dresiranje pasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Prvenstveno mora znati tko joj je gazda,mora znati komandu.....nema objašnjavanja,samo čvrsta ruka i autoritet.Glas kod bitne naredbe mora bi oštar tako da ga čuje i prepozna kao naređenje.Dosta vremena bi trebalo provoditi vani sa psom dok je još štene,tako da upozna okolinu oko sebe,ljude i druge životinje.
E onda dolazi na red sve ono ostalo lijepo kad imaš psa.
Za klopu će učiniti čuda,češkanje,lopta,frizbi,vožnja biciklom....
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
mmilica je napisao(la):
xvala na savjetima .... svi je u kuci mazimo i ima male djece tako da ne ocekujem da ce biti bas krvolocna ... pokusavamo da je razmazimo , ja ne patim od toga da treba da zna komande budi mrtva i sl , ocekujem da je naucim prije svega da trazi da ide vani za nuzdu i da zna da ide uz nogu kad je izvodim u setnju . da li je normalno da nas sve pomalo gricka , ja kad ustanem ujutro ona mi sve trci oko nogu i gricka , sta da radim tu , da li treba da je udarim ili sta ? a pokusala sam naci na netu nesto o dresuri i izbacuje mi samo ovako forume ...

imat ceš ti bebu od psa u kuci al kažem ti kad to krene jao si ga jaoooo!!!

kako ven zbori ....jedan gazda svi otali ok....i smjesti ga u svoj čopor kako treba jer kad pas nezna gdje mu je mjesto bude problema....NIKAD NIJE DO PSA NEGO DO VLASNIKA ZA SVE DOBRO ILI LOŠE ŠTO SE DOGAĐA.....karakterno ima razlika al odgoj je sve,,,,,,uostalom kao i kod ljudi!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
makisplit je napisao(la):
...ako neznaš kako sam nauciti psa osnovama ili ti se neda...uzmi si manjeg biži od te mrcine

E ovo sta si napisa mi je čista ljudska glupost kojom se vecina danasnjih ljudi povodi. U čemu je razlika. Ako je pas manji više će slušati ili lakše će se sa psom nositi?

Pa svi ti koji se povode tom veličantsvenom da je manji pas poslušniji ili umiljatiji ili bolje sluša ili: Moj Max je mali slatki prelipi terijer i nikad nikog nije napa jer je stalno meni na povodcu i kad vidimo OGROMNOG pasa sa druge strane ulice na razdaljini od 30 metara kojeg šeta ČOVJEK, koji je na povodcu, koji ima brnjicu ja svog maxića stavim u ruke i čvrsto ga zagrlim jer tko zna kakav je ono ogromni pas....

A tgaj MAX ili ti ga Kan ili ti ga Šime ili ti ga Stipe....tj ti mali psi su tako agresivna i nesocijalizirana sranjska bića ( ne svi ali 90%) da svakom vlasniku koji bi uzima malog pasa prvo bi triba proci psiho test jer ja neznam sta je tim ljudima za boga miloga....
a kad dodem u park....dovedem svoje tele...medu 5-6 manjih pasa...pa to ga sve grizu i agresivno laju....a on se zeli samo igrati...l.i onda....." a nije on agresivan, to je njemu samo igra, pa to je pekinezer sta je vama" :rofl: ...

Uglavnom otisa sam u širinu i dužinu ali poanta je ta da se nista risit nece s tim da se uzme manji pas...proble mje bija i biti ce u karakteru pojedinih vlasnika! Amen