Dnevnik Napusene Vjeverice...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zdravo ljudi.

Nisam radio dnevnik jer mi se nije dalo. Tu i tamo sam stavljao slikice ali to je bilo to. Sad otvaram ovu temu, opist cu trenutni grow a kasnije nastaviti i svaki sljedeci. Misljenja sam da nema potrebe otvarat temu za svaki strain, za svaki growbox... zar nije bolje da svaki grower na forumu ima svoju temu. Ipak je preglednije i personalnije, znaci mozemo se druzit bez da se ljudi optuzuju za spam, offtopic i slicne stvari koje su na svijetu apsolutno nebitne. Meni je osobno veci spam kad dode ekipa i pise "bravo bravo evo rep" ili ono "bravo jedva cekam super napreduje" To kao nije spam jel al dobro...


Malo glup uvod, zapravo dosta glup ahha. Ajmo na biznis. Obecajem da necu postati detalje sljedecih growova jer sam nabavio opreme boli glava, samo cekam prostor da je upogonim. Mislim imam al ono zima stize a nema grijanje, to je lokacija ubi boze ne bi ni murja isla tamo. :banana:

E sad ovako:






Grow sam poceo 24.6.

GrowBox:
Duzina 120cm
Sirina 90cm
Visina 2m

Napravljen od dasaka, tocnije stafli ak znate kaj je to i omotan crno bijelom folijom.


Svjetlo: u pocetku je bio CFL 125W 6700K i CFL 125W 2700K. Mislim da su bile pod tim svijetlom do 25.8. dan vise manje - onda su stavljene po HPS 400, 2000K, 56500 lumena, tubular zarulja s reflektorom, bez CTa, nije mi potreban, ventilator rasprsi svu toplinu prije nego dode do biljaka iako su na daljini od samo 20cm, sto je jako puno za nonCT HPS, mislim da cete se slozit.



Zemlja je mjesavina Terra Magme i iskoristene, prosijane jeftine zemlje iz ducana. Znaci ona jeftinjara, koju sam koristio kad sam pocinjao. Steta mi bilo bacit, zemlja naoko izgleda lijepo, pogotovo prosijana i pomijesana sa stiroporom kojeg ima oko 15%. Terru znate a ova prosijana zemlja je sada slicnija pjesku nego zemlji, jako je rahla, kad je natopite ona jednostavno propada u sebe bez obzira koliko je puta prije toga zalijevana. Jako pjeskovita iako nije pijesak.


Ventilaciju nemam osim obicnog kucnog ventilatora koji zadovoljava potrebe trenutnog growa i vise nego dobro. Ima 3 stupnja brzine a uvijek je na minimalnoj, znaci odlican je.


Vlaga, temperatura i pH zemlje... pojma nemam. Ali varira nenormalno. Od 24.6. do danas temperature u growboxu su bile od 40° pa do 10° (sad nedavno kad je bila kisa, jako zahladnjelo, ja bio u debeloj majci, bas bila zimulja). Vlaga je ono katastrofa, kad je box otvoren onda je super a kad ga zatvorim "preko noci" pa "ujutro" otvorim box, osjecam kako mi vlaga skoci na lice, bude mi faca sva mokra kad otvaram box haha. To cu morat bolje rijesit prije nego krenu u jace cvijetanje, tek su pocele cvijetat.

pH nemam pojma, zalijevam samo s obicnom vodom iz pipe. Pise na stranicama Holdinga da je pH oko 8, znaci lose. No one rastu, vjerojatno bi im vise pasalo 6-6.5 al sta cu im ja. Domaje su tak da nije bed uopce, da je kupovno sjeme onda bi i vise pazio. Ovo je vise hobi nego grow sa svrhom.


Sjeme je domaja. Nemam pojma koja vrsta, uzeo sam sjemenke iz prvog vrha kojeg sam se dokopao nakon dvotjedne apstinencije. Znam da mi se nije uopce svidala jer je imala prejak couch lock. Kad bi povuko par dima nisam bio bas za nist osim za krevet. Al za nist, samo spavanje. Ni head high, ni neka euforija a kamoli halovi lol ili slicno. Znaci samo teski stone. Ne da vam se ni pricat s ljudima. Meni se to ne svida ali eto, tako sam napravio i tako cu odradit do kraja. Tko zna kakva ce ova biti, pitanje je jel se krizala s necime jer je ovo sto ja imam hibrid s vise sative nego indice, tako da sumnjam da ce imati isti stone high kao roditelj. No vidjet cemooooooo. Drzim fige. Nadam se najboljem a ocekujem najgore. Mozda bude i bimba, trava koja ne puca, tko ce ga znat.

