GrowTent 250w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
eh,hvala svima na rep-u,sad sam digoooo nos....ne hodam vec letim po ulici haha
...blejde,ti daj neki BLAGOSLOV,pa da mi niknu 'nakve beshtije k'o tebi to bi mi znacilo vise neg' rep:balemada NE BUNIM SE:icon_lol:

opa cupa je napisao(la):
ja tu nevidim nikakav problem, osim mozda malo previse vode....neznam koliko cesto zaljevas.9litara vrece,jednom u 7 dana i cure vesele ko ja kada dobijem placu...poz
ovo je vrlo verovatno istina,naime zalivao sam ih na svaka 3-4 dana(metodom gurnem prst do 4cm,pa ako je suvo,ili vrlo malo vlazno zalijem),ali vec duze vreme(citaj zadnjih nedelju dana) razmisljam da povecam razmak izmedju zalivanja,a samim tim i kolicinu vode(do sad su najvise bile zalivene sa 7 deci po biljci),tako da sam ih danas zalio sa po litar i -poslusacu savet- ostavljam ih na miru nedelju dana.
u moju odbranu-skroz sam se zaludeo sa ovim PH kapima,pa H2O2...mor'o sam sve da probam hehe..

hteo bih samo jos jednu stvar da dodam,
posto smo svi stoner-i,jel' i vec'ma vremena provodimo u takvom (agregatnom) stanju,meni se cinilo malo mrsko i previse zahtevno pri LST-ju stalno nesto odvezivati,petljati i slicno(a i glede sto manjeg stresa sa pomeranjem i cimanjem biljke),pa sam razvio malo brzi metod-po sistemu 'petlje'(takav mi nickname jbg)
dakle,
napravite 'petlju'(omcu) k'o kad se ljudi vesaju(pu pu daleko bilo),i sa time ste resili 90% posla..jer samim pomeranjem 'cvora' tj 'petlje'
regulisete zategnutost samog kanapa,a time i poziciju biljke..lakse nego odvezivati i zavezivati..
ja na svaka 3-4 dana povucem 'petlju' i tako malo spustim vrh nize,kako bi ostali dobili na vremenu,zasad se pokazuje kao pun pogodak,pogotovu sto taj 'sputani' vrh u roku od 24h nastavlja po starom...


do sledeceg posta,ostajte mi zdravo...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav loop lijepo pišeš, samo tako nastavi...
Ja ću ipak bit papak pa ti neću stisnuti zasad rep+...baš iz razloga što se previše trudiš :)
Po meni, nisi trebao još gnojiti, pogotovo ne sa tako jakim gnojivom tako male biljke, a to su ti i pokazale...iako su sjemenke bile sve različite, dosadašnji rast pokazuje da su sve tu negdje, jako slične...i zato probaj ovako : ako se već želiš igrat gnojenja, označi tegle brojevima, pa pognoji svakim zalijevanjem drugu biljku i tako u krug. Napravi si tablicu sa rasporedom. Možeš čak i ostaviti jednu bez gnojenja skroz. Na taj način ćeš izbjeći s*ebavanje cijelog growa, u razmaku između zalijevanja ćeš vidit kakvog je efekta prethodna prihrana imala, ali sa daleko manjim posljedicama po cijelo društvo. Probaj slikat svakodnevno biljke pod dnevnim svjetlom ako možeš, da možeš u miru analizirat promjene, jer se znakovi pregnojavanja "prikradaju". my 2c - sretno!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
usrname je napisao(la):
Po meni, nisi trebao još gnojiti, pogotovo ne sa tako jakim gnojivom tako male biljke, a to su ti i pokazale...

absofuckinlutely true...a i zemlja je izgleda jaka,al' bio sam nestrpljiv...
definitvno presao na floru sa guanom-naravno,tek za nedelju-dve kod sledeceg zalivanja..
ODLICAN predlog,za experimentisanje sa djubrenjem(makar u jednom ciklusu) to cu definitvno isprobati makar da odagnam sumnje
inace fotkam ih svakodnevno i vodim detaljan dnevnik,naravno-al' eto,sutra zvanicno dobijam dobar aparat,pa cu ih ufotkati sve+iz profila..

jos 2 pitanja,ako mi neko moze pomoci-
1. planiram da ih 'zakopam' sa zemljom jos malo( 'em se slegla zemlja, 'em kontam da mu to i dodje kao neko 'gnojenje')-da li je to pametno i kada da to uradim?
2.cini mi se(ali nisam 100% siguran jos) da mi je PH zemlje otisao na 7.00,jel OK da pri zalivanju cistom vodom spustim malo PH na,recimo 5.00,kako bi malo 'povuklo' i zemlju?


