Domaćica - 100w HPS - LST - box 47*50*100

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hvala Creative na preporuci...tad kad sam jednom davno bio u Damu i zapalio nešto dobro, nisam razlikovao hejz od kusha...al sam svejedno zaboravio što sam uopće dimio :) Sad si me napalio na WW ipak, iako mi i LSD izgledom, prinosom i navodnim radom djeluje interesantno...vidićemo - o tom potom...sad se poklonimo pred snagom Prirode ;)



Nakon kratke provje(t)re i fotosešna svježe okupana u trenutku odmaranja.



U sauni za reumatičare ostaje do daljnega, mala je borac :)

Živili!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dragi dnevniče, od zadnjeg javljanja biljka je preživjela nekoliko skoro fatalnih situacija. Prvo sam je prerano nakon stresa izbacio na sunce, a pokazalo se i da je mjesto i dužina oštećenja na glavnoj stabljiki prevelik zalogaj za ranjenu biljku na ljetnom povjetarcu. Zbog velike vlage u improviziranog plasteniku počela je trunit i stabljika. Zato sam je prije 5 dana sasjekao u dva klona, veći i ljepši je dobio svoju teglicu i svježu zemlju, a ovaj drugi mali mali je tu tek tako da vidim dokle to (izdržljivost biljke) ide :)
Evo situacije prije tri dana - dva dana od kloniranja.



Otprilike ovako izgledaju i sad. Nadam se da vanjski mir zapravo prikriva bjesomučan rast korijena ispod zemlje :)
Biljka (ili barem ono što je od nje ostalo) je cijelo vrijeme u hladu, nekoliko puta dnevno poprskam listove vodom iz pipe bez reguliranja PHa - ne treba ni zalijevati jer se zemlja suši jaako sporo.
Čim padnu temperature (nadam se što prije :/) ide u box, a dotad lijep pozdrav svima koji prate :)
Živili!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da li prekrijes nekim najlonom, napravis improvizaciju mini plastenika... za klonove je izuzetno bitna vlaga, sretno sa uziljavanjem
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Naravno, nisam vas htio zamarati sa slikama najlon kese :)
Evo danasnjeg stanja.


Inače koristio sam opet Plantelin Rhizopon II prasak za lakše zakorijenjivanje, znam da sam trebao još odrezati napola fan listove da zadržava vlagu, ali nekako mi je bilo žao još i to nakon svega što je prošla sirotica - zato češće prskam listove vodom.
Nadam se da će malena u idućem foto javljanju pokazati pozitivan pomak...u zadnje vrijeme svako javljanje biljčica mi je sve manja i manja, ako ovako nastavi doću do sjemenke :)
Živili!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Vjeverice sine krivo si skontao što je pjesnik htio reći...ukoliko ne uspije kloniranje, onda bi išla nova neka brendirana boba, ali evo danas - niti tjedan dana od rezanja klonova - korijen raste naočigled - doslovno. :)

Pošto sam 100% siguran da na tom mjestu nisam stavio Rhizopon sve ukazuje na to da su uvjeti (vanjska temp. i lagano svjetlo u hladu) pridonjeli najviše...dakle može se klonirati bez ičeg specijalnog, samo nek je vlage i ugodne temperature (i laganog svjetla što duže :)

Skinio sam i najdonji pupoljćić te natrpao zemlje preko toga i novoizbijenog korijena...I dalje je pod najlonom :)
Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dragi dnevniče evo samo kratak update da obilježim jučerašnji ulazak klona u box.




Nadao sam se još malo švercati bez boxa, ali nije išlo, prvenstveno što je klon bio preslab da izdrži na jakom suncu i vrućini a i konstantna vlaga (bilo pod najlonom ili samo u hladu) onemogućavala je zemlji da se posuši.
Zato su listovi deformirani sa osušenim i prema gore uvijenim vrhovima - tipični znak da se korijen guši u vodi.
Svjetlo je isto kao i prošli put - 1 CFL 23w, 24/0 jer mi je nezgodno spojit timer (prelijen sam stavit duži kabel)

