FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Imam osjecaj da sam prestao filozofirati
E moj druze stari, za filozofiranje treba odbaciti tjelesno, njegove nagone, jer nas ti nagoni sprecavaju da filozofiramo.
Zena me natjera da se iz filozofa preobratim u raskalasnu zvjer svaki put kad se sagne nesto dohvatiti sa poda (jednostavnije receno -naguzi) :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Evo jedna moja opservacija o vremenu rafinirana iz iskustva sa Amanitom (muharom). U tom iskustvu sve mi je bilo u fleševima, u skokovima kojima se frekvencija mijenjala ovisno o mom fokusu. Kada bih bio neusredotočen, činilo mi se kao da se teleportiram svakih 30 sekundi, a između je nesvjesna praznina. Kad bih se fokusirao na neku radnju, razmak između fleševa je bio manji, odnosno vrijeme je bilo ispunjenije, odnosno dojam je bio da vrijeme puno sporije prolazi. Znači da je fokus, odnosno "prisutnost u trenutku" ono što nam život čini dugim i ispunjenim.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Meni je to potpuno logicno..cim je stanje svijesti promjenjeno .Vrijeme postaje relativno.
Ovaj mod u kojem smo ,moze se nazvati "safe mode"...konj ima ulare na ocima."zasticen"je od "utjecaja" iz samo jednog razloga.

Probao sam samo jednom "lude gljive" kontam da mi je falilo 0,5g ...za siru sliku hahaha
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Sira slika , zasto u fraktalnom vremenu uzimati vrijeme fraktala? Uzmimo vrijeme u kojem smo se dogovorili ,npr. sada. Fraktali egzistiraju nevezano od njihovih pocetnih brzina, tj . egzzistiraju u svim vremenima nama vidljive stvatnosti. Tj. Fraktali postoje istovremeno i gledamo ih istovremeno i usporedjujemo ih, sto im je i odlika na neki nacin. Zapravo zato se i zovu fraktali
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Imamo "informaciju" da su to bili "Nefili"..Neki kazu Anunaki.
Sinovi Bozji koji su sisli i vodili ljubav sa kcerima ovozemaljskim....
Kontam da tu nije bilo romantike hahah

Ali ne razmisljam o tome i o "Kreatoru"nemam misljenje.....
Pokusavam ici nekim redom...okrenuti se sebi...nutra hahah
Tu su odgovori na sve misterije...
Dakle ,odmakni sam sebe na pristojnu udaljenost i dobro se pogledaj.
Ne predaleko jer se neces moci prepoznati !!!....Ta udaljenost ,razmak......je Evolucija!!!!
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Ne znam jel ima smisla pričati o nečemu što se ne može dogoditi, ali filizofiramo... :D
Pregledavao sam malo o fraktalima i nešto mi upalo u oko
Recimo onaj Lorenzov atraktor. Koliko sam shvatio on je krivulja nekog dinamičkog sustava koji je stabilan u smislu da krivulja nikad ne odstupa značajno od neke srednje putanje, a istovremeno nikad se krivulje ne sjeku u nekoj točki. U stvarnosti to znači da svaki dinamički sustav nikad ne dolazi u stanje u kojem je nekad bio, jer bi to značilo da će se sve opet ponoviti i tako u nedogled.
E sad, kozmos je valjda jedan zatvoren sustav i vrijeme je jedna komponenta tog sustava. Kad bi kojim slučajem svemir došao u neko stanje u kojem je već bio i stvari se počele ponavljati, što bi to značilo za vrijeme.
Jel se i vrijeme ponovilo? Ili...

Sad ti meni malo prckas po vijugama hahah
Pokusat cu odgovoriti..cekam inspiraciju...oc
Ja cu se opet vratiti na ovu temu.....
Lorenzov atraktor.
Znaci ni Lorenz, a niti Einstein nisu dobar izvor za istinsko razmisljanje o duhovnosti.
Kosmos je u osnovi beskonacan :)
Evo odgovora na tvoje pitanje.....
"Kada se ponovi isti broj, ponavlja se ista stvarnost", Pitagora
Pljugica....



Kontinuitet sadasnjeg vremena je beskonacan, zato nije u pokretu..stalno je sada !!
Jedino moguce je..da je ta sadasnjost jedina realna..odnosno beskonacnost i odnosi se na ovaj svijet,zemaljski..prolazan.
:):)
 
Poslednja izmena:

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ne vjerujem dugo u sadasnji trenutak :)sadasnjost se moze bazirat na kartke relacije u beskonacnom svemiru al opet i taj komad realnosti koji vidimo pod sada u sebi sadrzi dijelove bud i proslosti,npr kad gledamo teleskopom zvijezdu udaljenu 1sv godinu vidis je kakva je bila prije toliko a njima je sada tamo...koliko li sve sadasnjosti postoji u svemiru a prozete su sa bud i proslosti,tocnije zive zajedno i sada i tamo i ode u ocima necije realnosti...
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Da SveMir nije beskrajan, raspao bi se unutar samog sebe posto ga ne bi nista omedivalo.
Nas drzi tlo na kojem hodamo, zrak koji nas pritisce i to nas cini onime sto jesmo. Kada ne bi bilo okoline oko nas, mi bi se razvukli po praznom vremenu prostoru i to je dokaz da je SveMir beskrajan i da nije bila ni kokos ni jaje nego oboje istovremeno.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Sve ide iz Univerzalne svijesti a mi smo prolazne unutrasnje "forme" beskrajne sadasnjosti.
Iako nam tako ne izgleda..od tuda i strah od smrti.Malo je teze shvatiti pojam Univerzalne svijesti..kao i ono da smo svi jedno.

Karma daje odgovor...Upravo citam Tibetansku knjigu mrtvih...glupa knjizurina..puna rituala,ali se nadje na svakoj petoj stranici,recenica dvije..takve su i vedske upanisade..onda je vjerovatno i egipatska knjiga mrtvih..takva haha
Jako dobro objasnjava na koji nacin karma djeluje.
Svi mislimo da "ako mi nekoga npr.ubijemo..ubit ce i netko nas bla bla
Ne.. karma djeluje tako sto ces u nekom svom "zivotu"napraviti samoubistvo...tu je potvrda da smo svi jedno.
Samo treba to shvatiti hahah:fuck:
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.173
358
A šta ako posmatramo svemir kao cjelinu, beskrajna tama, tek ponaka svijetla tačka (zvijezde). One nemaju dan i noć, ne spavaju. Šta njima predstavljaju prošlost i budućnost, kad u svakom momentu rade istu funkciju, proizvode energiju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and opa cupa

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Sad dolazimo do "teorije" ravne Zemlje koja nije dopustena na Vutra forumu ali samo da dodam: zvijezde nisu ono sto nam NASA prikazuje. Moderna znanost je velika obmana, 99 posto stvari naucenih u drzavnoj skoli su propaganda odnosno dezinformacija.

Kada to shvatimo i prihvatimo, tek tada mozemo razmisljati i meditirati dalje, ovako si u sljepoj ulici i ne ides nigdje osim eventualno "nazad". Ali nazad ne postoji osim kao teorija jer ako se okrenes, ne ides unazad nego unaprijed tak da opet dokaz da je sve beskonacno i vrti se u nekav krug ili bolje receno vrtlog, vortex, ispreplece se unutar i izvan sebe u svim smjerovima konstantno.

Zapravo, kao timelapse kanabisa, kada gledate biljka kao da dise, podize listove i spusta, dakle udah izdah... ako se ne varam to se zove zivotni dah odnosno udah i izdah Brahme.