FILOZOFIRAONICA - Filozofija i ostale discipline s preprekama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Mislim da je prije oba strana novcica. Udah i izdah su isto, ovisi o percepciji promatraca. Kada bi bili "Bog" vidjeli bi sve jednako. Tako da mislim da ne postoje negativne i pozitivne strane, sve ovisi od emocije i percepcije promatraca.
Sta je jednome lose, drugome je dobro, sta je jednome pametno drugome je glupo, sta je jednome ukusno drugome je neukusno. Kada spoznamo da je sve isto i nema razlike, tada valjda idemo na neki drugi nivo barem sto se tice vjerovanja u reinkarnaciju ali i bez vjerovanja ovo ima logicke i matematicke nepobitne osnove.


Udah je rođenje, izdah je smrt

I onda dolazimo do falusa i ejakulacije koja je zapravo smrt odnosno ponovno radanje tak da je to eto dokaz da ne postoji mrtvi i zivo vec samo varijacija iste teme. Ili kako narod kaze: isti ***** drugo pakovanje.


Mislim da bi heroj Abbadon iz Dote imao vise za reci o ovoj temi, nazalost nije pristupan u ovoj dimenziji.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and opa cupa

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.173
358
Ne znam brate, za mene je suprotnost osnova postojanja, da nema suprotnih polariteta ne bi ni materija postojala. Suprotnost mora biti tu radi balansa. Tako onda i za materiju postoji suorotnost, anti materija, možda je to ta svijest. Ne znam, opširno je to za bilo kakvih zaključaka, samo iznosim svoje mišljenje:D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Ja sam prihvatio da sam glup i ogranicen i culnom i umnom iluzijom.
Sada mi je puno lakse shvatiti neke druge stvari .
Moze se reci da sam poludio skroz haha
Al kontam da sam skonto..bar nesta ::ludak::
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Moras biti brutalno radikalan i onda u jednom momentu...kao da se otvori padobran.Ne promjenis smijer,ali usporis pad.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
To i je prosvjetljenje...to bi i ja volio:)
Treba se baviti meditacijom.Ja o tome samo citam,ali nikako da se "onesvjestim"haha.Pokusavao jesam..davno,ali to je bila neka "sekta"i meditacija je bila samo izgovor..tako da.Zalutao sam tamo
Mislim da sve dolazi u pravo vrijeme ,pa tako i to.
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.772
10.173
358
Da, nema sile, bitno je da dođe s lakoćom. A i ja nalazim izgovore još uvjek, al doći će to na svoje :)
Izgovore da ne meditiram:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Ja to ne mislim,ali mislim da je meditacija kao trening ..dobra stvar.
Prosvjetljenje je vise kao "prihvacanje stvarnosti" na jedan specifican nacin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and H2O888

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ja ne smatram da je meditacija dobra jer svasta moze da ude s njom u nas jer nije svak pod zastitom da se brani...
a sto se tice prosvjetljena stvarnosti je onoliko koliko prosvjetljenje dopusta...nema kraja i nemora bit realnost prosvjetljenje ako ga uzimamo ko vecu dozu znanja na postojece :) ...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Svako ima neka svoja tumacenja i svaki pojam se svede na milion razlicitih objasnjenja.
Pojam meditacija meni ima znacenje u opustanju duha i tijela, da se oslobodim stresa, a i misice cjelodnevne kontrakcije.
Oni yoga polozaji, koje preporucuju za meditaciju, meni su do yaya neudobni, pa dobijem kontra efekat - postanem nervozniji nego sto sam bio :D

Prosvjetljenost mi dodje kao direktna veza sa odgovorima, tipa - vidis posledicu kojoj spoznas uzrok, ili problemu spoznas rjesenje.., i tu covjek mora biti maksimalno otvorenog uma, bez ikakvih subjektivnih pogleda i osjecanja - prosti prijemnik informacija.

ja ne smatram da je meditacija dobra jer svasta moze da ude s njom u nas
Druge Cvele, ja ti smatram da u nas nista ne moze uci, osim onog sto sami iskreiramo i podarimo mu zivot unutar nas (podrazumijeva se da ne mislimo na materijalne stvari koje mozemo naprimati u se')
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Materija je privid...iluzija.!!!
Temelj je na razini Atoma..cestice za razliku od "virtualnog" svijeta u kojem zivimo..temelj je informacija.
U pricipu se i jedno i drugo temelji na vjerovanju.


Uglavnom.. prosvjetljenost je alat koji pravilno apsorbira informaciju..