Uskoro će mi trebat i zemlja. Tu gdje živim već dva mjeseca tražim i ne mogu naći ni TM ni composanu ni terabrill blumenerde...od trgovina dostupni su mi samo GETRO, Mercator i Konzum al tamo samo biokompošit i cvetal/cvjetko...imam još dva tjedna fore, lagano mi gori pod nogama - pomoć u obliku informacije gdje/koja dobrodošla :)

Živili!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
cek matori, ovo mi nije jasno, kako se koren gusi u vodi, pa koren treba da je u vodi, ne moze da bude na suvo,
ne kontam ovo?
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Heh pa kako onda objasniti ovu pojavu korijena iznad površine zemlje?
Naša biljka je poznata po tome da nevoli da su joj mokre nožice. Korijen u stalno mokrom mediju stagnira i truli. Pravilnim zalijevanjem omogućavamo da se zemlja prosuši i onda korijen raste u potrazi za vodom. Za primjer kako korijen funkcionira najbolje je pročitat nekoliko hidro ili aero dnevnika uzgoja. Tim ljudima je korijen nešto od čega sve ovisi i meštri znaju znanje. pozzz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam stavio klonove u vodi, u casi sa vodom i kontam da ce klon u vodi da pusti koren kako bi moga da presadim u zemlju.
sad si me zbunio..
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dobro si ti to izveo..samo nisam siguran da će pustit korijen baš u vodi...ali u ovom dijelu koji ti je pod kupolom a iznad razine vode...e tamo be se moglo zabijelit ;) Čini mi se i da je meni sad zemlja bila premokra, pa je biljka od muke izbacila korijen na sunce...više joj zraka bilo - a ni vlage u mini-plasteniku nije manjkalo...:)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dragi dnevniče, 6. dan od ulaska klona u box pod 23w cfl i naci-režim 24/0 :)


Nikako nisam zagovornik kontantnog svjetla, ali u ovoj fazi rasta prednosti su što mogu nabit cfl na doslovno 0.5 cm od vrha jer nema bojazni da će se "preko noći" listovi zalijepit na cfl i spržit u prvim minutama novog dana. :)

Inače mislim da napreduje ok, novi listići na vrhu nisu deformirani, zdrave su boje bez ikakve nekroze.


Da ju ne stresam dvaput, ovu najdonju grančicu, te sve boležljive node i listove koji se vuku iz početne faze potopa planiram poskidat tek prilikom presađivanja i to za najkasnije sedam dana,
jer je nešto evo izvirilo :)

Zemlja posljednjih 7 deci TM, mozda litra max i danas će vjerojatno dobiti vode prvi put od ulaska u box.
Jedan cijeli dan sam posvetio potrazi za adekvatnom zemljom (TM, Composana ili Terrabril Blumenerde) i tek iz trećeg puta sam uspio :)

Nisam još otvarao vreću da vidim kakva je struktura. Volio bi i ovaj put ne gnojiti i odraditi samo sa 18 litara zemlje - može li Terrabril odraditi to kao TM ili su
mogući neki nedostatci?

Gledam baš sastave...Plantela Balkonia

Cvjetko (ko mu ime dadne...ima duplo više N od P:)

Terrabril Blumenerde


Ukoliko se kojim čudom uskoro ne dokopam TM, glavna zemlja definitivno Terrabril, a zemlja za eventualnu prihranu u cvjetanju nadodavanjem odgore Balkonia nikako Cvjetko.

I za kraj, evo i slike onog malog malog klona na suncu koji nije imao nego cm stabljike pod zemljom i posađen je nažalost u teglu sa starim korijenom.

Ne znam što ću s njim, vjerojatno ga ostavim bez presađivanja nek ide u cvijet prirodno dokle , vjerojatno uz neki LST vidićemo. Poučen dosadašnjim iskustvom, uvijek treba očekivati neočekivano - plana nema. :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Brate mora negdje biti Baumaks, Uradi sam, Bauhaus ili Obi ili tako nesto. Tamo imas TM! Ja sam kupio prekjucer u obiju 60 litara za 80 kn. Btw mozes jos sitnije mrezu sto si stavio, biti ce ti lakse za vezanje kasnije. U svakom slucaju nemoj ici bez TM ako mozes. Bit ce opet brutala :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hvala Bizz meštre na infu, al nazalost sve te trgovine su mi izvan dosega, a ne dolazi u obzir da ikog maltretiram da mi salje poštom ili busom...tako je kako je i sve mi se čini da ću morat ić s tim što imam jer korijen raste ko blesav, sutra planiram trimanje, finalno presađivanje, vjerojatno i topiranje.
[url=http://postimage.org/image/nmbdo9wc5/] [/URL]