Zalijevam kad se zemlja osusi skroz. Znaci gurnem prst na vise mjesta, ak je full suha ide zalijevanje s obicnom vodom.

Gnojio sam jednom, mozda dvaput u vegetaciji s Plantella List a u cvijetanju jednom s Plantella Cvijet. U pocetku, kad su tek niknule, zalio sam ih par puta s hidrogenom, 5ml na litru vode. Svako drugo zalijevanje je isao hidrogen.

Vegetacija je trajala 2 mjeseca, od 24.6. do 2.9.Rezim svijetla je bio 24/0. Znaci nonstop svijetlo. Zasto? Zato sto se CFLke jako trose ako ih se cesto pali gasi, plus daju malo lumena pa sam im zato dao vise sati svijetla.

Sad cvijetaju znaci 16 dana a tek su prije tjedan dana pokazale spol, pustile pistile. One koje su pokazale jaja sam bacio u smece. Cak sam bio toliko paranoican da kad sam vidio jaja, prvo sam uzeo vrecu za smece, pazljivo ih ogrnuo njome i tek onda izvadio iz boxa, bojao sam se da ne pusti polen slucajno. Ne bih to volio al nikako. I ovak su jadne domaje jos da nije sensimilija, sta cu s njom, radit salatu jedino. Trenutni rezim je 11/13. Jedan sat sam smanjio jer imam analogni timer pa ne bih volio da mi bude rezim 12 i po sati svijetla a 11 i po sati mraka, radije vise mraka nego vise svjetla. Znam da nije idealno al boze moj, jedan sat sim tam, nece se tolko osjetiti u rastu a necu poremetiti cvijetanje niti najmanje.


Dosta teksta, evo slike napokon. Postane su vec u Unutrasnjem Uzgajanju, samo cu ih prelinkat ovdje i dodavat nove s vremenom.


23.8.2012.
Pregledavanje slike LUax.jpg - CH Image hosting


24.8.
http://ch-slike.com/images/2012/08/24/cSJFy.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/08/24/BMIJ.jpg


30.8.
http://ch-slike.com/images/2012/08/30/kqoG.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/08/30/WJm2c.jpg


15.9.
ZaSlike.com - Besplatni upload slika!
ZaSlike.com - Besplatni upload slika!


16.9.
Ovdje sam ih slikao s upaljacem, da se moze skuziti neki omjer velicine posto je mob los za slikanje, ispricavam se zbog toga, radim na tome da nabavim profi fotic pa da slikam kak Power slika, onak bas fino profesionalno.
ZaSlike.com - Besplatni upload slika!
ZaSlike.com - Besplatni upload slika!
ZaSlike.com - Besplatni upload slika!


Od 5 komada koje sam imao u boxu, 2 su bila muska sto posto, 3 zenke s time da ova najvislja je pustila par jaja, to sam otrgnuo dok su jos bila jako malena, znaci nema polena i nisam primjetio daljnja jaja iako pratim svaki dan vise puta. Jako pazim na to. Ja sam ovdje alpha muzjak. :vb_wave:


Imao sam jednu nesrecu, dobio sam spider mite-e. Cim sam ih skuzio, sve sam ih odnio pod tus i isprao i odozgora i odozdola, vise ispiranja ispod lista nego iznad da ih sve potjeram u smrt. Ne volim ubijat zivotinje, soba mi je prepuna kucnih pauka i paucine, to su moji cimeri. I ovi bi bili da ne rade stetu. Ovi kucni bar prave korist. Ovaj dogadaj se desio prije jedno tjedan dana ak se ne varam, vise manje, nebitno... uglavnom, ni traga spiderima. Ionako su tek poceli s radom, u startu sam ih rijesio.


