FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Druge, znam da mnoge smaraju opsezniji tekstovi, ali su potrabni zbog razumijevanja. Zaista bih volio da srocis malo kompletniju pricu, neka zauzme i 30 stranica, vrlo rado cu je procitati. Ovako mi se cini da se trudis, u sto manje rijeci, spakovati nesto sto bas i ne moze tu da stane.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
947
6.865
233
“Nismo evoluirali iz materije, nego smo devoluirali, ili sišli, iz domene čiste svijesti – duha.”Temeljeći svoj odgovor na modernoj znanosti i mudrosnim predajama, uključujući vedsku filozofiju drevne Indije, Cremo drži da prije nego li postavimo pitanje: “Odakle potječu ljudska bića?” ponajprije promislimo o tomu što je ljudsko biće. Velik dio 20. stoljeća većina je znanstvenika smatrala da je ljudsko biće naprosto kombinacija običnih fizikalnih elemenata.
Pozdrav, ako naše tijelo u trenutku smrti proizvodi DMT, to nam može biti veza. Moje čisto ja jaše molekulu DMT-a u vječnim lovištima. Neznam ima li smisla, konzumiram samo konoplju :).
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.788
10.213
358
Cijeli život lutam, nešto tražim, a ne znam šta. Probijam granice i obaram autoritete. Boga sam odbacio u tinejđerskim danima, bar u toj formi u kojoj nam ga vjere predstavljaju. Osjećam ja da nešto postoji, nešto iznad nas ljudi, al u isto vrijeme znam da to nije taj bog. I lutanje traje i dan danas, al sam se prije nekih pola godine upoznao sa yogom. Ne yogom koju sam poznavao kao tjelesnu vježbu, jer tom fizičkom izgledu nisam nikada posvećivao neku pažnju. Bez vježbi, na youtube-u, naletim na nekog Sandhguru-a. Počnem slušati njegove govore, i shvatim da imamo ista mišljenja, u stvarima o kojima sam ja razmišljao:). Tu shvatim da bit yoge nije fizički izgled, nego stvaranje balansa između tijela i uma. Da je bit yoge konekcija sa sviješću. Da smo mnogo više od ovog fizičkog, što u neku ruku i smatram cijeli svoj život. Sada izučavam mogućnosti kroz mistike i yogije, i sviđa mi se to sve, nekako osječam da tu pripadam. Nisam još uvjek počeo da vježbam, ponekad meditiram, ništa ozbiljno, nisam još uvjek spreman da napravim distancu od života, al jedva čekam da uspijem. Da se posvetim povezivanju sa sviješću. Kako sam upoznat sa yogom, posto sam bolja osoba sebi, vratio sam osmjeh na lice, smanjio negativna raspoloženja, shvatio da je moral iluzija, on me najviše handrio.
Ispisa se ja...
Hoću da kažem da bi se povezali sa sviješću, moramo se distancirat od tijela i uma. Da bi se distancirali, moramo naućiti da ih kontrolišemo, da bismo ih uspjeli smiriti. Nemir je ta distanca između nas i svijesti.
Budite mi nasmijani::listomahanje::
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Čim se čovjek pita i filozofira to jest ne zna, samim tim ne može očekivati ništa drugo nego još jedno lutanje u ovom svijetu.
Ne brate...to je iskra !! Put ka znanju........nisi spavac :)
To je"svrha "ve dimenzije....ako pricamo o duhovnom razvoju.?
Znanje nije moc u tom slucaju..vec realizacija,a jedno bez drugog ne ide.Moze se reci...ekspresija :)
Zato se slazem sa drugim djelom poruke.
btw jedan i jedan su jedanaest hahah sugava jedanajstica..
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Valja malo lutati mozgom, al u slobodno vrijeme. Mora se i fizicki raditi, nije fino da se mozak rastura radeci a tijelo ljencari ko da nije njegov mozak.
Iz ove perspektive, dzaba nam svijest ako joj ne dodamo ljudske osobine, a to moramo da bismo bili ljudi, u suprotnom postajemo zatocenici u sopstvenom tijelu i ne preostaje nam nista drugo osim da cekamo trenutak kada cemo se istog osloboditi.
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
Sto ljudi sto ćudi...
Ne vjerujem da postoji ispravan način prosvjetljenja, niti da postoji neka univerzalna apsolutna istina kojoj treba težiti. Takav način bi bio put frustracijama, a ne prosvjetljenju.
Putevi se razlikuju, ali valjda bi svi trebali računati i na meso, kosti... Da nam i ovdje bude dobro. Fizički, mentalno, duhovno...
Da bude životno, vitalno u svakom pogledu
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Naijvisi covjekov cilj je vidjeti "siru sliku"
Znanje fakat nije potrebno.Potrebno je predznanje koje steknes zivotnim iskustvom...tako nekako hahah..niz realiziranih informacija.
Znanje je informacija ..ako si ju razumio_Onda je i bila namjenjena upravo ..tebi.
Ovaj svijet pociva na informaciji i nasumicnom odabiru potencijalnih mogucnosti.
Drugacije to ne mogu reci.Kao sto ne mogu svojim rijecima opisati da je 1 plus jedan ..dva.Negdje sam to cuo

dovidjenja..osla zena kod sogora,a ja ode na xhamster hahaha

edit
Sto znaci da i zivot nije nista drugo nego nasumican odabir potencijalnih mogucnosti u "virtualnom svijetu"..posto pociva na informaciji hahah ti mater.
Bilo kako bilo..do jajaj je
Informacija je jedno,a realizirana informacija drugo
Hodam ulicom i pokraj mene prodje susjed,a ja ga nisam vidio...znaci info.je tu.Realizirana je onog momenta kada ga vidim.
Tako funkcionira i fokus svijesti..
 
Poslednja izmena:

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
Mislim da počinjem nazirati što govoriš. Ali još se valja negdje iza brda :D
Treba biti u stanju vidjeti širu sliku. Onda se svodi na to kakav si???
I da bi do toga došao ustvari prvo trebam prestat biti šuppak. :D
Put dolje je put gore. Skinut se gol, spustit se u septičku jamu, očistit govna(vlastita, sistemska...). Pa ajde Jovo nanovo. Bez toga džaba svih informacija...

Ali prvo se idem skinuti gol i umjesto na glavu u govna idem se baciti u more. Ja to brojim kao napor na putu ka prosvjetljenju :D
 
Poslednja izmena:

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.496
143
E, što je sa odgovornosti? Sa djelovanjem i stvaranjem novih informacija, s obzirom da nisi puki primatelj, nego si svjestan da si i kreator stvarnosti...