Ovu mrežu sam eto napravio čitajući savjete sa ajsimaga gdje meštri scroga preporučavaju ne manje od 2,5 inča kvadrate (5cm)...međutim neću ići na scrog jer da bi mrežu postavio odnosno izvukao moram je nakosit pa izvuć, dakle nemoguće bi bilo izvuć s upetljanom biljkom van boksa...tu je još i sama ravna ploha mreže koja zapravo ne prati radijus bacanja svjetla, a primjetio sam da biljka ne voli kad se listovima naslanja na bilo šta itd itd..uglavnom, idem na topping pa LST štipaljkama kao i prošli put, samo sa tjedan-dva dužom vegetacijom nakon topiranja...

Ovaj plexi panel sa 4 grla mi je ostao iz pc growa, pa ga eto koristim i ovdje u ovoj fazi.


Evo stanja 7. dana u boxu, sutra napravim update kako je presađivanje prošlo.


Nekim čudom sam pronašao nekih litru stare TM i nju ću najvjerojatnije pomiješanu sa stiroporom postavit na dno nove tegle, a za popunu sa strane i odgore ide TB, pa šta Bog da :)
Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Nećeš pogriješiti ako staviš plantellu balkoniju...dobra je to zemlja,meni se pokazala ovo ljeto predobrom...za razliku od cvetala.
Tako da komotno može konkurirat ovim boljim zemljama,ako ih ne možeš nabaviti.
Evo da vidiš za usporedbu;isto sjeme,isto vrijeme klijanja,isti dan presađivanja
A ovo je razlika u kvaliteti zemlje,veća biljka je u plantelli
U svakom slučaju bolje friška zemlja nego neka stara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
terra brill je skroz dobra zemlja, mislim da ne bi vidio neku značajnu razliku između biljke u TM i TB... ja sam kupio 90 litara za 75 kn a to je dosta bolje nego 80 kn za 60 litara...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav ekipa, evo tek danas uhvatih vremena za moju ružicu :)
Za početak, jedno veliko HVALA Bizzu - Oprah druže, udavio sam se od smijeha na novom nicku, mogao si staviti i Isprah ili recimo Flush Gordon..hahaha NHF:) - te posebno VenloNl-u i metalmaniacu što su uskočili sa iskustvenim savjetima u dnevnik kad mi je bilo najbitnije. Još jednom sam dobio potvrdu da sudjelovanje na ovom forumu nikako nije samo "eto-tek-tako-da-se-ima-gdje-s*at-mogućnost", već privilegija. I na tome sam zahvalan.

Ovdje ću iskoristit priliku i da ispravim samog sebe u prošlom postu. Kod veličine preporučenog kvadrata scroga sam mislio na 2 inča a ne 2.5 kako sam napisao ...1 inch = 2,5 cm zato i lapsus.

Što se tiče same zemlje, evo mojih razmišljanja. VenloNl-ov odličan primjer (hvala frend) mi je prvi glas na forumu o odgovarajućoj kvaliteti Balkonie. Plantella Balkonia izgleda "napucanija" hranjivima i dojam je da nije prikladna za početnu tzv seedling fazu biljke. Gotovo sva iskustva sa tom zemljom na forumu su negativna, međutim sva ta iskustva su indor - sa relativno slabim svjetlom - a VenloNl je, ako se ne varam, biljčicu počastio s 50000 lumena milog nam Sunca, te tako omogućio biljci da ispuca tu količinu hrane u zemlji i super izraste.
Mozda trabunjam, ne zamjerite, ali eto ovo nije samo dnevnik uzgoja, već i dnevnik jednog uzgajivača i njegovih unutarnjih dilema/trilema. :)