Sta bi jos trebao napisat?
Pa nis valjda, to je to, sljedeci update za jedno tjedan dana. Pistila ima na sve strane al se ne vidi jer je los mob za slikanje, ak bude srece bit ce boljih slikica.
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Iskreno, meni se sviđa.Imaš taj neki nonšalantan pristup kada su uslovi u boxu u pitanju ali očigledno da im ne smeta previše. Dvije mi stvari nisu jasne. Nemaš ventove za upuh/ispuh? I zašto ne probaš sa prstohvatom limuntusa ili limunovim sokom u vodu, ako već znaš da je ph 8?I da, što ih nisi "mot'o"?Srećno.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sretno vjeverice da bude sto potentnije :) ja isto planiram slican dnevnik otvorit kada skolim vege box :)
dnevnik u krug bi se zvao i samo bi islo sve u krug :D
al otom potom, nek tebi samo izrastu jaki kifovi :)
sretno!!

peace out !
 
15.09.2012
38
50
18
40
srecno brate sa ovim domajama,pa da dimish cijelu zimu i budesh bash veseo!
p.s.i ja se spremam u jedan veliki projekat u indooru,ali prvo da porezhem prvi outdoor!

puno uspjeha zhelim i izvjeshtavaj nas kako napreduje,ipak sam ja tek par dana na forumu chitam i uchim,ochi me bole od chitanja,ali nikako da ugasim komp!:dada

:sick:srecno e!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Joj nisam se pohvalio kako sam usrao neke biljke :ludak

2 su bile pod 2700k, 2 pod 6700K a imao sam jos 3 komada pod 3x20W CFL 6900K.
Ove 2 pod 6700 nisam LSTiro, pustio sam ih da rastu prirodno pod plavim spektrom da vidim kako ce rasti. Ove 2 pod 2700K sam LSTirao, njih sam planirao brati prije, odnosno kad sazriju te berem a ove 2 sto su vegetirale staviti na cvijetanje. Ali kaj se desilo... pametan kak jesam, jednoj sam napravio LST bez ucvrscivanja glavne grane, tako da sam poremetio korijen, namjerno. Mislio sam da ce biti dovoljno zilava i da ce rast. Haha nece. Iako je bila najveca od svih prestala je rasti. Drugu sam isto LSTirao ali po propisima kak treba no ni ona nije rasla. Ne znam zasto, dobro sam ga napravio al eto. Tako da sam te 2 stavio outdoor. Jedna je na kraju izbacila jaja a druga dan danas cvijeta vani, uslikat cu je jednom. Mala ali slatka ko dete.


Eto tako da ostale nisam LSTirao. Jedino sto sam radio onoj najvecoj (ne najvisoj) je toping a ispao je FIM. I kasnije, prije jedno pol mjeseca sam joj napravio HST, nesto tipa super cropa, savinuo grane posto ih ima vise. Uslikat cu i kak je popucala na mjestu HSTa al raste nenormalno. Ljepse je prihvatila HST od LSTa.


Ma imao bih ih i sada vise al sta kad nemam mjesta vise, vec mi zauzimaju taj kvadrat prostorije plus imam u ormaru nove mladice i jos imam neke koje nisam uslikao tak da ono.


Aha pH. Bio sam malo kemijao s tim u pocetku ali sta ce mi to kad rastu i ovako. Onak su rasle malo bolje ali pazi, ova najveca ima 1.3m, druga najvisa ima 1.1m. Box je visok 2m, od toga svjetlo zauzima 30cm plus razmak 20cm, tako da objektivno imam jos 20-30cm prostora. Ne smiju vise rast al rastu sabanice, sta da im radim. Ne smijem radit vise toping jer je jedna izbacial par jaja, znaci ne smije vise stresa imati al nimaloooo. Jedino HST, tj super crop cu morat napravit, sta je tu je.