 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
1. svakako ne može škoditi, jer zalijevanjem voda prolazi kroz zemlju i donosi hranu korijenu na dnu. To je logično uraditi prilikom eventualnog presađivanja.
2. nemoj zalijevat vodom ispod PH 6.0, raspon zemlje 6.0 - 7.0 je sigurna zona. Imaj na umu da nije dobro ni naglo osciliranje PH. Ako nisi 100% siguran da ti je PH 7, radije nastavi sa 6.5, sa dodatkom par kapi 3% peroksida, i ptice na grani znaju zašto :)
samo pomalo i strpljivo :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo i od mene :respect:,nemam šta da te savetujem,i ja sam u fazi učenja...Lepo je videti ovako nešto,samo napred...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Nikakva panika ...nastavi samo nastavi poljevati sa ph 6.5 ili najblize sto mozes i guraj dalje :vb_wave:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
guzva u 16ercu HD !!!
dakle dan kasnije i evo razvoja dogadjaja-
posle 20tak dana,devojke su zasluzile da malo poziraju pred kvalitetnim objektivom,da kompletna raskos dodje do izrazaja..
:bananica
[IMG=http://imageshack.us/a/img171/6494/img39441k.jpg][/IMG]


Uploaded with ImageShack.us

a evo i jos nekih fotografija,profil,close up itd. da zajedno malo uzivamo
[IMG=http://imageshack.us/a/img703/4585/img39451.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://imageshack.us/a/img833/7018/img39461.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://imageshack.us/a/img228/9896/img39471.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://imageshack.us/a/img443/1350/img39521.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://imageshack.us/a/img209/3301/img39531k.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://imageshack.us/a/img3/7325/img39561.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us


i za sam kraj,evo taj 'problem' o kom sam pricao...dakle na svakoj biljci po jedan ovakav list
[IMG=http://imageshack.us/a/img839/4608/img39511q.jpg][/IMG]
Uploaded with ImageShack.us
kontam da je od djubriva,svakako se ne siri dalje,stavise na ovom slikanom,kao da se i povlaci..
to vam je to
sad sam se upgrade-ovao na kvalitetne snimke
do sledeceg post-a,ostajte mi zdravo !!!!


 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sve je to u redu i meni su se javljale te fleke a nisam gnojio, posle nekog vremena se povukle,
mnogo obracas paznju na sitnice, znam tako sam i ja, bice one dobro, pusti ih, voda, sunce i
sto manje stresova i bice one okej i zapamti da je kanabis bas zilava biljka :D
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
lepo izgleda potpisujem gore navedeno malo ti je 250w za cvetanje jako malo tanko ce roditi

i savijaj im vrhove jos na dole da mlade grancice dobiju cisto svetlo brze rastu samo polako i reci mi hoces ih topirati preporucujem ti strasno dobra stvar

kad vidim ovako lep box i fali ti svetla , a ja kuci 3 reflektora od 400w viska cuce u cosku

pogledaj moj dnevnik skunk#1 videces kako su se razgranale uglavnom sve leze , a mladice pice gore i brdo vrhova

pozz
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma znam,al bedak je sto sam ispucan sa parama....sve se nadam ovih dana da cu kupiti jos jedan od 250w,taman za pred cvetanje...
hvala za info,inace savijam ih maltene svaki treci dan,al jbg ZHILAVA biljka u p.m.-a za topiranje ne znam,malo mi frka da ne u'ebem nesto...a i zbog stresa,oporavka i to...kontam da mi ovaj grow bude priprema za nesto ozbiljno,ali otom potom...mada mozda te i poslusam,videcemo..
...ako izvucem preko 100gr(pod pretpostavkom da su bar 3 zenke),i da je dobar 'rad'--ma bicu srecan k'o pas u liftu....
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nemoj tak cesto radit update, kad za pol godine netko bude kopao po zavrsenim (ili nedaj boze nezavrsenim) izgubit ce zivce :D
Najbolje je u fazama, onak jednom tjedno, jednom u 2 tjedna, kad se vidi napredak al bas vidi.


A ovo za 250W... ne bi se ja previse brinuo, ima tu na forumu jako lijepih biljki i s manje wata a dale izvanredan prinos u odnosu na strain.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma POMERI SE SA MESTA ,jes' cuo,za to 'nezavrsen' .D
pu,pu,pu daleko bilo .D
za 250w-jbm li ga moracu da prelomim...i verovatno da kupim.......nekako mi zao da im ne pruzim maximum,ako budem u prilici naravno..
a jes 'vala u pravu si i za update,a i ja sam kont'o da ide svakih 10 dana,mozda jace...