Obzirom da je "cvjećarnica TNT" držala zalihe Balkonie skoro na ulici - na mjestu izloženom Suncu i vrućini - a TB je bila uskladištena indor i pod klimom (po PSu što bi se reklo) + uz već spomenute moguće prenapucanosti Balkonie za moje uvjete od par tisuća lumena - odlučio sam se ipak za TB, a za nadodavanje/prihranu odgore, kad biljka ojača, ide Balkonia bez beda. Iako me VenloNl ispravno upozorio da ne stavljam staru zemlju, na dno sam ipak pomiješao zadnju litru TM i TB jer je TM bila dobro uskladištena i još vlažna (nije presušila). S obzirom na njenu strukturu, sigurno će pomoći Terrabrillu kad je riječ o potrebnoj poroznosti na dnu tegle. Stiropor nije potreban pošto ću zalijevat tu i tamo sa peroksidom.

Ajmo mi sa riječi na konkretna djela - biljčica je danas istrimana, presađena i topirana...


I to je to - ništa specijalno ni inovativno, nadam se da ne zamjerate ovoliko banalnih slika. Mala ostaje i dalje pod 24/0 još tjedan - najviše dva, zalijevanje slijedeće tek za 7 dana, ako i tad. Vidim da napokon stižu hladnije noći. Taman dok malo ojača upoznaću je sa crvenim spektrom 100wattače i režimom 12/12.

Nakon Biljke sam presadio još par kućnih biljaka i morao sam za vas zabilježiti jedan korijen koji me momački oznojio da ga izvadim iz teglice :)


I za sami fotofiniš :) evo što dva oblačna dana učine jednom dosad sasvim fino zbijenom klonu


To bi bilo to za sad, lijep pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Morao sam mjenjati nick nazalost. Prati me dosta *****rija na tom nicku nazalost :) U svakom slucaju ja je ne bi topirao nego cekao da se dočeka na noge u novom okruženju. Ali predpostavljam da ni ovako nije pogresno. Btw ja sam svoju skinio, eno je susi se u boksu :D 162 grama mokroga :) Sjedim vec dva i pol sata radim si novi avatar i potpis i evo gotov sada. Moram updejtat dnevnik ali kontam sutra, neda mi se sada cekati i pisati misljenja, dojmove i sta ja znam. Jos malo i gotov dnevnik :/ :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav svima!
U pravu si Oprah, preporuča se ne dirat malu nakon presađivanja par dana. Da je ovo neka biljka "s pedigreom" sigurno bi bio oprezniji, međutim, u odnosu na sve što je prošla pa se izvukla, ovo joj je mačji kašalj. :)

Sedam dana od topiranja i presađivanja biljčica napreduje ok. Slika od prekjuce.


Svjetlo i dalje 24/0, od presađivanja nije zalijevana. Vlažnost zemlje provjeravam prstom kroz rupe na dnu tegle.


Iako je odgore pustinja, na dnu još ima mrvicu vlage - nek žedna mala pruži korijen. :) Jutros su mi se sumnje u fungus gnatove potvrdile! Napokon mi je jedna dolijala, a još jednu sam primečio na površini zemlje.


Nije čudo što su se pojavili - dok se klon primao u mini plasteniku, pa presađivanje...zemlja je bila konstantno mokra, a to gnatovi obožavaju. Za rješenje nisam trebao ići dalje od dragog nam foruma. https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/7909-fungus-gnats-pljesnive-mu%9Aice.html
Ok sve jasno idemo u boj! :)



Eventualnim larvama sam narezao ploške krumpira (ploške prethodno isprane dobro vodom), razmjestio ih na strateška mjesta oko biljke i pokrio zemljom, a avijaciju ću probat uhvatiti ovim zidarskim žućkastim papirnatim selotejpom dok ne stignem kupiti prave trake, možda i upali. Usput sam odradio lagani LST. Update za par dana, kad ću prvi put zaliti sa dodatkom par kapi peroxida da pobije ostatak larvi:).
Stojte mi dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Svidja mi se ideja sa trakom! Samo skicni tu i tamo situaciju i ne bi trebalo biti problema daljnjih. Sretno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.