Treba mi bar jedno 5 kvadrata, dobrih 5 kvadrata di ce ici flower box, vege box, clone box, mother box, micro box i perpetual box. To bi trebalo biti kad odradim ove, da sad ne kemijam s premjestanjem namjestaja. Planiram raditi Jack Herera, autoNL ili StarRyder, Special Kush, automix od Budha seeds, Tutankamon, Auto Galaxy, Auto Purple i jos nesto, ne mogu se sjetit. Trebao sam zapisat, da ne zaboravim. Al mozda nadem neke druge strainove, mislim da ce ove biljoze cvjetat najmanje 2 do 3 mjeseca.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
lepo izgleda pogotovo ovo zadnje razgranato samo sto mi se nesvida je domaja nevolim je nikako nikad neznas sta je grovas ko majmun i na kraju smece nemora znaciti al uglavnom

pozz
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ajde unotac sto si tvrdoglav:ludak zelim ti svu srecu da uspije...a sto se tice PH nemoj kemijati nego ga spusti izmedu 6-7 i vidjet ces razliku u cvjetanju...sretno:dada
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Obecao sam update danas ali cu prebaciti za sljedeci vikend, sad sam pod stresom a da uslikam ovu najvecu trebam ju montirat na stol pa se popet na stolicu da bih ju uopce smjestio u kadar.

Ona najvisa, sta se pokazala hermicem... sad kad sam ih sve povadio iz boxa kako bih podignuo lampu i prigusnicu... vidio sam da je puna jaja i to velikih. Gledam ja nju, gleda ona mene. Gledam ja noz, gleda on mene. Onda se sjetim Creativa koji je imao sve hermice pa ih je odradio do kraja... i tako ja cupkam cupkam cupkam a sto vise cupkam, guram glavu u nju, kak je velika nisam ni vidio da imam jaja velika duboko ispod grana, tek sam ih sada vidio, ko za inat bas su rasli ispod hedova, ne bi ih vidio nikada da je nisam izvadio iz boxa.

I cupkam cupkam i reko sam sebi jebo ti takav poso, uzeo noz i odrezo je. Necu pusit jaja to mi je gay. Bez uvrede svima koji su pusili ili ce pusit hermice, meni je to bas gay.
Al dobro i da sam je odsjeko jer nemam vise mjesta u boxu, cudo jedno. Ja planiro u sljedeci grow nagurat 5 komada a hocu drek, sad su 2 i uopce nisam zadovoljan s prostorom, one su velike i siroke a lampa je samo 400W i ne svida mi se to uopce. Jest da sam namjestio da svjetlo dolazi do svih grana al opet mi to nije to, bas je amaterski i ne svida mi se. Bio sam kombinirao kako ih sve tri namjestiti a da i najdonje grane dobiju svjetla pa nikako namjestiti. Tak da mi nije previse zao ovog hermica, nek ga vrag nosi, sljedeci grow obavezno ide kupovno sjeme, nemam ja zivaca za hermice i muske biljke. Trosim i struju i vrijeme bezveze.

Podsjetnik za mene - danas sam ih pognojio punom dozom gnojiva. Donje grane su pocele zutjet, znaci fali gnoja i to sam rijesio. Sad sam miran do sljedece nedjelje. Spider mitesima niti traga jos od onda i to je super. Jedva cekam Bozic da ovo poberem pa da krenem kako treba, ovo mi izaziva stres.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
I cupkam cupkam i reko sam sebi jebo ti takav poso, uzeo noz i odrezo je. Necu pusit jaja to mi je gay. Bez uvrede svima koji su pusili ili ce pusit hermice, meni je to bas gay...................................................................................................hebes mi sve Vjeverice al ti si ćudo:hehe:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Moras ti mene podsjecati jel ccc :))

Ma znam, ali to sam si sam kriv. Cijeli tjedan sam naduvan ko konj tako da nisam gledo box uopce, samo sam tu i tamo bacio pogled da vrhovi nisu mozda dosli do lampe da se nisu spalili a jaja su rasla rasla i puknula i svasta. Bas sam htio dobit sensimiliju a sad nista od toga, nema veze, to mi je skola, trebao sam ga pocupat u startu i to cu napravit s svakim sljedecim hermijem.


