan od problema;)pokusaj sa zelenim ili crnim cajem ...znaci treba zemlju uciniti manje ili vise luznatom.U praksi se to radi sa sumporom jos u fazi pripreme zemlje.pozz
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
BRate na 6l vode 15ml vinskog sirceta od 7% sircetne kiseline ph je idealan 6.5 i nemash problema i djubrivo ga digne za 1/2/3 ph i eto ti. Ja sam zalivao uvek sa mnogo vode da procuri ispod saksije i nikad problema sa ph. Probaj pa javi. Pozz
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Piljevina od cetinara spusta ph zemlje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
zibisher je napisao(la):
BRate na 6l vode 15ml vinskog sirceta od 7% sircetne kiseline ph je idealan 6.5 i nemash problema i djubrivo ga digne za 1/2/3 ph i eto ti. Ja sam zalivao uvek sa mnogo vode da procuri ispod saksije i nikad problema sa ph. Probaj pa javi. Pozz

Jasna stvar je svima manje,vise ...kako spustiti ph vode ali spustiti ph zemlje je vec nesto drugo i vjeruj mi zahtjeva malo vise zahebancije. a nacin kako to napraviti bi bio od koristi onim growerima koji nisu u mogucnosti kupiti zemlju sa idealnim ph.tako da mi se ovo pitanje koje je postavio vjeverica cini vrlo korisno;)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jest, jebada je ovo s spustanjem pH zemlje. Ja sam se nadao da ce ici kroz dva zalijevanja al drek malo, nije se pomaklo ni pola pH.

Sad im je vec vrijeme da ih pognojim, pocele su patiti od nedostataka nutrijenata a ne mogu jesti jer je ph katastrofa. Probat cu zesci flush pa cemo vidjeti, makar mi se cini, dobro si reko Cupa, zemlja je otisla i nema tu pomoci.


No, imam i dobre vijesti. Onaj vrh sto sam slikao s upaljacem, skinuh ga danas i osusio ispod HPSa. Zacudo, osusio se, gorio je bas kako treba. Cudo jedno, mislio sam da cu se patiti s njim ko i inace. Ustvari, nisam citav vrh zapalio, ostatak se susi, uzeo sam samo maleni maleni komadic, osusio ga i sada popusio. Sativa ljudi, znaci dobra vijest, posto mrzim indike. Evo jurim po netu ko na speedu, slusam mjuzu, kako je dobro ajmeeeee.


Inace, pod mikroskopom je taj vrh bio bio skroz mlijecni, tj. kristali. Ugledao sam cak i jedan skroz smedi trihom, to mi je bilo sasvim dovoljno ma i vise nego dovoljno da ga cvaknem, nisam zapalio 3 dana i van sebe sam, ne mogu se nositi sam sa sobom, bla bla bla. Eto... odmah i smoke report, vidite po mom postu. Krenuo sam na forum da se nadovezem na svaku off topic temu ali nema nista novo pa se moram zadovoljiti ovime i idem srolat jos jednu malecku malecku pa na spavanje zivjeli mi vi sto godina zivjeli. ZIVJELA VUTRA
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.