'nezavrsen'

nemoj mi prizivat' nesrecu.... .D
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nemoj ih prejako natezati meni su 2 bioze pukle na pola od onoga ajd jos malo poludio sam samo polako

tu bi samo 400w bilo idealno i nemoj se cimati ionako su regular semena istopiraj to obavezno nemas sta zajeb... samo odrezes vrhic iznad ona 2 izdanka i peglaju ti dva nova

povecavas urod drasticno i ja sam se cimao u pocetku sad ovaj grow sam ih pokidao prstom i noktom kao zaperak od paradajza ali uzmes novi zilet bolje je i pice 2 nova kao ludi odradi to ali zapamti kad odvikaris mora biti jos 10

dana u vege minimum da se oporavi od stresa

pratim ovo pozz
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja ti isto preporucam toping, to je po meni najbolji trening... od jednog dobis dva, od dva dobis 4. Jos ak fulas pa napravis fim od jednog dobis 3 =)))


Ja kad radim fim, obavezno se naduvam ko konj... jer ak sam cist onda ne uspijem i napravim obican toping, keve mi, bas mi ne ide :D al naduvan obaveznoooo ide fim a ciljam da topiram. Trava cuda radi :)))
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ehm....imam pitanje....
dakle ovako-dve biljke su povukle,da tako kazem,na 'sativu'(glede listova),dakle,tamnozelene su,listovi su bas,bas ostri i tanji.
a ove tri ostale su malo(dakle opet glede listova) 'indica' obliji listovi,siri a i svetlije su boje....
sad,JEDNA od njih je nekako....mutant...mislim,pola biljke je tamnozeleno sa 'sativastim' listovima,a druga polovina je kao ove druge,svetlozelena sa oblijim listovima(mada novi vrhovi posle LST-ja su ostriji,ali i dalje svetlije boje....)
nisam nosio aparat danas tamo,evo slika mobom,mozda nekom pomogne



dakle ne brinem,samo pitam-jel imao neko iskustva sa ovakvim necim?
jasno mi je da je verovatno do genetike,obzirom da je dzidza sa ulice,samo se nadam da nije hermi.muzjaka bi lakse podneo.
 

Prilozi

  • Image104.jpg
    Image104.jpg
    189,2 KB · Pregleda: 55

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Meni to sve izgleda ok, jedino bi te ispravio, zdrava sativa ima uže i svijetlo zelene listove, a indica šire i tamnije zelene listove. Po ovome kako si opisao, ispada da ti je "sativastija" pregnojena dušikom/azotom a "indicastija" gladna ;)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma jasno to sve,zato i napisah 'glede listova'...
nego mi cudno sto se to sve desava na jednoj biljci...mislim,te koje su tamne- tamne su cele,i obrnuto,ali ova je pola-pola...skroz lud trip...
verovatno previse brinem,jbg,prvi grow...
al' bas je ludo za videti...videcemo sledecih dana razvoj situacije..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ako imas problema sa vezanjem digni si frende malo svjetlo gore. I pitam se da li si im mozda probao malo zamjeniti mjesta? Imam feeling da bi dobio kompaktniji grmič :) U svakom slucaju sve sam ti napisao u rep komentaru. PH ftw!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
dakle, 'vako...
od juce(kad je sve bilo skroz ok) do danas-i eto s..nja...
donji listovi na SVIM biljkama(dakle 'fan' listovi) su pozuteli,ali skroz...na vecini biljaka po 2,na jednoj 3.....
evo fotke


Uploaded with ImageShack.us
dakle,kontam da nije 'N' posto su skoro zalivene i nahranjene...PH dobar....ja sam sve te listove preventivno capn'o,pa gledam razvoj situacije
plasim se da nije PH zemlje,tako da je to prva stvar koju cu proveriti sutra...cudno mi samo sto se sve desilo tako brzo...za 24h...al' ajde...
inace,ostatak biljki je super,napreduju,ne pokazuju nikakve nedostatke....
jel' bi moglo to biti i od svetla? tipa,ti listovi nisu dobijali dovoljno istog?
jel' dobro sto sam ja to capn'o(cinilo mi se mudrim da se ne siri dalje)? to su ipak 'manji' fan listovi,verujem da je bolje tako-da biljke usmere energiju na gornje....


Uploaded with ImageShack.us
ceo box,slikano danas
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
meni se to dogadalo u pc boxu ti su listovi samo otpal jer nemaju svjetla daju premalo a uzamju previse pa ih biljka odbaci i vjerojatno tamo di su oni je veca vlaga pa zna i zato u svakom slucaju ako drugi nezute nije nista alarmantno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.