Ha ne znam bas za hash, ovo je tek 2 i po tjedna cvjetanja, ne znam bas da ima thca iako je jako izbacila pistile na sve strane. Stavio sam odrezanu biljku van prostorije i nisam bacio u smece jer je jutro pametnije od veceri, rekoh sam sebi mozda mi padne na pamet nesto. E da, evo upravo mi palo na pamet, hvala metal.
Skuhat cu si caj od transeksualca. Komplet cu sve stavit u 2l vode i prokuhat. Mozda lupi nesto rofl. Ne vjerujem ustvari ali mozda bude finog okusa posto je lisce onak kiselkasto. Mozda mi pomogne s gnojnom anginom s kojom se upravo borim.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Napušena Vjeverica;227479 je napisao(la):
Skuhat cu si caj od transeksualca. Komplet cu sve stavit u 2l vode i prokuhat. Mozda lupi nesto rofl. Ne vjerujem ustvari ali mozda bude finog okusa posto je lisce onak kiselkasto. Mozda mi pomogne s gnojnom anginom s kojom se upravo borim.

Dodaj malo maslaca ili mlijeka jer ovako kako ti namjeravaš napravit čaj samo će te još više grlo bolit ;-)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Oh caj sam skuho cim sam dovrsio post haha, odmah sam navalio.

Uzeo sam nekoliko cvjetova i nekoliko listova kraj njih, negdje 2,3 sake. Fan listove i grane nisam stavio u kipucu vodu.
Miris je bio ko kad koprivu kuhas, znaci bljak a okus ima ko da pijem juhu od persina. E sad, mozda je placebo efekt, ali nakon salice sam se osjecao nekako... smireno, otvorilo mi apetit a kasnije me i uspavalo, evo odspavao sam si sat i po iako sam se bio u 5 digo. Al kazem, mozda je samo placebo efekt jer ove efekte imam i od obicnih cajeva. Skuhat cu kasnije vise, jedno deset saka u litri vode, ovo sam skuho u pol litre vode. Bilo za 2 i po salice. Sad kad sam se digo, caj je promjenio i okus i boju. Nije zelen i nema okus po persinu nego je crven i ima okus po... kak se zove onaj... aha sipak lol. Rad naravno nema nikakav.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
jer nije bilo nikakve masnoce da na sebe primi thc koji izhlapi za vrijeme kuhanja :D
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Lijep pozdrav dobri ljudi, evo update.

Odmah da kazem, slike su lose, moje isprike, jos nisam kupio fotic al skuzit cete o cem se radi. Ajmo redom:

Zajednicke slike:
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/VUT3.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/1Rm7B.jpg


Najveca:
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/Fe48l.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/6F3p.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/C6Dp.jpg

Mala:
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/jOPwE.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/VAwuB.jpg


Neke nove, stare oko 3 tjedna, danas topirane:
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/FgWev.jpg
http://ch-slike.com/images/2012/09/30/VayRx.jpg


Tesko ih je ulovit u pravi kadar, uzivo izgledaju skroz drugacije, vjerujte na rijec. Ovdje se vrhovi skoro pa i ne vide. Velika ima 4 glavna vrha i oko 20 sporednih, mala ima jedan glavni vrh i desetak sporednih (one skroz male sporedne grane ne racunam uopce, oni do 15cm duzine).
Velika je visoka 120cm, siroka 80cm a mala je visoka 95cm a siroka 65cm (u najduzim rasponima).
Miris nije intenzivan, mene podsjeca na neku mjesavinu lavande i cokolade, nema onaj skunkast miris.

Ove nove, to je drugi strain, ima vise vrsti jer su mjesane menke bile tokom sadnje, cini mi se da su 2 indice a 2 sative no nis nije sigurno.


Gnojio nisam od kad sam napisao... samo sam jednom zalio i to s dodatkom h2o, 5ml na litru vode.
Ove nove su gnojene jednom folijarno s plantella list i to jucer.

To je to, nije neki update kad su lose slike, bit ce bolje. :vb_wave:



E da, ja racunam da ce biti zrele oko 1.12. pa do Bozica bi osusio a par dana prije Nove bi bile skoro pa skroz curane. Sto vi mislite?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma cini mi se da imam problema s Plantellom Cvijet. Cini mi se da biljkama nedostaje fosfora za cvijetanje i da hoce jos a od ove plantelle dobiju visak dusika, vec sam ih jednom moro flushat prije tjedan dva kad sam krenuo s Plantella Cvijet jer im je uzrokovala visak N
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.